
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#271
|
|
Chyba każdy kto umie dodać 2 do 2, wie co jest szykowane jako plan B? Gdyby Sobol nie wypalił to szybko wskakuje Kiko i mamy bez większym zawirowań na szybko trenera.
Dla mnie to takie świńskie zagrywki. To samo było z Brzęczkiem, który w wywiadzie się wysypał, że już w czerwcu (z kadry poleciał w grudniu) był przymierzany do objęcia Wisły ale zdecydowano, że nie za dobrze to będzie wyglądało przez powiązania rodzinne. Także już wtedy czekano tylko żeby Guli powinęła się noga i Juruś wskakiwał jako ten ratownik. Czy Guli szło źle bo jest aż tak słabym trenerem, czy może czuł po czasie co go czeka? Czy specjalnie mu drużynę w zimie osłabiono, a od razu jak wszedł Jurek to dostał dobre transfery? Tego się można tylko domyślać i spekulować. Dla mnie chujowe zagrywki, to jest właśnie to nasze bagno. Później nie ma wyników i się szuka przyczyny od dupy strony... Jak ktoś ciągle kombinuje to się na tych kombinacjach przejedzie. Prezesów też mieliśmy zajebistych, nieudacznik Dawid z rodziny i mitoman chłop z pola Nowak. Nic nie zrobili, szybciej się zawinęli niż przyszli i tyle wyszło właśnie z tego kombinowania, że mamy zajebistych funfli do prezesowania... ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#272
|
|
Musi być plan B, żeby w razie czego nie szukać na wariata. Sobolewski to żaden pewniak, zawalił w poprzedniej rundzie większość meczy. Jeżeli teraz nie będzie regularnie punktował to przynajmniej nie będzie szukania następcy, okresu przejściowego, uczenia się zespołu etc.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2019
Offline |
#273
|
|
Dla mnei nie ma tutaj niczego chujowego. Wszystko jest w rekach Sobola. Dostal wymarzone warunki do przygotowania druzyny. 3 tygodnie w Turcji i 6 zawodnikow, z ktorych 3 dzisiaj pokazalo, ze sa klasowymi graczami.
Jesli Sobolewski nie wykorzysta warunkow, ktore mu dano to jest tylko i wylacznie jego wina, a klub nie bedzie mial nawet jednego dnia na to, zeby tracic czas i szukac strazaka. Dlatego strazak jest juz w klubie i jesli Sobol nie zrobi pozaru to zostanie w roli dyrektora sportowego ten strazak. To troche jakby Rodado powiedzial ze sciagniecie Sergio Benito to chujowa rozgrywka, bo mialby jego zastapic Czyli zawodnikcy moga czuc oddech na plecach kogos innego, ale trener to jest zlote jajo? |
|
|
|
Junior Member
Od: 05.2018
Offline |
#274
|
ŁKS 2-0 2-2 Nieciecza 0-0 Podbe 3-3 ( w 10 z 0-1 , stracona w ostatnich min ) Sosnowiec win 2-1 Łęczna lost 1-2 , 16 sytuacji w 1wszej polowie Sandecja 1-1 ( swojak w 84' i kolejka 7/9 remisow , wszystkie rozstrzygniete w ostatnich minutach , 1 z 3-0 na 3-3 , 2 z 2-0 na 2-2 ) Zawalil wiekszosc meczow ? Ostra odklejka... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#275
|
|
Warto sobie porównać jak wyglądał start rundy za Brzeczka a jak dzisiaj (wczoraj) z Resovia. A dodajmy że w obu przypadkach rywal był raczej miernej klasy.
Pierwszy egzamin Sobola zdany. Jeszcze 15 takich. I znowu się powtorze. Jak mamy grać tak jak dzisiaj w 1 połowie to może każdy sparing rozgrywać w bunkrze. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Online |
#276
|
|
Jasne, że i trener powinien mieć świadomość, że "za bramą czeka kolejnych stu na jego miejsce", ale póki wywiązuje się ze swoich obowiązków należy dać mu czas i zaufanie.
Kolega, który na SB nazywał Sobolewskiego cieciem powinien się zreflektować. Sobol może nie jest geniuszem trenerki, ale nie robi nic takiego, żeby go tak traktować. Jazda po nim jest dla mnie robieniem świadomie nagonki, bo ktoś w klubie (?) czegoś takiego oczekuje. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#277
|
|
Bo mi się podobało, że Wisła grała do przodu praktycznie cały mecz.
https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2393 ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://canva.link/yvdnxcdu2c27ql1
Na razie świętowanie awansu
|
||
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Online |
#278
|
|
Tak.
