
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Member
Od: 08.2009
Skąd: R22
Offline |
#91
|
|
Ja bym wystawił Cebanu. W końcu gorzej być nie może
Może być TYLKO lepiej !![]()
http://wisla-mistrzpolski.futbolowo....-mistrzpolski/
POLECAM!!!! To jest strona Wisły Kraków. Znajdują się tam wszystkie najwazaniejsze rzeczy o Wiśle Kraków |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#92
|
|
Ja znów mam nadzieje, że Mały udowodnił, że lepiej stawiać na niego w ataku, a Łobo w pomocy. Jest jeszcze Ćwielong... wiec jakaś rotacja w składzie może być
![]() ![]() Tylko Wisła Nasz T.S. ! Wierność
|
|
|
|
Guest
|
#93
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#94
|
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#95
|
Ja nie widze innej opcji jak Cebanu w bramce w meczu z Bełchatowem. Czas skończyć tą komesie pt. Pawełek w bramce. |
|
|
|
Member
Od: 08.2006
Offline |
#96
|
|
Pawełek jest SŁABY!!!!Podajcie chociaż jeden mecz który "wybronił" , nie ma takiego!!! A jesłi chodzi o jego wystepy w waznych meczach prawie zawsze zawala jakas bramke! patrz mecze z Totenhamem czy dwumecz z Levadia. Nie widzie innej mozliwosci jak Ilie w pierwszej jedenastce!!
|
|
|
|
Member
Od: 08.2009
Skąd: R22
Offline |
#97
|
|
W sumie to tylko przez Pawełka odpadliśmy z LM ;/ W meczu w sosnowcu On zawalił, bo się źle ustawił. W drugim też On zawalił, też mógł obronić ! Czemu nie kupili Nurkoicia ? ;/
![]()
http://wisla-mistrzpolski.futbolowo....-mistrzpolski/
POLECAM!!!! To jest strona Wisły Kraków. Znajdują się tam wszystkie najwazaniejsze rzeczy o Wiśle Kraków |
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#98
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#99
|
|
podajcie jakiś inny argument, aniżeli "Pawełek jest słaby", dzięki któremu zrozumiem że Ilie powinien wystąpić z Bełchatowem.
Aha. Brożek jeszcze nie strzelił bramki, trzeba go zmienić! A co, dać szanse np. Kamilowi Jeleniowi czy Maciejowi Batko. Brożek jest słaby, przez niego odpadliśmy z Levadią, bo nie strzelił kilku bramek. Przeciez był królem strzelców 2x pod rządu, to bramki jak na zawołanie powinny wpadać. Zmieniłbym też Sobola, bo w meczach z Levadia nie był tak agresywny jak zawsze, i dał w końcu szanse Mączyńskiemu. , No i Marcelo. Strzela bramki ze spalonych, jak on tak może !! Dawać Czekaja, dać mu szanse. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#100
|
|
Argument czysto sportowy. Dostał już za dużo szans i ciągle zawodzi. Od jakiegoś czasu mniej więcej co dwa mecze popełnia koszmarne gafy. Począwszy od Gdańska, gdzie przez niego Wisła mogła nie być (!!!) mistrzem w poprzednim sezonie. W meczu ze Śląskiem wrocławianie wiedzieli o co chodzi, to nie miał nawet co spieprzyć. Potem pierwszy mecz z Levadią bramka obciąża przynajmniej częściowo jego konto. Co zrobił w rewanżu nie trzeba mówić. W superpucharze poodbijał przed siebie, to już o bohaterstwie mówił. W meczu z Ruchem dupe mu uratował sędzia i w kolejnym meczu z Lubinem trafi do futbolowych jaj, bo takie gola to w życiu nie widziałem. Dalej uważasz, że powinien stać między słupkami ? Na 7 ostatnich spotkań o stawkę w 5 robił fatalne błędy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Offline |
#101
|
|
A pamiętacie mecz z Lechią w Gdańsku w poprzednim sezonie? Jak przy stanie bodajże 1-0 dla Lechii Pawełek omal nie wpuścił takiej szmaty, że głowa mała. Mieliśmy bardzo dużo szczęścia, że wtedy piłka odbiła się od słupka, bo kto wie jak wtedy potoczyłby się ten mecz, a co za tym idzie losy mistrzostwa.
Niestety nikt nie wyciągnął wniosków, chociaż ryzykowaliśmy bardzo wiele i nie było dla mnie dużym zaskoczeniem to, że po dwóch ewidentnych błędach bramkarza odpadliśmy z pucharów. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#102
|
|
Ale to nie jest powód by stawiać do bramki Cebanu! Skoro Pawełek jest słaby i broni, to jak słaby musi być Cebanu?
