The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61
Stary 14.11.2023, 10:58
nie wkleilem tabeli przed meczem , to wklajam po



jak widać okopalismy sie w środku tabeli
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 14.11.2023, 12:41
7 punktów do lidera, 8 (de facto 9) punktów do spadku.

Gratulacje panowie: Królewski, Ramirez, Sobolewski oraz piłkarze.
Dokładnie w tej kolejności.
Ostatnio edytowane przez fansorina : 14.11.2023 o godz. 12:49.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 14.11.2023, 13:31
Markus napisał(a):Wyświetl post
Wielu wolałoby oglądać w Wiśle nawet półprofesjonalistów hiszpańskich za te 4000 Euro, niż takiego Szota czy Bashę lub Sobczaka za 5 tyś (przykładowo i obrazowo). I mogłoby być z tego znacznie większy pożytek oraz korzyść dla Wisły.
No to masz takich 3 polprofesjonalistow w rezerwach za te 4k euro na głowę i są lepsi chociażby od naszych juniorów w IV lidze?

Jaki mamy z nich pożytek?

Jeśli faktycznie sami Hiszpanie uważają że jest ich za dużo w zespole, to nie wiem czemu Markus ciągnie brniesz w swoją retorykę.

Te zachwyty nad hiszpańskim wyszkoleniem niczym się nie różnią od zachwytami JK z wysokiego xG. Żadnych punktów bonusowych to nie daje.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 14.11.2023 o godz. 13:34.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64
Stary 14.11.2023, 14:40
Karherop napisał(a):Wyświetl post
No to masz takich 3 polprofesjonalistow w rezerwach za te 4k euro na głowę i są lepsi chociażby od naszych juniorów w IV lidze?

Jaki mamy z nich pożytek?

Jeśli faktycznie sami Hiszpanie uważają że jest ich za dużo w zespole, to nie wiem czemu Markus ciągnie brniesz w swoją retorykę.

Te zachwyty nad hiszpańskim wyszkoleniem niczym się nie różnią od zachwytami JK z wysokiego xG. Żadnych punktów bonusowych to nie daje.
Gdyby nie Ci Hiszpanie to nie mielibyście z pepe tych pięciu minut radości, kiedy to pouczaliście po wysokich wygranych krytyków Sobolewskiego. I co by Wam wtedy zostało?

Ale tak, zwalaj na Hiszpanów, za słaby materiał dla naszego geniusza trenerskiego. W końcu "on umie bardzo dużo", a Wy mu przecież wierzycie

A ja Ci powiem prawdę: przy tym nieudaczniku to nieważne - Polacy, Hiszpanie czy Eskimosi. Grając ciągle po obwodzie od obrońców do skrzydłowych i z powrotem NIKT gola nie strzeli Większość strzeliliśmy z kontry, do tego nie trzeba trenera. Liczy się pierwsze podanie po przechwycie i odbiór, a tutaj akurat Hiszpanie błyszczą. Strach pomyśleć co by było jakbyśmy mieli skład Odry i tego bałwana na ławce...

Także próba awansu bez trebera nie wypali, co za zaskoczenie - zwłaszcza dla Ciebie i pepe. Tańsi Hiszpanie sami nie wygrywają meczy tak często jak o wiele za drodzy (O CZYM PISAŁEM PRZED SEZONEM), potraciliśmy punkty z większością dołu tabeli - dalej idź w zaparte i nie przyznawaj się do błędu. Jakby byli Polacy, najlepiej młodzi to już by Sobolewski miał ze 12 punktów przewagi nad drugim miejscem

Bezczelnie rżniesz głupa, oj bardzo...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.11.2023 o godz. 14:56.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 14.11.2023, 15:54
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Gdyby nie Ci Hiszpanie to nie mielibyście z pepe tych pięciu minut radości, kiedy to pouczaliście po wysokich wygranych krytyków Sobolewskiego. I co by Wam wtedy zostało?
...
Mieliśmy 5 minut radości, bo wyglądało, że Sobol wyszedł z drużyną z kryzysu. Niestety 3 ostatnie mecze ligowe udowodniły, że nie.

Rozumiem, że macie teraz używanie ale nawet nie ma jak trenera bronić. A zwłaszcza po tym co wkleiłem do "medialnego" tematu.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66
Stary 14.11.2023, 16:02
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Mieliśmy 5 minut radości, bo wyglądało, że Sobol wyszedł z drużyną z kryzysu. Niestety 3 ostatnie mecze ligowe udowodniły, że nie.

