
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
|
Nadchodząca kolejka*
![]() Aktualna tabela* ![]() ![]() *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#2
|
|
Każdy inny wynik niż nasze zwycięstwo uznam za dużą niespodziankę.
Jeśli przegramy, to raczej wypadamy z gry o miejsce premiowane awansem bezpośrednim (biorąc pod uwagę nasz terminarz). 2-0 Rodado Fernandez ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2019
Offline |
#3
|
|
Drużyna o budżecie ok. 14 mln podejmuje z drużynę o budżecie poniżej 4 mln. Bez względu na kontuzje słabsze dni itd. każdy inny wynik od zwycięstwa będzie kompromitacją.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#4
|
|
jeśli przegramy u siebie, z drużyną która spadek do 2 ligie ma już zaklepany, to awans do eklapy nam się po prostu nie należy
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#5
|
Nie ma co liczyć na otwartą grę z ich strony, poza tym duet Młyński-Szot raczej zadba żeby na lewym skrzydle Chojniczanka miała spokój. Różnie może być. Niestety. Jeśli Sobolewski opracuje masterplan p.t. "gramy swoje" i będziemy dośroskowywać na Rodado, biorąc pod uwagę że Młyński i Szot dośrodkowywać nie umieją to może być nieprzyjemna niespodzianka. A jak Chojniczanka wciśnie jakiegoś farfocla (albo co bardziej prawdopodobne - zrobimy karnego albo sami im gola wypracujemy) to już w ogóle. Trzeba to wygrać, ale to niekoniecznie musi być spacerek, a miejsca w tabeli czy budżety nic tu nie znaczą. Potrzebujemy trzech punktów więc mam nadzieje że i sztab, i zawodnicy potraktują ten mecz poważnie. Spodziewam się raczej takiego meczu z Odrą u nas niż łatwego wypunktowania rywala w rodzaju Stali.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 26.04.2023 o godz. 17:56.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
#6
|
|
Może Benito dałby radę pobiegać na skrzydle i wrzucić od czasu do czasu jakąś piłkę w pole karne? Może Tachi dałby radę zagrać na lewej obronie albo na prawej, a wtedy Jaroch na lewej.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#7
|
|
Obawiam się, że na wariant z Tachim na prawej obronie czy Benito na lewym skrzydle Sobolewski się nie zdecyduje, bo oznaczałoby to przyznanie się przez niego do totalnej błazenady i błędu w kluczowym meczu z Ruchem, gdzie w pierwszej kolejności wpuścił do gry całkowicie nieodpowiednich zawodników.
|
|
|
|
Member
Od: 09.2019
Offline |
#8
|
|
Ja się nie zdziwię jak wyjdziemy 3-5-2 . Wielu myśli że będzie to spacerek a wydaje mi się że szybko ich wyprowadzi z błędu Chojniczanka w sobotę, niemniej jednak stawiam 3:1 dla nas.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#9
|
|
Chojniczanka nie potrafi bronić więc nawet bez Muli i Junci damy radę.
Każdy inny wynik niż nasze zwycięstwo to będzie dramat. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#10
|
|
Według Karcza na obronie zagra Szot. Naprawdę z tych obrońcow: Jaroch, Łasicki, Moltenis, Colley, Tachi nie da się sklecić całej linii? Rozumiem, że wtedy być może byłoby trzeba na dwóch pozycjach zrobić zmiany względem tego jak gramy od początku rundy, ale kiedy mogliby razem zagrać jak nie teraz? Na ŁKS też wyjdzie Szot?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Skąd: Jaworzno
Offline |
#11
|
|
Zgadzam się Szot to totalne piłkarskie nieporozumienie. Choćby zagrać w środku Łasickim z Tachim na lewej Moltenis na prawej niech zostanie Jaroch, w razie czego na ławce zostanie Colley ale też bym na to nie liczył
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Krk
Offline |
#12
|
|
Sobol ma swoją wizję i się jej trzyma. Każdy już wie, kim gramy i jak gramy.
![]()
VIVA LA WISŁA
Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2019
Offline |
#13
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
Tu nie ma wymówek, trzeba ich yebnąć i tyle. Od września, ostatnie 20 kolejek, oni wygrali 2 mecze, z nami (dzięki Jurek!) i ze Skrą.
