The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Rob_Zombie
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#121
Stary 19.05.2009, 06:30
Na 90minut.pl pojawił się ciekawy artykuł, wg niego mistrz kraju w decydującej, 4 rundzie eliminacyjnej do LM może trafić na następujące zespoły:
Olympiakós
Slavia Praga
Partizan
Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw
NK Dinamo
CSKA Sofia/Lewski Sofia
FC Zürich/FC Basel 1893
FC København/Brøndbyernes IF
BATE Borysów
ew. na ich pogromców. Mam nadzieję że nasi zdają sobie z tego sprawę i wywalczą te 6 pkt, bo droga do LM stanie przed nimi (nami) otworem.
Jeszcze tylko dodam że odpadający w tej fazie eliminacyjnej od razu wędruje do fazy grupowej Ligi Europejskiej.
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
krkgiba
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2008
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#122
Stary 19.05.2009, 08:33
każdy z tych zespołów może nam spuścić porządne lanie, również u nas, a tymbardziej u siebie
Rob_Zombie
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 19.05.2009, 08:56
Jasne że może, wszystko jest możliwe. Jednak równie prawdopodobne jest że to oni dostaną porządne lanie. Nie licząc Olympiacosu to te drużyny nie rzucają na kolana. Mistrza Izraela już raz zlaliśmy. A byle Lech pojechał 6-0 jeden z zespołów z Zuricha. Nie tak dawno także wyeliminowaliśmy jednego z potencjalnych rywali - FC Basel. To pokazuje że są to absolutnie zespoły w naszym zasięgu, nawet Olympiacos, bo przecież za wąsa Engela o mały włos nie pokonaliśmy PAO, a to raczej podobny poziom.

Choć chwilowo jeszcze takie rozmowy nie mają sensu, są jeszcze 2 kolejki ligowe, poczekajmy do końca. Nie ma co się przedwcześnie napalać.
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Grantar
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#124
Stary 19.05.2009, 09:07
Markus napisał(a):Wyświetl post
Skoro właściciel Wisły przez ostatnie lata nie robił nic, aby klub był przygotowany należycie na ten moment, niestety nie ma podstaw uważać, że mu na niej jeszcze zależy.
Znów wracamy do nawoływania o kilka milionów na super transfery ...

Z tezą, że Cupialowi nie zależy na LM i nic nie robił przez ostatnie lata żeby się w niej znaleść ....
polemizowałbym i uważam ze jest niesprawiedliwa ... ale nie chce się rozgadywać.

W ostatnim magazynie "raport ekstraklasa" ktoś powiedział ze Cupiał to nie jakiś Turek, króry jak zarobi 20 mln to od razu za 30 mln robi "super" drużynę .. i po pierwszym niepowodzeniu znika ...
Nie ten typ. Cupiał 4 razy się zastanowi i jeśli zaryzykuje to dodatkjowe 2-4 mln PLN. Za ta kwotę trzeba poszukać na naszym podwórku lub gdziaś na południu.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Proud
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#125
Stary 19.05.2009, 09:21
przecież wiadomo że JEŚLI uda nam się Mistrzostwo zdobyć trafimy na Olympiakos. jak Lech zdobędzie to trafi na BATE Borysow
krkgiba
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2008
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#126
Stary 19.05.2009, 09:29
i od BATE dostanie baty widziałem raz mecz BATE z jakimś średniakiem ligowym holenderskim, mecz sparingowy na obozie przygotowawczym, obydwa zespoły wyszły w najsilniejszych składach i BATE wygrał 4-1. Wiem, że to o niczym nie świadczy, bo obóz przygotowawczy itd, ale ten zespół to jedyny klub liczący się na Białorusi i finansowany profesjonalnie, to nie są chłopcy do bicia.
Skrzat
Member
 