Rozumiem, że macie teraz używanie ale nawet nie ma jak trenera bronić. A zwłaszcza po tym co wkleiłem do "medialnego" tematu.
Myśleliście że Sobolewski wyszedł z kryzysu? Jakiego kryzysu? O kryzysie możnaby mówić gdyby wcześniej wygrywali i nagle coś się zacięło. My gramy to samo gówno, mamy tylko gorszych i tańszych wykonawców. Nie ma Fernandeza, Muli, Igbekeme, nie ma tych którzy sami wygrywali mecze pojedynczymi zagraniami. Bo kiedy trzeba było dobrać taktykę, zagrać zespołowo - wtedy byli winni oni, nie pseudotrenerzyna i ułomy ze sztabu.

Jaki kryzys, po czym ten kryzys? Mieliśmy jakąś serię zwycięstw, dobrej gry?

To nie kryzys, to rezultat.

P.S. W temacie meczowym. Nasz bałwan wymyślił krycie półstrefą - część kryje swojego, część wbiega w pole karne z rywalami. Lechia zostawiła piłkarza za linią pola karnego, oczywiście nikt go nie pokrył, wycofali do niego piłkę, oddał strzał. Powinien być gol.
Taktyk.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.11.2023 o godz. 16:54.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#67
Stary 14.11.2023, 16:54
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Jeśli faktycznie sami Hiszpanie uważają że jest ich za dużo w zespole, to nie wiem czemu Markus ciągnie brniesz w swoją retorykę.

Te zachwyty nad hiszpańskim wyszkoleniem niczym się nie różnią od zachwytami JK z wysokiego xG. Żadnych punktów bonusowych to nie daje.
Jacy to niby Hiszpanie uważają. że jest ich za dużo w Wiśle? Co to za nowa bzdura?

Nawet nie będę ciągnąć tego wątku, bo Wolfy jak zwykle już dosadnie i konkretnie Ci odpowiedział. Zgadzam się z Nim.

Gdyby nie Hiszpanie, Wisła przy Sobolewskim oraz beznadziejnym sztabie legend i oderwanym od rzeczywistości właścicielu broniącym tych trenerskich nieudaczników być może już nawet w minionym sezonie spadłaby znów z ligi!

To nie najlepszy element, który obecnie jest w Wiśle, Hiszpanie, stanowi główny problem, lecz najsłabszy, czyli właśnie sztab, beznadziejni polscy zawodnicy i obcokrajowcy Pasiecznego tacy jak Basha. Prościej tego napisać się już nie da.
Ostatnio edytowane przez Markus : 14.11.2023 o godz. 17:03.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68
Stary 15.11.2023, 00:02
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Myśleliście że Sobolewski wyszedł z kryzysu? Jakiego kryzysu? O kryzysie możnaby mówić gdyby wcześniej wygrywali i nagle coś się zacięło. My gramy to samo gówno, mamy tylko gorszych i tańszych wykonawców. Nie ma Fernandeza, Muli, Igbekeme, nie ma tych którzy sami wygrywali mecze pojedynczymi zagraniami. Bo kiedy trzeba było dobrać taktykę, zagrać zespołowo - wtedy byli winni oni, nie pseudotrenerzyna i ułomy ze sztabu.

Jaki kryzys, po czym ten kryzys? Mieliśmy jakąś serię zwycięstw, dobrej gry?

To nie kryzys, to rezultat.