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#103
|
|
a nie widzisz jakiegoś układu ? Pawełek jest pośmiewiskiem całej Polski, a jego trener mówi, że to bardzo dobry bramkarz. Podobnie niezrozumiała sytuacja panuje w Cracovii. Cabaj wali(ł) gafę, za gafą. Na ławce siedział sprawdzony ligowiec Olszewski, a mimo to nadal bronił Cabaj. Nigdy tego nie moglem pojąc i tak samo nie mogę teraz pojąć tej sytuacji. Cebanu nie jest z pewnością bardzo słaby, bo inaczej nie chciałaby go Polonia Bytom. Jakis poziom musi prezentować w cuda nie wierzę.
|
|
|
|
Member
Od: 08.2009
Skąd: R22
Offline |
#104
|
|
Na pewno nie może być gorzej niż z Pawełkiem !
![]()
http://wisla-mistrzpolski.futbolowo....-mistrzpolski/
POLECAM!!!! To jest strona Wisły Kraków. Znajdują się tam wszystkie najwazaniejsze rzeczy o Wiśle Kraków |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Offline |
#105
|
|
Jeżeli Kazimierski twierdzi, że Cebanu jest za słaby na pierwszą jedenastkę, to myślę że to dla Ilie najlepsza rekomendacja i Skorża powinien dać mu szansę
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
#106
|
|
W ME ostatnio puścił 4 bramki więc może i mają rację że gra Pawełek choć z drugiej strony Polonia Bytom była zdecydowana kupić Cebanu i był szykowany na pierwszego bramkarza.
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#107
|
Układ? Układ by nie zdobyć mistrzostwa? No jakoś nie wierze w to. Sprawdzony ligowowiec Olsza, to nie taki sprawdzony ligowiec jak myslisz. Ja po prostu wychodze z założenia, że nasz sztab trenerów, ma dosc umiejetnosci by okreslic czy dany zawodnik jest w stanie grac mecze mistrzowskie czy nie. Cebanu miał isc do Bytomia, ogrywać się z liga, czyli wybronic pare meczy pare puscic, po prostu nauczyć się ligi. Drużyna taka jak nasza, nie ma prawa na eksperymenty w meczach o mistrzostwo. Na to był czas na sparingach, a skoro testowali innych , to jasne jest że Pawełek mimo iz jest słaby jest dobry ![]() ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#108
|
|
Pawełek powinien odpocząc choćby po to by nabrał pokory... Bo tymi swoimi "wygłupami" typu fuck do kibiców, porównywaniu do Valdeza czy kolejnymi babolami w trakcie ostatnich spotkań (ładnie wychwycił je zim zum wyżej) daje stale do zrozumienia, że troszkę zbyt pewnie się czuje.
Obecnie prezentuje poziom Cabaja, takie sa fakty. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#109
|
Jak coś to może ten Kurto będzie jakiś normalny, tylko trzeba dać w końcu szansę, a nie stawiać w nieskończoność na jedną osobę, ktora zawodzi |
|
|
|
P.N.R.I.
Od: 11.2002
Skąd: Dogville
Offline |
#110
|
|
Pawelek jest dobrym bramkarzem na Amike czy Legie. W takich meczach ma co robic 90 min, a nie 3 razy sie polozyc. Na ogorkowa lige potzrebujemy bramkarza ktory bedzie skoncentrowany 90min a nie Pawelka.
Przeciwniy maja z nami zazwyczaj 100% skutecznosc. Kopna cos w swiatlo bramki i kaplica. Z Belchatowem 1:0 ![]()
Boia chi molla !
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#111
|
|
Skoro juz wczesniej wywnioskowaliśmy, że główna przyczyna słabych bramkarzy to Kazimierski
Jedyny co, to pozostaje nam wypozyczyc bramkarza takiego , żeby do nas tylko na mecze przyjezdzał, bo Kaz go inaczej zepsuje. w temacie s-f proponują Zejko Kalaca, Przyrowskiego bądź Skabe. Ja i tak dalej wole Pawełka.;]
Ostatnio edytowane przez szprotson : 12.08.2009 o godz. 12:36.
