The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 08.09.2024, 15:27
Fajnie. Tylko jakim cudem takie, a nie inne personalia w bloku defensywnym nie pozwoliły w lidze zrobić Rudemu chociaż baraży, a jednocześnie wystarczyły w PP na wyeliminowanie 3 ekstraklasowiczów gdzie w każdym z tych spotkań mieliśmy długie momenty gry w głębokiej defensywie, która wyglądała co najmniej poprawnie, a w każdym razie wystarczająco, żeby na koniec wznieść puchar. Coś się tutaj ewidentnie nie spina.

Do wszystkiego co wcześniej napisałem dorzuciłbym jeszcze jedną bardzo prostą konkluzję naszych przygód w pierwszej lidze. Im więcej bezproduktywnie klepiemy nie kończąc akcji jednoznaczną finalizacją tylko wrzutkami do nikogo, albo zblokowanymi farfoclami z dystansu. Tym więcej stwarzamy okazji do złapania nas w fazie przejściowej, gdzie nie tylko obrońcy, ale drużyna jako całość nie jest ustawiona w uporządkowanym bloku, przekazania krycia często odbywają się na pałę, a asekuracja najczęściej nie istnieje.

Bardzo ładnie pokazał to mecz z Kotwicą gdzie przez większość czasu goniliśmy wynik robiąc 59% posiadania, stwarzając multum bardzo konkretnych sytuacji bramkowych, a Kotwica poza perfekcyjnie wykonanym sfg nie miała w tym meczu dosłownie nic. Za Rudego/Sobola mielibyśmy pewnie z +70% posiadania, 3-4x mniej klarownych sytuacji i kilka razy smród pod własną bramką i naprawdę nie wydaje mi się, żeby wstawienie u Sobola/Rudego lepszych obrońców wiele zmieniło. Obaj panowie przede wszystkim poruszali się w koncepcji gry, którą chyba nie do końca rozumieli jeśli chodzi o wynikające z niej konsekwencje w boiskowej rzeczywistości polskiej pierwszej ligi.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:35.