Od: 12.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#127
Stary 19.05.2009, 09:32
Myślę że jeśli zdobędziemy mistrza to naprawdę mamy duże szanse się dostać i myślę że Ciupał się coś nauczył i że da kasy.A i tak super opcja jest ta z 4 rundą gdzie idziemy do Ligi Europejskiej.No ale nie ma co gdybać na razie trzeba zdobyć mistrza.
orzeu
Senior Member
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#128
Stary 19.05.2009, 09:39
Proud akurat Bate to chyba najsilniejszy zespol obok Olympiakosu z tej grupy.
WISŁA PANY !!
Proud
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#129
Stary 19.05.2009, 09:49
orzeu napisał(a):Wyświetl post
Proud akurat Bate to chyba najsilniejszy zespol obok Olympiakosu z tej grupy.
no tak, zapomniałem, wkońcu powalczyli w Pucharach w tym roku. Ale chyba wszyscy wiedzą o co mi chodzi
AYALA
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#130
Stary 19.05.2009, 09:57
no ale Bate to nie Barca.Najważniejsze żeby Brożek został chcociaż na eliminacje.W tym sezonie Lech grał bardzo dobrze w pucharach bo miał wielu młodych utalentowanych zawodników (Lewandowski,Stilic,Wilk).Teraz Biała Gwiazda też ma takich jak Małecki Cwielong czy Marcelo.Wierze że bedzie dobrze.W młodości siła !!!!
Ostatnio edytowane przez AYALA : 19.05.2009 o godz. 09:59.
licoo
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#131
Stary 19.05.2009, 10:09
A wyobrażacie sobie taką sytuację, Wisła awansuje do LM i nie będzie mogła grać na R22, to dopiero pech:/ Ale i tak chciałbym mówić o takim pechu jak już będzie
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#132
Stary 19.05.2009, 10:50
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Cupiałowi zależy tylko na tym by rachunki się zgadzały,reszta to może przy okazji.Tak na prawdę to przecież nie ma znaczenia, w sensie polityki finansowej, czy zdobędziemy mistrza, drugie miejsce, trzecie czy piąte
Gdyby tak było, to właściciel nie wywierałby presji na trenera. A jest tak, że nadal wymaga sporo. Przecież w pewnym momencie praca Skorży wisiała na włosku. No chyba, że to była zręczna manipulacja mediów.
..
Mareq
Senior Member
 
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#133
Stary 19.05.2009, 11:03
Jeszcze istotna sprawa jest to , że jeżeli mistrz Polski nawet odpadnie w tej IV rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów , to i tak ma gwarantowany udział w fazie grupowej Ligi Europejskiej (d.p UEFA)
Naprawde w tym roku mistrzostwo Polski nabiera dodatkowej wagi w kontekście udziału w europejskich rozgrywkach .
Ostatnio edytowane przez Mareq : 19.05.2009 o godz. 11:10.
Rob_Zombie
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#134
Stary 19.05.2009, 11:21
Przedtem chyba złą listę wrzuciłem, bo nie wziąłem pod uwagę rozstawień (a zdaje mi się że w 4 rundzie także będą obowiązywać, a my się do rozstawionych nie załapiemy). Zatem lista potencjalnych rywali zmniejsza się do
Olympiakosu
Slavii Praga
Partizana
Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw
NK Dinamo
ew. ich pogromców w poprzedniej rundzie.
PS. Ja tam już więcej nic o pucharach nie piszę dopóki się nie wyjaśni ostateczna kolejność w tabeli.
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
hawkins
Senior Member
 
Od: 01.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#135
Stary 19.05.2009, 11:27
Niemożliwym jest, żebyśmy trafili na BATE! W trzeciej rundzie podobnie jak oni będziemy rozstawieni, więc trafimy na kogoś z grupy:
FC Salzburg
Kalmar FF
APÓEL
Stabæk IF
ŠK Slovan Bratysława
FK Ventspils
NK Maribor
Fimleikafélag Hafnarfjarðar
FC Inter Turku
Ekranas Poniewieże

Jeżeli ich przejdziemy, to zostanie 10 zespołów, z czego 5 będzie rozstawionych, tak więc trafimy na kogoś z:
Olympiakós SFP
SK Slavia Praga
FK Partizan
Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw
NK Dinamo Zagreb

Wyobraźcie sobie - trafić na Izrael w ostatniej rudzie... 5:0 u siebie i Champions League nasze
Sloth
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#136
Stary 19.05.2009, 14:43
Grantar napisał(a):Wyświetl post
Znów wracamy do nawoływania o kilka milionów na super transfery ...
Tylko w Twojej wybujałej wyobraźni.
A Cupiał w ostatnich latach klubu nie rozwijał i nie wzmacniał drużyny, tylko przeciwnie. Scuotung jak leżał tak nadal leży, bazy treningowej jak nie było dobrej, tak nadal nie ma.
Nie zrobiono nic by Wisła była należycie przygotowana na chwilę zmiany przepisów kw. do LM.
Nawiasem mówiąc - od kiedy dobre transfery i wydatki na nie, nie są każdemu klubowi świata potrzebne?
Ostatnio edytowane przez Sloth : 19.05.2009 o godz. 15:08.
Skrzat
Member
 
Od: 12.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#137
Stary 19.05.2009, 20:06
hawkins napisał(a):Wyświetl post
Niemożliwym jest, żebyśmy trafili na BATE! W trzeciej rundzie podobnie jak oni będziemy rozstawieni, więc trafimy na kogoś z grupy:
FC Salzburg
Kalmar FF
APÓEL
Stabæk IF
ŠK Slovan Bratysława
FK Ventspils
NK Maribor
Fimleikafélag Hafnarfjarðar
FC Inter Turku
Ekranas Poniewieże

Jeżeli ich przejdziemy, to zostanie 10 zespołów, z czego 5 będzie rozstawionych, tak więc trafimy na kogoś z:
Olympiakós SFP
SK Slavia Praga
FK Partizan
Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw
NK Dinamo Zagreb

Wyobraźcie sobie - trafić na Izrael w ostatniej rudzie... 5:0 u siebie i Champions League nasze
Znając życie trafimy na Olimpiakos i wiadomo jak się skończy.A po drugie wątpie że rozwalimy Macabi Hajfa bo to nie jest Beitar.
Martinho
Socios Wisła Kraków
 
Od: 03.2008
Skąd: Kraków/Brzesko

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#138
Stary 19.05.2009, 20:59
Najpierw sie skupmy na lidze, potem bedzie czas na tego typu rozkminki
"Gdy nadchodzi burza ludzie pokazują swoją prawdziwą naturę. Jedni chowają się ze strachem. Inni rozpościerają szeroko skrzydła do lotu."
Bronex
Senior Member
 
Od: 04.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 19.05.2009, 21:29
Witam ,

Ktoś kiedyś powiedział ,że szczęście jest wtedy kiedy przygotowanie spotyka się z możliwością. Formuła klubowych rozgrywek europejskich w nadchodzących latach wygląda z punktu widzenia polski klubów nawet korzystnie ale ... Trzeba pewne sytuacje umieć wykorzystać. Łatwo się mówi tutaj Levski , Olympiakos ,Slavia - co wy pukniemy ich na luzach!!! Nawet się chłopaki nie spocą!! Można powiedzieć ,że to są "tylko" i "aż" takie kluby. Wy chyba zapominacie w jak nikczemnie słabej lidze się obracamy. Nasze drużyny nie mają potencjału, stać je na jednorazowe wyskoki a potem hop wyprzedaż. Prawda jest taka ,że aby coś znaczyć w Europie to trzeba systematycznie inwestować i tyrać na współczynnik. A jak wiemy taki współczynnik to nie jest kwestia jednorazowego wyskoku. Tu trzeba utrzymywać skład na poziomie szkolić młodzież wprowadzać wychowanków mieć dobrego trenera , chyba nie wierzycie ,że tak zadłużony klub jak Wisła Kraków zacznie nagle inwestować ,żeby do LM wejść.
kohprzem'68
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: w KRAKOWIE tyle GWIAZD ?

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#140
Stary 20.05.2009, 05:54
tofik napisał(a):Wyświetl post
Gdyby tak było, to właściciel nie wywierałby presji na trenera. A jest tak, że nadal wymaga sporo. Przecież w pewnym momencie praca Skorży wisiała na włosku. No chyba, że to była zręczna manipulacja mediów.
Skorża ma spory kredyt zaufania u Boguslawa Cupiała po tym w jakim stylu z drużyna bedącą w głebokim dołku zdobył majstra a że wyścigi i śrubowanie rokordowo wysokich nakładów pienięznych staneły w miejscu lub uległy normalizacji to znak że czas by w określonych realiach radził sobie zarząd i kierownictwo spółki .
A co do dywagacji w temacie potencjalnych rywali mimo wszystko trzeba poczekac i nie napalac sie tak bardzo na to mistrzostwo bo od tego dzielą nas conajmniej aż dwie kolejki .
Ostatnio edytowane przez kohprzem'68 : 20.05.2009 o godz. 06:04.