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#112
|
Naiwzując do meczu z Bełchatowem - w końcu po to został założony ten temat, to o ile nasze gwiazdy nie podjarają się czterema bramkami w Lubinie, poinniśmy w meczu osiągnąć przewagę. Czy popiszemy się skuteznością to już zupełnie inna para kaloszy. Czy będziemy odabiac straty po błędzie obrony/bramkarza również. Po dwumeczu z Levadią wolę chuchać na zimne, ale powinniśmy choby skromnie mecz wygrać. Nie należy jednak lekceważyć Bełchatowa, a wyjść z bojowym nastawieniem jak w Lubinie. Jedenastkę na Bełchatów zestawiłbym identycznie jak na mecz z Zagębiem Lubin oprócz bramkarza, gdzie wstawiłbym Ilie Cebanu. Powód: Literówki
Ostatnio edytowane przez Adenalix : 12.08.2009 o godz. 12:53.
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2006
Skąd: Kraków
Offline |
#113
|
W ostatnich latach mieliśmy też Trabalika, który miał ponad dwa metry ale brakowało mu zwinności i też kariery u nas nie zrobił, potem był Piekutowski, który miał świetną jedną rundę ale na tym się w sumie skończyło. A z rumuńskim bramkarzem który popisywał się na R 22 przez jakiś czas dobrymi interwencjami wszyscy wiemy jak się skończyło...Teraz mamy Pawełka i nie zanosi się że w najbliższej przyszłości trafi do Wisły jakiś nowy dobry bramkarz więc nie ma co dyskutować na ten temat nawet. Mariusz jest jaki jest, no cóż... Wygląda na to że jego głównym problemem jest brak koncentracji. Jakby miał jakiegoś rzeczywistego konkurenta w Wiśle na swojej pozycji to może zrobiłby się z niego lepszy zawodnik. Ale i tak nie narzekajmy bo w wielu przypadkach jego interwencje nas uratowały... Chociaż dziwnie to zabrzmi, to przyznam szczerze że cieszę się z tej nieszczęsnej interwencji Pawełka w końcówce meczu z Zagłębiem. To może dać mu do myślenia i ustrzec przed takimi głupimi błędami w przyszłości, może wreszcie poprawi swoją koncentrację. Co do meczu w Sosnowcu z GKS-em Bełchatów w sobotę to stawiam na remis, 1-1. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: wielkopolskie
Offline |
#114
|
|
Na treningu zabrakło bramkarza krakowian, Mariusza Pawełka. „Mariusz ma drobny uraz. Zdecydowaliśmy się dzisiaj odpuścić, żeby wykurował się do najbliższego meczu. Ma jakiś problem z mięśniem brzucha i nie chcieliśmy ryzykować jakiegoś głębszego urazu” --- Czyzby jednak Cebanu
![]()
Jovanovic - masz plusa.
|
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#115
|
|
Przeciez wyraznie pisze ze nie trenuje zeby zagrac w meczu...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków (AD 1954)
Offline |
#116
|
![]()
WISŁA KRAKÓW – MISTRZ POLSKI…1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2011…cdn.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#117
|
|
a wczoraj wyraźnie mówiono w Cracovii że nie ma żadnego tematu odejścia trenera Płatka.
Takie gadanie to jest gadanie tego co powinno się powiedzieć w mediach, nie jest to żadna informacja którą można brać na serio ![]()
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Skąd: Olsza II
Offline |
#118
|
|
Czasami jak tak popatrzeć na Pawełka,zdaje się jakby zawsze był gdzieś indziej,oddalony od rzeczywistości.Raz na jakiś czas odpływa zupełnie w meczu,osiąga stan nirwany i wybiera się w daleką podróż.To wtedy puszcza babole.Według mnie on jest nienormalny
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#119
|
|
Dokładnie to co napisałeś pokazuje sedno sprawy. Zatem powstaje pytanie czy Bramkarz który ma problem z koncentracją powinien bronić
![]()
Borinho
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Łódź
Offline |
#120
|
|
