Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   27 kolejka, Wisła Kraków - Stal Rzeszów, 14 kwietnia 2023, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10870)

Arkadiusz.Czerepach 11.04.2023 21:38

27 kolejka, Wisła Kraków - Stal Rzeszów, 14 kwietnia 2023, 20:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/xMMryq9/kol.jpg


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/028Ds9h/tab.jpg


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

Marek96 11.04.2023 21:52

Trzeba wrócić na dobre tory. Tylko wygrana . Tutaj już nie będzie wymówek że boisko skopane albo za wąskie. Stal wyjazdy ma tragiczne plus ostatnio się wystrzelali więc mam nadzieję na spokojne 2:0 i oby bez kartek i kontuzji przed Ruchem.

Karherop 11.04.2023 23:22

Użyje dla odmiany górnolotnych słów: dajmy sobie szansę na przyjemny weekend i patrzmy na czołówkę z góry. Fajnie że mecz w piątek bo po Puszczy jak najszybszy reset jest wskazany.

Tylko zwycięstwo

Arkadiusz.Czerepach 11.04.2023 23:23

dość często mamy piątkowe mecze i powiem szczerze że lubie te piątkowe wieczory , spokojnie w domku sobie to obejrze na polsacie , a potem caly weekend wolny

leszekpw 12.04.2023 09:01

Jeśli Rodado nie siadzie od początku meczu na ławce, to ja już nie mam słów. Jako piłkarz Soból miał jaja, jako trener....

wolfy 12.04.2023 11:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1599265)
Jeśli Rodado nie siadzie od początku meczu na ławce, to ja już nie mam słów. Jako piłkarz Soból miał jaja, jako trener....

Akurat w Niepołomickim gnojowniku to wszyscy Hiszpanie stracili atuty (po to w końcu wieśniaki z Puszczy ryły jak dziki murawę). Nie miałbym nic przeciwko Żyro od pierwszej minuty ale pewnie ucierpiałaby na tym gra i wymienność pozycji.
Rodado jest ważnym elementem bo dobrze wymienia się z Fernandezem i skrzydłowymi pozycjami.

sandomingo 12.04.2023 12:29

Bardzo trudny mecz z rywalem, który gra na luzie: nie grozi im spadek a baraże byłby miłym ale niewymaganym bonusem.
Szybko grająca Stal sprawi nam sporo problemów, jeżeli będą skuteczni to obawiam się, że ten mecz przegramy.
Nasza gra obronna pozostawia wiele do życzenia, jeżeli dojdą do tego niewymuszone straty to Stal stworzy sporo sytuacji.
Kolejne mecze pokazują, że nasza ławka rezerwowych nie daje praktycznie żadnej jakości, gramy gołą jedenastką.
Ogólnie: przeczuwam niemiły wieczór przy R22.

Jaroo1 12.04.2023 14:13

Cytat:

Akurat w Niepołomickim gnojowniku to wszyscy Hiszpanie stracili atuty (po to w końcu wieśniaki z Puszczy ryły jak dziki murawę).
Weź już przestań w każdym poście gdzie piszesz o Puszczy mówić, ze to wieśniaki bo sam wychodzisz na największego wieśniaka.
Przestań z szacunku do siebie, do nich, z szacunku do kibiców Wisły, którzy są z wiosek i z szacunku do Krakowa, który przy Warszawie czy tym bardziej Londynach, Moskwach itp jest malutkim miastem - także nie wywyższaj się bo z największego miasta świata nie jesteś. A później tacy jak ty najwięcej mówią na taką Legię, ze warszawka wiesniaki bo się panoszą skąd to oni nie są...

