
|
|||||||
| Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#1
|
|
Wiosenna pogoda już od kilku tygodni u nas gości, sezon motocyklowy rozpoczęty.Więc i temat jak najbardziej na miejscu.
Specjalnie założyłem nowy wątek, żeby znajdowały się tutaj opinie jedynie o jednośladach. Temat samochodowy już jest więc i motocykliści na takowy zasługują ![]() Od kilku sezonów zbierałem się do zrobienia prawka kat.A i w końcu w czerwcu rozpoczynam kurs. Mam nadzieję, że będziecie w stanie polecić jakąś dobrą szkołę nauki jazdy, gdzie można zrobić prawko kat. A!! Nie piszmy tutaj nic o samochodach. Temat o prawie jazdy "samochodowym" też już jest. Więc niech tutaj pojawiają się jedynie tematy motocyklowe. Jak prawko zdobędę to trzeba będzie pomyśleć o jakiejś maszynie. Możecie polecić coś "na początek". Trzeba na pewno liczyć się z pierwszymi upadkami więc i sprzęt nie może być zbyt drogi, żeby żalu nie było. Słyszałem opinie, że np Suzuki GS 500 jest w sam raz na początek.. co o tym sądzicie? A może macie jakieś swoje typy? Na czym sami zaczynaliście? Jakie macie historie z początku Waszej kariery na jednośladach? Ciekawe ilu forumowiczów posiada swój jednoślad.. Pochwalcie się czym jeździcie. Może jakieś fotki (tylko w rozsądnych rozmiarach) zamieścicie? Mam nadzieję, że podzielicie się też z początkującymi motocyklistami swoim doświadczeniem. Np interesuje mnie co z ubioru trzeba zakupić koniecznie na początek? Może znacie jakieś sklepy na terenie Krakowa, gdzie można liczyć na fachową pomoc i duży wybór artykułów motocyklowych? Zapraszam wszystkich do dyskusji!
Ostatnio edytowane przez QBAS : 18.05.2009 o godz. 23:49.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 12.2006
Offline |
#2
|
|
eee, widzę ze stawiasz na szybkosc, sprobuj kiedys pojezdzic crossem to dopiero przyjemnosc,
poczatki bywają trudne, a upadki bolesne, ale po czasie, staje to sie nalogiem ![]()
TYLKO WISŁA
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#3
|
|
Na szybkość to wolę na razie nie stawiać. Bo skończyć się to różnie może
Ale o czymś takim jak na zdjęciu to rzeczywiście myślałem na początek:![]() Co do crossa to też mi po głowie chodzi, ale chyba jednak ta opcja nie zwycięży. Choć kto to wie.. Widzę, że na razie nikt nie chce się ujawnić i przyznać do miłości do jednośladów.. Więcej odwagi Panowie ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2008
Skąd: z kątowni
Offline |
#4
|
|
ja zamierzam zrobić kat.A
a tak to na nielegalu jeździłem po wsi i trochę po terenach podwiejskich miałem pod sobą Y R6(2008rocznik) i Ninje ZX10. powiem że jazda motocyklem to sama przyjemność. z tego co wstępnie się orientowałem to można kupić za 14 tys porządną maszynę. osobiście zakochany jestem w R6 i R1. Tak samo jak uwielbiam oglądać MotoGP i każdą inną klasę tak samo lubię pojeździć. Ale póki co na nie swoich motocyklach. Mam nadzieję że wkrótce się coś zmieni. ![]()
PdG.
TYLKO WISŁA! |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2003
Skąd: się biorą pieniądze?
Offline |
#5
|
![]() ![]()
Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem,
Wielkim lasem szedłem, nocy nie przespałem. Żeby Ciebie spotkać w małym kącie świata, Żeby z Tobą zostać na calutkie lata.... |
|
|
|
Miodek
Od: 06.2004
Skąd: Dębniki
Offline |
#6
|
|
R6 i R1 to klasyka ostatnich kilku latek. I przyznam rację, że to chyba najładniejsze motory aktualnie.
