
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#61
|
|
Z plusów wygrana
z minusów kupienie czasu przez Sobolahttps://www.youtube.com/watch?v=iKqOJbh9eic Dzisiaj najbardziej podobał mi się Alfaro, szkoda, że ma tak zrypany celownik, ale dziś troche szczescia i wpadło. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#62
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#63
|
|
Brawa za trzy punkty.
Nie spodziewałem się, że Uryga po takiej długiej przerwie będzie wyglądać tak przyzwoicie. Na minus wczoraj Raton i boki obrony. Teraz trzy mecze u siebie w lidze, 9 punktów minimum i tabela będzie wyglądać już prawie akceptowanie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#64
|
|
Jakie 9 punktów
.Jedna wygrana i dwa remisy to będzie wynik satysfakcjonujący dla właściciela. Jak przeciwnik się cofnie, będzie tak jak z Chrobrym. Bo nie ma żadnego planu na grę. Jedyna szansa w karnych i swojakach przeciwnika. Z drugiej strony każda byle wrzutka śmierdzi stratą bramki. Przy tym sztabie do jesieni Hiszpanie dorównają formę do Junci, a wtedy realnym sukcesem będzie seria trzech meczów bez przegranej, którą już teraz ktoś trzeźwo zauważył. Nic tylko świętować. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#65
|
|
Na plus w tym meczu wykorzystanie błędów przeciwnika. W przeciwieństwie do Motoru, który naszych błędów nie wykorzystał. Bramkarz coś wybronił. Może przypadek, może umiejętności, ale fakt jest faktem.W zasadzie tyle.
Kiepski początek z pożarem w obronie co chwila. Pierwsza część drugiej połowy, gdzie niewiele gramy. Stracona bramka po SFG i błędzie gry obronnej typu kopiuj-wklej (jak w wielu poprzednich meczach ale i w tym wcześniej identyczny błąd nie zakończony stratą bramki). No ale trener z zespołem pracuje nad tym. Od roku. Głupia czerwona kartka. Itd. Szczególnie obejrzenie (prawda, że to masochizm) dwóch sytuacji po rożnym (55 minuta i bramka) daje do myślenia. Dwa identyczne błędy, duża przewaga liczebna obrońców a niezwykle wysoki (182 cm) Najemski sam w zasadzie nie atakowany dochodzi do czystej pozycji strzeleckiej. No ale bramki po SFG traciło się... Fajnie, że wygrali (chociaż to zakonserwuje RS na kilka następnych tygodni), ale większego postępu w grze nie zauważyłem. Z Arką też było piękne zwycięstwo. Ani wówczas ani teraz wielkiej radości to u mnie nie wzbudziło. Na marginesie trzeba zauważyć, że pomijając to, że o wyniku meczu zadecydowały błędy indywidualne zawodników Motoru, dużą rolę odegrało istnienie VAR-u. Gdyby nie prawidłowe korekty błędnych decyzji sędziego, skończylibyśmy mecz w dziewiątkę i bez jednego karnego. Wynik nietrudny do zgadnięcia. Na całe szczęście dzięki istnieniu VAR-u wynik meczu nie został wypaczony. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#66
|
|
Obecnie nasz najlepszy gracz, mimo braku liczb, to zdecydowanie Carbo. Chyba wiadomo dlaczego. Sobol nie dotknął go jeszcze swoją magiczną ręką.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Online |
#67
|
|
A mnie rozwalają tej wszelkiej maści malkontenci analizujący każdy aspekt gry i mimo wygranej czepiający się a to nie tak a to srak.
Piłka nożna to gra błędów. Wygrywa ten kto zrobi ich mniej. Wyciagnijcie czasem kij z d.... I po prostu cieszcie się wygraną. Odnoszę wrażenie, że dla niektórych jest ona nie w smak. Woleliby przegraną by dalej pastwić się nad drużyną. Pozniej dziwic się, że u nas zawodnicy dołują a przechodząc gdzie indziej zwyżkuje forma. Może to nie przez trenera a permamentną presję, gdzie ciężko wam często dogodzić nawet jakby tu wygrali 5:0. Pomyslcie. Sobol jaki jest to jest ale jak już musi być to dajmy mu trochę luzu. Ja wczoraj widzialem zalążki charakternosci drużyny, choćby przez zachowanie Junci czy Urygi-wywiad. A ból dupy trybun bezcenny. Wrzućcie trochę na luz i nie przychrzaniajcie się do wszystkiego. Przyjdą przegrane to bedziecie mieć pożywkę do narzekań. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#68
|
|
Hiszpanie znów pokazali, że jednak potrafią grać w piłkę wbrew gadaniom takich Koalików, a Kiko daje Wiśle prawdziwe perełki. Problemem jest tylko ich późniejsze wykorzystywanie przez naszego trenera i sztab.