![]()
the future's uncertain
and the end is always near |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2017
Skąd: Gród Kraka
Offline |
#15
|
|
W sobotę na 99%:
Biegański Szot, Łasicki, Moltenis, Jaroch Basha, Igbekeme Duda, Fernandez, Villar Rodado Na ławce: Broda, Colley, Odnrasek, Żyro, Szywacz, Tachi i Benito. Mula obawiam się, że wróci na Sosnowiec, a to już trochę za późno. Junca wróci na jakiś 1 mecz z czołówką i wypadnie całkowicie, chyba że nasz sztab tak go wyleczy że nie wróci do końca sezonu lub wyleczy się na (daj Boże) baraże. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#16
|
To tak nie działa... Mamy niby 20 milionów a na lewej stronie będą biegać Szot z Młyńskim których realna wartość to sumarycznie ze 20 piłek. Jeszcze mega talent Duda a z ławki Szywacz i wychodzi że Chojniczanka na kilku pozycjach może mieć lepszych piłkarzy.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 27.04.2023 o godz. 20:22.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2019
Offline |
#17
|
Niewypałami z poprzednich okienek to się można tłumaczyć po meczu z ŁKSem. Tutaj Ikbekeme i Fernandez zarabiają więcej niż cała Chojniczanka wraz ze sztabem (na szczęście za Jamesa płacimy 1/4). |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Ukochane Miasto Krakow / New York City
Offline |
#18
|
"Alex Mula doznał uszkodzenia mięśnia dwugłowego, z kolei David Junca mięśni kulszowo-goleniowych. Obaj zawodnicy są aktualnie w trakcie zintensyfikowanej rehabilitacji, mającej przyspieszyć powrót do zdrowia. Proces jest monitorowany, o postępach w leczeniu będziemy informować". ![]()
Szostego sierpnia roku panskiego 2003 zdziesiatkowani przez kontuzje i chimery pilkarze Wisly Krakow starli sie z Cypryjczykami w Nikozji. Walczyli jak poeci, walczyli jak prawdziwi Krakowianie. I wywalczyli awans do III rundy el. Champions League....
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#19
|
|
Już z wywiadu Kiko dla Interii więcej jest powiedziane w kwestii ich kontuzji.
Mula moze wrócić na mecze z czołówka, Junce chcą mieć na baraże. Co do samego meczu, to poza obowiązkowym zwycięstwem liczę że w końcu coś pokazać etatowi rezerwowi. Na tle Chojniczanki może w końcu nie będą wyglądać tak beznadziejnie. Typuje 3-0 dla nas |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#20
|
|
Dostęp do wideo transmisji z meczu Wisła vs Chojniczanka można wykupić pod linkiem:
https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385 Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link). PS. Mecz w Polsacie Sport Extra (sobota, godz. 17:30) |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#21
|
"Grające" pieniądze to może jedna czwarta budżetu płacowego, może mniej.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 27.04.2023 o godz. 20:43.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#22
|
|
Konferencja prasowa przed meczem:
Szpital: Junca, Mula - nie wiadomo Starzyński, Uryga - trening biegowy na boisku Kuba - biegi i indywidualnie piłka https://youtu.be/BSMnR7KQd-s ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2019
Offline |
#23
|
|
To chyba mamy zupełnie inne podejście do matematyki i otaczającej nas rzeczywistości. Jedna czwarta z 14 to 3,5 mln.
Szacunkowo z zaookrągleniami rocznie gracze meczowej dwudziestki z meczu z Ruchem (poszczególni zawodnicy mniej zarabiający pewnie różnie zarabiają ale nie sądzę, żebym się dużo pomylił jak chodzi o średnią w danej grupie): Fernandez 1,4 mln Rodado 1,0 mln Colley 1,0 mln Ikbekeme, Junca, Mula, Villar, Tachi, Benito 6*0,5 = 3,0 mln Łasicki, Moltenis, Jaroch, Ondrasek, Żyro, Biegański 6*0,4 = 2,4 mln Broda, Duda, Szywacz, Szot, Basha 5*0,2 = 1,0 mln Razem 9,8 mln plus sztab czyli w sumie ok 12 mln w skali roku. Warto nie bujać w obłokach jak coś na poważnie analizujemy. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#24
|
W tym 3 których i tak od dawna nikt nie uważa za zawodników 1 zespołu. |
|
|
|
Banita
Od: 07.2005
Skąd: Krk
Offline |
#25
|
|
Ciekawe czy wuefista zmieni taktykę na ten mecz , zapewne nie , więc Szot i zapewne Młyński ( oby nie Szywacz
) w składzie... |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#26
|
|
Brak Junki to niestety jest duży problem
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#27
|
|
Raport żółtek przed Chojniczanką:
7 - K. Duda 6 - I. Łasicki 5 - B. Jaroch 4 - M. Młyński 3 - D. Szot, J. Colley, L. Fernández, V. Basha, D. Junca, M. Żyro, M. Villar 2 - B. Moltenis 1 - M. Biegański, J. Niewiadomski, W. Szywacz, M. Cissé, Tachi, I. Sapała, S. Benito ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#28
|
|
Ustawienie:
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#29
|
|
A jednak da się przy braku Muli i Junki zestawić jedenastkę bez Szywacza i Szota.
Szkoda, że o tydzień za późno. |
|
|
|
Member
Od: 09.2010
Skąd: Gdzieś tam
Offline |
#30
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|