The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 15.12.2020, 17:16
kluczowe dla tej dyskusji jest zrozumienie znaczenia modnego terminu gegenpressing , albo polskiej wersji KONTRPRESSING

w wywiadach z Hyballą wystepuje odmiana tego słowa przez wszystkie przypadki , natomiast tutaj na forum , też pojawia się w co 2 poście ,niestety większość go nie rozumie

przyznaje że sam się zastanawiałęm czym sie różni gegenpressing (kontrpressing , counterpressing) od po prostu pressingu , czyli wiadomo naciskaniu na rywali , nie daniu im rozegrac , parciu do odbioru itp

więc wpisałem w google , doczytałem i już wiem

wam tez to polecam , i wtedy będzie łatwiej oceniać mecz z Legią i następne mecze , i czy tylko nasz trener tak p...oli , czy już faktycznie to u nas działa

"Kontrpressing nie stanowi taktyki odmiennej od 'zwykłego' pressingu, a jest jego podtypem. Zasady pozostają te same, również poszczególne odmiany/cechy 'zwykłego' pressingu można odnosić do kontrpressingu, np. oparty na kryciu strefowym lub 1 na 1. Swoistość kontrpressingu polega na tym, że stanowi on fazę przejściową pomiędzy atakiem a obroną 'zwykły' zaś pomiędzy obroną a atakiem."


cytat stąd:
https://transfery.info/ekstra/artyku...ressingu/70223


jak widać termin nie jest nowy , artykuł jest z 2014 , Barcelona Guardioli to końcówka lat 2000cznych , a za twórce uważa się trenerów Holandii z 1974


jeśli faktycznie Hyballa nas tego dobrze nauczy , a co więcej piłkarze (obecni lub przytransferowani) dadzą radę , to może to być ta różnica która pozwoli nam zdominować nasza lige , oczywiście do czasu aż inni tez sie nauczą
Ostatnio edytowane przez Arkadiusz.Czerepach : 15.12.2020 o godz. 17:19.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:46.