P.S. W temacie meczowym. Nasz bałwan wymyślił krycie półstrefą - część kryje swojego, część wbiega w pole karne z rywalami. Lechia zostawiła piłkarza za linią pola karnego, oczywiście nikt go nie pokrył, wycofali do niego piłkę, oddał strzał. Powinien być gol.
Taktyk.
Zobacz wykresy, które mam w stopce i spróbuj zrozumieć co tam jest narysowane.
Między 5 a 12 kolejką wyglądało, że Sobol wyciągnął wnioski. Zwłaszcza jak się to porównuje do poprzedniego sezonu (też na wykresach).
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#69
Stary 15.11.2023, 00:47
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Zobacz wykresy, które mam w stopce i spróbuj zrozumieć co tam jest narysowane.
Między 5 a 12 kolejką wyglądało, że Sobol wyciągnął wnioski. Zwłaszcza jak się to porównuje do poprzedniego sezonu (też na wykresach).
Moim skromnym zdaniem jedynie między 9 a 12 kolejką wyglądało to (opieramy się tylko na wynikach, poziom gry pomijamy) sensownie.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70
Stary 15.11.2023, 00:56
Jaki kryzys?Ludzie....A potem się dziwimy,że Kobra takie bzdury wygaduje.Jak ma nie wygadywać jak dalej widzi podatny grunt na swoje farmazony
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 15.11.2023, 02:44
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Moim skromnym zdaniem jedynie między 9 a 12 kolejką wyglądało to (opieramy się tylko na wynikach, poziom gry pomijamy) sensownie.
W 6 kolejce wygraliśmy 5:1 z Arką, w 7 1:1 z Miedzią (wtedy była #2) i dlatego nie poleciał Sobol w przerwie na reprę.
W 8 była remis-wpadka z Chrobrym ale mimo remisu nie traciliśmy do 2 miejsca.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 15.11.2023 o godz. 02:48.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#72
Stary 15.11.2023, 07:58
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Zobacz wykresy, które mam w stopce i spróbuj zrozumieć co tam jest narysowane.
Między 5 a 12 kolejką wyglądało, że Sobol wyciągnął wnioski. Zwłaszcza jak się to porównuje do poprzedniego sezonu (też na wykresach).
Nie muszę oglądać wykresów, wystarczy że widziałem mecze. Nie było żadnego kryzysu ani tym bardziej wychodzenia z niego, ot - chwilowa zwyżka formy, fart. A potem wszystko wróciło do normy.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 15.11.2023 o godz. 09:14.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73
Stary 15.11.2023, 08:15
My gramy takimi fazami, zarówno w meczu jak i na przestrzeni kilku kolejek. W meczu możemy się przez x minut męczyć żeby nagle zaskoczyć i strzelić kilka bramek, możemy też cały mecz się męczyć i nic nie pokazać, a za tydzień wygrać wysoko z kimś z czołówki czy dołu tabeli, w kolejnym tygodniu znowu nic nie pokazać i zremisować z druzynami ze strefy spadkowej, później możemy zagrać 2-3 lepsze mecze, zdobyć 7 pkt, a później zagrać 3 fatalne mecze i zdobyć 2 pkt oraz strzelić 1 bramkę. Może własnie teraz przyjdzie znowu jakiś lepszy okres i w 3 meczach będzie 7 pkt.
Generalnie umiemy wygrać z każdym i umiemy przegrać z każdym, zagrać lepiej i gorzej z każdym, dla nas się nie liczy czy to drużyna z 1 czy 18 miejsca.
Także moja diagnoza jest od x lat ta sama - toksyczna atmosfera w klubie, brak mentalu = sinusoidalna forma, gdzie nie ma żadnych zależności, wygrywa się zo czołówką, traci z dołem, tamten sezon to z kolei ogrywanie każdego z dołu, a przegrywanie z każdym z czołówki.
Jednym słowem, tragedia. Z taką drużyną, z taką formą to sobie możemy pomarzyć o czymkolwiek, kisimy się w środku tabeli polskiej I ligi i to mówi samo za siebie.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 15.11.2023, 09:17
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
My gramy takimi fazami, zarówno w meczu jak i na przestrzeni kilku kolejek. W meczu możemy się przez x minut męczyć żeby nagle zaskoczyć i strzelić kilka bramek, możemy też cały mecz się męczyć i nic nie pokazać, a za tydzień wygrać wysoko z kimś z czołówki czy dołu tabeli, w kolejnym tygodniu znowu nic nie pokazać i zremisować z druzynami ze strefy spadkowej, później możemy zagrać 2-3 lepsze mecze, zdobyć 7 pkt, a później zagrać 3 fatalne mecze i zdobyć 2 pkt oraz strzelić 1 bramkę. Może własnie teraz przyjdzie znowu jakiś lepszy okres i w 3 meczach będzie 7 pkt.
Generalnie umiemy wygrać z każdym i umiemy przegrać z każdym, zagrać lepiej i gorzej z każdym, dla nas się nie liczy czy to drużyna z 1 czy 18 miejsca.
Także moja diagnoza jest od x lat ta sama - toksyczna atmosfera w klubie, brak mentalu = sinusoidalna forma, gdzie nie ma żadnych zależności, wygrywa się zo czołówką, traci z dołem, tamten sezon to z kolei ogrywanie każdego z dołu, a przegrywanie z każdym z czołówki.
Jednym słowem, tragedia. Z taką drużyną, z taką formą to sobie możemy pomarzyć o czymkolwiek, kisimy się w środku tabeli polskiej I ligi i to mówi samo za siebie.
To nie tak. Jeśli wciśniemy coś z kontry i nasze babole w obronie nie skończą się źle to jest szansa na zwycięstwo. To nie jest nieregularność, jesteśmy po prostu bardzo prymitywni, ograniczeni taktycznie.
Wysokie posiadanie piłki generowanie przez podania między obrońcami nie jest miarodajne. Podobnie jak "groźne ataki" polegające na wbieganiu pod pole karne bez możliwości strzału czy podania. Nie wiem czy to celowe działanie Sobolewskiego, ale gramy pod generowanie statystyk, nie zwycięstwo.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 15.11.2023 o godz. 15:38.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
tedyy
Senior Member
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75
Stary 15.11.2023, 17:27
wolfy napisał(a):Wyświetl post
To nie tak. Jeśli wciśniemy coś z kontry i nasze babole w obronie nie skończą się źle to jest szansa na zwycięstwo. To nie jest nieregularność, jesteśmy po prostu bardzo prymitywni, ograniczeni taktycznie.
Wysokie posiadanie piłki generowanie przez podania między obrońcami nie jest miarodajne. Podobnie jak "groźne ataki" polegające na wbieganiu pod pole karne bez możliwości strzału czy podania. Nie wiem czy to celowe działanie Sobolewskiego, ale gramy pod generowanie statystyk, nie zwycięstwo.
W 100% racja
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#76
Stary 15.11.2023, 20:36
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
W 6 kolejce wygraliśmy 5:1 z Arką, w 7 1:1 z Miedzią (wtedy była #2) i dlatego nie poleciał Sobol w przerwie na reprę.
W 8 była remis-wpadka z Chrobrym ale mimo remisu nie traciliśmy do 2 miejsca.
Pisałeś, cytuję: między 5 a 12 kolejką.