Dziś zdecydowanie najlepszym piłkarzem Wisły jest Carbo. Bardzo mi się podoba jak gra, porusza się na boisku, kopie piłkę, myśli w grze. Zachowując wszystkie proporcje, ma w sobie coś ze stylu Busquetsa. Jest kapitalny w odbiorze, dużo widzi, umie bardzo ładnie podawać. Klasowy zawodnik jak na polskie warunki. Robi różnicę. Różnicę robi też Alfaro, który nie tylko ma świetne jak na Polskę obejście od rywala, ale też notuje sporo przechwytów jak na piłkarza ofensywnego. Widać, że myśli na boisku. Strzał ma słaby, ale gdyby miał lepszy, to grałby w La Liga albo w czołowych drużynach drugiej ligi hiszpańskiej, a nie u nas. Ta drużyna mimo braków na różnych pozycjach i kiepskiej ławki wartościowych zmienników, ma potencjał na walkę o Ekstraklasę. Byleby tylko magiczny dotyk Sobolewskiego jej w tym za mocno nie przeszkadzał. Przykre, co się dzieje pod jego ręką z Juncą. To dziś cień zawodnika z wiosny. Natomiast kuriozalne błędy Bashy mnie nie zaskakują: od zawsze to był bardzo słaby piłkarz, któremu różne chore zagrania regularnie się przytrafiały. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#69
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#70
|
![]() Taka wygrana jak wczoraj czy z Arką betonuje jedynie patologie w klubie. Przypominam, że gramy w 1 lidze i powinniśmy wygrywać wszystko biorąc pod uwagę jaki mamy skład i ile on kosztuje. Dotychczas 3 razy wygraliśmy i 6 razy daliśmy dupy. Czy jest się z czego cieszyć? Nadzieja w tym, że liga jest dramatycznie słaba i mimo tej kompromitacji nie tracimy za wiele punktów do czołówki. Z drugiej strony nie potrafimy wygrać u siebie z ostatnią drużyną w tabeli. Czy jest się z czego cieszyć? ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#71
|
|
Presja
![]() Czytam takie rzeczy i zero zdziwienia, że jesteśmy, gdzie jesteśmy. ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#72
|
|
Problemy Bashy wynikają z jego oldboy'owej szybkości. Jest w sam raz na zapchajdziurę do czerwca, kiedy się mam nadzieję z nim definitywnie pożegnamy.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#73
|
Legnicy, Gdańsku Niecieczy Płocku Analogicznie uwielbiany Kwiecień i jego Wieczysta mają budżet na 1 drużynę na poziomie 1 ligi, a pałętają się w 3 drugi sezon. Pieniądze nie grają. A lada moment a budżety i w Tychach (nowi inwestorzy) czy Łecznej (Bogdanka) spokojnie będą nam dorównywać. PS. To nie żaden post ma obronę aktualnych wyników, ale na zejście na ziemę. Powinniśmy mieć teraz 5 pkt więcej i byłby to przyzwoity wynik. A tak jest słabo.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 24.09.2023 o godz. 12:44.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#74
|
Jedno czy drugie zwycięstwo nic tutaj nie zmieni, bo w decydującym meczu przegramy z Sosnowcem u siebie i winnych ponownie nie będzie. Jeżeli naszym celem jest trwanie w tej patologii, to faktycznie cieszmy się taką efemerydyczną wygraną, bo teraz czas na kolejne wtopy. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#75
|
Zobaczymy jak zagramy ze Zniczem u siebie. Mam podejrzenia że będzie jak ze Stalą i Chrobrym, oby tylko fartownie. Zagrożenie stwarzamy niemal wyłącznie po kontrach, tak było też w meczu z Motorem. W meczu z większością drużyn nie mamy co na nie liczyć, zwłaszcza u siebie. Budowanie akcji u Sobolewskiego to kiepski żart, połowa piłek do tyłu. Do tego beznadziejna obrona SFG (skuter stworzył sobie kilka sytuacji, po prostu zabrakło im skuteczności poza tym jednym golem). Także fakt, brakuje bardzo dużo żeby bylo dobrze. Fartowna wygrana niewiele tu zmienia.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 24.09.2023 o godz. 16:07.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#76
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#77
|
|
