The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#121
Stary 23.07.2023, 11:42
bódyń napisał(a):Wyświetl post
Duda i Gogól musza grac bo sa mlodziezowcami. Oprocz tego tylko Krzyzanowski byl tylo mlodziecowcem.
A tak to mecz nie do rozroznienia czy z zeszlego sezonu czy nie.
Prowadzilismy i nie wygralismy
Bramka z stalego fragmentu
Zmiany oslabiajace. Standard Sobolewkiego.
I to problem. W normalnej drużynie młodzieżowiec grałby na jakiejś mniej newralgicznej pozycji. A piłkarze w stylu Dudy byliby zmiennikami i pojawiali się na boisku, gdy jest już posprzątane. My jednak postanowiliśmy "oszukać przeznaczenie" i wystawiamy go na środku pomocy jako podstawowego zawodnika, mimo że jest na to w jego przypadku o wiele za wcześnie. Jakby absurdów było mało, wymyślamy, że jego zmiennikiem będzie jeszcze słabszy młodzieżowiec, który nigdzie i nigdy się nie sprawdził. No i na koniec najlepsze. Postawiliśmy się pod ścianą tworząc tak kadrę młodzieżowców, żeby jak Duda i jego zmiennicy nie dadzą rady, nie mieć alternatywy na żadnej innej pozycji. Zastąpienie Juncy Krzyżanowskim byłoby chociażby jeszcze większym absurdem niż gra Dudy na środku pomocy.

Zmiany osłabiające, bo nie mamy ławki. Na miejscu Sobolewskiego i to nie żart nie dokonywałbym żadnych zmian (co jest niemożliwe), bo niezależnie od tego kto wchodzi jest gorzej. To z kolei daje nam wyobrażenie o naszej podobno "szerszej i bardziej wyrównanej kadrze".

Nie chciałbym, żeby zabrzmiało to jak obwinianie Dudy, bo gra jak potrafi. Tylko że w tym miejscu potrzebujemy kogoś lepszego i bardziej doświadczonego.

Ogólnie nie wygląda to zachęcająco, bo kadra wydaje się słabsza, a Górnik nie był największym wyzwaniem, które nas w wyścigu po ekstraklasę czeka.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 23.07.2023 o godz. 11:49.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#122
Stary 23.07.2023, 12:10
Patryko napisał(a):Wyświetl post

Pal licho jak gra Duda, jakimś strasznym osłabieniem nie jest, czasem nawet wybija się na plus, ale jego zmiennikiem jest typ z III ligi, a to jest proszenie się o kłopoty.
Zależy jak na to patrzeć. Porównaj Dudę do Jamesa.
Odpowiedz cytując
Smok
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 23.07.2023, 12:24
Zastanawiam sie na jakiej pozycji można wystawiać młodzieżowca, by to nie była pozycja wrażliwa. Bo na razie wiemy z opinii tu przytoczonych, że jako JEDEN Z TRZECH środkowych pomocników odpada. Skrzydła są tylko dwa więc pewnie też nie da rady Stoperzy to już w ogóle parnoja. Bramkarzowi się też mocno obrywało przez ostatnie kilka lat. No i obrońcy boczni to muszą i miec dryg w obronie. I umieć przejść do ataku. I jeszcze dobrze dośrodkowac i szybko wrócić.
No to gdzie upchnąć tego młodziezowca, jesli nie jest taki dobry jak Gavi lub Pedri
I kogo wprowadzić na zmianę, jak już z wysiłku potyka się o własne nogi i ledwo wstaje?
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#124
Stary 23.07.2023, 12:32
Trzeba takiego młodzieżowca wyszkolić. I odsyłam do tematu o polityce transferowej. Tam są wskazane nasze braki i to czemu taki Duda jest obciążeniem dla drużyny a nie może być pełnoprawną częścią drużyny.
I dla porównania, że się da... sąsiadka ma Rakoczego, który jest młodzieżowcem, a jest jednym z wicekapitanów. Taka Lechia miała Kałuzińskiego. Gdzie nie spojrzysz (poza Rakowe) tam masz kogoś młodego, kto rokuje. O, spójrz na Legię. Kupili za 1,1 mln euro Nawrockiego i sprzedali go teraz za ponad 5 mln + 20 proc od kolejnego transferu.
My kupiliśmy Fazlagicia za pół miliona i ściągnęliśmy równoległe tabuny kopaczy, którzy brali hajs (Hugi) a nie grali.
Jakby zebrać to co Hugi zarobił, kasa z Fazlagicia i kupić młodzieżowca pokroju Nawrockiego, to byśmy mieli ten problem rozwiązany. Ale my jesteśmy tak bogaci, że za pół miliona euro kupiliśmy młodzieżowca z zagranicy, który do gry na poziomie, którego od niego oczekiwana potrzebował około 2 lat spokojnej pracy