W 5 wyraźnie przegraliśmy z Opolem (tak, w 10), a w 8 zremisowaliśmy u siebie ze słabeuszem, Chrobrym. W najlepszym wypadku okres czterech kolejek 5-8 można określić przeciętnym, a uznanie zanotowanych ówcześnie wyników (1 zwycięstwo z drużyną ówcześnie środka tabeli, 1 remis z wtedy silną drużyną, 1 remis ze słabeuszem wtedy i teraz, 1 przegrana z silną drużyną) za jakąkolwiek oznakę progresu świadczy tylko w jakiej d*pie jesteśmy i jak rozpaczliwie trzeba szukać plusów w drużynie pod wodzą Sobolewskiego.

Realnie tak jak napisałem, jedynie w kolejkach 9-12 można było (o ile ktoś patrzył na suche wyniki) szukać światełka nadziei... która równie szybko zgasła w kolejnych meczach.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#77
Stary 15.11.2023, 21:03
Jak wspomnieli poprzednicy, obecna Wisła jest w stanie wygrać, jak i zaliczyć wtopę z każdą drużyną tej ligi (pomijam mecze jak z Arką, gdzie rywal po prostu nie robi absolutnie nic).

Mam nadzieję, że JK już teraz rozrysowuje sobie w kajecie kolejny sezon w I lidze, bo mam nieodparte uczucie, że po prostu nie awansujemy w tym sezonie. Może jakimś cudem doczołgamy się do baraży, gdzie dostaniemy łomot od każdej drużyny, która na ławce ma chociaż pół trenera, który ustawi ją pod nasz "styl".

Jedyna nadzieja w tym, że Kiko w zimie znowu wyczaruje kolejnych, solidnych piłkarzy znikąd, którzy siłą rozpędu (jeszcze zanim złapią nasz rytm treningowy) po prostu zrobią różnicę i dadzą nam awans. W żadną długofalową zwyżkę formy, oraz utrzymanie jej na odpowiednim do awansu poziome, z tym sztabem już po prostu nie wierzę.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:24.