The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 11.08.2024, 14:52
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Dziwnym trafem Ratonik (najgorszy bramkarz w historii Wisły) bronił do momentu automatycznego przedłużenia kontraktu, potem przestał bronić, a na koniec jeszcze rozwiązali z nim kontrakt...
"Dziwnym trafem" to Jerzy Urban i Wojciech Jaruzelski okazali się jednymi z największych kanalii w historii Polski, a nie bohaterami i ludźmi honoru, natomiast kibice Wisły nie pojechali na finał Pucharu Polski obalać rządu Tuska jak głosił ten całkowicie oderwany od rzeczywistości sfanatyzowany propagandzista.

Nie było nic dziwnego w tym, że trenerzy wystawiali do składu Ratona zamiast Szewczyka, wiecznie kontuzjowanego Brody, czy nieuprawnionego i nieprzygotowanego do gry oraz długo nie trenującego z zespołem Cziczkana.

Dziwnym trafem hiszpańskie transfery Kiko na przestrzeni ostatnich sezonów w większości przypadków dały drużynie najwięcej jakości, a nie tacy zawodnicy jak Uryga, Młyński, Łasicki czy Biegański.

Dziwnym trafem wzmocniony Hiszpanami zespół odniósł największy sukces od 12 lat w postaci wygrania Pucharu Polski i w znacznej części się spłacił przynosząc dodatkowe miliony do budżetu z tytułu kolejnych meczów w europejskich pucharach.

Dziwnym trafem ten zespół, w którym wiodącą rolę pełnili i liderami byli Hiszpanie okazał się lepszy nawet od kilku ekstraklasowych drużyn.

Dziwnym trafem jakoś ci Hiszpanie starali się zawsze również w lidze, w przeciwieństwie do wielu krajowych zawodników mówiących, że tam notowali mecze w których nie walczyli na 100%, nie wkładali nogi i nie skakali do główek, przez co ta liga musiała zakończyć się klęską. Nikt jakoś nie widział w ani jednym meczu nie walczącego i nie wkładającego nogi Rodado, Baeny czy Carbo.

Generalnie sprawa jest bardzo prosta: im więcej w klubie Hiszpanów z ich niższych lig czy obcokrajowców takich jak Rodado, Carbo, Alfaro, Villar, Mula, Carlitos, Lionch, Igbekeme, nawet Colley (czy dziesiątek innych nazwisk nieraz przeze mnie przypominanych), a im mniej takich piłkarzy jak Uryga, Sapała, Zwoliński, Biedrzycki, Młyński, Szot, Szywacz itd. - tym lepiej dla Wisły.

Im w kadrze mniej przepłaconego krajowego szrotu promowanego przez polskich managerów, tym lepiej, a nie gorzej dla Wisły, bo dziś już na lepszych krajowców niż taki Mikulec nas nie stać. Nie kupimy sobie teraz z krajowego rynku dowolnego nowego polskiego piłkarza takiego jakim niegdyś był Żurawski czy Kosowski, bo Królewski to nie Cupiał.

Dziś nawet w sumie słaby skrzydłowy taki jak Baena jest lepszy i daje Wiśle więcej niż tacy krajowi skrajni pomocnicy jak Młyński czy Starzyński, zasłużenie wygrywając z nimi rywalizację.

Którą drogą należy zatem podążać: jak chciałby Koaliczek drogą ściągania nowych Uryg, Zwolińskich, Sapał i przepłacania za krajowy szrot typu Biedrzyckiego, napychania kieszeni polskim menadżerom i zamykania się na obcokrajowców czy otwierania się na tych ostatnich i próbowania sprowadzenia nowego Carbo, Rodado, Carlitosa itd. (nie będę znów sypał nazwiskami), którzy wciąż są w naszym zasięgu? Nawet pomimo, iż w tym gronie trafi się czasem też jakiś Benito?

Odpowiedź jest oczywista dla każdego, kto umie trzeźwo myśleć i ma elementarny kontakt z rzeczywistością.
Ostatnio edytowane przez Markus : 11.08.2024 o godz. 14:59.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:52.