Kwiecień popełnił duży błąd, budując drużynę opartą na starych, sytych kotach, które dodatkowo przepłaca. Motywacji do wysiłku brak, bo przecież samo się wygra z takim składem.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#78
|
|
Co do presji na zawodnikach , to przypomnę:
https://www.youtube.com/watch?v=wRdORZ57G0w Tkz. bramkarz znowu zrobił babola. Tym razem kaleki przeciwnik nie wykorzystał. Chętnie bym na bramce znowu pooglądał Mikołaja. Junca teraz to horror, dramat i żużel... Z przewagą żużla..... Józek nawet czasem przyzwoicie. Oprócz 2 odpuszczeń, z których jedno kosztowało bramkę (odpuszczone krycie przy SFG). Ja jestem miły człowiek, który nikomu żle nie zyczy.... Ale Basza mógłby się kontuzjować........ Przyznam, że bardzo pozytywnie zaskakuje mnie Uryga. Po pierwszych nieporadnych (usprawiedliwione częściowo długą absencją meczową) wejściach , teraz stanowi solidny element obrony. Carbo odpalił. Mysle, że będzie spoko też e-klapie... chyba, że sie sprzeda i to dobrze. ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#79
|
|
To na Junce jak były wydane pieniądze? Dobrze czy źle?
Można kupić elegancką sprawną furę, ale jak się ją postawi w błocie nie używa i nie konserwuje to w szybkim tempie z eleganckiej sprawnej fury robi się stary grat. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#80
|
|
Dlaczego wymieniasz akurat Juncę? Ma ciągle kontuzje, nie spektakularne, ale utrudniające powrót do optymalnej formy; trwa to od meczu z Ruchem. Pech. Powinieneś raczej się zastanowić po co nam był Żyro, Sapała, Basha czy Sobczak.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 24.09.2023 o godz. 19:30.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#81
|
|
Te kontuzje Junci to nie jest żaden pech tylko normalny stan. Anomalia to była jak zagrał tyle meczów bez urazu.
Ostatnio edytowane przez Jagul : 25.09.2023 o godz. 14:12.
![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#82
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#83
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#84
|
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#85
|
|
To jeszcze gorzej.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#86
|
|
Gramy swoje, wygrać czasem trzeba żeby się ostatecznie zakręcić koło tego 9-12 miejsca na koniec sezonu.
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#87
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#88
|
|
Ja bym PP odpuścił, nic nim nie zyskamy, poza możliwością złapania kontuzji przez jakiegoś kluczowego zawodnika.
Szanse na wygranie całej imprezy są nikłe, a cel na ten sezon to awans. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Skąd: ze wsi
Offline |
#89
|
|
Niewiarygodne, jak naiwnie zagrał Motor. Feio to jednak zwykły lubelski napinacz jest. Wymyśłił, że siądą na nas, stłamszą i odprawią z kilkoma bramkami, choć powinien wiedzieć, że to trzeba powolutku, ostrożnie, zza gardy.
A Wisła? To nie był żaden przełom, Wisła grała swoje. Bardzo dobrze Alfaro (kondycja, zadzior, szybkość), Carbo (ustawienie, podanie, walka), Rodado (walka, skuteczność) i Uryga (szef). Duda w swoim transie, Raton elektryk, fatalnie boki obrony. Puszczona bramka po rożnym, kilka groźnych prezentów dla przeciwnika. Juncę nawet trochę rozumiem i za kartkę bym go szczególnie nie karał. Faza meczu, wynik, stężęnie wiochy troche tłumaczą jego odpał. Junca to powinien się wyleczyć, odpocząć i dojść do formy, bo rany boskie. Kilka ciepłych osobnych słów dla ozdoby polskich boisk, sędziego Kwiatkowskiego. Co za pajac. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#90
|
Co do samej taktyki Motoru to widać podobna szkole jak Stali Rzeszów Myśliwca, przy czym my rok temu byliśmy dużo słabsza drużyna i dostaliśmy od nich gładko 1-3 przy podobnej taktyce rywali. Z samego Motoru zaraz odfrunie euforia i będą się kręcić wokół 6-10 miejsca.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 26.09.2023 o godz. 22:41.
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|