Caly absurd tej sytuacji wynika ze złego zarządzania, złych priorytetów.

Ile kasy przepaliliśmy przez ostatnie 2 lata na nietrafione transfery wagonami, prowizje, pensje, etc?
Ostrożnie napiszę, że około 10 milionów złotych.
My szkolimy, czy też zbieramy z regionu co bardziej utalentowanych młodzików. Ale oni potem nie maja z kim się rozwijać. I tu jest problem dzisiejszej sytuacji. Szywacz to kolejny przykład zawodnika, który potencjał ma, ale stoi w miejscu i stać będzie póki tutaj będzie. Bo nie ma nikogo kto się nim zajmie.

I drużyna rezerw niczego nie rozwiąże, bo tam znowu jest klasyczny system 1+2/3 jeśli chodzi o trenerów a młodzieżowcy powinni mieć 5-6 trenerów na grupę 25 zawodników.



Na to kasy nie ma. Na błyszczenie w blasku fleszy jest.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#125
Stary 23.07.2023, 12:51
Smok napisał(a):Wyświetl post
Zastanawiam sie na jakiej pozycji można wystawiać młodzieżowca, by to nie była pozycja wrażliwa. Bo na razie wiemy z opinii tu przytoczonych, że jako JEDEN Z TRZECH środkowych pomocników odpada. Skrzydła są tylko dwa więc pewnie też nie da rady Stoperzy to już w ogóle parnoja. Bramkarzowi się też mocno obrywało przez ostatnie kilka lat. No i obrońcy boczni to muszą i miec dryg w obronie. I umieć przejść do ataku. I jeszcze dobrze dośrodkowac i szybko wrócić.
No to gdzie upchnąć tego młodziezowca, jesli nie jest taki dobry jak Gavi lub Pedri
I kogo wprowadzić na zmianę, jak już z wysiłku potyka się o własne nogi i ledwo wstaje?
Raków doszedł do wniosku, ze nigdzie. No, ale my nie mamy możliwości takiego wyboru. Nawet Lech, który szkoli najlepszych, grał jednym.