Byliśmy , widzieliśmy już wiele ..."we all hope this is our moment."
Grantar
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#141
Stary 20.05.2009, 10:06
Grantar napisał(a):
Znów nawołujemy do transferów za kilka milionów ....
Sloth napisał(a):Wyświetl post
Tylko w Twojej wybujałej wyobraźni.
A Cupiał w ostatnich latach klubu nie rozwijał i nie wzmacniał drużyny, tylko przeciwnie. Nie zrobiono nic by Wisła była należycie przygotowana na chwilę zmiany przepisów kw. do LM.
Nawiasem mówiąc - od kiedy dobre transfery i wydatki na nie, nie są każdemu klubowi świata potrzebne?
Nie bardzo roumiem ... to nawołujemy do transferów za kilka milionów czy nie ? Raz piszesz, że to tylko moja wyobraźnia a za chwilę sam piszesz że trzeba poczynić dobre transfery ....

Podstawowa kwestia: co rozumiesz pod terminem "dobre transfery" bo mnie sie wydaje że na zawodnika który jest klasowy na miarę przesądzenia o wejsciu do LM trzeba jednak wydać kilka milionów.

Co do oceny postawy Cupiała to widać, że nie lubi "szaleć" ale stwierdzenie że w ostatnim czasie tylko osłabiał Wisłę jest niesprawiedliwe.

Analizując sklad Wisły to:
W obronie:
bardzo udany zakup Marcelo wg mnie zawodnika lepszego niż Cleber
bardzo solidny Głowacki
ocierający sie o kadre Piotr Brożek
Puszczono wprawdzie Baszcza i tu jest jedyne osłabienie (niewielkie bo Singlar tez nie gamoń)
Co do srodka:
Osłabienie nastąpiło na skrzydłach ale ciekawy jestem kto mógł przewidzieć że Zieniu będzie w tym sezonie cienki a Łobodziński nie zaskoczy ?..
Kto mógł przewidzieć że Irsak kupiony za ciężką kasę bedzie tak powoli sie wkomponowywał ?
Ale
Ten zły wujek Cupiał kupił najlepszego (potencjalnie) rozgrywającego w Polsce - Gardułę (znów - trudno przewidzeć było zerwania sznurków w kolanie)
Ten zły wujek Cupiał utrzymał w zespole Sobolewskiego na którego czekał juz Smuda ....
Ten zły wujek Cupiał zakupił Diaza, reprezentanta Kostaryki, bardzo wszechstronnego i kreatywnego piłkarza.
Do tego trzeba dodać Małeckiego, który zaprzecza powszechnej opinii, że gre Wisly może pociągnąć tylko jakiś asior
Atak:
Oczywiscie .. duetu Frankowski-Żuraw nie udało się zatrzymać, ale trudno tu mieć pretensje do Cupiala. Oni już tu nie chcieli .... i nie negując ich klasy w ostatnim okresie grali róznie...
Mamy jednak duet Boguski - Brożek (obaj reprezentanci Polski) który może być podobnie skuteczny.
Może wspomagac ich bedzie Ćwielong bo sa tego symptomy.
Dodajmy do tego potwierdzone informacje o chęci zakupu Nowaka z GKS. a w ostatnim wywiadzie Skorża wspomniał że szykują się wzmocnienia na 3 pozycjach

A jeszcze jedno: Uważam tez że Wisła ma dobrego trenera.

W tym swietle takie jęczenie " że nie robi się nic a wręcz przeciwnie osłabia się drużynę" jest przejawem typowo polskiego podejścia do rzeczywistości .... ponarzekać i skrytykować tych co coś robią ....


Sloth napisał(a):Wyświetl post
Scuotung jak leżał tak nadal leży, bazy treningowej jak nie było dobrej, tak nadal nie ma.
Co do scoutingu to rzeczywiście ostatnio raczej porażki niż sukcesy.
Co do bazy to szczerze mówiąc nie mam informacji .... ale jeśli tak jest jak piszesz to nie jest dobrze.

