
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Czas na ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym. Biała Gwiazda po czterech porażkach z rzędu będzie próbowała przełamać złą passę w piątkowym meczu z Pogonią Szczecin. Portowcy podbudowani ostatnimi wynikami w lidze na pewno tani skóry w Grodzie Kraka nie sprzedadzą, Ci, którzy mają w pamięci nasz ostatni mecz z Pogonią na Reymonta doskonale wiedzą o tym, że to zespół walczący do ostatniego gwiazdka.
Spotkanie pomiędzy Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin zaplanowano na piątkowy mroźny wieczór, początek meczu o godzinie 20:30. W pierwszym spotkaniu obu zespołów w Szczecinie padł remis 1:1, bramkę dla Wisły zdobył wtedy strzałem z rzutu karnego Rafael Criviellaro. Terminarz XXI kolejki Ekstraklasy: 18 grudnia (PIĄTEK) 18:00 Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 20:30 Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 19 grudnia (SOBOTA) 15:30 Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów 18:00 Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 18:00 Jagiellonia Białystok - Cracovia 20 grudnia (NIEDZIELA) 15:30 Korona Kielce - Legia Warszawa 18:00Piast Gliwice - Lech Poznań 21 grudnia (PONIEDZIAŁEK) 18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin. Sezon 2006/07 10 września 2006, 14:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 0:0 Sezon 2007/08 – brak spotkań Sezon 2008/09 – brak spotkań Sezon 2009/10 – brak spotkań Sezon 2010/11 – brak spotkań Sezon 2011/12 – brak spotkań Sezon 2012/13 17 marca 2013, 17:00 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:0, Radosław Sobolewski 37, Cwetan Genkow 82 Sezon 2013/14: 16 grudnia 2013, 18:15 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1, Paweł Brożek 19, Łukasz Burliga 54 – Marcin Robak 70 (karny) Sezon 2013/14 (Runda mistrzowska) 3 maja 2014, 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 5:0, Paweł Brożek 6, 60,62, Donald Guerrier 12, Semir Stilić Sezon 2014/15 (Runda zasadnicza) 20 lutego, 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 1:1, Paweł Brożek 24- Marcin Robak 43 (k) Sezon 2014/15 (Runda finałowa) 20 maja, godz. 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:2, Semir Štilić 43, Mariusz Stępiński 86 - Adam Frączczak, Rafał Murawski 90 Z obozu rywali. Nasz najbliższy przeciwnik - Pogoń Szczecin ma za sobą passę czterech spotkań bez porażki (1 remis i 3 zwycięstwa), dzięki takiemu bilansowi Portowcy powrócili do czołówki tabeli i plasują się tuż za podium ze stratą dwóch punktów do miejsca gwarantującego start w pucharach. Podopieczni Czesława Michniewicza dość dobrze radzą sobie na wyjazdach z dziesięciu spotkań tylko dwa razy wracali do Szczecina bez zdobyczy punktowej. Włodarze szczecińskiego klubu, chyba jeszcze nie określili przed trenerem oraz piłkarzami celu na ten sezon, tak dobra postawa Portowców może świadczyć o dwóch rzeczach, szybkie zapewnienie sobie utrzymania, (czyli awans do pierwszej ósemki) lub też realną walkę o promocję do europejskich pucharów. Jak jest naprawdę czas pokaże a przede wszystkim odpowiedź dostaniemy po pierwszych meczach rundy finałowej, o ile Pogoń utrzyma formę z jesieni i zapewni sobie szybkie utrzymanie. Przyglądając się kadrze Pogoni ciężko ocenić, czy ten potencjał, którym dysponuje trener Michniewicz wystarczy na pokazanie się w Europie, ja osobiście w to wątpię. Pogoń za rekordem. Szczecinie do piątkowego meczu przystąpią bardzo zmotywowani, stoją oni, bowiem przed szansą zapisania się na stałe na kartach historii szczecińskiego klubu wygrywając cztery mecze z rzędu. W XXI wieku ta sztuka nie udała im się ani razu, dwukrotnie Portowcy zbliżali się do tej liczby, jednak zawsze kończyli na trzech zwycięstwach. Zawodnicy Pogoni pod lupą TWSD. Dziś przyglądnę się kadrze Portowców. Na pierwszy plan wysuwa się osoba Łukasza Zwolińskiego, najlepszy strzelec naszych rywali w tym sezonie zdobył dopiero sześć bramek, co w klasyfikacji strzelców plasuje go nawet za Pawłem Brożkiem. Lekkim usprawiedliwieniem jest fakt, że napastnik Dumy Pomorza aktualnie jest kontuzjowany i od końca października nie widzieliśmy go na polskich boiskach. Strzelanie bramek wziął na swoje barki Adam Frączczak, 28-letni obrońca jest drugim najskuteczniejszym strzelcem zespołu. Ważną postacią jest również Japończyk Takafumi Akahoshi. Mocnym punktem defensywy jest Jakub Czerwiński, młody obrońca może pochwalić się nie lada wyczynem, w tym sezonie nie opuścił jeszcze ani minuty - jako jedyny z Portowców. Walka o miano pierwszego bramkarza również jest w zespole zacięta, pierwszą cześć sezonu numerem jeden był Dawid Kudła, jednak z biegiem czasu coraz mocniejszą pozycję zdobywał Jakub Słowik i to on od 14 kolejki nie oddaje placu młodszemu koledze. Miejsce w składzie oraz uznanie trenera Michniewicza stracił były zawodnik Wisły - Patryk Małecki, który w tym sezonie nie imponuje formą ani tą strzelecką ani sportową. Drugą linią pewnie dowodzi Rafał Murawski, niegdyś zawodnik poznańskiego Lecha mimo upływu lat, wciąż jest ważnym zawodnikiem Portowców. W linii ataku próbuje odnaleźć się znany z występów w dwóch warszawskich klubach Wladimer Dwaliszwili. Gruziński napastnik dopiero w ostatniej kolejce strzelił swoje premierowe bramki dla nowego klubu, choć barwy Pogoni reprezentuje już od sierpnia. Twierdza Reymonta - nie do zdobycia… dla Wisły. Wisła jest już w dramatyczniej sytuacji czysto sportowej, trapiona kontuzjami, grająca fatalnie i rażąca nieskutecznością stacza się w ligowej tabeli. Po ostatniej kolejce Wiślacy zawitali do dolnej połówki tabeli, co nie napawa zbytnim optymizmem przed ostatni ligowym spotkaniem w tym roku. Seria bez zwycięstwa na własnym stadionie ciągnie się niemiłosiernie. Ostatnim pokonanym klubem, był Śląsk Wrocław, było to tak dawno, że większość z Was zapewne musi sprawdzić terminarz, żeby uświadomić sobie, że było to końcem sierpnia. Ciężko szukać jakiś pozytywów przed piątkowym meczem, wątpliwy udział Pawła Brożka, wykluczone występy Bobana Jovcica, Donalda Guerriera i lekki uraz Maciej Sadloka. To wszystko sprawia, że ręce zacierają nasi rezerwowi.. Zaraz, jacy rezerwowi? Crivlelarro? Popović? W ostatnim meczu już dali popis swoich umiejętności. Jeden nieudolnie konstruował nasze ataki a drugi w piękny sposób wykonał rzut rożny, puentującym tym samym postawę Wisły w końcówce rundy. Zmiany, zmiany, zmiany. W ostatnim ligowym meczu, trener Kmiecik wraz z trenerem Broniszewskim nie będą mogli skorzystać z usług Rafała Boguskiego, pomocnik Białej Gwiazdy został ukarany żółtą kartką po raz czwarty w tym sezonie, co zmusza go do pauzowania w jednym spotkaniu. Takie absencję powodują, że duet trenerów ma jeszcze bardziej skrócone pole manewru i wiele wskazuje na to, że trzeba będzie sięgnąć w głębokie rezerwy, aby w ogóle zebrać kadrę na piątkowe spotkanie. Uwaga na kartki. Maciej Jankowski oraz Maciej Sadlok mają na swoim koncie po trzy żółte napomnienia, kolejne napomnienie będzie skutkowało pauzą w następnym spotkaniu. Arkadiusz Głowacki natomiast musi uważać podwójnie, kapitan Wisły ma w swoim dorobku już siedem kartek, kolejna oznaczać będzie przymusową