
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#31
|
|
jaki awans bezpośredni? dobrze to jak się do baraży załapiemy, a nie będzie przykrej niespodzianki..
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#32
|
|
Jasne. Sobol przegrywając z Podbeskidziem to by bankowo dojechał. Nie mówiąc już o Odrach czy Stalach.
Twoim zdaniem dzisiaj mieliśmy grać na ale poebao się. Z innymi kwestiami najprawdopodobniej jest tak samo. Tak jak przegrana niczego nie przesądza, tak wygrana niczego nie gwarantuje. Przegrana zmniejsza prawdopodobieństwo awansu, wygrana zwiększa, w jakim stopniu to zależy od innych wyników. Tutaj do ostatniego meczu nic nie będzie pewne, a wyrokowanie na 11 kolejek do końca to ośmieszanie się. Ja liczę że pojawi się już trochę więcej spokoju pod bramką przeciwnika, a to zaowocuje golami. Jeżeli mecz będzie otwarty to wygramy 4:1 ![]() ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#33
|
|
Wystarczy zeby Miedz choc troche chciala grac w pilke,a nie stała i czekała to wtedy tez obstawiam fajny wynik dla nas.Ja mozna grac w tej lidze skoro rywal poprostu stoi i wez mu cos zrób.
nie bez przyczyny mecz z Widzewem fajnie sie ogladało bo przeciwnik sam od siebie chcial cos pograć. 1 liga to takie bagno ze trzeba zrobic wszytsko zeby sie z niego wydostac ,bo to liga dla niepełnosprawnych gdzie 90% meczów nikt o zdrowych zmysłach ogladać nie da rady a mam nadzieje ze Królewicz ma w koncu ambicje zeby z tego wyjsc.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 13.03.2024 o godz. 22:37.
![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#34
|
Jak będzie - zobaczymy. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#35
|
|
Skoro autobus na nas działa to większość drużyn będzie go przeciw nam używać, bo na końcu nie liczy się styl, a to ile punktów dopisuje się w tabeli.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#36
|
|
Jaki styl, większość drużyn w tej lidze to tartak.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#37
|
|
No i w zeszłym sezonie tartak z Niepołomic awansował do Ekstraklasy wygrywając z nami 3 razy. Co ciekawe w ekstraklasie też radzą sobie najlepiej ze wszystkich beniaminków.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#38
|
|
Akurat Puszcza ma swój styl. Fakt - nie da się tego gówna oglądać, ale nie pomylisz ich z taką Stalą.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#39
|
|
W tabeli Puszcza na miejscu spadkowym.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Offline |
#40
|
|
Na spadkowym, ale jako jedyni z najsłabszego w historii tercetu beniaminków mają jeszcze jakieś w miare realne szanse na utrzymanie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#41
|
|
Trudno, żeby prostacka taktyka Niecieczy, polegająca na obronie w 10-ciu i 40-metrowych wyrzutach z autu działała w Ekstraklasie. Tutaj (niestety dla nich) formacje ofensywne mają większy odsetek piłkarzy, którzy coś z tą piłką mimo wszystko potrafią zrobić i taki Koj jest wkręcany w murawę jak kołek.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#42
|
|
Chyba Puszczy a nie Niecieczy
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#43
|
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
#44
|
|
W 1 lidze trzeba tak grać aby się z niej wydostać, cała reszta to niestety bajdurzenie JK. Beniaminkowie z zeszłego sezonu są kiepskim przykładem, ale również dlatego że jeszcze niedawno do esa awansował Raków (tak, to dopiero 5 lat temu), Stal Mielec, Warta, Radomniak, Widzew- nie ma jednego idealnego scenariusza, każda drużyna pisze swoją historię. A to że po awansie trzeba i tak zrobić małą rewolucje kadrowa to nie powinna być żadna nowość.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#45
|
|
U nas w przypadku awansu (jak i jego braku) sprawa jest o tyle prosta, że w lecie 2024 kończą się kontrakty z 18-ma piłkarzami, więc rewolucja odbędzie się samoistnie.
Sęk w tym, żeby w przypadku awansu w dosłownie 2 miesiące zakontraktować piłkarzy, przeprowadzić okres przygotowawczy i zbudować fundamenty zespołu, który nie będzie się rozpaczliwie bronić przed spadkiem, jak teraz ŁKS czy Ruch. Tam położono lagę na wzmocnienia i cała odpowiedzialność za niepowodzenia spadła na trenerów, którzy mieli wymyślić coś z niczego. Stokowiec w ŁKSie zrobił w 10 meczach średnią 0,3 punkta. Niedźwiedź, którego tak wiele osób tutaj chciało jako strażaka, robi póki co oszałamiający punkt na mecz w Ruchu.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 14.03.2024 o godz. 12:08.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#46
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#47
|
|
Rude o przygotowaniach do meczu:
Oczywiście dostałem te informacje o tym, co trener rywali powiedział. Mam nadzieję, że to będzie interesujący, ofensywny mecz, w szczególności dla naszych kibiców. Wiemy, że oni próbują grać na dwie fałszywe "dziewiątki", starają się być agresywni w środku i w polu karnym. Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Na prowadzenie gry. Cieszy, że nasz sztab przekazuje Hiszpanowi informacje dotyczące wypowiedzi rywali sprzed danego meczu - współpraca między trenerami zdaje się układać harmonijnie, dogadują się, wbrew temu, co niektórzy próbują sugerować dopatrując się jakiś konfliktów na linii Rude-Jop lub niesłuchania przez Hiszpana uwag zgłaszanych przez tegoż Jopa. Przeciwnicy są przez nas na bieżąco rozpracowywani i analizowani. Tak zawsze powinno być. Rude ma konkretne informacje o ich stylu gry i mocnych stronach. W przeciwieństwie do Sobolewskiego na szczęście umie on dostosowywać taktykę do rywala, a nie jak dawniej w każdym meczu gramy tylko to, co zwykle bez względu na strategie przeciwników.