Pozdrawiam wszystkich malkontentów. Też jesteście na świecie potrzebni !
Ostatnio edytowane przez Grantar : 20.05.2009 o godz. 10:19.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
killabeez
Junior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#142
Stary 20.05.2009, 11:55
Panowie, może najpierw zdobądźmy mistrza, a dopiero potem zastanawiajcie się na kogo trafimy w eliminacjach do LM? Tym bardziej, że już w trzeciej rundzie będzie parę ekip, z którymi może być ciężko, natomiast te rozstawione w IV rundzie - nie chce mi się wierzyć, że ludzie nimi zarządzający nie wydadzą w lecie sporych pieniędzy na wzmocnienia mając tak ogromną szansę na wejście do rozgrywek grupowych ( w którym koszty transferów zwrócą im się szybciej niż można sobie wyobrazić). Jeśli zdobędziemy mistrza to dostać się do LM na pewno będzie cholernie ciężko. Jestem optymistą, ale nie przesadzajmy z gadkami typu - "tak łatwo jeszcze nie było" czy "tych cieniasów zlejemy na stojąco".
masterlag
Senior Member
 
Od: 05.2008
Skąd: z WENUS

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#143
Stary 20.05.2009, 12:27
do wszystkich co popadli w hurraoptymizm: Jeszcze ligi nie wygraliśmy!
I na razie to sie skupmy na Lechii i Śląsku.
a tak btw to te druzyny z pierwszej rundy to = anonimowość x) No chyba, że Glentoran, jakże dobrze nam znany, jakże miło wspominany .. ^^
I o wzmocnieniach tez nie mówmy (po pierwsze to nie ten temat ) bo w dużej mierze zależy to od awansu do kolejnej rundy (nawet jeśli nie LM, to LE). Z tego co podał orzeu, to na I i również II rundę myślę, że wzmocnień raczej nie potrzeba :]
Krakowska Wiślaczka!
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#144
Stary 20.05.2009, 19:00
hawkins napisał(a):Wyświetl post
Niemożliwym jest, żebyśmy trafili na BATE! W trzeciej rundzie podobnie jak oni będziemy rozstawieni, więc trafimy na kogoś z grupy:
FC Salzburg
Kalmar FF
APÓEL
Stabæk IF
ŠK Slovan Bratysława
FK Ventspils
NK Maribor
Fimleikafélag Hafnarfjarðar
FC Inter Turku
Ekranas Poniewieże

Jeżeli ich przejdziemy, to zostanie 10 zespołów, z czego 5 będzie rozstawionych, tak więc trafimy na kogoś z:
Olympiakós SFP
SK Slavia Praga
FK Partizan
Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw
NK Dinamo Zagreb

Wyobraźcie sobie - trafić na Izrael w ostatniej rudzie... 5:0 u siebie i Champions League nasze


Z 3 ciej rundy najgorzej to chyba APOEL lub Salzburg

Z 4 -tej Olimipakos,ale tu kazdy wie o co gra i kazdy bedzie sie wzmacniac by wykorzystac szanse

Z naszym szcesciem trafimy pewnie na zespoly ktore napisalem wyzej ..

P.S Jeszce Ligi nie wygralismy ....
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
barthok
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#145
Stary 21.05.2009, 09:43
Patrząc na Polskę to wpisali współczynnik najniżej notowanej drużyny, a jak to zrobili z

mistrz Izraela ISR Q2 17,050+ - Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw
mistrz Bułgarii BUL Q2 14,250+ - CSKA Sofia/Lewski Sofia
mistrz Szwajcarii SUI Q3 14,050+ - FC Zürich/FC Basel 1893
mistrz Danii DEN Q2 10,890+ - FC København/Brøndbyernes IF

bo teoretycznie możemy trafić z tych tylko na mistrza Izraela chyba że któraś jeszcze "podskoczy"
<>Umbro<>
Junior Member
 
Od: 05.2009
Skąd: Łańcut

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#146
Stary 21.05.2009, 09:51
Kogo wolicie w pucharach Polonie czy GKS >?
LM jest dla Nas
jerry1990
Senior Member
 
