The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3121
Stary 13.11.2010, 02:33
dajcie sobie spokój z wwf...przejebiemy z Lubinem(co jest możliwe) i będzie robił za mesjasza

Jest jak jest. ostatnie wyniki są całkiem całkiem a Maaskant dołączył do tych nielicznych który zdobył kałużę.Tyle że nadal nasza gra pozostawia bardzo dużo do życzenia i tak jak po serii remisów i porażek, tak jak po 1-4 z Wronkami, tak i po derbach, Widzewie,Lechii,Legii - apeluje o spokój i wyrozumiałość względem Maaskanta.

Fajnie też było by go w końcu wesprzeć a nie tylko Maciusia aka 0-1 z Lechem,0-1 z Legią , 0-1 z parchami.No i 0-4 z nami.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Enrico2000
Senior Member
 
Od: 09.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3122
Stary 13.11.2010, 03:52
wwf jesli dla Ciebie 1 bramka to przypadek to chyba sobie jaja robisz jakies ........... swietne dosrodkowanie i piekne wykonczenie. Ty myslisz ze bramki strzela sie tylko z 5 m i wtedy to nie jest przypadek wez sobie ogladnij troszke inne ligi i zobacz jakie tam bramki padaja.......
Wszystkie akcje fachowe kojarza sie z KRAKOWEM !!!!
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3123
Stary 13.11.2010, 08:47
wwf napisał(a):Wyświetl post
Dla świętego spokoju i nie denerwowania was, dam sobie spokój z tym tematem do końca sezonu. Skoro większość chce Maaskanta do końca sezonu, to nie będę robił z siebie głupka w tym temacie na forum.
Dziękuje, że ulitowałeś się nad nami. Oczywiście jest wiele do poprawienia, ale to był na pewno najlepszy mecz w tym sezonie. Zobaczymy, bo może to da im bodziec i teraz będzie już z górki. Nie ma co porównywać meczu z Lechią, bo to 2 różne bieguny. Tam mieliśmy szczęścia więcej jak rozumu, a w tym byliśmy po prostu lepsi.

wwf napisał(a):Wyświetl post
Ja po prostu nie widzę Maaskanta w tej drużynie. Z Legią zawodnicy chcieli zagrać i wygrali, ale w większośći to trzeba powiedzieć sobie że pierwsza bramka Brożka to czysty przypadek ( oczywiście Lech przeciwko nam też strzelił taką bramkę), karnego nie powinno być.
Piłka nożna nie jest czasem grą, w której również rządzi przypadek? Zresztą poszła kontra i padła bramka od co za pół roku nikt nie będzie pamięał czy była z przypadku czy nie.

Teraz mała ciekawostka:
PRZEGLĄD SPORTOWY: Trener Legii Maciej Skorża powiedział, że w Wiśle dużo się zmieniło, jej obrona popełnia błędy i Legia poczeka na jeden z nich. Co pan na to?
ROBERT MAASKANT: A ja na to, że nie popełnimy żadnego błędu i Legia będzie musiała poczekać na to do następnego roku.

Jak powiedział tak zrobił. Można powiedzieć, że w 95% jego słowa się sprawdziły, bo w tym sezonie tak mało błędów ze strony Wisły to ja w tym sezonie dawno nie ogłądałem w o ile w ogóle był taki mecz.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
mobik88
Member
 
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3124
Stary 13.11.2010, 10:04
I co dalej będziecie na trenerze psy wieszać?
Na pewno po tym meczu nie można być pewnym że bedziemy tak grac wszystkie mecze, ale będzie coraz lepiej, małą łyżeczką a stale. Zobaczycie że po zimie Wisła będzie wyglądać jeszcze lepiej. Robert to gość który ma łeb (czyt. głowę) na karku i po całym okresie przygotowawczym Wisła na wiosnę będzie walczyć o mistrza.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3125
Stary 13.11.2010, 10:14
Mam nadzieję, że to zwycięstwo uspokoi przede wszystkim te wszystkie zawirowania wokół trenera (między innymi z trenerem Zielińskim) i Maaskant nie tylko dostanie szansę na pracę z drużyną wiosną, ale i wzmocnienia, które będą mu potrzebne.
Odpowiedz cytując
Matejas_
Senior Member
 
