The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 29.04.2023, 21:58
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Tachi w linii pomocy to nieporozumienie.
...
A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 29.04.2023, 22:54
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0
Na jego nominalnej pozycji zwłaszcza,że Łasicki robi się mocno niepewny i być może powinien 2-3 mecze obejrzeć z ławki
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member
 
Od: 12.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 30.04.2023, 01:21
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0
Gola na 1:0 to strzelił sobie bramkarz wypluwając piłkę prosto pod nogi Tachiego.

Tachi nie ma przeglądu pola, traci piłki ponieważ nie nadaje się do gry w pomocy. To jest typowy stoper, który musi mieć w polu widzenia całe boisko. Dziś dwa razy dał Chojniczance piłkę na sytuacje bramkowe, ponieważ nie ma doświadczenia jako pomocnik i po prostu nie widzi co się wokół niego dzieje. ŁKS takie buble wykorzysta.

Fakty są takie, że Tachi gra bo nie ma ludzi na tą pozycję: Sapała kontuzjowany a Basha nie wybiega nawet 45 minut. Mam nadzieje, że Sapała się jak najszybciej wyleczy.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 30.04.2023, 07:59
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Gola na 1:0 to strzelił sobie bramkarz wypluwając piłkę prosto pod nogi Tachiego.
Z trzech góralskich prawd to jest akurat gówno prowda. Wiele takich i lepszych sytuacji nie zostało wykorzystanych w tym sezonie, nawet w tym meczu, a to nie była łatwa piłka do złożenia się i strzału. Leciała parabolą na wysokości między łydką i kolanem i tylko bardzo dobra koordynacja, refleks i wyszkolenie pozwoliło ją skierować do bramki. Sugeruję obejrzeć skrót, trzecia powtórka dobrze to pokazuje. Idę o zakład że ani Duda, ani Młyński, ani Szywacz by jej nawet nie opanowali nie mówiąc o skierowaniu obok bramkarza. W najlepszym wypadku strzelaliby piszczelem, a gdzie by piłka poleciała to już loteria.

Także Tachiemu należą się gratulacje za przytomność umysłu i wyszkolenie. Chłop ma dobrą technikę, tyle że nie gra na swojej nominalnej pozycji. Mimo to nie bardzo mamy alternatywę bo w to że Basha zagra chociaż 60 minut w jednym meczu w tym sezonie nie wierzę. Może tyle w sumie uzbiera, chociaż nie postawiłbym na to pieniędzy.

Lepiej zapytajmy dlaczego nasi młodzi na ŚP nie mają podjazdu technicznie i szybkościowo do niemal dwumetrowego hiszpańskiego stopera.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 30.04.2023 o godz. 08:01.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member
 
Od: 12.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 30.04.2023, 11:40
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Także Tachiemu należą się gratulacje za przytomność umysłu i wyszkolenie. Chłop ma dobrą technikę, tyle że nie gra na swojej nominalnej pozycji. Mimo to nie bardzo mamy alternatywę bo w to że Basha zagra chociaż 60 minut w jednym meczu w tym sezonie nie wierzę. Może tyle w sumie uzbiera, chociaż nie postawiłbym na to pieniędzy.
Okej, przyznaję Ci rację w tym miejscu. Nie była to aż tak łatwa sytuacja. Tak czy siak faktem jest, że dwa razy Tachi stracił piłkę na bardzo groźne kontry, a do tego zaliczał też straty w małej grze w środku pola. Wnerwiał mnie szczególnie w I połowie jak patrzyłem na jego popisy z E14 gdzie widać to jak na dłoni.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Lepiej zapytajmy dlaczego nasi młodzi na ŚP nie mają podjazdu technicznie i szybkościowo do niemal dwumetrowego hiszpańskiego stopera.
To akurat łatwo wyjaśnić (może poza aspektem motoryki, bo to jest skandal i świadczy o zwykłym olewaniu tego tematu w trakcie szkolenia młodych). Żeby coś z piłkarza było, to on w wieku 18 lat musi mieć podstawy: przyjęcie piłki, przyjęcie ze zwodem, przyjęcie z zastawieniem piłki; odegranie z klepki, odegranie w tempo do wychodzącego; krótki czas reakcji od przyjęcia do (celnego) odegrania. Na tym możesz budować taktykę, przegląd pola, motorykę etc. Nasze „talenty” nie posiadają tych podstaw, wiec o czym tu gadać w ogóle. Duda robi na wszystkich dobre wrażenie bo posiada absolutne minimum, czyli w przyjęciu piłki ładnie mu się ona klei do nogi, krótko prowadzi piłkę. Tyle wystarcza żeby się wyróżniał na tle reszty wonderkidów naszych.
Ostatnio edytowane przez Książę Palownik : 30.04.2023 o godz. 11:49.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:12.