To złe postawienie sprawy. Możemy wystawiać młodzieżowców wszędzie tam, gdzie będą porównywalni lepsi od obecnych zawodników podstawowego składu (zostawmy na razie osłabiony bardzo środek pomocy). I tu rodzi się pytanie czy jesteśmy w stanie sprowadzać takich, którzy są tu i teraz porównywalni do Juncy, Goku czy Rodado? Na 99% nie. Poza tym najsłabszymi ogniwami wydają się być (nie rozpatruję jeszcze nowych piłkarzy) Łasicki i Jaroch, ale pewnie i tu nie damy rady ściągnąć nikogo lepszego (chociaż kto wie?). Zostaje bramkarz. Nie chodzi nawet o to, że to mało newralgiczna pozycja, ale o to, że w Polsce produkujemy więcej przyzwoitych bramkarzy niż na przykład ofensywnych zawodników, którzy kosztują mniej niż utalentowani pomocnicy czy napastnicy.
Odpowiedz cytując
Grisza1
Moderator
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#126
Stary 23.07.2023, 13:25
Nie wgłębiałem się w regulaminy i przepisy, ale teoretycznie: jakby Sobol nie wystawił żadnego młodzieżowca. to sędzia nie pozwoli drużynie wyjść na boisko i dostajemy walkower?
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#127
Stary 23.07.2023, 13:26
Kolejna sprawa związana z młodzieżowcem na bramce, to ustawiając odpowiednio drużynę możemy doprowadzić do sytuacji, że znacząco ograniczymy sytuacje, w których nasz bramkarz będzie musiał interweniować.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#128
Stary 23.07.2023, 13:31
Grisza1 napisał(a):Wyświetl post
Nie wgłębiałem się w regulaminy i przepisy, ale teoretycznie: jakby Sobol nie wystawił żadnego młodzieżowca. to sędzia nie pozwoli drużynie wyjść na boisko i dostajemy walkower?
W Ekstraklasie możesz nie wystawiać młodzieżowca, ale na koniec sezonu bulisz kary. Raków wybrał zapłacenie kary, niż grę w 10-ciu o mistrzostwo. Nie wiem jak to działa niżej, ale nas pewnie nawet nie byłoby stać na zapłacenie takiej kary.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Grisza1
Moderator
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#129
Stary 23.07.2023, 13:39
Patryko napisał(a):Wyświetl post
W Ekstraklasie możesz nie wystawiać młodzieżowca, ale na koniec sezonu bulisz kary. Raków wybrał zapłacenie kary, niż grę w 10-ciu o mistrzostwo. Nie wiem jak to działa niżej, ale nas pewnie nawet nie byłoby stać na zapłacenie takiej kary.
Już wiem
b) gra w pełnym 11-osobowym składzie bez wymaganej liczby zawodników młodzieżowych,
potraktowana zostanie jako udział w meczu nieuprawnionego zawodnika, z zastrzeżeniem
postanowień pkt d),
c) w przypadku rozpoczęcia lub kontynuowania gry w składzie pomniejszonym o wymaganą
liczbę zawodników młodzieżowych, drużyna może występować w tak zmniejszonym składzie bez
konieczności uzupełnienia wymaganego limitu zawodników młodzieżowych,
d) w przypadku kontuzji zawodnika młodzieżowego, występującego na pozycji bramkarza,
uniemożliwiającej mu kontynuowanie gry (odnotowanej po meczu w sprawozdaniu sędziego)
wymiana kontuzjowanego zawodnika może nastąpić na bramkarza nie spełniającego kryterium
zawodnika młodzieżowego, a drużyna może kontynuować grę, z pomniejszonym o jeden limitem
zawodników-młodzieżowych

Czyli:
* bez młodzieżowca = nieuprawniony zawodnik = walkower
* można wyjść albo grać w 10, bez młodzieżowca. Bez konsekwencji
* jak na bramce stoi młodzieżowiec, a złapie kontuzję, można go wymienić na nie-młodzieżowca. Bez konsekwencji

Może dla nas opcje druga i trzecia są najlepsze. Albo grać w 10 albo wystawiać jakiegoś młodzika na bramce, który w każdym meczu łapałby kontuzję w 1 minucie i za niego wchodziłby Raton. Przecież o tym, czy piłkarz jest zdolny do gry, decyduje doktor.
Ostatnio edytowane przez Grisza1 : 23.07.2023 o godz. 13:42.
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#130
Stary 23.07.2023, 13:53
O czym wy bredzicie?! Czy wy jesteście jacyś ograniczeni?