 
Od: 09.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3126
Stary 13.11.2010, 10:29
szprotson napisał(a):Wyświetl post
wwf- mądrze prawisz, jeśli spojrzeć by na to z Twojej perspektywy...
...to na Reymonta powinniśmy mieć taki skład jak Barcelona, Real... albo minium ManU lub Chelsea

A to niestety tylko drużyna złożona z kilku darmowych z łapanki, paru za 200.000 ojro i kilku wywodzących się z drużyn młodzieżowych

WWF - radze Ci poćwiczyć troche i spróbować przebiegnąć 100 metrów w 6 sekund
Odpowiedz cytując
pcpc
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3127
Stary 13.11.2010, 10:56
z tak słabej wisły kadrowo i rozbitej drużyny psychicznie na poczatku hcecie czegos wiecej on juz i tak zrobi dobra druzyne na nasza lige dajcie mu czas
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3128
Stary 13.11.2010, 11:02
wwf napisał(a):Wyświetl post

Oj jakie to miłe uczucie być gwiazdą forum, chociaż przez kilka dni.
Nie wiem jak się będziesz z tym czuł ale dla mnie jesteś forumowym idiotą i nie przez kilka dni, a dożywotnio.
Odpowiedz cytując
pirat.z.karaibow
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3129
Stary 13.11.2010, 11:05
pcpc napisał(a):Wyświetl post
hcecie
chcecie, nie hcecie

Odpowiedz cytując
Kluvi
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Olkusz / Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3130
Stary 13.11.2010, 11:07
wwf widzę że dla Ciebie nie ma znaczenia że Ci ludzie zaczynają się zgrywać dopiero bo wcześniej niby kiedy mieli...
grają inną taktyką więc trzeba czasu tak czy siak na to żeby ta cała 11 trybiła..
Masz racje zamilcz do końca sezonu pozwól trenerowi przepracować zimę może dadzą mu jeszcze jakiś piłkarzy a nie SZROT.. i wtedy oceń. Mam nadzieję że jeśli trener pokaże że ma smykałkę do tego to przyznasz się do błędnej i zbyt szybkiej oceny jego pracy.


Odpowiedz cytując
Hudy
sssssssss..
 
Od: 10.2003
Skąd: IE

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3131
Stary 13.11.2010, 11:12
pcpc napisał(a):Wyświetl post
z tak słabej Wisły kadrowo i rozbitej drużyny psychicznie na poczatku hcecie czegos wiecej on juz i tak zrobi dobra druzyne na nasza lige dajcie mu czas
Nasza ekstraklasa to nie premier league czy bundesliga i tu nikt nie dostaje czasu na pracę z drużyną. U nas efekty mają być widoczne od pierwszego spotkania. Tutaj najlepsi pracują po maksymalnie 2-3 sezony i do tego niestety jesteśmy przyzwyczajeni.
Odpowiedz cytując
Acapelo
Senior Member
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3132
Stary 13.11.2010, 11:22
Nie spodziewałem się, że może wystawić Jirsaka. Był to naprawdę majstersztyk. Pierwsze chyba takie udane zagranie taktyczne ze strony naszego trenera, ktorym trafił w 10.
Odpowiedz cytując
Mixu
Senior Member
 
 
Od: 01.2008
Skąd: kraina niewidzialnej ręki wolnego rynku

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3133
Stary 13.11.2010, 11:27
Acapelo napisał(a):
Pierwsze chyba takie udane zagranie taktyczne ze strony naszego trenera, ktorym trafił w 10.
Na siłę można by jeszcze doliczyć wejście Boukhariego w końcówce derbów. Zauważcie że wygrał być może dwa najważniejsze(a na pewno najbardziej prestiżowe) mecze dla nas w tej rundzie przy bardzo dużej presji.
<img src=https://ibb.co/qgCnvNM border=0 alt= />
Server Discord kibiców Wisły "Wiślackie Disco" : https://discord.gg/cMS7nuxTH
Odpowiedz cytując
polska.mysl.szkoleniowa
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3134
Stary 13.11.2010, 11:40
Kocham Was wszystkich. Jesteście jak Filipiak, który jednego dnia kontraktuje Stawowego na dziesięć lat, a po kilku tygodniach go zwalnia. Tyle, że Filipiak się pomylił/był głupi, a Wy jesteście po prostu tłumem, który bezmyślny jest z definicji.