przerwę w dwóch spotkaniach. Nowy rok, szansą na lepsze jutro? Wciąż nie jest jasna przyszłość piłkarskiej Wisły. Początkowo pojawiła się informacja, że do końca roku TF Kable musi pozbyć się Wisły, aby móc dostać kredyt na refinansowanie długu, później Prezes Monika Cupiał powiedziała w wywiadzie, że nie ma takiej konieczności, aby sprzedawać klub. Ostatni tydzień, przyniósł jednak świeże informacje, które znowu mówią o zmianie właściciela Wisły. Zmiana miałaby być kosmetyczna, ponieważ TF Kable pozbywa się Wisły "sprzedając" ją.. Bogusławowi Cupiałowi. Wraz z tą zmianą miałoby dojść do zmiany na stanowisku szkoleniowca, a także do klubu miałby wpłynąć gotówka, która pozwoliłaby Wiśle w pewnym stopniu stanąć na nogi. Czy tak będzie? Tego nie wie nikt, wszyscy wiemy jednak, że Bogusław Cupiał miewa różne kaprysy, które dostają mocy sprawczej, kiedy tylko Bossowi się zamarzy powrót na szczyt. Z biegiem czasu, może nawet już w tym tygodniu kilka zasadniczych kwestii powinno się wyjaśnić. Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#2
|
|
Uzbieramy w ogóle 11 do gry?
Może zagramy na dwóch bramkarzy? ![]()
"Nie dla ligi, nie dla mody, nie dla żadnego szpanu, nigdy nie zaliczaj nas do stada tych baranów..."
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#3
|
|
Ale my nawet dwóch bramkarzy nie mamy.
(Bo chyba nie nazywasz bramkarzami naszych Michałów? Czekam na wiatr co rozgoniiiiii.... ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Skąd: Wrocław
Offline |
#4
|
|
Ja bym dał szansę 2-3 młodym od początku, bo i tak nie będzie różnicy wobec tego czy zagra Jankowski z Crivellaro czy Kuczak z Handzlikiem
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#5
|
|
Do 5 razy sztuka?
|
|
|
|
JLB
Od: 01.2006
Offline |
#6
|
|
Wisła Kraków 2.10 - Pogoń Szczecin 3.50 Faworyt?
Wszystkich pewnych naszej porażki zapraszam do zamieszczania screenów postawionych zakładów... ... no chyba że ktoś nie lubi łatwo zarabiać pieniędzy ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#7
|
|
Może i bym postawił, ale nie mam zamiaru cieszyć się z naszej przegranej w jakikolwiek sposób.
|
|
|
|
Guest
|
#8
|
Trzeba postawić na nogi Pawła ponadto kopacze muszą wziąć d.pę w troki i wygrać to. Paprykarz u siebie to nie l, wyjazd do Amiki czy derby z będącymi na fali żydami. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#9
|
|
Nie ma innego wyjścia jak wyszarpać 3 punkty. Styl, sposób nie ma znaczenia. Potrzebujemy kompletu punktów jak ryba wody.
Przy niekorzystnych wynikach może się okazać, że jesteśmy w ciemnej dupie. Jaga wygrywa dziś i w weekend, wygrywają Ruch, Amica i Lubin i do 8 miejsca będzie 7 pkt straty. ![]()
the future's uncertain
and the end is always near |
|
|
|
Member
Od: 05.2011
Offline |
#10
|
|
Spoko , spoko nasz Patryk walnie hattricka i 3-0 dla Wisełki
![]() Poważnie pisząc to będzie przekulawo jak tego nie wygramy ale podstaw do optymizmu to raczej nie ma... niestety... |
|
|
|
Member
Od: 05.2011
Offline |
#11
|
|
Jesteśmy trzecią od końca drużyną w meczach u siebie
Pogoń jest czwartą drużyną na wyjazdach w tym sezonie Oj cienko to widzę ale... KTO KOCHA TEN WIERZY !!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: mam wiedzieć ;D
Offline |
#12
|
|
.... tam z wynikiem.
"... za Wisłę, za nasz TS, pójdziemy aż po życia kres" ![]() ![]()
Wisła Kraków
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#13
|
|
przy duzym farcie, moze uda sie uzyskac zwycieski remis
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Krakow
Offline |
#14
|
|
I nawet jeśli będzie źle... My nigdy nie poddamy się!