Ostatnio edytowane przez Markus : 14.03.2024 o godz. 15:55.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#48
|
|
Hmmmmmm ciekawe co Rude mial na mysli mówiąc o tym ze kazdy pilkarz to osobny czlowiek ze swoimi problemami i ze wszysycy w klubie maja sie starac zeby pilkarze mieliniej stresu? Czyzby strzal w zaleglosci i problemy finansowe?
![]()
Malinowy król malowanych róż
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#49
|
|
Przegrali 5-3 z Koroną w Kielcach, z którą mają tyle samo punktów, a z dolną "4" to został im rewanż w Chorzowie i Korona (na Craxie). Ruch traci do nich 4 punkty więc w 10 kolejek do odrobienia, zwłaszcza przy meczu bezpośrednim.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#50
|
|
Konferencja przed meczem:
https://youtu.be/6hqKYLqkBwk?si=zh2It-vk44lDFVZZ Szpital: Broda, Villar - częściowo ćwiczą na boisku Gogół, Talar, Basha, Junca, Sapała - rehabilitacja Stępak - uraz Cziczkan - wyjazd z powodów prywatnych na Białoruś Kacper Szewczyk będzie bramkarzem #2 na meczu! Żółte kartki: 6: Colley, Goku 5: Duda, Jaroch, Carbó, 4: pauzują: , wrócili: Satrústegui, Rodado 3: Junca, Szot, Basha, Gogół, Alfaro 2: Uryga, Olejarka, Sapała, Villar, Ratón, Sobczak 1: Krzyżanowski, Łasicki, Baena ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#51
|
|
Jesli Arka u siebie oddala nam plac gry, to tym bardziej Miedz u nas tez postawi na autobus i kontre. Licze na minimalna wygrana w bolach.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
#52
|
|
Oddala dopiero po godzinie.
Bella to ta sama szkoła jak Łobodziński. A pewno pójdę w te same tony. Za bardzo nie mają czego bronić (póki nie strzela pierwsi). |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#53
|
|
Ja też spodziewam się meczu podobnego do tego w Gdyni, aczkolwiek trzeba zwrócić na jeden szczegół - murawę.
U nas boisko wraca już chyba powoli do stanu sprzed wysypania go hałdami piachu, w Gdyni bardziej przypominało kretowisko. Stawiam na wyrównany mecz do momentu, w którym jedna z drużyn kolokwialnie spuchnie i wydaje mi się, że nie będzie to Wisła ![]() ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#54
|
|
Jest kilka pewnych punktów jeśli chodzi o przebieg meczu (wspólnych dla KAŻDEGO meczu za kadencji Rude, poza Odrą) czyli:
- stracimy bramkę - stracimy ją pierwsi Także, imo do 20/30 minuty Wisła próbuje "grać swoje" głównie podając w poprzek boiska, szukajac wolnych przestrzeni, ostatecznie psując ostatnie podanie albo dośrodkowując na obrońców. Po 20/30 minutach Miedź wychodzi z szybką kontrą (możliwe, że po indywidualnym błędzie ktoregos z naszych zawodników, był już Carbo, był Szot to teraz pora na Colleya bo coś mu za dobrze idzie) i pakuje nam bramke na 1:0. No i teraz pytanie jak reagujemy: - strzelimy na 1:1 do przerwy - imo wygramy mecz 2:1 - nie strzelimy na 1:1 do przerwy - max remis - Miedź wciśnie 2 gola przed przerwą/na początku 2 połowy - można wychodzić ze stadionu, bez szans na choćby punkt |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#55
|
I tak się to ciągnie, z wiadomymi konsekwencjami. I o ile Gula z taką taktyką na papierze wyglądał OK, to już Sobolewski i budżetowi Hiszpanie to było od początku sportowe samobójstwo. Sobolewski, gdybyśmy mieli grać bardziej wyrachowaną piłkę i dostał pod nią wykonawców (czytaj - wysokiego napastnika grają cego głową, kogoś z dośrodkowaniem i kilku drwali) - może by awansował. A może nie. Tylko idiota bierze trenera bez doświadczenia i daje mu konkretne cele sportowe... Kiko i Rude to pewien kompromis. Jak wypali, to bardziej dzięki fartowi niż czemukolwiek innemu.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 15.03.2024 o godz. 15:43.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#56
|
|
Cytat:
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#57
|
|
Skład optymalny.
Będzie dobrze. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#58
|
|
Z Sobczakiem, który jest jedynym napastnikiem i drewnem do tego?
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#59
|
|
Na dzisiaj Sobczak jest lepszy i wartościowszy dla drużyny niż Goku.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#60
|
|
Skład optymalny?
Oby Uryga też zmieścił się dziś w tej definicji. ;-) Ale dobrze, że gramy Rodado-Sobczak. Oby to zażarło. |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|