Polecam:
http://ksiegarnia.pwn.pl/6583_pozycja.html
Sporo tu właśnie o tłumie/masie.

Czy nikt nie może pomyśleć jak jednostka? Zastanowić się, co do powiedzenia ma wwf? Że nawet, jeśli mecz z Legią nam się udał, to trzeba mu przyznać, że powściągliwość i trwanie przy swoim to cnoty? Że wbrew pozorom, może mieć rację?

Przecież wysoko pokonaliśmy Lechię, a potem wysoko przegraliśmy z Lechem. To idealny przykład. Z przed miesiąca.

Ten trener wyznaczył sobie b. ambitne zadanie i będzie ciężko mu je zrealizować. Ale jeżeli zarząd w niego wierzy, to powinien mu dać czas i dopiero po jego upływie rozliczyć. Ale wtedy już bez sentymentów.
Odpowiedz cytując
Filippo
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3135
Stary 13.11.2010, 11:47
Czekam na mecze z Lubinem a przede wszystkim Arką i Polonią. Jedno dobre spotkanie na 3-4 kolejki to troche za mało. Jak wygra ostatnie 3 mecze rundy, to moze uratuje jeszcze ten sezon.
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3136
Stary 13.11.2010, 11:50
a pamiętacie jak Maaskant mówił, że bramka to wcale nie wyznacznik formy i z miejsca nikt nie dostanie miejsca w "11" za gola? No i Boukhari na ławie po bramie usiadł.

wywiad dotyczył co prawda Małeckiego, ale wiemy o o chodzi. chłop z zasadami.

Odpowiedz cytując
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3137
Stary 13.11.2010, 11:54
polska.mysl.szkoleniowa napisał(a):Wyświetl post

Przecież wysoko pokonaliśmy Lechię, a potem wysoko przegraliśmy z Lechem. To idealny przykład. Z przed miesiąca.

Ten trener wyznaczył sobie b. ambitne zadanie i będzie ciężko mu je zrealizować. Ale jeżeli zarząd w niego wierzy, to powinien mu dać czas i dopiero po jego upływie rozliczyć. Ale wtedy już bez sentymentów.
Równie dobrze ten mecz mogliśmy przegrywać 4-0 w pierwszej połowie. Zresztą wszyscy zawodnicy i trener chłodzili gorące głowy. W tym meczu mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu.
Co do meczu w Poznaniu, to widziałem tę samą drużynę jak w meczu z Lechią. Z tym, że bardziej bojaźliwą.
A mecz z Legią. Sam widziałeś, że ten mecz był zupełnie inny niż z drużyną z Gdańska.
Odpowiedz cytując
snyrting
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3138
Stary 13.11.2010, 11:58
polska.mysl.szkoleniowa napisał(a):Wyświetl post
Czy nikt nie może pomyśleć jak jednostka? Zastanowić się, co do powiedzenia ma wwf? Że nawet, jeśli mecz z Legią nam się udał, to trzeba mu przyznać, że powściągliwość i trwanie przy swoim to cnoty? Że wbrew pozorom, może mieć rację?

.
A czy Tobie nie przyszło do głowy, że to jednak WWF się może mylić? Co ma niby przekonać mnie do tego, że ma racje? Tylko to, że mimo, że jego teoria się nie sprawdza, to nadal obstaje przy swoim?

Poza tym, o jakiej powsciągliwości mówisz? Czy jej przykładem ma być ocenianie trenera po 12 kolejkach? Trwanie przy swoim? Bez przesady nie mylmy tego pojęcia ze zwykłym brakiem umiejętności przyznania się do błedu.
Odpowiedz cytując
Mixu
Senior Member
 
 
Od: 01.2008
Skąd: kraina niewidzialnej ręki wolnego rynku

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3139
Stary 13.11.2010, 12:04
polska.mysl.szkoleniowa twoje wywody filozoficzne sa do ch**a niepodobne.

