The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
grogoriogreg
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 24.11.2024, 21:39
Dziwię się, jak wielu krytyków Dudy znajduje się tutaj na forum.
Akurat jest to jeden z nielicznych piłkarzy, po których widać, że technicznie i taktycznie stać go na zrobienie większej kariery.
Powiedzcie, czego poza 'liczbami' oczekiwalibyście od niego?

Jako środkowy pomocnik zawsze pokazuje się do grania kolegom z zespołu (a to w naszych polskich realiach już jest niestety coś, co warto dostrzec). Swoim balansem ciała /dryblingiem nie ma problemów by wyjść spod pressingu rywali (a w naszej taktyce środkowi pomocnicy są często narażeni na przyjęcie piłki tyłem do bramki rywala i atak ze strony rywala, bo Uryga czy Jaroch nie rozgrywają, tylko 'kopią' do przodu). Jest stosunkowo szybki i agresywny w odbiorze - podobnie jak Igbekeme, ale nie tak skutecznie jak Carbo. I widać po pozostałych zawodnikach jak wielkie zaufanie mają do niego i jak często podają mu piłkę, niekoniecznie w łatwej sytuacji. Mnie osobiście razi tylko brak wykończenia, bo te jego strzały są fatalnej jakości. Niedokładność podań z ostatniego meczu wynika z niewielu minut, które zostały do jego końca i faktu, że Duda obok Gogóła był na boisku jedynym zawodnikiem, który za wszelką cenę starał się grać na ryzyku 'do przodu'.

Tutaj było spore grono osób które pukało się w głowę, jak Carbo przedłużył kontrakt, to i po Dudzie może być jazda. Całe szczęście Jop jest na tyle długo w Wiśle, że doskonale zna umiejętności i potencjał Kacpra, a nie zdziwię się, jeśli wskoczy na dłużej jako 3 zawodnik w środku pola (na wiosnę). Niestety - jesteśmy średniakiem 1. ligi z aspiracjami do awansu i taki jest nasz sportowy potencjał. Duda jest w gronie zawodników, którzy ten poziom zawyżają i mam nadzieję, że jak już strzeli pierwszą bramkę w lidze to fanatycy statystyk dostrzegą to, co widzą inni pilkarze Wisły (np. wypowiedź Żyro po finale PP), dotychczasowi trenerzy, czy moja skromna osoba.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:02.