Od: 09.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#147
Stary 21.05.2009, 09:57
Proponował bym przenieść tą dyskusje do tematu o Wiśle w Europejskich pucharach : http://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=5815
barthok
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#148
Stary 23.05.2009, 21:38
My już jesteśmy o kroczek tymczasem mamy już komplet naszych ewentualnych rywali w IV rundzie

Olympiakós SFP
SK Slavia Praga
FK Partizan
Maccabi Hajfa
NK Dinamo

btw ja bym się obawiał APOELu w III rundzie..
Nalokson
Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#149
Stary 24.05.2009, 14:10
Historia uczy, że każdy z zespołów może sprawić nam problemy. W każdym razie tym razem nie stoimy już na straconej pozycji - tak jak to było z Barcą. Jedynie Olimpiakos wydaje się być nieco poza zasięgiem. Jeśli nasz zespół się nie osłabi w okienku transferowym, to powinno być dobrze
wislak.fulham
Banita
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#150
Stary 25.05.2009, 15:54
Cytat:
Z kim Wisła Kraków lub Lech Poznań zagra o Ligę Mistrzów?

Olympiakos Pireus, FC Kopenhaga, Slavia Praga i Partizan Belgrad to cztery z pięciu klubów, na które może wpaść mistrz Polski w decydującej fazie eliminacji Ligi Mistrzów

Na kolejkę przed końcem ekstraklasy Wisła ma trzy punkty przewagi nad Lechem Poznań i Legią. Mistrzostwo straci tylko, jeśli w sobotę przegra ze Śląskiem Wrocław, a Lech pokona Cracovię.

Niezależnie od tego, kto zdobędzie tytuł, zacznie walkę o LM od II rundy eliminacji i będzie rozstawiony. W naszej analizie założyliśmy, że za każdym razem do kolejnej rundy awansuje drużyna z wyższym współczynnikiem UEFA. To najgorsza możliwość dla polskich klubów, bo jeśli drużyna nierozstawiona pokona rozstawioną, przejmuje jej współczynnik.

Rywale w II rundzie eliminacji

Klub Kraj
Bohemians Dublin Irlandia
Zrinjski Mostar Bośnia i Hercegowina
DVSC Debreczyn Węgry
Georgia Tbilisi Gruzja
Szeriff Tyraspol Mołdawia
Macedonija Skopje Macedonia
FK Baku Azerbejdżan
Levadia Tallin Estonia
mistrz Albanii Albania
FK Aktobe Kazachstan
Pjunik Erywań Armenia
Rhyl FC Walia
Glentoran Irlandia Północna
EB Streymur Wyspy Owcze
F91 Dudelange Luksemburg
mistrz Czarnogóry* Czarnogóra
Sant Julia* Andora
*zaczyna od I rundy eliminacji

Także w III rundzie polski klub będzie rozstawiony.

Rywale w III rundzie eliminacji

Klub Kraj
FC Salzburg ** Austria
Kalmar FF ** Szwecja
APOEL Nikozja ** Cypr
Stabak IF ** Norwegia
Slovan Bratysława** Słowacja
FK Ventspils ** Łotwa
NK Maribor ** Słowenia
FH Hafnarfjardar * Islandia
Inter Turku ** Finlandia
Ekranas Poniewież ** Litwa
**zaczyna od II rundy eliminacji

W IV, decydującej rundzie, mistrz Polski nie może już liczyć na rozstawienie.

Rywale w IV rundzie eliminacji

Klub Kraj
Olympiakos Pireus*** Grecja
FC Kopenhaga** Dania
Slavia Praga*** Czechy
Partizan Belgrad** Serbia
Maccabi Haifa** lub Lewski Sofia** lub CSKA Sofia**

***zaczyna od III rundy eliminacji

O tym kto będzie piątym rozstawionym zespołem zadecydują rozstrzygnięcia w lidze bułgarskiej. Na dwie kolejki przed końcem Lewski ma dwa punkty przewagi nad CSKA. Jeśli Lewski utrzyma prowadzenie, dołączy do drużyn rozstawionych. Gdyby tytuł zdobyło CSKA, potencjalnym rywalem Polaków będzie Maccabi Haifa.
Olympiakos Pireus, FC Kopenhaga, Slavia Praga i Partizan Belgrad Do przejścia TERAZ ALBO NIGDY !!!!!!!!!!!

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:37.