Był dobry mecz?
Był.

Poprawiła się gra?
Poprawiła

Prognozuje to na lepszą grę w przyszłości?
Prognozuje

No to na kiego mam się zastanawiać co jakiś wwf sobie mruczy na forum. Jakbym miał się każdym w twoim mniemaniu indywidualistą przejmować to bym zwariował..
Ostatnio edytowane przez Mixu : 13.11.2010 o godz. 12:06.
<img src=https://ibb.co/qgCnvNM border=0 alt= />
Server Discord kibiców Wisły "Wiślackie Disco" : https://discord.gg/cMS7nuxTH
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3140
Stary 13.11.2010, 12:29
polska.mysl.szkoleniowa napisał(a):Wyświetl post
Kocham Was wszystkich. Jesteście jak Filipiak, który jednego dnia kontraktuje Stawowego na dziesięć lat, a po kilku tygodniach go zwalnia. Tyle, że Filipiak się pomylił/był głupi, a Wy jesteście po prostu tłumem, który bezmyślny jest z definicji.

Polecam:
http://ksiegarnia.pwn.pl/6583_pozycja.html
Sporo tu właśnie o tłumie/masie.

Czy nikt nie może pomyśleć jak jednostka? Zastanowić się, co do powiedzenia ma wwf? Że nawet, jeśli mecz z Legią nam się udał, to trzeba mu przyznać, że powściągliwość i trwanie przy swoim to cnoty? Że wbrew pozorom, może mieć rację?

Przecież wysoko pokonaliśmy Lechię, a potem wysoko przegraliśmy z Lechem. To idealny przykład. Z przed miesiąca.

Ten trener wyznaczył sobie b. ambitne zadanie i będzie ciężko mu je zrealizować. Ale jeżeli zarząd w niego wierzy, to powinien mu dać czas i dopiero po jego upływie rozliczyć. Ale wtedy już bez sentymentów.
Uważasz nas za bezmyślnych tylko dlatego, że chcemy dać Maasnatowi czas do końca sezonu? Jaki byłby sens zatrudniania go na 3 miesiące, aby zaraz wywalić. Znowu chcesz mieć 5 trenerów w 1 sezonie? wwf usilnie stara się nas przekonać, że to słaby trener. Ja z ostateczną oceną jego pracy wstrzymam się do czerwca. Kiedy przychodził nie wymagałem od niego cudów, bo wiedziałem, że aby coś zbudować trzeba coś poświęcić, a tym czymś jest CZAS. Okresem na zbudowanie zespołu nie są 3 miesiące, a ośmieliłbym się stwierdzić, że i rok czasu to w naszym przypadku kiedy wszystko leży i kwiczy to nie wystarczy. Na głębszą analizę przyjdzie czas w czerwcu.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
Acapelo
Senior Member
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3141
Stary 13.11.2010, 12:31
Uczciwie powiem wam, po meczu z Lechem wywaliłbym Roberta gdybym był na miejscu Cupiała. Po tym wczorajszym meczu ma u mnie znowu duży kredyt. Pomogło mu szczęście z Cracovią(i nos) i może to być początek jego długiej przygody z Wisłą. Oby. Wygrał to co miał wygrać. W Poznaniu każdy normalny kibic zakładał porażkę(ja go chciałem wywalić za poprzednie mecze).
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota
 
 
Od: 05.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3142
Stary 13.11.2010, 13:00
Acapelo napisał(a):Wyświetl post
Uczciwie powiem wam, po meczu z Lechem wywaliłbym Roberta gdybym był na miejscu Cupiała. Po tym wczorajszym meczu ma u mnie znowu duży kredyt. Pomogło mu szczęście z Cracovią(i nos) i może to być początek jego długiej przygody z Wisłą. Oby. Wygrał to co miał wygrać. W Poznaniu każdy normalny kibic zakładał porażkę(ja go chciałem wywalić za poprzednie mecze).
Widzę, że kolega ma ambicje by być lepszym od Wojciechowskiego. Życzę olbrzymiej gotówki i kupna klubu. Z chęcią będę czytał o trenerach pracujących 2-3 miesiące góra u słynnego prezesa Acapelo.
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując
Bartosz
JLB
 
