
|
|||||||
| Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Kto? | |||
| McCain |
|
119 | 66,11% |
| Obama |
|
61 | 33,89% |
| Głosujących: 180. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2005
Offline |
#91
|
|
No oczywiście że takich było wielu, ale czy myślisz, że akty rasizmu których się wobec niego dopuszczano, zniechęcały ich od takiej decyzji?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#92
|
|
Tak czytam sobie ten temat i dochodzę do wniosku, że wasze prawicowe frustracje są bardzo zabawne
Żeby już nie rozmywać tematu. Jestem zadowolony, że Obama zwyciężył McCaina, ponieważ jak ogólnie wiadomo McCainowi o wiele bliżej do konserwatyzmu niż jego kontrkandydatowi. Liczę na to że nowy prezydent nie okaże się idiotą, jak jego poprzednik i swoje słowa poprze czynami. Naiwny jestem, ale cóż. Jestem przekonany, że i tak, i tak ta zmiana wyjdzie Stanom na dobre. |
|
|
|
Member
Od: 06.2008
Skąd: Szarów
Offline |
#93
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2003
Skąd: Księżyć planety PI-ZD11, dla jajec nazwany Ziemia
Offline |
#94
|
|
Muzułmanie w Senacie, półkenijczyk Dyzma prezydentem, Kansas przepadło, w Texasie 45% wyborców za demokratą. Pierwsza poważna międzynarodowa reakcja na wybór Obam'y - rakiety balistyczne Iskander w obwodzie kaliningradzkim.
To będą ciężkie 4 lata. ![]()
Niszcz socjalizm!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#95
|
|
A ja sobie myślę tak:
nie nasz cyrk, nie nasze małpy (bez skojarzeń )... (Afro) Amerykanie wybrali sobie tak, a nie inaczej, ich sprawa. Z punktu widzenia Polaka nie ma to znaczenia większego, bo my od USA chcemy tak na prawdę niewiele- zniesienia wiz w pierwszej kolejności, oraz kasy na modernizację armii. Jeden i drugi powinien się z tym uporać.Ja bym nie wybrał jednak Obamy, ze względu na kolor skóry też (czytaj mentalność)... |
|
|
|
Banita
Od: 07.2008
Skąd: 1-osobowy fan club
Offline |
#96
|
,ale nei rozmywam bo to nie Temat Polityczny |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#97
|
|
Racja że nie miejsce tutaj na tego typu rozkminy, ale tak na marginesie skoro tak się narobił nasz premier to może mi powiesz co takiego zrobił? Bo z tego całego jego długiego expoze (czy jak to sie tam pisze) nie zrobił praktycznie nic. Zresztą nie na darmo nawet w jego własnej partii zaczynają mieć wątpliwości co do jego osoby. Pięknie mówić i podlizywać się to niestety nie wszystko. Jakiekolwiek osiągnięcia trzeba niestety mieć bo inaczej cię zjedzą i tak samo będzie z nim.
Ostatnio edytowane przez WzT : 05.11.2008 o godz. 15:26.
![]()
"NIECH ŻYJĄ ŻOŁNIERZE POLSKIEJ ARMII PODZIEMNEJ"
|
||
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#98
|
|
nie mówię, że będzie przychylny- jedynie, że to nie są jakieś gigantyczne wyzwania, których jeden czy drugi nie byłby w stanie ogarnąć.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Offline |
#99
|
![]() Poza tym s.......ił sytuację gospodarczą w USA kompletnie. USA za Clintona była miodem i mlekiem płynąca a u Busha zaczęło się od roz.......enia WTC i wojny z Irakiem o ... ropkę ![]() |
|
|
|
Member
Od: 06.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#100
|
|
Po 1. najbardziej rasistowskie wydarzenie jakie widzialem w zyciu. I nie mowie o McCainie tylko Baracku Husseinie Obamie (tak, to naprawde jego drugie imie) i jego wyborcach.