Widzę, że niektórzy tutaj z niewiadomych przyczyn obawiają się Bełchatowa, przepowiadają remis itp. GKS-u nie ma co się bać. Widziałem ich pierwszy mecz z Polonią Bytom i na 90 minut spotkania przeważali przez jeden kwadrans w pierwszej połowie. Grali naprawdę słabo. Kluczem do zwycięstwa będzie agresywny pressing zakładany na obrońców GKS-u, oni są bardziej drewniani niż Pinokio. Teraz dodatkowo ich obrona jest zdziesiątkowana kontuzjami i jest to formacja godna drużyny z dolnych rejonów tabeli. W drugiej linii jest Cetnarski, ale on jest kiepski fizycznie- Sobol i Cantoro powstrzymają go bez problemu. Groźny jest też Gol i Rachwał, ale szczęśliwie obaj są wyraźnie bez formy. Mimo to trzeba na obydwu bardzo uważać. Gol czasem potrafi zaskakująco dynamicznie zejść do boku i wspomóc rozegranie akcji, więc skrzydłowi muszą na to uważać. Rachwał gra bardzo agresywnie. Z jednej strony łatwo go sprowokować i wymusić czerwień dla tego zawodnika, ale nasi piłkarze też muszą uważać, bo Rachwał sam też prowokuje swoją bardzo ostrą grą i częstym nieposzanowaniem zasad fairplay. Co do skrzydeł to Bardzo groźny jest Wróbel i Pietia będzie musiał barzo uważać. Wróbel nie tylko ma dużą dynamikę i świetną szybkość, ale też przyzwoicie drybluje. Umie pojechać do linii i dośrodkować, ale potrafi też ściąć do środka, często takie akcje kończy silnym uderzeniem po długim rogu, uderza przeważnie z okolic narożnika pola karnego. Marcelo musi bardzo uważać, żeby przy asekuracji nie wejść zbyt ostro lub zbyt dynamicznie, bo Wróbel może go wtedy łatwo minąć, albo wymusić jedenastkę. Stoper powinien go raczej wypychać i blokować, atak pozostawiając bocznemu obrońcy i pomocnikom. Trzeba też uważać, bo prawy obrońca cześto wchodzi dynamicznie na obieg i ma przyzwoiote dośrodkowanie. Z lewej strony dotychczas grał Małkowski- nowy nabytek z Odry Wodzisław. Na razie nic nie pokazał, był jednym z najsłabszych piłkarzy drużyny, choć trzeba pamiętać, że w formie jest to dosyć groźny rywal.Mimo to o wiele bardziej obawiałbym się wystawienia Korzyma. Legionista jest bardzo dynamiczny i niezły technicznie, pamiętam jak w barwach Odry sprawiał nam duże kłopoty, szczególnie Marcelo. Szczęśliwie jego wadą jest egoizm, a trener póki co na niego nie stawia. W ataku zagra pewnie Ujek, ale jako jedyny snajper to kiepskie rozwiązanie. Ujek jest bardzo groźny kiedy ma obok siebie egzekutora, któremu może dogrywać piłki, ale sam rzadko zdobywa bramki. Przy stałych fragmentach trzeba uważać na ostro bite piłki na długi słupek na piąty-szósty metr, tam przeważnie dynamicznie wchodzi któryś z obrońców lub Rachwał. stałe fragmenty bije przeważnie Cetnarski( wolne prawy narożnik- patrząc od naszej bramki) lub Małkowski( lewy narożnik). Warto odnotować, że w ostatnich spotkaniach na plus w Bełchatowie wyróżniał się bramkarz ratując drużynę w dwóch czy trzech sytuacjach.
Plusy Bełchatowa: Spory potencjał w drugiej linii- tak w ofensywie jak i w defensywie Ofensywnie usposobione prawe skrzydło Bramkarz w formie Minusy Bełchatowa Słaba forma drużyny Obrona popełniająca multum niewymuszonych błędów Rachwał bardzo często łapie kartki Brak napastnika z prawdziwego zdarzenia Jesli zagramy tak agresywnie jak z Lubinem, to powinien być kolejny pogrom. Jak dla mnie w naszym składzie będą dwie zmiany. Za Diaza zagra Cantoro- Mauro dobrze zaprezentował się z Lubinem, w końcówce miał dużo fajnych prostopadłych piłek. Diaz też grał dobrze, ale po pierwsze miał kilka dziwnych ryzykownych, wręcz nonszalanckich zagrań- przynajmniej raz po takiej akcji poszła kontra. Po drugie prawdopodobnie zagra z Hondurasem + podróż w dwie strony- będzie zmęczony i raczej wejdzie w drugiej połowie. Dlaczego nie Jirsak- po pierwsze w ostatnim meczu najpierw wszedł Cantoro- to o czymś świadczy. Po drugie Jirsak z Lubinem nic wielkiego ie pokazał, miał kilka niedokładnych dograń. Ponadto uważam, że Czech jest za słaby fizycznie na walkę z Rachwałem i Golem. Druga zmiana to też zdjęcie reprezentanta. Moim zdaniem Kirm zacznie na ławce. Teraz podróż w dwie strony na mecz reprezentacji + prawdopodobny występ przeciwko San Marino. Dodatkowo Słoweniec aktualnie ma chyba dołek formy fizycznej- dołączył do drużyny później- dlatego miał siły w pierwszym meczu z Levadią, a treningi dopiero teraz "weszły mu w nogi" i prawdopodobnie za tydzień dwa złapie świeżość. W jego miejsce widziałbym Ćwielonga, który gra dynamicznie i jeśli idzie o rozgrywanie akcji spisuje się zdecydowanie lepiej niż przy ich wykańczaniu. |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|