Od: 01.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3143
Stary 13.11.2010, 13:06
....a zastanówcie się, Maskaant po porażce z Lechem jest tym samym Maskaantem po zwycięstwie z Legią.
Malvivente napisał(a):Wyświetl post
Nie bądź gejem, rzuć na spreje!
Odpowiedz cytując
yoda79
Senior Member
 
Od: 12.2003
Skąd: Mazury- tu też są Wiślacy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3144
Stary 13.11.2010, 13:07
Jechanie na wwf jest co najmniej żałosne. Maaskant wygrał dwa mecze, w których dupsko ratuje nam bramkarz a Wy robicie z trenera Boga.
Ocenimy go na koniec sezonu, na razie, biorąc pod uwagę całokształt wypada średnio.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
Oldpara
Senior Member
 
 
Od: 09.2003
Skąd: Prądnik Biały

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3145
Stary 13.11.2010, 13:46
Daleki jestem od pisania peanów na cześć naszego trenera, ale fakty przemawiają za nim. Rozbita przez Kasperczaka i wyprzedaż obrony drużyna była pod wielką presją, skłócona, podzielona i grająca kichę, a on potrafił to jakoś do kupy pozbierać. Bez rewelacji, ale potrafią spiąć poślady i pojachać Legię 4:0, czy wygrać derby na Kałuży, więc nie przesadzajmy.

Maskaant wygrał 4 z 5 ostatnich meczów (Lechia, Widzew, Cracovia, Legia - w plecy z Lechem) więc chyba tylko ślepiec nie zauważyłby, że postęp jest.

I nie zmieni tego nawet to gdybyśmy do końca rundy zdobyli tylko 3 pkt, bo nie oszukujmy się - nasz skład wygląda jak cerowana skarpeta, a nie drużyna na Mistrza - gracze tacy jak Chavez, Bunoza, Paljic, Cikosz, Jirsak, Boukhari, czy nawet Garguła w obecnej formie powinni być NAJWYŻEJ zmiennikami i ogrywać się przy graczach lepszych (takich jak Marcelo, Głowacki, Zieńczuk, Kosowski, itp), a u nas grają pierwsze skrzypce. Nie dziwmy się, że fałszują. Trzeba poczekać na wartościowe wzmocnienia w przerwie zimowej, a takie mecze jak z Legią pozawalają zachować bezpieczny dystans do czołówki.
....Głupota jest niezniszczalna i nieprzenikniona....
Odpowiedz cytując
polska.mysl.szkoleniowa
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3146
Stary 13.11.2010, 14:03
Ach, Wy moje kochane chorągiewki : )

murray napisał(a):Wyświetl post
Równie dobrze ten mecz mogliśmy przegrywać 4-0 w pierwszej połowie.
A wczorajszego nie?

murray napisał(a):Wyświetl post
Sam widziałeś, że ten mecz był zupełnie inny niż z drużyną z Gdańska.
Czyli przez dwa tygodnie - co ja mówię! - przez tydzień (fatalny mecz z Cracovią) zrobili niesamowity postęp i wzbili się na poziom wyżej. Strach pomyśleć, w jakich rozmiarach będą wygrywać za miesiąc!

snyrting napisał(a):Wyświetl post
A czy Tobie nie przyszło do głowy, że to jednak WWF się może mylić?
Poza tym, o jakiej powsciągliwości mówisz?
Przyszło. Podobnie jak przyszło mi do głowy, że może mieć rację.

Ja nie jestem za zwolnieniem Maaskanta, ale za rzetelnym ocenieniem go po sezonie. Bo, podobnie jak Wy, nie wiem, czy to dobry trener i co ważniejsze - czy sprawdzi się w Wiśle.

Powściągliwość traktuję jako cnotę, bo co by nie powiedzieć - wwf pokazał, że nie zmienia poglądów co pięć minut, ma swoje zdanie i warto z nim dyskutować.

PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Uważasz nas za bezmyślnych tylko dlatego, że chcemy dać Maasnatowi czas do końca sezonu? J
Uważam Ciebie za bezmyślnego, tylko dlatego, że nie byłeś łaskaw przeczytać ani jednego mojego wcześniejszego (ani nawet tego, którego byłeś łaskaw zacytować!) posta. Przecież ja właśnie cały czas obstaję za rzetelnym, rozsądnym ocenieniem Maaskanta. Chłodzę optymizm i ogrzewam pesymizm po - odpowiednio - zwycięstwach i porażkach.

Mixu napisał(a):Wyświetl post
polska.mysl.szkoleniowa twoje wywody filozoficzne sa do ch**a niepodobne.
We wszystkim, co napisałem "filozoficzna", jak to raczyłeś napisać, była tylko książka. Mimo wszystko gratuluję poziomu merytorycznego i kultury wypowiedzi.

Mixu napisał(a):Wyświetl post
Był dobry mecz?
Był.
Poprawiła się gra?
Poprawiła
Prognozuje to na lepszą grę w przyszłości?
Prognozuje
Tak, Wisła rozegrała jeden dobry mecz. Choć równie dobrze mogła go przegrać - gdyby tylko P. Brożek wykazał się swoją tradycyjną skutecznością, a Mariusz Pawełek pokazał, że jednak nie zależy mu na nowym kontrakcie i znów wpuszcza babole (jak np. z Bełchatowem).

Wisła tydzień temu zagrała koszmar z Cracovią, dwa tygodnie temu dostała w tyłek od przeżywającego kryzys Lecha, trzy tygodnie temu w podobnie ruletkowych co wczoraj okolicznościach wygrała z Lechią. Nie widzisz, że te występy nie są miarodajne? Równie dobrze za tydzień możemy przegrać z Lubinem.

Progresu formy i poziomu realizacji założeń taktycznych nie mierzy się na przestrzeni dwóch kolejek, bo jest to niewykonalne - ale na poziomie całej rundy, może nawet sezonu.

A jeśli nie chce Ci się zastanawiać nad pojedynczymi głosami, to może powinieneś zrezygnować z uczestnictwa w forum dyskusyjnym, a zająć się wykrzykiwaniem swoich poglądów na ulicy/w komentarzach na onecie. Myślę, że tam odnalazłbyś się jak ryba w wodzie - w końcu nikt tam nie wymaga lektury wypowiedzi innych użytkowników.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3147
Stary 13.11.2010, 14:13
Oldpara napisał(a):Wyświetl post
Daleki jestem od pisania peanów na cześć naszego trenera, ale fakty przemawiają za nim. Rozbita przez Kasperczaka i wyprzedaż obrony drużyna była pod wielką presją, skłócona, podzielona i grająca kichę, a on potrafił to jakoś do kupy pozbierać. Bez rewelacji, ale potrafią spiąć poślady i pojachać Legię 4:0, czy wygrać derby na Kałuży, więc nie przesadzajmy.

Maskaant wygrał 4 z 5 ostatnich meczów (Lechia, Widzew, Cracovia, Legia - w plecy z Lechem) więc chyba tylko ślepiec nie zauważyłby, że postęp jest.

I nie zmieni tego nawet to gdybyśmy do końca rundy zdobyli tylko 3 pkt, bo nie oszukujmy się - nasz skład wygląda jak cerowana skarpeta, a nie drużyna na Mistrza - gracze tacy jak Chavez, Bunoza, Paljic, Cikosz, Jirsak, Boukhari, czy nawet Garguła w obecnej formie powinni być NAJWYŻEJ zmiennikami i ogrywać się przy graczach lepszych (takich jak Marcelo, Głowacki, Zieńczuk, Kosowski, itp), a u nas grają pierwsze skrzypce. Nie dziwmy się, że fałszują. Trzeba poczekać na wartościowe wzmocnienia w przerwie zimowej, a takie mecze jak z Legią pozawalają zachować bezpieczny dystans do czołówki.
Po raz pierwszy muszę zgodzić się w całej rozciągłości z Oldparą - Maaskant jak na obecną sytuację Wisły i materiał, którym dysponuje, spisał się dobrze. Na pewno nie gorzej niż spisałby się jakikolwiek inny trener, szczególnie z Polski. Podbudował zaufanie do siebie. Nie czyni go to jeszcze oczywiście znakomitym trenerem, ale jest pozytywnym znakiem na przyszłość.

