The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#181
Stary 17.04.2023, 23:03
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Podobno łaska kibica na pstrym koniu jeździ, nie wiem natomiast na czym jeździ jego pamięć - to tak apropos Guli
To że ludzie potrafią zmienić zdanie na podstawie późniejszych wydarzeń i obserwacji to akurat dobrze o nich świadczy. Dziwne żeby po spadku i kompromitacji tych co zostali w zeszłej rundzie nadal uważać że mieliśmy super skład który trener zmarnował.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#182
Stary 18.04.2023, 06:56
Przecież Gula to był trener o określonej charakterystyce, który był mało elastyczny, ale na pewno nie był słaby.

Dla mnie jego największą wadą było to, że jasno nie powiedział, że z tym składem nie da się grać piłki, którą on preferuje i którą od niego wymagają. Z uporem maniaka liczył, że to zacznie w końcu funkcjonować. A jego zaciąg zawodników wyglądał jak łapanka starych znajomych.

Choć trzeba przyznać, że dopóki drużyna nie siadła mentalnie, to jakoś to się kleiło. Mecz z Lechem wszystko zmienił.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli


Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.


Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#183
Stary 18.04.2023, 07:24
wolfy napisał(a):Wyświetl post
To że ludzie potrafią zmienić zdanie na podstawie późniejszych wydarzeń i obserwacji to akurat dobrze o nich świadczy. Dziwne żeby po spadku i kompromitacji tych co zostali w zeszłej rundzie nadal uważać że mieliśmy super skład który trener zmarnował.
Haha.

Gula? Który z czechosłowaków (przypominam nie ma bariery jezykowej) nie był w stanie wyciągnąć tego co najlepsze (Skvarka, Kliment), Zan Medved anyone - przecież oni musieli być zaopiniowani przez Gule. Typ który na każdej konferencji mówił to samo tzn ze jest dobrze że pracują i że on nie wie dlaczego to nie trybi, ten sam który był pełen pozytywów odnośnie Fazgalicia, czy w końcu mówimy o tym samym gościu który po meczu ze Śląskiem sam się zastanawiał dlaczego jeszcze jest trenerem a nie został zwolniony?

Gość został przeżuty i wypluty przez PMS po 5 kolejkach każdy wiedział już jak grać przeciwko temu geniuszowi taktyki.

Powtórze się - spadliśmy przez wybroniony dzięki Biegańskiemu mecz z sąsiadką to spowodowało że Gula dostał kolejny okres przygotowawczy...

W głowie mi się nie mieści że ktokolwiek tutaj może tego trenerakiego przebierańca brać serio zachowując wszelkie proporcje to Hyballa jest dużo lepszym trenerem.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#184
Stary 18.04.2023, 07:41
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
Tylko wtedy nie będzie innego wyjścia niż sprowadzić jeszcze więcej Hiszpanów.
Przecież właśnie o to chodzi, by ścieżka, którą obecnie kroczymy, była nie tylko kontynuowana, ale i rozwijana.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#185
Stary 18.04.2023, 08:57
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Haha.

Gula? Który z czechosłowaków (przypominam nie ma bariery jezykowej) nie był w stanie wyciągnąć tego co najlepsze (Skvarka, Kliment), Zan Medved anyone - przecież oni musieli być zaopiniowani przez Gule. Typ który na każdej konferencji mówił to samo tzn ze jest dobrze że pracują i że on nie wie dlaczego to nie trybi, ten sam który był pełen pozytywów odnośnie Fazgalicia, czy w końcu mówimy o tym samym gościu który po meczu ze Śląskiem sam się zastanawiał dlaczego jeszcze jest trenerem a nie został zwolniony?

Gość został przeżuty i wypluty przez PMS po 5 kolejkach każdy wiedział już jak grać przeciwko temu geniuszowi taktyki.

Powtórze się - spadliśmy przez wybroniony dzięki Biegańskiemu mecz z sąsiadką to spowodowało że Gula dostał kolejny okres przygotowawczy...

W głowie mi się nie mieści że ktokolwiek tutaj może tego trenerakiego przebierańca brać serio zachowując wszelkie proporcje to Hyballa jest dużo lepszym trenerem.
Hyballa fakt był lepszy , ale deprecjonowanie Guli , który miał "szczęście" pracować w bardziej toksycznym klimacie niż za Marzeny z Dukatem , to jakiś odlot
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#186
Stary 18.04.2023, 09:39
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Hyballa fakt był lepszy , ale deprecjonowanie Guli , który miał "szczęście" pracować w bardziej toksycznym klimacie niż za Marzeny z Dukatem , to jakiś odlot
Jak uważasz że jakikolwiek momemt "3" byl w czymkolwiek gorszy od WSH w Wiśle to rozuniem że możesz uwierzyć że Gula to wybitny fachowiec mimo że absolutnie nic (poza słowami Pasiecznego) tego nie potwierdza. Dla mnie Twoja powyższa opinia to grubszy lol.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#187
Stary 18.04.2023, 10:07
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Haha.

Gula? Który z czechosłowaków (przypominam nie ma bariery jezykowej) nie był w stanie wyciągnąć tego co najlepsze (Skvarka, Kliment), Zan Medved anyone - przecież oni musieli być zaopiniowani przez Gule. Typ który na każdej konferencji mówił to samo tzn ze jest dobrze że pracują i że on nie wie dlaczego to nie trybi, ten sam który był pełen pozytywów odnośnie Fazgalicia, czy w końcu mówimy o tym samym gościu który po meczu ze Śląskiem sam się zastanawiał dlaczego jeszcze jest trenerem a nie został zwolniony?

Gość został przeżuty i wypluty przez PMS po 5 kolejkach każdy wiedział już jak grać przeciwko temu geniuszowi taktyki.

Powtórze się - spadliśmy przez wybroniony dzięki Biegańskiemu mecz z sąsiadką to spowodowało że Gula dostał kolejny okres przygotowawczy...

W głowie mi się nie mieści że ktokolwiek tutaj może tego trenerakiego przebierańca brać serio zachowując wszelkie proporcje to Hyballa jest dużo lepszym trenerem.
Zan Medved to na pewno tym bardziej że on z Gulą to się nawet w drzwiach nie minął.
Z tego co pamiętam to wtedy już tak wszystko stało na głowie,że najpierw podpisano niektórych piłkarzy potem trenera a na końcu chyba Pasiecznego.Wszystko przykryto gadką że decyzje i ruchy były między nimi konsultowane.
Z resztą po rundzie jesiennej Wisła była 13 w tabeli .Dupy nie urywało ale tragedii jeszcze nie było.Ile można odrobić wzmacniając drużynę między rundami widzimy obecnie,a tamtej ekipy nie tyle nie wzmocniono co wręcz osłabiono pozbywając się dwóch czołowych graczy.
Gula sobie nie poradził.My jako kibice mamy ten komfort,że możemy oceniać wydarzenie z perspektywy czasu.Po całym syfie jaki wylazł na światło dzienne po spadku z ESY i po tym jak Gula radzi sobie obecnie przyczyn porażki należy szukać nie w osobie trenera
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#188
Stary 18.04.2023, 10:34
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Jak uważasz że jakikolwiek momemt "3" byl w czymkolwiek gorszy od WSH w Wiśle to rozuniem że możesz uwierzyć że Gula to wybitny fachowiec mimo że absolutnie nic (poza słowami Pasiecznego) tego nie potwierdza. Dla mnie Twoja powyższa opinia to grubszy lol.
Tak można śmiało zaryzykować stwierdzenie,że pod względem dokonanych transferów WSH przewyższało TRIO.Roszady sezonu 21/22 i lato 22 to totalne szorowanie po dnie
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#189
Stary 18.04.2023, 10:36
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Zan Medved to na pewno tym bardziej że on z Gulą to się nawet w drzwiach nie minął.
Z tego co pamiętam to wtedy już tak wszystko stało na głowie,że najpierw podpisano niektórych piłkarzy potem trenera a na końcu chyba Pasiecznego.Wszystko przykryto gadką że decyzje i ruchy były między nimi konsultowane.
Z resztą po rundzie jesiennej Wisła była 13 w tabeli .Dupy nie urywało ale tragedii jeszcze nie było.Ile można odrobić wzmacniając drużynę między rundami widzimy obecnie,a tamtej ekipy nie tyle nie wzmocniono co wręcz osłabiono pozbywając się dwóch czołowych graczy.
Gula sobie nie poradził.My jako kibice mamy ten komfort,że możemy oceniać wydarzenie z perspektywy czasu.Po całym syfie jaki wylazł na światło dzienne po spadku z ESY i po tym jak Gula radzi sobie obecnie przyczyn porażki należy szukać nie w osobie trenera
Niektórzy nie dodadzą dwa do dwóch - bo nie chcą. W innym wątku ktoś poruszył jak słaby jest Sadlok w pierwszej lidze. Nasz podstawowy stoper obok Frydrycha, który w ostatnim sezonie też regularnie sadził babole. Nasi podstawowi wtedy piłkarze tacy jak Plewka, Gruszkowski, Młyński, Starzyński, Hugi, Colley w pierwszej lidze wypadli nędznie. Naprawdę, nie trzeba być geniuszem żeby sobie uświadomić kim my chcieliśmy się utrzymać.
Jedyne co Gula totalnie zawalił to że dał się nabrać i przyszedł. To się nie mogło udać.

Ja tu czytam o spiskach, że Brzęczek z trio atmosferę popsuli, jakieś teorie spiskowe - a może zastosujmy brzytwę Ockhama? Mieliśmy skład do dupy, jakieś 80% było za słabe na Ekstraklasę, no to spadliśmy. Ani Gula, ani Brzęczek, ani antyczeski spisek - mieliśmy skład do dupy i jeszcze z uśmiechem na ustach drastycznie go osłabiliśmy między rundami. Jak już nasi wyciągnęli głowy z tyłków było za późno.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 18.04.2023 o godz. 10:53.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#190
Stary 18.04.2023, 11:05
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Tak można śmiało zaryzykować stwierdzenie,że pod względem dokonanych transferów WSH przewyższało TRIO.Roszady sezonu 21/22 i lato 22 to totalne szorowanie po dnie
Naprawdę za każdym razem musimy wszystko tak upraszczać do kilku ściągniętych nazwisk? Równie dobrze można powiedzieć że trio zarobiło na transferach 5x więcej niż WSH. Prawda? Prawda.

Mogli sobie nawet podpisac Messiego po znajomosci z Kiko. Cóż z tego że 5 minut pozniej nie byłoby kasy na jego kontrakt.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#191
Stary 18.04.2023, 11:40
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jedyne co Gula totalnie zawalił to że dał się nabrać i przyszedł.
Trudno ocenić jego inne potencjalne przewiny, nie dysponując wiedzą zakulisową. Ogólnie Gula powinien dosyć szybko zorientować się, że z tymi ludźmi (piłkarzami) nie uda się zrealizować planów i bić na alarm. Jeśli bił, informował władze klubu, że z tej mąki nie będzie chleba, jest rozgrzeszony. Jeśli nie, należy go uznać za współwinnego.

Abstrahując od tego, uważam, że trafił do Wisły w złym czasie. I nie dostał odpowiednich narzędzi do realizacji swojej wizji (realnie nie mógł ich dostać z tamtym pionem sportowym). Tylko że to można powiedzieć o niemal każdym trenerze, który tu zawitał w czasie rządów naszej trójcy.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#192
Stary 18.04.2023, 13:19
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Trudno ocenić jego inne potencjalne przewiny, nie dysponując wiedzą zakulisową. Ogólnie Gula powinien dosyć szybko zorientować się, że z tymi ludźmi (piłkarzami) nie uda się zrealizować planów i bić na alarm. Jeśli bił, informował władze klubu, że z tej mąki nie będzie chleba, jest rozgrzeszony. Jeśli nie, należy go uznać za współwinnego.

Abstrahując od tego, uważam, że trafił do Wisły w złym czasie. I nie dostał odpowiednich narzędzi do realizacji swojej wizji (realnie nie mógł ich dostać z tamtym pionem sportowym). Tylko że to można powiedzieć o niemal każdym trenerze, który tu zawitał w czasie rządów naszej trójcy.
Gula podał się do dymisji przed przerwą zimową. Dymisja nie została przyjęta. Zdaje się że obiecanou transfery i załagodzono sprawę.
Kiedy wreszcie go zwolnili nie ukrywał ulgi i chwalił tą decyzję po oficjalnej części konferencji. Wg. dziennikarzy (chyba Karcz i Trela o tym wspomnieli) był załamany.

Sądząc po powyższym - kiedy już zrozumiał w co się wpakował nie miał jak się wycofać. Nasi nie pozwoliliby na taką PR-ową wtopę jak ucieczka trenera. A PR był wtedy wszystkim.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 18.04.2023 o godz. 13:22.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#193
Stary 18.04.2023, 13:21
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Naprawdę za każdym razem musimy wszystko tak upraszczać do kilku ściągniętych nazwisk? Równie dobrze można powiedzieć że trio zarobiło na transferach 5x więcej niż WSH. Prawda? Prawda.

Mogli sobie nawet podpisac Messiego po znajomosci z Kiko. Cóż z tego że 5 minut pozniej nie byłoby kasy na jego kontrakt.
Nic nie upraszczam to fakt.Kolega chciał jeden przykład.Być może to jedyny jaki uda się przedstawić ale jest.
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#194
Stary 18.04.2023, 14:06
wolfy też słyszałem że jeszcze w grudniu podał się do dymisji ale nie została przyjęta.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#195
Stary 18.04.2023, 14:33
leszekm napisał(a):Wyświetl post
wolfy też słyszałem że jeszcze w grudniu podał się do dymisji ale nie została przyjęta.
To nie jest żadna tajemnica. Potwierdziło to minimum dwóch dziennikarzy znających się na rzeczy.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member
 
Od: 11.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#196
Stary 18.04.2023, 18:50
Ale pamiętacie, że to temat meczowy?!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#197
Stary 18.04.2023, 20:12
w dodatku nieaktualny
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#198
Stary 21.04.2023, 10:44
aNouc napisał(a):Wyświetl post
Już są! Wideo kulisy - niepublikowane nigdzie indziej smaczki, zakulisowe rozmowy, ujęcia z wiślackiej szatni, Jarosław Królewski jako DJ i wiele więcej z meczu Wisła 3-1 Stal Rzeszów:

https://www.youtube.com/watch?v=kR3hpUEI3CI

Kto nie widział, niech nadrobi zaległości.
Dobijamy do 20 000 wyświetleń.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:50.