Obraza mnie i brzydzi fakt, ze gdy Bialy czlowiek nie chce Murzyna prezydenta- to jest rasista. Ale gdy Murzyn nie chce Bialego- to nim nie jest. Poprawnosc polityczna tlucze nam (ale tylko nam: Bialym!) ze jestesmy rasistami albo bedziemy, a jak nie to na pewno tkwi w nas jakas czastka rasizmu. Ale Czarni? Nie, oni sa tylko napastowani, pietnowani itd. Gdy banda z brooklynskiego getta zaszlachtuje i zgwalci Biala 15stolatke, to sa w najgorszym wypadku sa przestepcami. A w najlepszym: sa niewinni bo to "srodowisko" i caly rasizm ich doprowadzil do takiej depresji ze stracili nad soba kontrole (aha no i Bialy Burzuje ich wykorzystuja, wiec stracili rozum z glodu i biedy). Cala ta płytka "tolerancja" ktora zabrania nam (nam to pol biedy, bo w Polsce nie ma zadnych mieszanek rasowo-kulturowych na wieksza skale, gorzej w Ameryce, gorzej w UK gdzie zylem 2 lata) mowic "Murzyn" i zauwazac ze ludzie sie roznia- powoduje tylko wzrost agresji, nie pokoju i milosci. I smiem twierdzic ze ci wielcy lewicowi krzewiciele "tolerancji" dobrze o tym wiedza i to sprawnie wykorzystuja (sami glosza pierdoły o tolerancji, dobrze wiedza ze "normalnych" ludzi to wnerwia, wiec dostaja jak na talerzu kolejny fantastyczny argument: patrzcie jakie koltuny, frustraci i oszolomy!!) 2. Obama przypomina mi Backstreet Boys. Moim skromnym zdaniem caly swiat zalewa ostatnia fala epidemii demokratycznej czyli ochlokracja. Zniknely spory o podstawowe ideologie, o rozwiazywanie problemow, o kwestie podstawowe. Te tlumy z choragiewkami, bębenkami, przyspiewkami ktore wczoraj w nocy widzialem: oni gowno wiedza o Keynsie, Marksie, Friedmanie, Burke'm. Nie maja pojecia czym jest konserwatyzm, liberalizm a moze konserwatywny-liberalizm. I rozmaici pijarowcy doskonale o tym wiedza. Tak jak w latach 90tych zebrala sie grupa socjotechnikow i postanowila "zrobic sobie zlota kure", skrzyknela czterech chlopaczkow, ludzi piszacych piosenki itd. i zrobili boys-band, tak teraz ci sami (moze nie personalnie ale z tej samej branzy) marketingowcy maja ambicje skoku na jeszcze wieksza kase: wzieli sie za polityke. Ci wszyscy wzruszeni Amerykanie ktorzy ze lzami w oczach mowia o Obamie "on jest taki jak my, prosty ale taki ze no.. bo widac ze on mowi to wszystko naprawde, szczerze, on nic nie udaje". O kruca fix: ludzie ilez on musial sie uczyc tej "szczerosci" - przebil pewnie polowe Hollywood! 3. W Polsce dzieki byciu "ladnym i fajnym" wygrali umiarkowani liberalowie gospodarczy ale ideologicznie zabarwieni na prawicowo. I to pol biedy (na PiS nie glosowalem i nie zamierzam). Niestety amerykanskie wybory jadą na starym populizmie ktory jest kurde.. juz tak stary ze trudno uwierzyc, ze to przeszlo. "Podatki dla bogatych, dac pieniadze biednym" no Rany Boskie toz to bzdury starsze od samego Obamy! Gdyby byl taki szczery moglby im powiedziec wprost "Ok koledzy z getta i droga mlodziezy. Oskubiemy tych przebrzydlych bogatych grubasow ale dzieki temu, ze beda placic ogromne podatki nie bedzie ich stac by was zatrudnic. Zreszta podatki bardziej dotkna tych biedniejszych, wiec nawet jakbyscie mieli jakis pomysl to i tak nikt go nie kupi- bo za co? Pracy ani biznesu sie nie spodziewajcie, ale wyslemy wam po pińcet dolarow miesiecznie (czyli haracz z podatkow minus nasza dola..80%) za to ze jestescie Murzynami z getta i jaracie trawe zamiast ciezko pracowac na swoje, yo!". 4. I ostatnie. ![]() Na szczescie "USA" to cos jak Unia Europejska- zbior50ciu panstw, a ze ktos to kiedys przetlumaczyl na polski w takiej nic nie mowiacej formie... Podobnym tworem byla np... Szwajcaria (i nadal kantony maja duza swobode). I na szczescie wariactwo na gorze nie wplywa bardzo znaczaco na zycie zwyklego czlowieka. Prawo federalne mam nadzieje ze nadal bedzie chronic charakterystycznych wartosci dla danych Stanow. Ze zaden Murzyn czy Arab czy inny Eskimos nie zabroni gosciowi z Teksasu noszenia kapelusza i lazenia ze strzelba pod pacha, a Kalifornijczykowi bycia aktorem-biseksualnym narkomanem ktory udziela wywiadow myslac ze jest wcieleniem Jezusa. Z malymi zmianami i z inna twarza na zewnatrz- w USA wszystko mam nadzieje zostanie po staremu. Pozdrawiam. PS. (oj klamalem, to nie bylo ostatnie, przepraszam). Moim zdaniem Republikanie zrobili ogromny blad.. no ale ze tak powiem "nie chcieli go nie popelniac". Na takiego nieprzewidywalnego "waryjota" jak Obama trzeba bylo wybrac kogos innego. Ja mysle tutaj konkretnie o panu, ktory nazywa sie Ron Paul. McCain byl chyba opcja przeciwko Clintonowej i wydaje mi sie ze z nia wygralby bez dwoch zdan, ale taki malo spontaniczny dziadek nie mogl dac rady swiezosci i tej niejakiej "perwersji" Czarnego Prezydenta. "Waryjota" trzeba kasowac jeszcze wiekszym. A ze Ron Paul wygrywal debaty, byl najbardziej merytorycznym kandydatem (a co najwazniejsze: przed wyborami mowil glosno o ekonomii, o szalenstwie produkowania kasy bez pokrycia, wiec kryzys amerykanski absolutnie by nie pogorszyl jego wizerunku. Dodatkowo byl za wyjsciem z Iraku i nie kojarzyl sie militarnie jak McC. A ze tez staruszek- owszem ale jaki energiczny!) - wracajac do mysli sprzed nawiasu - ze byl merytorycznym kandydatem ale Republikanie sami z niego zrobili Waryjota. McC i Guliani, jako ze nie mieli absolutnie nic do powiedzenia na te tematy, na ktore barwnie wypowiadal sie RP (ekonomia ...), to sobie robili z niego jaja w telewizji! Dodatkowo: Ron Paul tez mial bardzo silne oddzialywanie w internecie, gdyby stal sie kandydatem moglby zrownowazyc sile Obamy w tym medium. McC i Internet? To takie troche na sile.. cos jak gra FPS gdzie wcielasz sie w Zbyszka z Bogdanca.. no nie bardzo. Republikanie chroniac swoj establishment popelnili razacy blad taktyczny. No ale nie mogli go nie popelnic: nie chcieli poprzec nie-swojego, nie-lesnego-dziadka. I nigdy nie popra... Powód: zapomnialem
Ostatnio edytowane przez Baryl : 05.11.2008 o godz. 15:46.
![]()
It's nothing four sticks of dynamite and a match can't fix
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#101
|
|
Też wolałem McCain'a ale cóż, wygrał ciemniejszy i trzeba z tym życ...
![]()
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#102
|
|
Jasne że dla niego był by to żaden problem, ale zadaj sobie pytanie czy będzie chciał to zrobić i w ogóle zakrzątać tym własną głowę? Bo jakoś mi się nie wydaje.
![]()
"NIECH ŻYJĄ ŻOŁNIERZE POLSKIEJ ARMII PODZIEMNEJ"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Offline |
#103
|
|
Taka podpowiedź jaki obóz prawdopodobnie reprezentuje Barak Obama
Socjaliści już się cieszą Zwycięstwo Demokratów w USA daje nam nadzieję na lewicowe domino w Europie - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzecznik SLD Tomasz Kalita. I dodaje, że właśnie od takich osób jak Barack Obama czy Jose Rodriguez Zapatero Sojusz chce się uczyć. Według Kality, od tego, kto zostanie prezydentem USA, zależy, czy prowadzona będzie dalej polityka generująca konflikty, czy zacznie się polityka generująca globalny pokój. - Jeśli wygra Obama, skończą się dwie książki: Huntingtona o konflikcie cywilizacji i Fukuyamy o gospodarce liberalnej, niewidzialnej ręce rynku jako nieodłącznej towarzyszce demokracji. Zacznie się budowanie mostów między cywilizacjami i większa aktywność państwa w gospodarce. Moment jest więc przełomowy - mówi Kalita. |
|
|
|
Member
Od: 06.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#104
|
|
A niech gadaja co chca. Obama ma wizerunek mlodziezowy, nowoczesny, taki "fajny" podczas gdy oni (nasi rodzimi socjalisci) maja nadal image wódczano-buraczany i retoryke zywcem wycieta z filmow Bareji (tylko ze nie na wesolo). Co maja do przekazania ? "no tak my jestesmy starymi komuchami ale przeciez w USA jest Obama"? Na miejscu sztabu wyborczego Demokratow zaraz bym tu przylecial i kasowal tantiemy.
![]() ![]()
It's nothing four sticks of dynamite and a match can't fix
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2008
Skąd: 1-osobowy fan club
Offline |
#105
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: z tamtąd gdzie mnie nie chcą
Offline |
#106
|
|
ja mam pytanie na CNN wydziałem tabelki z pytaniami. Chyba one były zadawane przy wyborach?
Np. Czy zgadzasz sie na małzenstwa gejowski. Przeraziło mnie to że na Nie było tylko w niektorych stanch koło 60% :( Sa gdzies takie wyniki ? |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#107
|
|
Obama! Już wystarczająco dużo zła wyrządzili republikanie, czas na zmiany
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2003
Offline |
#108
|
![]() niebieskie Obama. Jak wiadomo, wszędzie na świecie gdzie o czymś decydowali czarni, następował ogromny postęp gospodarczy. ![]()
Ddf
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2007
Skąd: Rzeszów/Kraków.
Offline |
#109
|
|
Jazu, popatrzcie na to. Już nie może być Czarni-Biali, tylko Czarnoskórzy-Biali. A murzynki zadbały właśnie o swoje interesy. Biali głosowali pół, na pół, jakby się bali, że ich o rasizm, za głosowanie na McCaina posądzą... Amerykanie to idioci.
![]()
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: Ł3
Offline |
#110
|
|
Ale skąd Ty to możesz wiedzieć, czym kierowali się Amerykanie? Jak na razie to widzę, że to Polacy mają z tym problem i sprowadzają te wybory do koloru skóry. Może po prostu chcieli Obame i tyle. Prezydentem został czarny człowiek, aż tak to niektórych boli? Co to będzie, gdy kiedyś zostanie wybrany czarny Papież. Niektórzy to chyba masowe samobójstwa zaczną popełniać. Wyzywasz Amerykanów od idiotów, bo wybrali Obamę, ciekawe jak Amerykanie nazwą Polaków za wybór L.K.
![]() ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2007
Skąd: Rzeszów/Kraków.
Offline |
#111
|
I skąd mogę wiedzieć, czym się kierowali amerykanie. Po pierwsze, czytałeś programy obu kandydatów? Obama w niczym na dobrą sprawę nie jest zdecydowany... Poza tym gdzieś po internecie krążyło nagranie z wywiadu przeprowadzanego przej jakiegoś dziennikarza, gdzie podmieniał plany obydwu kandydatów i pytał dlaczego wyborcy dlaczego popierają te postulaty. Cóż, nie moja wina, że amerykanie-idiocie nie wiedzą na kogo, i na co głosują, ale na pewno nie kierowali się w takim razie programem. A czym się kierowali, dobitnie pokazują procenty zamieszczone tu przez Korada.
Ostatnio edytowane przez leyzer87 : 05.11.2008 o godz. 19:41.
![]()
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Offline |
#112
|
Amerykanie wybrali jak wybrali, czy dobrze czy źle to się okaże, ale mówimy tutaj a preferencjach wyborczych ze względu na kolor skóry, strach pomyśleć co by się stało jakby podobne proporcje zaprezentowali biali. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: Ł3
Offline |
#113
|
cpc no i? Czarni chcieli w końcu czarnego prezydenta. Biali w pewnym stopniu też. I tyle. Wasze rozumowanie jest takie- biały idzie do urny i myśli- jak zagłosuje na McCaina to będę rasistą, więc głosuje na Obamę. To jest chory pogląd. Tyle lat czarni głosowali w wyborach na białych i żyli z tym. Gdyby Obama był biały, to sądzę, że nie było by takiej nagonki na niego tu. Bo jak czytam posty, to często można dostrzec niechęć do Baracka za kolor skóry, a nie za program wyborczy.
Ostatnio edytowane przez ToTylkoJa : 05.11.2008 o godz. 19:49.
![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#114
|
|
|
Jeszcze będziecie inaczej gadać.
McCain czy Obama? sprawa oczywista.. ![]() Fuss napisał(a):
Fuss napisał(a):
|
||
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2007
Skąd: Rzeszów/Kraków.
Offline |
#115
|
2 i 3. Chyba kończymy rozmowę w tym miejscu, bo nie mam ochoty dostać wrzodów z Twojego powodu. EDIT: W między czasie zedytowałeś posta i dodałeś jedno zdanko, które kompletnie Cię kompromituje. Już w pierwszym poście napisałem dlaczego Obama to zły wybór, a jeżeli już kogoś miałbym posądzić o rasism, to właśnie czarnych wyborców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
Ostatnio edytowane przez leyzer87 : 05.11.2008 o godz. 19:54.
![]()
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: Ł3
Offline |
#116
|
PS Ale skąd wiesz o tym, że nie będzie stanowił oporu dla Rosji? Jakieś wyjaśnienie, czy wymyślona teoria na potrzebę chwili? A najlepszy argument to to, że Obama to cipcia Nie do zbicia.cpc dlaczego nie ustosunkowałeś się do dalszej części tej wypowiedzi. Za trudne do wyjaśnienia? Tak jest, lepiej kończ.
Ostatnio edytowane przez ToTylkoJa : 05.11.2008 o godz. 20:04.
![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Offline |
#117
|
|
|
Member
Od: 06.2006
Skąd: Kraków
Offline |
#118
|
|
Czas pokaże historia ocenii
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: Ł3
Offline |
#119
|
![]() ![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#120
|
|
Panowie nie gadajcie z wynalazkiem bo on:
Pomimo ze nie ma pojecia o programie McCaina to wie ze jest gorszy od Obamy. A ja jestem jeszcze gotow sie zalozyc ze gdyby mu zaczac zadawac pytania o jego wlasne poglady na rozne tematy i potem zestawic z programami obydwu kandydatow to moglby sie mocno zdziwic ![]() Statystyka odnosnie 95% czarnych za Obama tylko potwierdza to o czym wiadomo. Zadecydowal kolor skory, ja nazywam to "odwrotnym rasizmem". Nikt nie wmowi mi ze jakakolwiek grupa spoleczna (nie mylic z grupa wspolnych interesow jak np. homoseksualisci), czy to beda czarni czy biali czy matki z dzieckiem czy panowie z brzuchem czy kibice Wisly Krakow ma tak jednomyslne poglady polityczne. Zwykly, czysty, perfidny rasizm i tyle. ![]()
WISŁA PANY !!
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|