Sylwus1988 12.04.2023 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1599284)
Weź już przestań w każdym poście gdzie piszesz o Puszczy mówić, ze to wieśniaki bo sam wychodzisz na największego wieśniaka.
Przestań z szacunku do siebie, do nich, z szacunku do kibiców Wisły, którzy są z wiosek i z szacunku do Krakowa, który przy Warszawie czy tym bardziej Londynach, Moskwach itp jest malutkim miastem - także nie wywyższaj się bo z największego miasta świata nie jesteś. A później tacy jak ty najwięcej mówią na taką Legię, ze warszawka wiesniaki bo się panoszą skąd to oni nie są...

o jak Ty mi teraz zaimponowałeś. Brak szacunku i krzty kultury ostatnio wygląda strasznie.. buraczanie

Jaroo1 12.04.2023 16:35

Strasznie wkurzające to jest. Nie wiem czy to ma kogoś poniżyć, że jest ze wsi? Jeszcze żeby bez kitu Kraków to było największe miasto na świecie albo jakieś najbogatsze. Kompleksy z niektórych wychodzą.
A będąc kibicem, to już w ogóle po chuju, bo każdy klub ma z połowę fanów, fan cluby itd na wioskach albo w małych mieścinach.

I co najlepsze taka wieś nas jebie piłkarsko albo walczymy z taką Puszczą i TBB o awans, bo sami spadliśmy do poziomu wiejskiej piłki w I lidze. To już lepiej by było mówić, ze Puszcza itp kozaki, a my z takimi kozakami gramy i będziemy od nich lepsi.

MaLk 12.04.2023 16:46

W sumie to zawsze myślałem, że Puszcza to w jakimś tam sensie nasz zaprzyjaźniony klub...

wolfy 12.04.2023 16:59

Sam ze wsi pochodzę, ale niekoniecznie słoma mi z butów wychodzi. A że chłopki z Niepołomic odwaliły co odwaliły to nie mam zamiaru ich za to głaskać. Takie przypadki należy bezwzględnie wyszydzać
Nie liczy się wielkość ośrodka tylko normy cywilizacyjne. Puszcza jest jescze w głębokim PRLu jak widać, podobnie jak część rodzimej piłki i działaczy. Zadali szyku orając swoje boisko na stulecie. Ja znam podobne klimaty ale niekoniecznie widzę dla nich miejsce na szczeblu centralnym. Tobie jak widać podobne "kozaki" imponują, mnie bardziej jednak piłka interesuje. Każdemu wedle potrzeb.

@MalK - wymiękam, kolejna zgoda? Znaczy - prochami z Rekinami dilowali, trawkę obok ziemniaków na boisku sadzili, na policji się spruli czy teraz zmieniono kryteria? A może chodzi o to że najlepszy obornik po boisku na mecz znami rozrzucili?
Po bratersku nas przyjęli, zabrakło tylko wilczych dołów.
Jak już się gubię w tych przyjaźniach ale szczerze mówiąc wolę już Cracovię od takich "zaprzyjaźnionych" klubów. Przynajmniej sobie piłkarze nóg nie połamią.

P.S. Jak ich po meczu u nas autentycznie szanowałem, tak po tym cyrku mogę z nich tylko drwić.

MaLk 12.04.2023 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1599301)
@MalK - wymiękam, kolejna zgoda?

Zgody między kibolami mnie nie interesują. Chodziło mi raczej o przyjazne relacje między samymi klubami i kibicami. Ale oczywiście mogę się mylić.

wolfy 12.04.2023 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1599302)
Zgody między kibolami mnie nie interesują. Chodziło mi raczej o przyjazne relacje między samymi klubami i kibicami. Ale oczywiście mogę się mylić.

Ja też, dlatego pytam.