Grała cały czas do przodu, chociaż momentami trochę mało skutecznie. Gorzej było z grą z tyłu. Gdyby Resovia miała bardziej ogarniętych ludzi mogło się źle skończyć. Mam nadzieję, że Sobolewski postawił w tym meczu na ofensywę, stąd były niedostatki w defensywie, ale że w kolejnym meczu środek ciężkości może być inaczej ustawiony. Swoją drogą Basha dobrze radził sobie w destrukcji (pomijam dwa błędy na początku) i razem z Dudą zaryglowali środek pola. Potem, kiedy szklany Basha znów musiał być zniesiony, było trochę gorzej w tym elemencie. Wiadomo co z nim? No, a Duda wyrasta na lidera środka pola. Świetnie w odbiorach i znakomicie w grze do przodu - odważnie i z pomysłem. Oby go nie przeforsowano. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#279
|
|
Za tydzień jedziemy do Gdyni więc mecz z kandydatem do awansu/baraży.
Ponoć Basha tylko naciągnął mięsień ale mam nadzieję, że trener przygotuje "plan B" na środek. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://canva.link/yvdnxcdu2c27ql1
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#280
|
|
Cytat:
Także danie pracy trenerowi ale jednocześnie takie zasianie jemu w głowie i pokazanie wszystkim, mediom, piłkarzom, kibicom, że "trenuj, ale jak coś to wiesz, że szybko możesz nieudaczniku polecieć bo już czeka kolega na Twoje miejsce". Dla mnie krzywa zagrywka i tyle. Tak jak jest teraz, wygląda to fajnie, niby z pomysłem. Jest Kiko, jest zaciąg Hiszpanów, jest zapewne plan, że jak Sobol nie wypali to szybko może wskoczyć Kiko. Tylko czy to odpowiada Sobolowi? Drużynie? Czy gdzieś po drodze nie wyjdą z tego kwasy? Czy nie będzie działania, że specjalnie zróbmy pod górkę Sobolowi bo już chcemy Kiko? Nie wiem. To się okaże z czasem i zobaczymy w jakich relacjach się rozejdą z Sobolem, czy na inne stanowisko odejdzie, bo jak wiadomo wiecznie trenerem nie będzie, a znając nasze realia to się z posadą pożegna prędzej niż później. A jak uwazacie, np w razie braku awansu (powiedzmy, że gramy w barażach ale nie awansujemy) powinien Sobol zostać na stanowisku? ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#281
|
|
Tak.
Jak się jednak nie dostanie do baraży z taka kadra to może się już pakować. Same Baraże to może być jakiś głupi błąd indywidualny, za który ciężko żeby płacić głową. Można wszystko sobie policzyc ale jak taki Fernandez się zgrzeje w 30 minucie i znowu dostanie czerwo? Z drugiej strony jak mamy go trzymać na ławce? Kiko powiedział że jakby miał zastąpić Sobola to by znaczyło że ze swoimi transferami wykonal zła pracę. Jakoś nie obawiam się że codziennie myśli jak wygryźć Sobolewskiego że stołka |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#282
|
|
Sobol to mógł wylecieć po rundzie jesiennej i nie powinien mieć do kogoś pretensji.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#283
|
Przy czym ja absolutnie po tym meczu nie czuję hurraoptymizmu jak niektórzy. Tak jak napisał FraMat - gra w obronie nadal wygląda momentami źle, Resovia wbrew pozorom stworzyła sobie sporo okazji i półokazji w drugiej połowie - to że nic złego nas nie spotkało wynika z ich słabości technicznej. Lepsze drużyny spokojnie mogą coś z takich sytuacji ustrzelić. Znowu siedliśmy w okolicach 65 minuty totalnie i gra do przodu nie istniała. Mieliśmy świetny wynik, ale gdyby trzeba było gonić? Znowu złe przygotowanie? Nie czarujmy się że mecze będziemy w 2/3 czasu wygrywać, poprzednie sezony nauczyły nas czegoś innego. No i przede wszystkim - poprawa gry to w dużej mierze nowi piłkarze którzy zasługują na swoje miano: czyli prawdziwi skrzydłowi, prawdziwy LO, za Bashę wchodzi prawdziwy pomocnik a nie jakiś młody niezdolny. To nie jest zarzut do Sobolewskiego, po prostu dostał narzędzia. Junca a Wachowiak to przepaść, po prostu. Mecz wlał sporo optymizmu ale ja widzę nadal te same problemy w grze zespołu. No ale przynajmniej są piłkarze którzy dają nadzieję na dobrą grę, bo praktycznie każdy nowy zostawił pozytywne wrażenie. Kiko chyba wykonał OK robotę, czy Sobolewski czy on jako trener mają z kim pracować. Co sprawia też że nie ma już wymówek. Jak napisał Karherop - dostał wszystko o czym mógł pomarzyć, tutaj propsy dla Królewskiego. Jemu i Kiko trudno coś zarzucić, działali na wariackich papierach ale wszystko ogarnęli. Trzeba docenić ich pracę.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 11.02.2023 o godz. 19:34.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#284
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Online |
#285
|
|
Naprawdę nie wiem, skąd tutaj taki optymizm...