Regulamin jest taki sam dla wszystkich zespołów I ligi! W każdym zespole w każdym meczu gra po jednym młodzieżowcu... więc co to za argument, że młodzieżowiec nas osłabia?!!!! Duda akurat nie jest zły i daje jakąś nadzieje na przyszłość. Natomiast czym innym jest, że ktoś oderwany od rzeczywistości (tak jak nasi właściciele i działacze) mogą sądzić, że duet Basha&Duda to jest dobry pomysł na I ligę... Każdy kibic wie, że Basha nie rozegra całego sezonu ani nawet rundy.... Duda z kolei będzie miał wahania formy i jako podstawowy zawodnik pierwszej 11 to duże ryzyko... w odwodzie mamy Olejarkę i Gogóla... oraz często kontuzjowanego Sapałę... więc jestem wstanie uwierzyć, że może być tak ze w najważniejszym meczu sezonu wystawimy w środku pola Olejarkę i Dudę... a z ławki wejdzie Gogól... eh...


Osłabia nas trener i jego debilne osłabianie składu w trakcie meczu... Za każdym razem jak tracimy pkt to w każdym z tych przypadków współwinnym był Sobolewski lub tak jak wczoraj wyłącznie winnym był Sobolewski...
Ostatnio edytowane przez kopaczoholik : 23.07.2023 o godz. 14:06.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member
 
Od: 08.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#131
Stary 23.07.2023, 14:34
I co do regulaminu to jeszcze jak druzyna dostaje czerwona kartke to moze grac bez mlodziezowca. Niekoniecznie czerwien ma dostac mlodziezowiec.


Co do Dudy to chlop gra poprawnie jak dla mnie i szukanie w nim winnego remisu est przesada. Pierwsza brame zawalil bramkarz a druga cala druzyna po roznym.


A najbardziej to trenerzyna nasza. Nic sie nie uczy i nic sie nie zmienia ciagle jedziemy standardem Sobolowskiego
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#132
Stary 23.07.2023, 14:58
kopaczoholik napisał(a):Wyświetl post
O czym wy bredzicie?! Czy wy jesteście jacyś ograniczeni?

Regulamin jest taki sam dla wszystkich zespołów I ligi! W każdym zespole w każdym meczu gra po jednym młodzieżowcu... więc co to za argument, że młodzieżowiec nas osłabia?!!!! Duda akurat nie jest zły i daje jakąś nadzieje na przyszłość. Natomiast czym innym jest, że ktoś oderwany od rzeczywistości (tak jak nasi właściciele i działacze) mogą sądzić, że duet Basha&Duda to jest dobry pomysł na I ligę... Każdy kibic wie, że Basha nie rozegra całego sezonu ani nawet rundy.... Duda z kolei będzie miał wahania formy i jako podstawowy zawodnik pierwszej 11 to duże ryzyko... w odwodzie mamy Olejarkę i Gogóla... oraz często kontuzjowanego Sapałę... więc jestem wstanie uwierzyć, że może być tak ze w najważniejszym meczu sezonu wystawimy w środku pola Olejarkę i Dudę... a z ławki wejdzie Gogól... eh...


Osłabia nas trener i jego debilne osłabianie składu w trakcie meczu... Za każdym razem jak tracimy pkt to w każdym z tych przypadków współwinnym był Sobolewski lub tak jak wczoraj wyłącznie winnym był Sobolewski...
Większości drużyn wystarczy bytowanie w pierwszej lidze. My ponoć chcemy awansować. To pierwsza różnica. Druga, to taka, że Łęczna i większość pierwszoligowych klubów uprawia inną dyscyplinę sportu od Wisły. Taką sobie drogę wybraliśmy. Tak więc w większości meczów będziemy zmuszeni do grania ataku pozycyjnego przeciwko przeciwnikom czekającym na nasze błędy. Do tego trzeba mieć lepszych zawodników niż inni. Takich, którzy są dobrze wyszkoleni technicznie i taktycznie. Takich, którzy muszą grać na 1, 2 kontakty, szybciej myśleć na boisku. Niestety, Duda, który jest jak na młodego Polaka z odrzutu całkiem nieźle wyszkolony, odstaje od kolegów, którzy tu są albo byli i ma zero doświadczenia. Biorąc pod uwagę jakie problemy miał często James, lepszy o 2-3 klasy, można śmiało zakładać, ze Duda jest za cienki do podstawowej 11. Nie przeczę jednak, że w Łęcznej z 9 specjalistami od przeszkadzania wokół siebie dawałby radę lepiej niż w Wiśle w roli młodzieżowca.