AVE WISŁA! ![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
#15
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#16
|
|
Kadra na dziś:
Bramkarze: Radosław Cierzniak Michał Buchalik Obrońcy: Arkadiusz Głowacki Łukasz Burliga Jakub Bartosz Richard Guzmics Piotr Żemło Michał Czekaj Krystian Kujawa Pomocnicy: Jakub Mordec Denis Popović Krzysztof Mączyński Tomasz Cywka Rafael Crivellaro Maciej Jankowski Alan Uryga Kamil Kuczak ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: At the heart of winter
Offline |
#17
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#18
|
|
No i melduje się, dzisiaj skład grubo widzę. Napewno będę oglądał .Nie mogę przyjść na R22 bo w UK mieszkam ale będę oglądał jak co tydzień. AVE WISŁA
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Skąd: Kraków, Czyżyny
Offline |
#19
|
|
Gdzie jest Handzlik?
![]() KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#20
|
|
Lekka kontuzja,nie chcą ryzykować
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#21
|
|
Nie patrzac na liste urazow musimy dzisiaj wygrac. Jankowski niech sie postara i w koncu zacznie strzelac gole. Sytuacja jest coraz gorsza, nie mozemy stracic kontaktu z 8 miejscem bo za duzo stracimy i trzeba bedzie duzo odrabiac. Dobrze, ze to ostatni mecz w tym roku, w lutym jak wrocimy do grania w koncu wroci wiekszosc kontuzjowanych a moze i wszyscy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#22
|
|
Trzeba pamiętać to grozi nam widmo utraty max 10 punktów a to było by gwoździem do trumny.
![]()
Bóg, Honor i Wisła!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2015
Offline |
#23
|
|
A Marszalik ?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Nowy Sącz
Offline |
#24
|
|
Denis Popović
Krzysztof Mączyński Tomasz Cywka Rafael Crivellaro Maciej Jankowski Alan Uryga Arkadiusz Głowacki Łukasz Burliga Jakub Bartosz Richard Guzmics Cierzniak ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2006
Offline |
#25
|
|
Wisła napastnikami stoi... Nie wiem czy jest w Europie drugi taki klub, który ma 1 napastnika w kadrze i w razie kontuzji nie ma kim grać. To jest niebywałe żeby na tym poziomie rozgrywek nie mieć jakiegokolwiek zaplecza. Żyjemy w prawie 40 mln kraju a nie można znaleźć średniej klasy kopacza który potrafiłby przynajmniej raz w meczu prosto kopnąć piłkę. Dzisiaj zapowiada się 5 porażka z rzędu i nic nie może świadczyć na naszą korzyść. Szczyt naszych marzeń to cudowne 0:0 jeżeli Pogoni nie będzie się chciało nas atakować. Idziemy na dno i jeżeli w zimie nie dojdzie do trzęsienia ziemi, a podejrzewam że go nie będzie to o utrzymanie możemy walczyć do ostatniej kolejki. A widmo odjęcia 10 pkt to ciężko nawet komentować, gdyby do tego doszło.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#26
|
|
Remis to będzie mistrzostwo świata dla tego składu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2011
Offline |
#27
|
|
A ja mam nadzieję że ekstraklasa zaskoczy nas znow
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#28
|
|
Kadra strasznie defensywna. Brakuje Marszalika i Handzlika (jeśli ma lekką kontuzje to ok).
Podobno dzisiaj w pierwszym składzie w ataku wystąpi Kamil Kuczak. Nie wiem ile w tym prawdy, ale trzymajmy za niego kciuki ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Królewski Kraków
Offline |
#29
|
|
Po 45 minutach pierwszej połowy Popović i Crivelaro najsłabsi na boisku. Obydwoje reprezentują mniej więcej taka formę jak niedoszły as transferowy niejaki rumunski student. Dla własnego dobra i z troską o kibiców powinni zostać wyjebani z Wisły jeszcze w tym roku.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Królewski Kraków
Offline |
#30
|
|
Po drugich 45 minutach podtrzymuję swoję zdanie. Młodzież Wiślacka przynajmniej się starała.
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|