Na szczęście w piątek mecz z niezaprzyjaźnioną Stalą. Może i relacje między klubami i kibicami żadne, ale z tego co kojarzę grają w piłkę. W poprzedniej rundzie rozpykali naszych nie zostawiając wątpliwości kto jest lepszy. Teraz zapowiada się ciekawy mecz. Wygramy czy nie - jest nadzieja że będzie się to dało oglądać jako mecz piłkarski a nie kolejny odcinek "Piątej Ligi Mistrzów".
Podejrzewam że może być trudno i tym razem Sobolewski:
A) Jednak przygotuje zespół do meczu. Wiem że jesteśmy zajebiści, ale jednak.
B) Nie będzie próbował wygrać z handicapem w postaci naszych młodych diamentów.
C) Na wypadek W przeprowadzi zmiany kierując się nie sprawiedliwością społeczną a przydatnością dla druźyny i da zmienianym więcej niż 5 minut regulaminowego czasu gry.

Patryko 12.04.2023 19:25

Bez wygranej w tym meczu może się zacząć robić naprawdę nerwowo, bo czuć w klubie ciśnienie na awans bezpośredni. Baraże to zawsze loteria i chcą tego za wszelką cenę uniknąć.

Ja osobiście obstawiam jakieś skromne zwycięstwo 2-1 bądź 1-0, trzy punkty w perspektywie meczu z Ruchem za tydzień to absolutny mus.
Z racji wygranej Termalici z Niepołomicami ponownie wszystko zależy od nas, także do boju Wisełko!

Drozd 12.04.2023 19:53

Co to za ponure nastroje? Ja jestem pewny, że wyjdziemy podwójnie zmobilizowani i zagramy dobry mecz pewnie wygrywając. Nie liczę na czyste konto, ale będzie optymistycznie.

4:1

wolfy 12.04.2023 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1599306)
Co to za ponure nastroje? Ja jestem pewny, że wyjdziemy podwójnie zmobilizowani i zagramy dobry mecz pewnie wygrywając. Nie liczę na czyste konto, ale będzie optymistycznie.

4:1

Byłeś też pewny że pojedziemy Puszczę.

Drozd 12.04.2023 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1599307)
Byłeś też pewny że pojedziemy Puszczę.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1598757)
Jeżeli przed meczem w Niepołomicach nie wypuszczą na boisko kultywatora to nie mają z nami szans. Przed pierwszym meczem pisałem, że celem powinien być bezpośredni awans[...]


Postawiłem jednak zastrzeżenie. Bo spodziewałem się "wszelkich możliwych sposobów". I to by nie wystarczyło gdyby nie k... z gwizdkiem dlatego jego też przypilnowali i gwizdnął karnego z kapelusza. Gdyby nie to, to nie mieliby szans, nawet na tym gnojowisku z gry byli bez sztycha.

Teraz gramy u siebie, podrażnieni. Niestety postawa rozjemców po tym co pokazał ten buc ostatnio to niewiadoma, druga to nasza bramka. Dlatego nie liczę na czyste konto.

Delgado 12.04.2023 23:28

@MalK

Chyba Cię pogięło, Niepołomice podobnie jak Wieliczka są podzielone pomiędzy nas i starozakonnych, a Puszcza nigdy nie była naszym zaprzyjaźnionym klubem w jakikolwiek sposób

MaLk 13.04.2023 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1599317)
@MalK

Chyba Cię pogięło, Niepołomice podobnie jak Wieliczka są podzielone pomiędzy nas i starozakonnych, a Puszcza nigdy nie była naszym zaprzyjaźnionym klubem w jakikolwiek sposób

Przecież piszę, że nie chodzi mi o jakiekolwiek zgody, układy i inne pier*oły, które - jak już zostało podkreślone nie przeze mnie - mają znaczenie głównie dla ludzi mających jakieś szemrane interesy okołonarkotykowe, co przeciętny kibic ma w głębokim poważaniu.

Na poziomie klubowym z Puszczą grywamy regularnie sparingi od lat, praktycznie w każdym okresie przygotowawczym (ostatni dopiero co, w przerwie reprezentacyjnej), wypożyczamy tam zawodników (np. Drzazga), w Puszczy swobodnie odnajdują się byli piłkarze Wisły (Boguś, Cikos), a do soboty nie spotkałem się z jakimikolwiek nieprzychylnymi komentarzami ze strony kibiców Wisły w kierunku Puszczy i vice versa. Taki tam, ubogi krewny z perspektywy kibicowskiej, a zaprzyjaźniony klub z perspektywy współpracy międzyklubowej.