Sobolewski jest naszym problemem, ale nie jedynym. Wczoraj swoimi decyzjami być może sprawił, że nie wygraliśmy, ale tylko ślepy nie zauważy tego, że w osłabiliśmy pierwszą 11 i nadal nie mamy zmienników (na razie nie oceniam nowego Hiszpana i wiecznie kontuzjowanego Sapały).

bódyń napisał(a):Wyświetl post
I co do regulaminu to jeszcze jak druzyna dostaje czerwona kartke to moze grac bez mlodziezowca. Niekoniecznie czerwien ma dostac mlodziezowiec.


Co do Dudy to chlop gra poprawnie jak dla mnie i szukanie w nim winnego remisu est przesada. Pierwsza brame zawalil bramkarz a druga cala druzyna po roznym.


A najbardziej to trenerzyna nasza. Nic sie nie uczy i nic sie nie zmienia ciagle jedziemy standardem Sobolowskiego

Jeszcze raz. Nie tu jest problem. On po prostu jest za cienki na to żeby grać w podstawowym składzie. Potrzeba nam kogoś, kto nie gra poprawnie tylko bardzo dobrze. I nic co się wydarzyło wczoraj nie jest jego winą. Problemem jest osoba, która wymyśliła, że będzie grał w naszej drużynie pierwsze skrzypce.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 23.07.2023 o godz. 15:09.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#133
Stary 23.07.2023, 15:00
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Kolejna sprawa związana z młodzieżowcem na bramce, to ustawiając odpowiednio drużynę możemy doprowadzić do sytuacji, że znacząco ograniczymy sytuacje, w których nasz bramkarz będzie musiał interweniować.


Na głowę upadłeś? Czy Ty widziałeś jakikolwiek mecz Wisły w ostatnich dwóch latach zanim napisałeś ten bełkot?!

Druga minuta nie minęła a Łasicki już się machnął, dostał żółtą i zrobił rzut wolny z bliskiej odległości. Firmowe zagranie naszych stoperów to wywrócenie się o własne nogi.

Żaden młodzieżowy bramkarz na jakiego nas stać tego nie ogarnie. Biegański nie ogarnął.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.07.2023 o godz. 15:06.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#134
Stary 23.07.2023, 15:03
Spodziewałem się takiej reakcji.
To nie jest bełkot, ale Twoj syndrom DNA Wisły. DNA frajestrwa i zakładanie, że każdy jest frajerem.


Napisałem jasno: ustawiając odpowiednio drużynę.

To, że u nas od x czasu są dyletanci a nie trenerzy, to nie jest moja wina. Teraz Ty odszczekaj swój bełkot
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#135
Stary 23.07.2023, 15:09
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Spodziewałem się takiej reakcji.
To nie jest bełkot, ale Twoj syndrom DNA Wisły. DNA frajestrwa i zakładanie, że każdy jest frajerem.


Napisałem jasno: ustawiając odpowiednio drużynę.

To, że u nas od x czasu są dyletanci a nie trenerzy, to nie jest moja wina. Teraz Ty odszczekaj swój bełkot
Co mam odszczekać? .......isz głupoty i to ciężkie. Nasza obrona to parodia.
A gdyby wymienić cały skład i trenera to może młodzieżowiec bramkarz by sobie poradził - Ty sam siebie czytasz?



To już łatwiej ogarniętego młodzieżowca kupić.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.07.2023 o godz. 15:11.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#136
Stary 23.07.2023, 15:38
Nie kupuje tego, że Duda jako nasz młodzieżowiec jest naszym problemem. Za to można przyjrzeć się naszemu kapitanowi... to co nawywijał w 2 minucie meczu... ot klasyka...

W poprzednim sezonie awansowały ŁKS, Ruch Chorzów, Puszcza Niepołomice. Żadna z tych drużyn nie miała lepszych zawodników za to mieli coś czym my nie mogliśmy się poszczycić tj. trenera (choć żaden z nich nie jest wirtuozem). To przez trzymanie na siłę Brzęczka przegraliśmy awans... a potem przez debilne błędny Sobolewskiego, w kluczowych momentach...

Wczorajszy mecz i strata punktów to tylko i wyłącznie wina Sobolewskiego.... który uznał, że mecz sam się wygra i zaczął sukcesywnie od 70 minuty osłabiać pierwszą jedenastkę...! To jest kolejny mecz, w którym zmianami sabotuje wysiłek zawodników!!! Dodatkowo był to pierwszy mecz w tym sezonie. Czym oni mieliby być zmęczeni, że trzeba było ich już zmieniać!!!!!

Nie jestem z tych, którzy bronią zawodników, ale w tym meczu to nie zawodnicy zawiedli, a tylko i wyłącznie trener.

DUDY jak traciliśmy bramkę na 2:2 nie było już na boisku...

Gdyby nie bezmyślne zmiany to nie było by dyskusji na temat kto jest za słaby na pierwsza 11.... ani o jakość transferów.

Z wczorajszego meczu można jednak wysnuć jeden, prosty wniosek, za słaby to jest trener... W każdym meczu dokonuje bezmyślnych zmian a potem zdziwienie, że tracimy idiotyczne bramki.... a potem obudzimy się, że brakuje pkt do bezpośredniego awansu...

Według mnie z Sobolewskim nie mamy nawet co podchodzić do baraży bo wiadomo, że je przegramy z kretesem...
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member
 
Od: 08.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#137
Stary 23.07.2023, 15:51
Więcej optymizmu

Brak wyciągania wniosków z popełnionych błędów oznacza tak długo wyczekiwaną stabilizację.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#138
Stary 23.07.2023, 15:52
kbr napisał(a):Wyświetl post
Więcej optymizmu

Brak wyciągania wniosków z popełnionych błędów oznacza tak długo wyczekiwaną stabilizację.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 23.07.2023, 16:22
Patryko napisał(a):Wyświetl post
W Ekstraklasie możesz nie wystawiać młodzieżowca, ale na koniec sezonu bulisz kary. Raków wybrał zapłacenie kary, niż grę w 10-ciu o mistrzostwo. Nie wiem jak to działa niżej, ale nas pewnie nawet nie byłoby stać na zapłacenie takiej kary.
Tzn. w Rakowie grał jesienią jakiś młody i to sporo minut, ale zerwał więzadło czy coś podobnego i już nie grał.
No i Raków pragmatycznie wybrał grę i zdobycie mistrza nawet kosztem 3 baniek kary No bo historyczny sukces i sumie bodajże 28 baniek premii.
Bo zasady w extra były, że młodzi mają zagrać w sumie min. 3000 minut w sezonie, a jak nie to powyżej 2000min - 1 mln kary, powyżej 1000 - 2 bańki, a Raków miał mniej niż 1000 minut = 3 mln.

Nawet jakbyśmy mieli kasę na takiego Nawrockiego i go kupili to i tak po 2 latach byśmy z nim podpisywali rozwiązanie za porozumieniem bo nie dość że by się nie rozwinął to straciłby część potencjału z którym przyszedł (vide np. Gruszka czy Starzyński). No i te 2 lata.
No ale w klubie JKR nie dba się o takie bzdury, przyjaźń nade wszystko.
Ostatnio edytowane przez doktor granat : 23.07.2023 o godz. 16:34.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#140
Stary 23.07.2023, 16:36
kbr napisał(a):Wyświetl post
Więcej optymizmu

Brak wyciągania wniosków z popełnionych błędów oznacza tak długo wyczekiwaną stabilizację.
Piękne słowa.
Nie jesteś może ghostwriterem tweetów Królewskiego?

Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#141
Stary 23.07.2023, 16:50
kbr zrobił mi dzień
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member
 
Od: 08.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#142
Stary 23.07.2023, 20:53
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Piękne słowa.
Nie jesteś może ghostwriterem tweetów Królewskiego?

Dementuję! Nie jestem Kasią z Marsa
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#143
Stary 23.07.2023, 21:36
Ważne aby wiedzieć, jakie są obecnie największe problemy Wisły i im przeciwdziałać, reagować. Bez tego jak zwykle szybko czekają nas poważne kłopoty. Te problemy moim zdaniem są następujące:
1. Beznadziejny trener. Myślę że już nie trzeba tego szerzej uzasadniać, to obecnie największy kłopot.
2. Brak dobrych w destrukcji i kreatywnych piłkarzy w środku pola. Nie mamy tam obecnie zawodnika takiego jakim był Igbekeme, a potrzeba dwóch.
3. Brak wartościowych piłkarzy, którzy mogliby grać jako młodzieżowcy. Jeden Duda to stanowczo za mało.
4. Ciągle zbyt słaba jakościowo głębia składu. Sobczak może być bardzo dużą pomyłką, zakończenie kariery przez Błaszczykowskiego sprawia, że i na skrzydłach znów możemy mieć z czasem problem.
5. Boki obrony: brak wartościowych zmienników. Uważam, że Szot pomimo dobrej końcówki minionego sezonu ciągle jest bardzo słabym piłkarzem, który jeszcze nie raz nas o tym przekona.

Bez rozwiązania tych problemów bardzo ciężko będzie podjąć realną walkę o awans.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#144
Stary 23.07.2023, 21:40
Markus napisał(a):Wyświetl post
Ważne aby wiedzieć, jakie są obecnie największe problemy Wisły i im przeciwdziałać, reagować. Bez tego jak zwykle szybko czekają nas poważne kłopoty. Te problemy moim zdaniem są następujące:
1. Beznadziejny trener. Myślę że już nie trzeba tego szerzej uzasadniać, to obecnie największy kłopot.
2. Brak dobrych w destrukcji i kreatywnych piłkarzy w środku pola. Nie mamy tam obecnie zawodnika takiego jakim był Igbekeme, a potrzeba dwóch.
3. Brak wartościowych piłkarzy, którzy mogliby grać jako młodzieżowcy. Jeden Duda to stanowczo za mało.
4. Ciągle zbyt słaba jakościowo głębia składu. Sobczak może być bardzo dużą pomyłką, zakończenie kariery przez Błaszczykowskiego sprawia, że i na skrzydłach znów możemy mieć z czasem problem.
5. Boki obrony: brak wartościowych zmienników. Uważam, że Szot pomimo dobrej końcówki minionego sezonu ciągle jest bardzo słabym piłkarzem, który jeszcze nie raz nas o tym przekona.