Już dawno upadł mit, że mamy wybitnych piłkarzy, z którymi byle kto może zrobić dobry wynik. Mamy bardzo przeciętny zespół, wymagający ogromnych wzmocnień, który mimo to potrafił wygrać dwa prestiżowe mecze w rundzie. Maaskant ma też pomysł na grę - czas, aby dostał do niego odpowiednich wykonawców. Pokazał, że zasługuje na to.Wtedy będzie można miarodajnie ocenić jego wartość jako trenera.
Ostatnio edytowane przez Markus : 13.11.2010 o godz. 14:17.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3148
Stary 13.11.2010, 14:16
Ale czytam same pier*** gdybanie tylko w naszą stronę! Gdyby legioniści trafiali to bysmy przegrali, gdyby Brożek nie strzelił, gdyby Jirsakowi przy dośrodkowaniu dołożyć noge, gdyby sędzia nie dał sie nabrać na karnego itd.

a może gdybyśmy w ogóle nie wyszli na mecz byłby walkower? Co za smuty! Bylismy lepsi, graliśmy ładnie, choć Bunoza z Paljiciem popełniali błędy, to i tak bylismy sporo lepsi w kazdym elemencie gry !

Odpowiedz cytując
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3149
Stary 13.11.2010, 14:16
polska.mysl.szkoleniowa napisał(a):Wyświetl post
Ach, Wy moje kochane chorągiewki : )



1) A wczorajszego nie?

2) Czyli przez dwa tygodnie - co ja mówię! - przez tydzień (fatalny mecz z Cracovią) zrobili niesamowity postęp i wzbili się na poziom wyżej. Strach pomyśleć, w jakich rozmiarach będą wygrywać za miesiąc!

3) Tak, Wisła rozegrała jeden dobry mecz. Choć równie dobrze mogła go przegrać - gdyby tylko P. Brożek wykazał się swoją tradycyjną skutecznością, a Mariusz Pawełek pokazał, że jednak nie zależy mu na nowym kontrakcie i znów wpuszcza babole (jak np. z Bełchatowem).
1) Wczoraj Legia miała na dobrą sprawę 4 sytuacje do strzelenia gola. Trzy wybronił Pawełek, jedną spieprzył Komorowski. Lechia miała tych sytuacji mnóstwo, wszystkie spowodowane nieporadnością obrony. Jak dla mnie jest progres.

2) Może coś zatrybiło, może Jirsak w środku jest dobrym pomysłem, może nastąpiła drobna korekta, może Maaskant powiedział: "Macie strzelać bramki". Dobrze wiesz, że o wyniku decydują niuanse. Czy jeżeli Cabaj nie napatoczył się na strzał Brożka derby byłyby wymęczonym zwycięstwem? Wątpie.

3) Jeżeli Brożek zagrał świetnie, to wg mnie wynika to z przygotowania przed meczem. No chyba, że zmienił sobie ustawienia i włączył strzelanie goli.

Pytanie tylko, czy tak samo mecz wyglądałby w Hucie. Dużo od siebie dały trybuny. Teraz przed nami mecz z Zagłębiem, potem dwa wyjazdy. Te trzy mecze pokażą, czy rzeczywiście wróciliśmy na dobre tory.
Odpowiedz cytując
polska.mysl.szkoleniowa
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3150
Stary 13.11.2010, 14:16
Markus napisał(a):Wyświetl post
Maaskant ma też pomysł na grę - czas, aby dostał do niego odpowiednich wykonawców.
Zwłaszcza, że nie jest to pomysł łatwy do zrealizowania dla piłkarzy, którzy tłukli całe życie 4-4-2.

HEDu napisał(a):Wyświetl post
a może gdybyśmy w ogóle nie wyszli na mecz byłby walkower?
Pewnie tak

Nie napisałem, że byliśmy słabsi lub graliśmy na poziomie Legii. Napisałem, że równie dobrze mogliśmy przegrać, bo nasza obrona nie ustrzegła się błędów. Popełniła ich sporo, o czym świadczą sytuacje Manu i Radovica. Plus za Pawełka, który był tam, gdzie być powinien.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:56.