Rywal przestraszony i bardzo słaby. W 1 połowie sporo akcji ale cały czas duże braki w ostatnim podaniu. Resovię stac bylo na 5 minut presungu i wtedy nasza gra nie istniała. Sapała ma siły na 15 minut. SFG nadal bez zagrożenia, chyba że kontrą dla rywali. Co do.przygotowania fizycznego to ciężko to ocenic po tak zagranej 2 połowie. Jakaś poważniejsza weryfikacja w Gdyni- jeżeli druzyna Sobolewskiego obleje ten test to ja nie czekałbym ze zmianą na Kiko. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#286
|
|
Taka słaba i przestraszona jest większość rywali w tej lidze.Ile jest tych "drużyn kozaków"które będą w stanie nie zesrać się już w tunelu?ŁKS?Arka?Może Ruch i Nieciecza?Reszta już na dzień dobry robiła w kalesony przed meczem tylko my im podawaliśmy pomocną rękę w trakcie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#287
|
Wczoraj zagraliśmy taki dobry mecz za Brzęczka - dwie bramki weszły (jedna dosłownie "z dupy" - obrońcy Resovii, druga po pięknej akcji Hiszpanów), przeciwnik cisnął w drugiej połowie ale nie wcisnął, po 65 minucie praktycznie brak ofensywy i agonia poszczególnych piłkarzy, Rzeszowianie próbowali ale się nie kleiło. Nie weszło im. Tyle że dobry mecz za Brzeczka od wyłapania łomotu na jakiejś wiosce dzieli bardzo niewiele - rzut karny z dupy, Fernandez nie zaczaruje, rywalowi dla odmiany piłka zejdzie ze środka bramki. Naprawdę, przerabialiśmy to masę razy. Mamy lepszych piłkarzy, to pewne, ale sama gra poprawiła się głównie o ich umiejętności. Problem w tym że żeby zagrać chociażby w barażach nie wystarczy wygrywać tylko jeśli mecz nam się od początku ułoży. Nie wystarczy grać w kratkę. Pierwszy test Sobolewski zdał na 3+. Jak nie poprawi mankamentów (ciągle tych samych) to szybko poleci.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 11.02.2023 o godz. 12:10.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#288
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#289
|
|
W drugiej połowie zwyczajnie chcieliśmy grać od tyłu i nie zostawiać miejsca na kontry dlatego wyglądało, że nie ma już siły. Jedną z kontr trzeba było wykorzystać, a nie grac na utrzymanie piłki to byłoby 3:0 i po gadaniu.
Inna sprawa, że debil sędzia zupełnie nie reagował na skrobanie po achillesach, Hiszpan na prawej wychodził na czystą pozycję burak z Rzeszowa kasuje go uderzając łokciem w szyję, a ani buc na linii ani główny nie . Takie zachowania sędziego się na boisku widzi i reaguje na nie grą bardziej zachowawczą. Ta Resovia ani nie jest słabsza ani lepsza niż reszta tej buraczanej ligi. Jak się samemu przejdzie obok meczu, albo przejawia zbyt dużo respektu jak to miał w zwyczaju Brzęczek to można dostać w pałę nawet z okręgówką, a potem tłumaczyć że przeciwnik był wymagający. Sobolewski musi zbudować drużynę mentalnie to trudne, bo ponad rok jej nie było... ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#290
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#291
|
|
skąd w Wolfym aż tyle pasji ?
no jest sobol jaki jest , ale dawno nasz forumowy hejter nie był tak nadaktywny ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#292
|
|
Jakby mu ktoś wajchę przestawił... Brzęczkowi to by wpełznął do dupy, mimo haniebnego 1/14. A tutaj Sobola będzie rozliczał zanim cokolwiek zagraliśmy... Kabaret...
ps. Rozliczać będziemy po 10 meczach... Kto to powiedział ? ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2015
Offline |
#293
|
|
Cały wywiad: https://sport.tvp.pl/66367993/1-liga...na-ekstraklase
Cytat:
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#294
|
No to Sobolewski może się już pakować. Ilekroć klub/właściciel w Polsce podkreśla że trener jest nie do ruszenia i ma pełne zaufanie to na 99% wywalą go najpóźniej w ciągu miesiąca. Rekord należy chyba do Jagielloni kiedy nie minęły 24h między wywiadem pani prezes że nie ma tematu zmiany trenera a zmianą trenera, ale Sobolewski do Arki raczej wytrzyma, więc niezagrożony. Czy będzie trenerem dzień po? To już się okaże.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 16.02.2023 o godz. 23:25.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#295
|
|
del
del del
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 17.02.2023 o godz. 01:25.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://canva.link/yvdnxcdu2c27ql1
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#296
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Online |
#297
|
|
Ale tutaj mamy sytuację bardziej zbliżoną do słynnego kontraktu Stawowego na 10 lat.
![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#298
|
Edit: nie wiem czym się kierował Królewski zostawiając Sobolewskiego.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 18.02.2023 o godz. 18:12.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2015
Offline |
#299
|
|
W y p i e r d a l a c wszyscy
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2005
Skąd: Krk
Offline |
#300
|
|
Sobolewski to sie nadaje do trenowania w 3ciej lidze . Katastrofalna gra w pierwszej połowie , więcej szczescia niz rozumu..
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|