Bez rozwiązania tych problemów bardzo ciężko będzie podjąć realną walkę o awans.
Czyli nadal mamy +30 grajków w kadrze i nadal po części chyba nie ma kim grać.
To je vyborne.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#145
Stary 24.07.2023, 06:56
Markus napisał(a):Wyświetl post
Ważne aby wiedzieć, jakie są obecnie największe problemy Wisły i im przeciwdziałać, reagować. Bez tego jak zwykle szybko czekają nas poważne kłopoty. Te problemy moim zdaniem są następujące:
1. Beznadziejny trener. Myślę że już nie trzeba tego szerzej uzasadniać, to obecnie największy kłopot.
To jest zbyt duże spłycenie tematu.
Trener oczywiście jest parodystą i należy go wyrzucić ale za tym powinno iść wyjebanie całego sztabu, który z tym trenerem pracuje. Wszystkie te Kmieciki, Łaciaki, Zające i inni powinni polecieć za swoją niekompetencje. Gdy odchodził Brzęczek należało pozbyć się całego sztabu, który na wszystkie kompromitacje sumiennie pracował. Z niewiadomych przyczyn szansę otrzymał jego asystent. Dla bezpieczeństwa trzeba pozbyć się każdego szkodnika.
Ostatnio edytowane przez Jagul : 24.07.2023 o godz. 06:59.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#146
Stary 24.07.2023, 07:01
Jagul napisał(a):Wyświetl post
To jest zbyt duże spłycenie tematu.
Trener oczywiście jest parodystą i należy go wyrzucić ale za tym powinno iść wyjebanie całego sztabu, który z tym trenerem pracuje. Wszystkie te Kmieciki, Łaciaki, Zające i inni powinni polecieć za swoją niekompetencje. Gdy odchodził Brzęczek należało pozbyć się całego sztabu, który na wszystkie kompromitacje sumiennie pracował. Z niewiadomych przyczyn szansę otrzymał jego asystent. Dla bezpieczeństwa trzeba pozbyć się każdego szkodnika.
Zgoda Kmiecika w Wiśle też już nie powinno być na ławce trenerskiej od bardzo dawna. Tam nie ma miejsca dla figurantów i symboli, tylko to jest etat dla osoby, która ma wykonać konkretną pracę.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#147
Stary 24.07.2023, 07:51
Co do Kmiecika, to myślę, że póki jest u nas Jarek jako osoba decyzyjna, to Pan Kazimierz będzie w tym sztabie większą lub mniejszą rolę odgrywać.

To jest jedna z cech Królewskiego, która niestety w dłuższej perspektywie może być zabójcza dla Wisły. Jest to sentyment do osób, które trwają u nas na stanowiskach tylko ze względu na wiślacką przeszłość. Szczególnie opłakane w skutkach może być (jeszcze) ślepe popieranie tego, co wyprawia Sobol.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
bocian23
Senior Member
 
 
Od: 12.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#148
Stary 24.07.2023, 07:55
Tak samo ciekawe kogo przez te lata Brożek wyskałtował. Siedzi tu już tyle lat na ciepłym etacie a są tego jakieś efekty? W innych klubach zatrudnia się ze względu na kompetencje a u nas ze względu na piłkarską przeszłość. To również Jaro powinien posprzątać
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#149
Stary 24.07.2023, 08:28
bocian23 napisał(a):Wyświetl post
Tak samo ciekawe kogo przez te lata Brożek wyskałtował. Siedzi tu już tyle lat na ciepłym etacie a są tego jakieś efekty? W innych klubach zatrudnia się ze względu na kompetencje a u nas ze względu na piłkarską przeszłość. To również Jaro powinien posprzątać
Gwoli ścisłości to Brożek zaczął prace rok temu, od 1 czerwca 2022.

Nie żebym bronił jego pracy, ale nie zaklamujmy rzeczywistosci o jakiś latach pracy.

Kuzba był u nas zatrudniany z podobnymi kompetencjami a teraz pewnie połowa forum by mlaskała na jego powrót. Pal licho że pracował u nas tyle lat i się po prostu wyrobił na rynku. A o tym kto za ściągnięciem jakich zawodników się podpisał można tylko się domyślać, bo praktycznie nigdy to nie wychodzi na światło dzienne.

Był Pasieczny bez DNA ale z wielce wielkimi kompetencjami
Był Junca z DNA, był Kuzba z DNA
Był w końcu Kiko z DNA.

To już wyświechtane do obrzygania DNA to nie jest żaden element który powinien determinować pracę w Wiśle, ale jednoczenie nie jest to żaden element który ją przekreśla. Nazwałbym to co najwyżej jako "opcjonalnie mile widziane".

Teraz do klubu przyszedł Piotr Wawrzynów i jak widać po CV kompetencje były tu stawiane na 1 miejscu, ale bardzo możliwe że też jest kibicem Wisły.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 24.07.2023 o godz. 08:30.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków
 
Od: 12.2002
Skąd: z czeskiego westernu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#150
Stary 24.07.2023, 09:05
Pasieczny ������ kompetencje.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:59.