Co do jazdy, to od dobrych 10 lat wożę się jako pasażer. I przyznam, że i tego trzeba się w pewnym sensie "uczyć". Od paru latek też lubię w sezonie pośmigać crossem (już jako kierowca ![]() Zgadzam się w 100% ![]() Ale z każdym upadkiem doświadczenie rośnie. Już wiesz, co robić inaczej, a czego nie należy robi wcale
Ostatnio edytowane przez Prezydentowa : 19.05.2009 o godz. 16:36.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#7
|
|
A jak jest z motorami lub skuterami do 16 roku życia co polecacie ?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: z kondowni
Offline |
#8
|
|
ja sie gibam od tygodnia Yamaha fazerką 600 ccm 100 KM 2006 rok
niby motorek turystyczny ale dosyc zwinny ![]() ![]()
z wodka nie wygrasz; ty ja w morde, a ona Cie o ziemie
|
|
|
|
Miodek
Od: 06.2004
Skąd: Dębniki
Offline |
#9
|
A, i zdaje się, że Fazer nie jest turystykiem O ile się nie mylę, to zalicza się do sportowo-turystycznych ![]()
Ostatnio edytowane przez Prezydentowa : 19.05.2009 o godz. 17:04.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#10
|
|
Ktoś tam pisał o R1. Uher z ironią odniósł się do "mojej" GS 500..
![]() Ale chyba mimo wszystko jestem trochę myślącym człekiem i na początek wolę "aveo", niż prawdziwego ścigacza, na którym pierwszy wypadek będzie od razu ostatnim. Wydaje mi się, że na początek właśnie coś takiego turystycznego powinienem wybrać. Oczywiście myślę o używce, ale mam nadzieję, że za dwa, trzy sezony zakupię coś prawie nowego - np. rocznego. Widzę, że kilku jeżdżących się już ujawniło, co bardzo mnie cieszy. Powiedzcie zatem w co z ubraniowego sprzętu warto zainwestować na początku? Bo cały ekwipunek to trochę za duży wydatek ot tak. Więc chciałbym listę najpotrzebniejszych rzeczy stworzyć i systematycznie wykreślać z niej rzeczy |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: z kondowni
Offline |
#11
|
|
mam nadzieje ze w sierpniu znajde chwilke czasu i zrobi sie prawko na kat A
![]()
z wodka nie wygrasz; ty ja w morde, a ona Cie o ziemie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: z kondowni
Offline |
#12
|
|
QBAS
napewno buty zwykle ci sie szybko zuzyja kurteczka jakas z zołwikiem jak dla mnie wazne sa tez spodnie bo przeziebic sobie stawy jest przeje... ![]()
z wodka nie wygrasz; ty ja w morde, a ona Cie o ziemie
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz
Offline |
#13
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#14
|
500 cm3 na początek to w 101% wystarczający motor no i Suzuki bardzo dobre opinie zbiera jako marka sama w sobie ![]() ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Member
Od: 11.2005
Skąd: K.W./Kraków
Offline |
#15
|
|
A jaką szkołę polecicie?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz
Offline |
#16
|
|
Piaggio - choć też drogi...ale dobra jakość.
nie kupuj tego koreańskiego i chińskiego gó***, którego ostatnio pełno na polskim rynku. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2003
Offline |
#17
|
|
Jak dla mnie dobry motocykl na początek to np Kawasaki GPZ 500 - model którym ścigał się Maverick z F16 w TOP GUN
(tam byla wieksza pojemnosc w sumie ) Suzuki wcześniej wywoływane do tablicy również dobry sprzęt do nauki, z tej samej półki mógłbym polecić również Kawasaki ER 5.Jak dla mnie klasyką gatunku jest np Ducati Monster - dzwięk wydechu jest porażający oraz Suzuki Bandit, którego ubóstwiam zwłaszcza jeśli widzę w kolorze czarny mat z pługiem pod silnikiem )))PS Chwilowo bez motocykla. Pozdro |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Skąd: Nowy Sącz
Offline |
#18
|
|
Ja jeżdże, aktualnie jestem jedynie posiadaczem A1 kategorii, przez co śmigam na 125 cm3. Ale motory we krwi, zaliczyłem jedna klepe także już jakiśtam chrzest jest.
Czy ktoś z was jeździ na zlot motocyklowy do Zdyni koło gorlic w ostatni weekend sierpnia ? Takie sondowe pytanie, jeśli nie to polecam serdecznie, jako brat jednego z organizatorów ![]() Urodzony sam przeciw wielu, wytrwale dążę do celu.
!!TYLKO WISŁA!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2003
Offline |
#19
|
Nie pakowałbym się w specjalistyczne spodnie do tego i w żółw bo jak zaczniesz kupować cały pancerz ze skórzanym kombinezonem to Ci wyjdzie że więcej za to dasz niż za dobrą GS500 ). Takie moje zdanie |
|
|
|
Member
Od: 05.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#20
|
|
Panowie (i Panie, jesli jakies tu sa),
jako, ze powoli zaczynam realizowac marzenia o wlasnym motocyklu, uznalam, ze pora zainteresowac sie prawem jazdym- poleccie mi prosze dobra szkole w Krakowie, gdzie mozna zrobic kurs kat. A (najchetniej jeszcze w miare rozsadna cenowo ).I jeszcze pytanie- czy majac prawo jazdy kat B musze uczeszczac na czesc teoretyczna w calosci? Bo czasu u mnie jak na lekarstwo, a i sale wykladowe powoli mnie odrzucaja, wiec wolalabym uniknac koniecznosci uczenia sie, co oznacza czerwony znak z bialym prostokatem itp ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 12.2006
Offline |
#21
|
moge ci polecic przynajmniej jesli chodzi o teorie klakson, 4 lekcje po 1.5 godziny, wszystko ogladanie filmow, tyle ze z wypisaniem wczesniej papierow w trakcie jazd moze byc problem ![]()
TYLKO WISŁA
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#22
|
|
Cieszę się, że powoli kolejne osoby, które zaczynają myśleć o swoich dwóch kółkach, dołączają się do dyskusji. A jeśli to są kobiety to już wogóle znakomicie
![]() Co prawda nie zdawałem jeszcze kat.A, ale swego czasu zaliczyłem kat.D. I jeśli chodzi o część teoretyczną kursu to w zasadzie wystarczyło przyjść i posiedzieć na pierwszych zajęciach. Później powiedziałem, że zajęty strasznie jestem, poza tym mam już kat.B od kilku lat. No i skończyło się tym, że musiałem tylko egzamin wewnętrzny przyjść i zaliczyć. Mam nadzieję, że podobnie uda się z prawkiem na motor. Jednak co do praktycznej części, to jeśli ktoś zna dobrą szkołę gdzie można kat.A zrobić to czekam na wiadomość. Jeszcze jakby ktoś miał namiar na instruktora, który potrafi na prawdę nauczyć podstawowych zasad jazdy jednośladem to byłbym bardzo zobowiązany. Bo jak już mam te jazdy robić to wolałbym to z odpowiednim instruktorem robić niż z jakimś dyletantem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2003
Offline |
#23
|
|
Egzamin teoretyczny niestety także trzeba zdać razem z tymi, którzy zdają na B (tyle że do testu dodają kilka pytań odnośnie motocykla).
