The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Ilu Hiszpanów musi grać?
0 (jakby to ujął śp.Andrzej Iwan - lepsi piłkarze byliby z telezakupów Mango 8 18,60%
1-2 0 0%
3-4 4 9,30%
5-6 3 6,98%
7 2 4,65%
8 0 0%
9 1 2,33%
10 0 0%
11 5 11,63%
12+ (może specjalnie dla Wisły wprowadzą przepis o dodatkowym dwunastym zawodniku?) 20 46,51%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 16.11.2023, 14:26
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Bardzo fajnie, że tak nałogowo porównujemy Hiszpanów do Żyry, Młyńskiego i innych polskich kopaczy którzy u nas przepadli. To wygodne. Porównanie jest bezlitosne dla Polaków

Mniej wygodne jest porównać ich do czołowych zawodników 1 ligi, albo zawodników którzy dopiero w niej występowali (Czubak, Szczepan, Michalik, Dąbkowski, Trąbka, czy nawet naszych byłych piłkarzy jak Korta czy Śliwę). Do osiągania dobrych ( drużynowo) wyników w 1 lidze żadnym warunkiem koniecznym nie jest posiadanie kilkunastow Hiszpanów w kadrze. Ba. Żaden zespołów wcześniej nie poszedł tą drogą w walce o czołowe miejsca w 1 lidze. Może dlatego że zespół przypadkowo sklecony nigdy z tej ligi nie awansował.

Nie jest problemem posiadanie dużej ilości Hiszpanów w zespole, problemem jest liczenie że oprze się na nich wszystko. I grę, i atmosferę, trzymanie szatni, ciśnienia, presji.

Od lat piłkarze trafiający do Wisły są wg mnie okłamywani już na starcie. Wmawia się im że zespół już dobrze funkcjonuje i jak będą robić swoje to bez problemu będziemy wygrywac, w końcu trafiają do
tak wielkiego klubu. Tak bylo i za Guli, tak jest i teraz. Tymczasem u nas nie ma fundamentow, w szatni hula wiatr, co okienko 10 nazwisk lata w obu kierunkach. Co jasne, Polaków w tej materii ciężej oszukać, bo nic się przed nimi nie ukryje i wiedza na co się piszą.

Łatwiej jest zachować stabilność szatni opierając ją w większości na polskich kopaczach niż na obcokrajowcach ktorzy w grucie rzeczy przyjechali to po fajna kasę i możliwości gry na fajnych stadionach z jakąś tam opcja na wypromowanie. Polski piłkarz typu Uryga czy Jaroch może chcieć tu grać i pracować kilka lat bo ma ambicje skrojone na aktualna Wisłę. Można narzekać że nie chcą się rozwijać, ale my już mamy i tak nadmiar świetnych graczy którzy obniżyli loty w buraczanej lidze, niż wyrobionych ligowców których tu nic nie zaskoczy.

PS. Przy okazji - nikt nie wiąże tego jaki zjazd formy notują po jakimś czasie Hiszpanie po przyjściu do Wisły z tym, że już im się nie chce grać w tej buraczanej lidze i szarej polskiej rzeczywistości. Ile można jechać na entuzjazmie, łatwych wygranych i szybkim zapewnienia sobie awansu?
ciekawe i trafne spostrzezenie
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:41.