![]() |
1 kolejka, Górnik Łęczna - Wisła Kraków, 22 lipca 2023, 17:30
Nadchodząca kolejka*
https://i.ibb.co/G7jgrYf/kol.png Aktualna tabela* https://i.ibb.co/gvZF3qw/1.png :TS: *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek |
a tak na w....ienie z rana:
https://i.ibb.co/YNGBcg6/cracov.png nie wiem z jakiego klucza ta kolejnosc , bo preciez nie alfabetycznego |
Alfabetycznie, z tym że podział jest na zespoły z ESA i na beniaminków :)
|
wydaje mi sie że wg poziomu gejowości :D
|
Łęczna to pewniaczek. Jedna bramka ze SFG, druga po prostej stracie w środku pola.
2:1 dla gospodarzy. Wiadomo też, co powie po meczu Sobolewski: wiem, jak drużyna pracuje na treningach, to się przełoży na punkty. Dzisiaj stworzyliśmy więcej okazji niż rywal ale przegraliśmy, taka jest piłka. Gol po rzucie rożnym? Takie bramki padały, padają i będą padać. PRacujemy nad tym na treningach ale jednak przewaga fizyczna przeciwnika była w tym aspekcie ogromna. Robimy swoje, cel jest jeden: awans. Pozostały nam 33 mecze. Skład Wisły jest już znany: Raton - Jaroch, Łasicki, Eneko, Junca - Tachi, Duda - Villar, Goku, Alfaro - Rodado |
A ma ktoś typy bukmacherów odnośnie tego kto awansuje w tym sezonie?
|
Ja przywieziemy z Łęcznej i z Warszawy 1 punkt to będzie sukces,ale z tym zarządem,piłkarzykami,trenerem i bez kasy 2 wyjazdowe porażki i bedzie nerwówka już po pierwszych meczach!!!
|
Ostatnio łatwo poszło z Łęczną na wyjeździe to teraz pewnie przewrotnie, będzie w czapę.
|
Cytat:
Sądząc po składach sparingowych chyba Szot w podstawowym jednak. |
Tachi w środku pola, robienie krzywdy jemu i przede wszystkim zespołowi. Czekam na otrzeźwienie Sobola w tej sprawie, to może dać czerwona kartka dla Tachiego, a kilka razy było pomarańczowo u niego w rundzie wiosennej.
|
1 mecz z trudnym rywalem. Leczna juz nie na wakacjach tak jak w poprzednim meczu. Tez przewiduje minimalna porazke. Bedzie zwalenie winy na ciezki okres przygotowawczy i brak zgrania zespolu.
|
Cytat:
Być może.rywalizacja zmusi też Tachiego do odważniejszej gry. Prędzej w to wierzę niz w przestawienie mu pozycji. Sobol się na to uparł. Co ciekawe to Tachi nigdy nie był specjalnie blisko czerwonej kartki. Jego 3 żółte kartki w 14 spotkaniach /900 min to nie jest specjalnie niesamowity wynik. |
Wszyscy, jak widać, mądrzejsi od trenera i całego sztabu, a także od Kiko.
Skąd niby wiecie, że Tachi lepiej spisywałby się na środku obrony? Że tam niby kiedyś grał? A może bardziej nadaje się na DP? Może sam też lepiej tam się czuje? Może wcześniej grał na ŚO, bo jakiś inny trener go tam uporczywie, acz bez sensu widział? Może Sobolewski, który widzi go codziennie, też woli go w środku? Może Kiko sprowadzał go z myślą o DP? Uprzejmie oczekuję na merytoryczne argumenty. |
Cytat:
Skład jest słabszy niż poprzednio, brak Igbekene będzie bolesny. Niestety, Tachi to obecnie chyba jedyna opcja. |
Cytat:
https://www.transfermarkt.co.uk/tach...spieler/354697 - to odnosnie występów Tachiego jako DP a CD. Jak widać 90% występów w karierze jako obrońca no ale źle się tam czuł, trenerzy ktorzy go prowadzili nie połapali się że to DP i z uporem maniaka przez lata rozmawiając z zawodnikiem ciągle go tam wystawiali. Sobolewski przyznal że Tachi na DP to jego autorski pomysł. Myśle że to spowodowane jest tylko tym że Tachi ma jakąś agresje, zdecydowanie a to według naszej legendy pasuje na DP. Może by Sobolewski dał Tachiemu z 8-10 meczy na stoperze .... ale nie da bo jakby Tachi wypalił to jego autorski pomysł wyglądałby jak kraftowy kebab z zamrażarki. |
Może ci trenerzy tez mieli "autorskie" pomysły?
Naprawdę, nie stać nas na to, żeby zaakceptować koncepcję dyrektora sportowego i trenera? Forum zawsze mądrzejsze? |
Zaletą Tachiego jest zdrowie, które niestety naszym pozostałym DP nie dopisuje. Co z tego, że Basha pieści piłki, skoro może zagrać w porywach 30 minut i porusza się z prędkością wozu z węglem?
Zobaczymy co z Sapałą teraz będzie, jak się kolejny raz rozsypie, to będziemy mieli odpowiedź na pytanie czemu go odstrzelili z Rakowa. |
Forum zawsze najmądrzejsze!!! ;)
Może autorskim pomysłem naszego sztabu jest, że im dalej Tachi od pola karnego, tym rzadziej będzie deptał w tymże po stopach przeciwników... Nie wiem skąd przekonanie, że ten gość będzie dawał radę na środku obrony, jest strasznie nieprzewidywalny, w obronie - szczerze bałbym się, że często rozdawałby prezenty przeciwnym drużynom. No może, niech go z raz wpuszczą na próbę, niech zagra na środku, ale osobiście jestem sceptykiem... |
Podam jeszcze jeden potencjalny argument.
