The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
maro500
Junior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 28.05.2024, 14:38
Cytat:
Trener Tułacz jest w Puszczy od 9 lat. Potrzebował 6 sezonów w 1 lidze, żeby awansować do ekstraklasy. W tym czasie pracował nad niezapomnianym "stylem" Puszczy i doborem odpowiednich zawodników. Wisła mogłaby podążyć drogą Rakowa lub Puszczy, ale to wymaga wymiany kadry (doskonale wiemy, że najlepiej nam to nie wychodzi). Nie na artystów (w Rakowie był tylko jeden), ale zawodników, którzy zapierniczają i walczą, z odpowiednimi warunkami do rąbania drewna.
Drogi Puszczy w 100% nie powielimy i to jest oczywiste (choć i tam po sezonie 2020/2021 dokonano rewolucji w kadrze, która mało nie skończyła się spadkiem), tak samo jak nikt w Wiśle nie da tyle czasu trenerowi, co dostał Tułacz czy Papszun. Bardziej mi chodzi o wskazanie sposobu, w jaki powinna być budowana kadra - zawodnicy ambitni, nieźli fizycznie, chcący się w Wiśle wybić - nawet z mojej rozpiski kilka postów wyżej wynika, że mamy też piłkarzy o innej charakterystyce
A i koszty nie muszą być powalające - w Puszczy w sezonie 19/20 i 20/21 zdecydowana większość piłkarzy zarabiała kwotę czterocyfrową, a niejaki Jose Embalo poszedł tam, gdzie dostał więcej kasy - do Olimpii Grudziądz. Tam nie zrobiono kominów płacowych, tam dalej drużyna jest niskobudżetowa - tam większość piłkarzy w mojej opinii prezentuje indywidualnie poziom najwyżej pierwszoligowy, i to dolnej części tabeli. Ale mają trenera, który ułożył ich w logiczną całość. U nas aż takiej różnicy w Wiśle by nie było (choćby przez to, że trener by nie miał tyle czasu), ale naprawdę chyba nas nie przerasta znalezienie polskiego trenera, który ogarnąłby 1 ligę? Ojrzyński akurat dobrze mi pasował pod to, na czym się musimy skupić - walka, defensywa, dążenie do celu
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:38.