Kłócił się nie będę, ale jakoś nie mogę się zgodzić, że klub, z którym gramy non-stop sparingi nie był w jakikolwiek sposób zaprzyjaźniony.

tomasz_19 13.04.2023 08:46

Do meczu z Puszczą nasza sytuacja wyglądała kapitalnie, porażka z pastuchami sprawiła że czołówka nas dogoniła. Wygrana ze Stalą jest bardzo istotna jeśli chodzi o awans z miejsca premiowanego awansem. Odpuścimy sobie go i raczej będziemy oglądać plecy Termaliki bo w Ruch nie wierzę.

Karherop 13.04.2023 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1599322)
Do meczu z Puszczą nasza sytuacja wyglądała kapitalnie, porażka z pastuchami sprawiła że czołówka nas dogoniła. Wygrana ze Stalą jest bardzo istotna jeśli chodzi o awans z miejsca premiowanego awansem. Odpuścimy sobie go i raczej będziemy oglądać plecy Termaliki bo w Ruch nie wierzę.

Już nie przesadzajmy. Jak czołówka nas dogoniła? Sytuacja zmieniła się niewiele. Zaległego meczu TBB- Puszcza nie ma co liczyć bo on i tak miał się odbyć czy przegrali byśmy z Puszcza czy nie.

Kolejka 26:
My 0 pkt
ŁKS 1 pkt
TBB 1 pkt
Arka 1 pkt
Ruch 1 pkt
Puszcza 3 pkt
PBB 1 pkt

krysztal 13.04.2023 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1599322)
Do meczu z Puszczą nasza sytuacja wyglądała kapitalnie, porażka z pastuchami sprawiła że czołówka nas dogoniła. Wygrana ze Stalą jest bardzo istotna jeśli chodzi o awans z miejsca premiowanego awansem. Odpuścimy sobie go i raczej będziemy oglądać plecy Termaliki bo w Ruch nie wierzę.

No dogoniła nas w .....Przypominam tylko,że cała praktycznie czołówka w 26 kolejce zremisowała swoje mecze.Doskoczyła tylko Puszcza choć należy pamiętać,że po rundzie jesiennej miała nad nami 10 pkt przewagi.To my się zatrzymaliśmy.Jeśli szukać pozytywów to kolejka idealna.Jakieś wielkie straty nie nastąpiły a statystycy mają potwierdzenie, że nie uda się wygrać wszystkiego.Nic tylko rozpocząć kolejną serię która powinna dać nam awans

luke1906 13.04.2023 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy
Na szczęście w piątek mecz z niezaprzyjaźnioną Stalą. Może i relacje między klubami i kibicami żadne, ale z tego co kojarzę grają w piłkę. W poprzedniej rundzie rozpykali naszych nie zostawiając wątpliwości kto jest lepszy. Teraz zapowiada się ciekawy mecz..

To mnie ciekawi w tym meczu. O ile większość naszych jesiennych wtop to były jakieś kurioza, to akurat mecz ze Stalą to był absolutnie zasłużony w........ Nawet za niski wynik był jak pamiętam.

Może być dobry mecz jutro, oby zwycięski. Wymęczone 1-0 biorę w ciemno, liczą się tylko 3 punkty.