Na egzaminie w ośrodku robisz tylko ósemkę i ruszanie pod górkę więc to jest pestka, jedna trasa przejazdu w mieście czyli nie jest tak trudno. Jeśli ktoś miał wcześniej jakiś skuter to jednak takie doświadczenie może się przydać, choć porównywanie skutera (suszary ;p) do motocykla jest trochę nie na miejscu ![]() Pozdrawiam |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Offline |
#24
|
|
Witam,
fajnie ze pojawil sie temat o motocyklach, sam smigam juz od 3 lat na jednym jednosladzie - suzuki gsx750f 89r (pozniej moze fotki zamieszcze). Wrotce jednak bede sie musial go z bolem serca pozbyc dlatego ze mam za maly garaz, a musze kupic wieksza fure bo rodzina sie powieksza ) moze chetny na motorek znajdzie sie na forum ![]() co do szkoly to polecam: http://juma.prawojazdy.com.pl/ a co do szkolenia od zera to nie wiem jak u nich dokladnie wyglada dlatego ze idac tam juz mialem doswiadczenie jezdzac po jakis odludnych miejscach... prawko na B juz tez mialem kilka lat wiec z jazda po miescie nie bylo wiekszych problemow.... jesli ktos tylko ma choc troche oleju w glowie to spokojnie mozna kupowac na poczatek docelowy motor. ja tego scigacza kupilem jezdzac wczesniej 3 razy jako pasazer na jawie, ok 15lat temu.... bardzo wazne zeby odrazu zaopatrzyc sie we wlasciwe ciuchy! minimum dobra kurtka i rekawice, nie wspominajac o kasku pewnie predzej czy pozniej zdarzy sie wam jakis lekki slizg, szkoda potargac ciuchy...ubrania w rozsadnych cenach mozna kupic na gieldach organizowanych co jakisz czas w krk, i to nawet na terenie naszego klubu ) tam wlasnie kupilem kurtale...pzdr |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: inąd
Offline |
#25
|
http://wskmotor.fm.interia.pl/wsk%20001.jpg pozdrawiam ![]() ![]()
...Pamiętaj gdzie Twój Kraj! Gdzie Dom Twój, bratni śpiew. I Tego nie porzucisz nigdy, Dumy z własnej Ojczyzny!...
|
|
|
|
Member
Od: 01.2009
Offline |
#26
|
|
Możecie coś powiedziec o POCKET BIKE
Pozdrawiam |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2003
Skąd: się biorą pieniądze?
Offline |
#27
|
|
500 czy 600 nie wiem czy jest jakaś wielka różnica. W sumie sam już drugi rok próbuje skończyć kurs w jumie ale cały czas to przekładam. Raz, że nie miałbym gdzie trzymać motoru, dwa częste sytuacje, w których nieudolni kierowcy samochodów ignorują motocyklistów mnie przerażają. Motor to niesamowita adrenalina ale w 40% przypadków winę za wypadki ponoszą kierowcy aut. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba mieć jaja do tej zabawy. ![]()
Ostatnio edytowane przez uher : 23.05.2009 o godz. 11:14.
![]()
Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem,
Wielkim lasem szedłem, nocy nie przespałem. Żeby Ciebie spotkać w małym kącie świata, Żeby z Tobą zostać na calutkie lata.... |
||
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#28
|
A teraz muszę od początku wszystko i ... się nie chce ![]() ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2003
Skąd: się biorą pieniądze?
Offline |
#29
|
Też przeraża mnie po raz kolejny nauka teorii, no i ta nieszczęśliwa ósemka. 8-10 godzin jeżdżenia w kółko potrafi zniechęcić człowieka do życia. Zostało mi 16 godzin do wyjeżdżenia i egzamin może w tym roku się zbiorę, bo mają wprowadzić kat A od 24 lat ![]() Jest cudo... ![]()
Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem,
Wielkim lasem szedłem, nocy nie przespałem. Żeby Ciebie spotkać w małym kącie świata, Żeby z Tobą zostać na calutkie lata.... |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#30
|
|
No to widzę, że nas "żałujących" jest więcej
![]() Też tak teraz myślę, że trzeba było od razu zrobić jazdy na motocyklu i dokument miałbym już w ręku. No ale trudno. Ten "błąd młodości" można naprawić. Wymaga to tylko trochę czasu. Ale mam nadzieję, że jak się zapiszę na kurs to go w miarę szybko skończę i zdam egzamin. A że kilkanaście godzin robienia "ósemki" może zniechęcić..? Pewnie tak.. |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|