The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
dziki
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: Różnie bywa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 26.03.2009, 13:00
Kibicem jesteś i nic co piłkarskie nie jest Ci obce.
Pieniądz rządzi światem, rządzi każdym z nas z osobna. Zaprzeczysz? Więc albo jesteś zbyt młody, żeby się o tym przekonać albo jesteś jednym z niewielu członków społeczeństwa, któremu ideały i droga ich realizacji pozwoliły żyć poza fantasmagoryczną ułudą Boga-pieniądza. Moim zdaniem około 95 % ludzi naszego kręgu cywilizacyjnego jest przesiąknięta kultem pieniądza. I nic dziwnego. Środek do tego, żeby zaspokoić większość szczebelków słynnej piramidki Maslowa jest i dla mnie ważny. Bo i czemu nie miałby być? Chcę żyć uczciwie, bawić się i uczyć, oglądać mecze i kochać i grać samemu dla zabawy. I pozwolić jednemu czy drugiemu dziecku na ich powolne dochodzenie do prawd, dając im MOŻLIWOŚĆ. W tym naszym wciąż nie do końca świetnym kraju nie wszystko jest możliwe. A już naprawdę mało jeśli się owych pieniążków nie posiada.
Franek wyjechał z kilku powodów. Pieniądz na pewno miał swoją wartość w podejmowanej decyzji. Zarabiał dużo, zarobił więcej. Dziwić się? A czemu? Sportowo stracił i tak w zasadzie zakończył karierę europejską, a ta dla piłkarza jest myślę ważna.W Jadze dogra jeszcze jakiś czas, dostrzela do tej drugiej setki ;-) i odejdzie na emeryturę. I będzie mógł spokojnie inwestować pieniążki, żeby w przyszłości taki Fabian mógł zostać kim chcę i zrobić co chce. A Franek jak będzie chciał to popracuje, wychowując pokolenie snajperów godnych gry w Wiśle czy Jadze, a jeśli nie to skupi się na giełdzie, nieruchomościach - czymkolwiek. I sobie podrapie w ogródku, pokopie z sąsiadem. A Wisła będzie trwała i to wcale nie dlatego, że trwam ja, Sopranos czy SKWK. Wisła jest ... Wisłą? ;-) To coś ważniejszego niż piłkarze czy kibice.

Dla mnie Franek jest i będzie legendą. Polskiej piłki, Wisły Kraków i Jagiellonii. Jak to by powiedział Jar-Jar "Moja go lubić". Nie mnie oceniać co jest kanonem postępowania, co powinien a czego nie powinien. Wiem, że dał mi tak wiele radości w moim chorym świecie fascynata piłki, że nie potrafię inaczej. I nawet nie chcę.

Jednak podbiłbym jedno pytanie. Franku, Tomaszu, panie Tomaszu - jeśli Polska to Kraków? Czy w rozjeździe pomiędzy Północą i Południem?
Life is short. Wear your passion!

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:08.