Sobolewskim był jednym z najlepszych polskich piłkarzy jako DP. Można więc sądzić że lepiej od forumowych mędrców potrafi ocenić przydatność jakiegoś piłkarza akurat na tej pozycji. No chyba że uznamy, że tego Sobol też nie potrafi. Ja, w swojej branży potrafię ocenić przydatność debiutanta do pracy na danym stanowisku i nie muszę w tym celu kierować się opiniami dyletantów. Zwłaszcza kiedy delikwent ma pracować w moim zespole. |
Cytat:
Co do Tachiego każdy widzi jak on gra w środku i kazdy widział co robili nasi stoperzy podczas ostatniej rundy. Macie coś więcej niż wiara w 6 zmysł trenera Sobolewskiego ? |
Jak któryś z kibiców wierzy jeszcze w 6 zmysł Sobola, to życzę powodzenia.
|
Cytat:
|
Najsłabsze punkty obecnej Wisły na tą chwilę to zdecydowanie trener i pozycja defensywnego pomocnika. Przydałby się też jeszcze jeden mocny piłkarz ofensywny i boczny obrońca. Sezon będzie bardzo trudny, im mniej będziemy w nim zależeć od zmienników takich jak Młyński czy Talar, tym lepiej.
|
Jeszcze pierwsza jedenastka jako tako ale załóżmy, że pojawi się jakaś kontuzja typu Jaroch Junca , Sapała , Basha lub ktoś z ofensywnych i już jest dramat. Mam wrażenie że podchodzimy trochę znowu do rozgrywek na jesień jak w tamtym roku..potem w Panice w zimie będziemy wzmacniać. wydaje mi się że może byc solidniej na bramce i w obronie ale za to nie będzie tak dobrze z przodu(obym się mylil)
|
Cytat:
|
A synalek Kikuśka będzie grał?
Tradycje zobowiązują - wujek Jurek, brat Dawidek, wcześniej ludzie po wyrokach czy różne kochanki. Aż dziw bierze, że już kilkukrotnie skompromitowany Kikusiek (od samego początku nie traktowałem go poważnie i miałem rację). Dla mnie to największy ananas w erze Wisły. Chłop bez doświadczenia w trenerce za czasów Sarapaty dostał to stanowisko. A władze ligi chyba wymagają licencji trenerskiej? No chyba, że Kmiecik dał swoje uprawnienia. Szybko okazało się, że mimo sprowadzonego tabunu Hiszpanów poziom ówczesnej Ekstraklasy go przerósł. Gdyby nie Carlitos, byłaby strefa spadkowa. Długo trwało czekanie na jego wydalenie. Biorąc pod uwagę, za jakich czasów został sprowadzony i przez kogo, wydawało się, że jego tematu w Wiśle już nie będzie (czasy bandytyzmu, ale też czas wałków transferowych jego kolegi za które dostał zarzuty). Kilka miesięcy temu okazało się, że tęsknota za czasami Marzenki jest dalej duża, to postanowiono wrócić do Kikuśka, tym razem na innym stanowisku. Był wagon z Hiszpanii, było oczekiwanie, że awans z taką liczbą grajków z tego kraju jest oczywistą oczywistością. Niestety, pamiętamy mecz z Puszczą, która bez Hiszpanów pokazała hiszpańskiej Wiśle miejsce w szeregu. Już trzecia klęska hiszpańska nikogo nie nauczyła (jeszcze jedną miał Carrillo) i znowu jest to samo z dzisiejszym hitem - zatrudnieniem synalka. W Wiśle po tylu latach przywykliśmy do wszelakiej patologii. Aż dziw bierze, że Robert Brzęczek jeszcze nie został piłkarzem Wisły. Ale pożyjemy, zobaczymy jak to mówią. Obecnie trwa najgorsza sytuacja Wisły w całej historii i wiemy komu to zawdzięczamy: Braciom Błaszczykowskim, wujaszkowi Jurkowi, środowiskom kibicowskim, Jarkowi Królewiczowi Królewskiemu, Tomkowi Jażdżyńskiemu, Kikuśkowi, fałszywym odnowicielom, TS-owi i fałszywym legendom. |
ale troll się włączył.
KOALIK nie kręć koperkowej afery. Kiko był słabym trenerem, na długo zapamiętam styl w dwumeczu koroną (PP i liga). Teraz nie został sciągniety w roli trenera jak zapewne wiesz... Zaciąg hiszpanów był i jest ale są to odpady bo nas nie stać na innych i mimo wszystko spora część z nich była/jest dużo lepsza niż ściągani polacy, fazlagice itp itd. za brak awansu obwiniasz zaciąg przez kiko? to wg Ciebie Sobolewski był wtedy gdize? na urlopie? Pretensie, że jego syn gra w Wiśle? a gdzie ma grać? Miał go zaprowadzić do Hutnka czy Cracovii? Ale rozumiem poniekąd, że musiałeś wylać swoją frustrację i zrobiłeś to tutaj. Mam nadzieję, że nikt nie wejdzie z Tobą w dyskusję (pomijając moją odpowiedź) bo zalatuje trollem. |
Cytat:
Wyłącz internet, włącz myślenie. |
Cytat:
|
Cytat:
Na jesień zeszłego roku kadra wyglądała fatalnie, bez porównania z dzisiejszą. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:39. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl