
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#1
|
Od bardzo dawna było wiadomo, że w tym roku zmieniają sie zasady gry o LM na dużo korzystniejsze dla polskich klubów. Skoro właściciel Wisły przez ostatnie lata nie robił nic, aby klub był przygotowany należycie na ten moment, niestety nie ma podstaw uważać, że mu na niej jeszcze zależy.
Ostatnio edytowane przez Markus : 15.04.2009 o godz. 20:19.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Graf Zero
Od: 08.2004
Skąd: stamtąd :)
Offline |
#2
|
- na co nam LM w Chorzowie lub poza granicami Polski? - jak ją zdobyć z piłkarzami, którzy 3 razy zrobili mu psikusa? - może lepiej najpierw wyczyścić, a potem budować? Tak czy inaczej w obecnej sytuacji dopiero sezon 2010/2011 to ten czas, kiedy nalezy się spinać na eliminacje LM. Czyli jest rok. A biorąc pod uwagę ruchy kadrowe, dopiero zakontraktowanie ofensywnego pomocnika w postaci Garguły to moment na ropoczęcie budowania nowej drużyny wlaczącej o LM (czyli kupno 6 kolejnych piłkarzy). Tylko, że cały tan misterny plan szlag trafić może jak się Guła nie pozbiera. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#3
|
Dla Wisły i każdego innego polskiego klubu lepsza LM "w Chorzowie", niż żadna. Lepsza gra w europejskich pucharach, niż jej brak. Lepsze nie tracenie dystansu do krajowej konkurencji, niż tracenie. Nie ma żadnej gwarancji, że Wiśle za rok, dwa lata, czy jeszcze później, nawet przy wybudowanym stadionie, będzie walczyć łatwiej o LM niż teraz. Że wylosuje lepiej, że konkurencja w kraju będzie od niej słabsza. Lech, Legia, tez budują stadiony, też będą się tymczasowo przeprowadzać, ale tam nikt nie myśli o odpuszczaniu europejskich pucharów w okresie przejściowym. Oczywiście, aby myśleć o czymkolwiek w europejskich pucharach Wisła musi się porządnie wzmocnić, a nie dalej regularnie osłabiać. Z tym nawet Wolfy podejrzewam się zgodzi. Pytanie tylko, za co? To pytanie do Bogusława Cupiała. On decyduje, jakimi środkami będzie dysponował klub. I czy będzie się sportowo rozwijał, czy dalej cofał. Mam tylko nadzieję, że ktoś mu w końcu uświadomi, że przy obecnej polityce, długofalowe utrzymywanie płynności finansowej i obecnej pozycji sportowej nie będzie możliwe. ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2005
Offline |
#4
|
Zobaczymy co będzie gdy stadion zostanie wybudowany ale myślę że niewiele to zmieni a jedyne co może zmienić naszą sytuacje na + to zmiana właściciela.Gdzie żeby nie było że nadaje na Cupiała.Po prostu z Cupiałem max co piłkarsko Wisła może osiągnąć to walka o mistrza i kilka meczy prawie co rok w pucharach a i to będzie coraz ciężej bo konkurencja robi się coraz mocniejsza i co ciekawsze w zasadzie nie jesteśmy w stanie z nikim z czołówki konkurować o jakiegokolwiek wybijającego się gracza, za którego trzeba płacić. Ogólnie moim zdaniem era Cupiała dobiega końca i to co było w niej najlepszego(a było tego sporo)to już za nami, a przed nami niewiadoma ![]() Fajnie by jednak było gdyby ten stary mistrz, odchodzący już , przynajmniej chwilowo na emeryture, wydarł mistrza tym młodym wilczkom ![]() ![]()
94 - Allah Akbar!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#5
|
|
Gdyby tak było, to właściciel nie wywierałby presji na trenera. A jest tak, że nadal wymaga sporo. Przecież w pewnym momencie praca Skorży wisiała na włosku. No chyba, że to była zręczna manipulacja mediów.
![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: w KRAKOWIE tyle GWIAZD ?
Offline |
#6
|
A co do dywagacji w temacie potencjalnych rywali mimo wszystko trzeba poczekac i nie napalac sie tak bardzo na to mistrzostwo bo od tego dzielą nas conajmniej aż dwie kolejki .
Ostatnio edytowane przez kohprzem'68 : 20.05.2009 o godz. 06:04.
![]() Byliśmy , widzieliśmy już wiele ..."we all hope this is our moment." |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#7
|
Z tezą, że Cupialowi nie zależy na LM i nic nie robił przez ostatnie lata żeby się w niej znaleść .... polemizowałbym i uważam ze jest niesprawiedliwa ... ale nie chce się rozgadywać. W ostatnim magazynie "raport ekstraklasa" ktoś powiedział ze Cupiał to nie jakiś Turek, króry jak zarobi 20 mln to od razu za 30 mln robi "super" drużynę .. i po pierwszym niepowodzeniu znika ... Nie ten typ. Cupiał 4 razy się zastanowi i jeśli zaryzykuje to dodatkjowe 2-4 mln PLN. Za ta kwotę trzeba poszukać na naszym podwórku lub gdziaś na południu. ![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#8
|
|
Tylko w Twojej wybujałej wyobraźni.
A Cupiał w ostatnich latach klubu nie rozwijał i nie wzmacniał drużyny, tylko przeciwnie. Scuotung jak leżał tak nadal leży, bazy treningowej jak nie było dobrej, tak nadal nie ma. Nie zrobiono nic by Wisła była należycie przygotowana na chwilę zmiany przepisów kw. do LM. Nawiasem mówiąc - od kiedy dobre transfery i wydatki na nie, nie są każdemu klubowi świata potrzebne?
Ostatnio edytowane przez Sloth : 19.05.2009 o godz. 15:08.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#9
|
||
|
Grantar napisał(a):
Podstawowa kwestia: co rozumiesz pod terminem "dobre transfery" bo mnie sie wydaje że na zawodnika który jest klasowy na miarę przesądzenia o wejsciu do LM trzeba jednak wydać kilka milionów. Co do oceny postawy Cupiała to widać, że nie lubi "szaleć" ale stwierdzenie że w ostatnim czasie tylko osłabiał Wisłę jest niesprawiedliwe. Analizując sklad Wisły to: W obronie: bardzo udany zakup Marcelo wg mnie zawodnika lepszego niż Cleber bardzo solidny Głowacki ocierający sie o kadre Piotr Brożek Puszczono wprawdzie Baszcza i tu jest jedyne osłabienie (niewielkie bo Singlar tez nie gamoń) Co do srodka: Osłabienie nastąpiło na skrzydłach ale ciekawy jestem kto mógł przewidzieć że Zieniu będzie w tym sezonie cienki a Łobodziński nie zaskoczy ?.. Kto mógł przewidzieć że Irsak kupiony za ciężką kasę bedzie tak powoli sie wkomponowywał ? Ale Ten zły wujek Cupiał kupił najlepszego (potencjalnie) rozgrywającego w Polsce - Gardułę (znów - trudno przewidzeć było zerwania sznurków w kolanie) Ten zły wujek Cupiał utrzymał w zespole Sobolewskiego na którego czekał juz Smuda .... Ten zły wujek Cupiał zakupił Diaza, reprezentanta Kostaryki, bardzo wszechstronnego i kreatywnego piłkarza. Do tego trzeba dodać Małeckiego, który zaprzecza powszechnej opinii, że gre Wisly może pociągnąć tylko jakiś asior Atak: Oczywiscie .. duetu Frankowski-Żuraw nie udało się zatrzymać, ale trudno tu mieć pretensje do Cupiala. Oni już tu nie chcieli .... i nie negując ich klasy w ostatnim okresie grali róznie... Mamy jednak duet Boguski - Brożek (obaj reprezentanci Polski) który może być podobnie skuteczny. Może wspomagac ich bedzie Ćwielong bo sa tego symptomy. Dodajmy do tego potwierdzone informacje o chęci zakupu Nowaka z GKS. a w ostatnim wywiadzie Skorża wspomniał że szykują się wzmocnienia na 3 pozycjach A jeszcze jedno: Uważam tez że Wisła ma dobrego trenera. W tym swietle takie jęczenie " że nie robi się nic a wręcz przeciwnie osłabia się drużynę" jest przejawem typowo polskiego podejścia do rzeczywistości .... ponarzekać i skrytykować tych co coś robią ....
Co do bazy to szczerze mówiąc nie mam informacji .... ale jeśli tak jest jak piszesz to nie jest dobrze. Pozdrawiam wszystkich malkontentów. Też jesteście na świecie potrzebni ! ![]()
Ostatnio edytowane przez Grantar : 20.05.2009 o godz. 10:19.
![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|||
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Offline |
#10
|
|
Niemożliwym jest, żebyśmy trafili na BATE! W trzeciej rundzie podobnie jak oni będziemy rozstawieni, więc trafimy na kogoś z grupy:
FC Salzburg Kalmar FF APÓEL Stabæk IF ŠK Slovan Bratysława FK Ventspils NK Maribor Fimleikafélag Hafnarfjarðar FC Inter Turku Ekranas Poniewieże Jeżeli ich przejdziemy, to zostanie 10 zespołów, z czego 5 będzie rozstawionych, tak więc trafimy na kogoś z: Olympiakós SFP SK Slavia Praga FK Partizan Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw NK Dinamo Zagreb Wyobraźcie sobie - trafić na Izrael w ostatniej rudzie... 5:0 u siebie i Champions League nasze |
|
|
|
Member
Od: 12.2008
Offline |
#11
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#12
|
Z 3 ciej rundy najgorzej to chyba APOEL lub Salzburg Z 4 -tej Olimipakos,ale tu kazdy wie o co gra i kazdy bedzie sie wzmacniac by wykorzystac szanse Z naszym szcesciem trafimy pewnie na zespoly ktore napisalem wyzej .. P.S Jeszce Ligi nie wygralismy .... ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Offline |
#13
|
|
Witam ,
Ktoś kiedyś powiedział ,że szczęście jest wtedy kiedy przygotowanie spotyka się z możliwością. Formuła klubowych rozgrywek europejskich w nadchodzących latach wygląda z punktu widzenia polski klubów nawet korzystnie ale ... Trzeba pewne sytuacje umieć wykorzystać. Łatwo się mówi tutaj Levski , Olympiakos ,Slavia - co wy pukniemy ich na luzach!!! Nawet się chłopaki nie spocą!! Można powiedzieć ,że to są "tylko" i "aż" takie kluby. Wy chyba zapominacie w jak nikczemnie słabej lidze się obracamy. Nasze drużyny nie mają potencjału, stać je na jednorazowe wyskoki a potem hop wyprzedaż. Prawda jest taka ,że aby coś znaczyć w Europie to trzeba systematycznie inwestować i tyrać na współczynnik. A jak wiemy taki współczynnik to nie jest kwestia jednorazowego wyskoku. Tu trzeba utrzymywać skład na poziomie szkolić młodzież wprowadzać wychowanków mieć dobrego trenera , chyba nie wierzycie ,że tak zadłużony klub jak Wisła Kraków zacznie nagle inwestować ,żeby do LM wejść. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#14
|
|
Patrząc na Polskę to wpisali współczynnik najniżej notowanej drużyny, a jak to zrobili z
mistrz Izraela ISR Q2 17,050+ - Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw mistrz Bułgarii BUL Q2 14,250+ - CSKA Sofia/Lewski Sofia mistrz Szwajcarii SUI Q3 14,050+ - FC Zürich/FC Basel 1893 mistrz Danii DEN Q2 10,890+ - FC København/Brøndbyernes IF bo teoretycznie możemy trafić z tych tylko na mistrza Izraela chyba że któraś jeszcze "podskoczy" |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|