Stelio 13.04.2023 11:46

Przed nami w opór ważny mecz bo Stal raczej nie będzie się bronić. Mają silną ofensywę, jeśli Moltenis będzie prezentował takie babole jak w zeszłym tygodniu to musle ze na luzie zapakują nam co najmniej jedną bramkę. No i mecz ultra ważny z perspektywy walki o cokolwiek, jeśli skończy się przegraną to raczej będzie sobie można odpuścić myślenie o bezpośrednim awansie.

aNouc 13.04.2023 11:51

Pierwszy raz w tej rundzie, jestem tak pewny zwycięstwa Wisły. Przecież oni po tej kompromitacji w Niepołomicach rozszarpią Stal.
Karcz i inni dziennikarzy przekazywali, że piłkarze Wisły byli tak wkur.wieni, że nawet nie chcieli się przebierać, tylko tuż po meczu z Puszczą rozegrać kolejny mecz ligowy. Żeby udowodnić, że takich lamusów jak Puszcza czy Stal to mają na liścia. I dobrze, że musieli czekać aż do piątku - wk.urwienie znacznie wzrosło. Do tego mecz na własnym boisku (murawa jaką chcecie). Także tylko zwycięstwo.

@

Dostęp do wideo transmisji z meczu Wisła vs Stal Rzeszów można wykupić pod linkiem:

https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385

Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link).

PS. Mecz w Polsacie Sport Extra (piątek, godz. 20:30)

Książę Palownik 13.04.2023 12:22

Przy transferze Wachowiaka trzeba było negocjować, że ma on obowiązkowo z nami zagrać 90 minut na lewej obronie. Miki Villar miałby tam autostradę.

wolfy 13.04.2023 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 1599333)
To mnie ciekawi w tym meczu. O ile większość naszych jesiennych wtop to były jakieś kurioza, to akurat mecz ze Stalą to był absolutnie zasłużony w........ Nawet za niski wynik był jak pamiętam.

Może być dobry mecz jutro, oby zwycięski. Wymęczone 1-0 biorę w ciemno, liczą się tylko 3 punkty.

No tak. Rozwalili nas jak gnój po polu. To był pierwszy wyraźny sygnał że dla naszych młodych pierwsza liga to za wysoki poziom. Dlatego czekam na ten mecz, dużo powinien wyjaśnić.

My mamy lepszy skład indywidualnie, oni mają trenera.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1599337)
Przy transferze Wachowiaka trzeba było negocjować, że ma on obowiązkowo z nami zagrać 90 minut na lewej obronie. Miki Villar miałby tam autostradę.

Z jednej strony może i tak, z drugiej że go w ogóle ktoś KUPIŁ to już jest spory sukces. Gra tam coś po tym jak w 2 minuty po wejściu zawalił bramkę?

Karherop 13.04.2023 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1599342)
No tak. Rozwalili nas jak gnój po polu. To był pierwszy wyraźny sygnał że dla naszych młodych pierwsza liga to za wysoki poziom. Dlatego czekam na ten mecz, dużo powinien wyjaśnić.

Dobra dobra, jeśli nas rozwalili jak gnój po polu to jak nazwiesz ich 5-0 z Podbeskidziem czy 6-0 z Sosnowcem?

Przegraliśmy 1-2 ale nawet w skrócie masz kilka naszych setek. Graliśmy fatalnie, Stal była lepsza ale nawet tymi kilkoma parodystami w składzie byliśmy w stanie im zagrozić. Jakbysmy mieli Brzeczkowego farta z początku sezonu to może i byśmy to wygrali.

Nie zgodzę się jednak że ten mecz da nam jakieś odpowiedzi. Wg mnie nie da nam żadnych. Wszyscy faworyci wygrywali u siebie że Stala. Może co najwyżej nas zweryfikować negatywnie, ale sama wygrana to obowiązek

FraMat 13.04.2023 15:27

Obejrzałem sobie powtórkę meczu z wrzesnia.
Zobaczyłem dwie I-ligowe drużyny na poziomie środka tabeli.
Stal zdobyła gole po naszych ewidentnych błędach choć miała też klarowne sytuacje.
My zagraliśmy w stylu późnego Brzęczka - bez pomysłu.

Teraz jest inna sytuacja


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl