
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
![]() Aktualna tabela: ![]() Zestaw par nadchodzącej kolejki: ![]() A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu) ![]() Zapraszam do dyskusji ![]() ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#2
|
![]() ![]() ![]() ![]() ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2013
Offline |
#3
|
|
Obstawiam remis, ale oglądałem większość meczów naszego jutrzejszego rywala i oni naprawdę nic ciekawego nie prezentują żeby się nie pokusić o 3 punkty. Jeden mecz gdzie pokazali jakiś ciekawy futbol to ten z kuchenkorzem a i tak Lech w drugiej połowie ich niesamowicie stłamsił i miał kilka bardzo dogodnych okazji. Niestety my też nie gramy niczego wielkiego, nawet te 5 zwycięstw nie było poparte jakąś super grą a raczej sporą słabością naszych rywali.
Spodziewam się raczej underowego meczu (0:0, 1:1, 1:0, 0:1). Judki uważają że mają zdecydowanie lepszych piłkarzy i powinni nas rozjechać. Ja po naszych wzmocnieniach zimowych jestem raczej zdania że obie kadry potencjałem są raczej zbliżone i wszystko zależy od dyspozycji dnia. Do boju Wisełko! Ps. Najbardziej szkoda Turgemana bo sądzę że Olek na ten mecz jeszcze się nie nadaje od pierwszej minuty, a Tupta to jednak trochę niższy poziom od Alona. Brozio to jedna wielka niewiadoma po kolejnej kontuzji i większych oczekiwań względem niego bym nie miał
Ostatnio edytowane przez Gunner1906 : 02.03.2020 o godz. 10:32.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#4
|
![]()
Ostatnio edytowane przez Arkadiusz.Czerepach : 02.03.2020 o godz. 10:39.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#5
|
|
Tabela meczy u siebie wyglada nieciekawie. Trzeba przyznac, ze Coruptovia dobrze gra u siebie
![]() gif hosting Wygrali 6 ostanich meczy u siebie/ 13 Kolejka z Pogonia 2:0 14 kolejka z Lechia 1;0 15 kolejka z Zalebiem 2:0 18 Kolejka z Rakowem 3:0 20 kolejka ze Slaskiem 2:0 22Kolejka z Lechem 2:1 W tych meczach stracili tylko 1 bramke ale duzo nie nastrzelali(wyjatek Raków). Bedzie ciezko ale my tez w formie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2013
Offline |
#6
|
|
Mam chwilę więc tak sobie zerknąłem bardziej szczegółowo na kadry i tak:
Buchalik - Peskovic - Obiektywnie Peskovic. Mimo, że Buchal ten sezon bez jakiś większych pomyłek i jest solidny to jednak często bije od niego taka niepewność. Przykład bramka Urygi: Kto wie czy gdyby nie został w bramcę zamiast zrobić dwa kroki w przód a potem w tył to nie zdążyłby tego odbić. Peskovic to jednak mocny punkt sąsiadki Obrona: U nas raczej na pewno Niepsuj - Klemenz - Sadlok i pytanie czy Janicki czy Hebert Sąsiadka: Rapa-Helik-Jablonsky i pytanie czy Siplak czy Pestka A więc Rapa-Niepsuj. Wydaje mi się że ciut lepiej Rapa ale też bez dużej różnicy. Niepsuj trochę mnie razi że jak już dostanie tę piłkę w ofensywie to nie za bardzo wie co z nią zrobić. Wrzutki słabe, 1vs1 praktycznie bez szans. Plus że dużo biega i przynajmniej daję tę opcję Kubie że albo może mu zagrać albo iść sam co na pewno pomaga. Fizycznie wydaje się dobrze przygotowanym ale jakościowo wydaje mi się trochę lepszy Rumun Sadlok - Pestka/Siplak: Sadlok dla mnie to nasz mankament. Według mnie strasznie obniżył loty zwłaszcza jeśli chodzi o jakość w ofensywie. Na szczęście u sąsiadki też nie jest jakoś dobrze ta pozycja obstawiona. Pestka przeplata mecze dobre ze słabymi, Siplak podobnie. Dla mnie tutaj remis. Hebert(Janicki)/Klemenz - Helik/Jablonsky - Jeśli zagra Hebert to uważam że mamy lepszy środek obrony niż sąsiadka. Jeśli zagra Janicki to remis. Helik to bomba zegarowa w Cracovii. Ma natomiast duży plus bo jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry w ofensywie co np. nie można u nas powiedzieć o Janickim czy Klemenzie. Jablonsky solidny ale też zdarzają mu się błędy. Mimo, że Janicki się poprawił od początku rundy zdecydowanie wolałbym na ten mecz Heberta żeby czyścił te wrzutki z którymi mamy nie lada problem. Środek pomocy Żukov-Savicevic-Basha vs Gol-Lusiusz-Amerstoof/Loshai - Uważam że tutaj mamy przewagę jeśli Savicevic zagra odpowiedzialnie. Gol z Lusiuszem to dobrzy pomocnicy. Zwłaszcza młody zrobił nie lada postęp i zapierdala zdrowo (podobnie jak u nas Żukov). Natomiast Basha ze wspomnianym Żukovem im nie odstępują i tutaj bym dał remisik. Natomiast 3 do środka Savicevic ma większy potencjał niż występujący u nich za napastnikiem Holender lub Loshai. Na papierze wydaje mi się jesteśmy ciut lepsi w tej formacji ale trzeba to potwierdzić na boisku bo środek wygrać środek w tym meczu będzie bardzo istotne. Błaszczykowski/Wojtkowski - Hanca/Wdowiak(Fiolic) - Tutaj remis ze wskazaniem na naszych. Po Kubie i Rumunie wiadomo czego się możemy spodziewać. Kuba mimo że już nie robi przewagi swoimi dryblingami to jednak jego ustawianie się i momentami świetne zagrania robią robotę, a Rumun też ciągnie grę Cracovii w tym sezonie. Niewiadomą po jednej i po drugiej stronie będzie drugie skrzydło. U nas pewnie znowu Wojtkowski który przeplata dobre mecze ze słabszymi i tu jest potencjał do wykorzystania. Podobnie u sąsiadki Wdowiak lub ten Fiolic. Atak Lopes vs Buksa/Brożek/Tupta - U sąsiadki mimo że ostatnio zagrał Vestenicky to nie mam wątpliwości że tym razem wyjdzie Lopes i jego na ten moment stawiam trochę wyżej niż każdego z wymienionej u nas trójki. Olek widać że ma braki a w tym meczu może go naprawdę zjeść trema, Brozio swoje lata ma dodatkowo jeszcze po kontuzji gdzie zawsze mu się ciężko wracało i ta forma na początku nie byla najwyższa, a Tupta mimo że strzelił ostatnio gola to mnie nie przekonał za bardzo. Według mnie tu przewaga sąsiadki mimo że ten Hiszpan ostatnio lekko dołuje z formą Podsumowując dla mnie kadrowo obie drużyny wyrównane. Nawet jeśli jest gdzieś przewaga jednej ze stron to tak naprawdę jest ona tak niewielka że decydująca będzie danego dnia dyspozycja. Bardzo ważne będzie jak zagramy jako całość. Chłopaki muszą być blisko siebie, doskakiwać agresywnie i od początku nie dać rozwinąć skrzydeł Cracovii. Jeśli Hebert będzie zdrowy to uważam że powinien zagrać bo Janicki mimo że nie robi jakiś baboli w tej rundzie to jednak przy wrzutkach Judaszy Brazylijczyk będzie bardzo przydatny. Ehh będą nerwy... ![]() |
|
|
|
Member
Od: 11.2019
Offline |
#7
|
|
Wyjściem tercetem Niepsuj - Janicki - Klemenz = nie ma co liczyć na dobry wynik na żydzie. Ten ostatni to istny MVP na meczu z Orlenem w kategorii przegrane pojedynki główkowe, dzięki czemu Płock strzela dwie bramki + poprzeczka.
Nie chce nic mówić, ale boję się jak cholera tego meczu w tym składzie obronnym. Niech leczy się Bury i wchodzi Hebert bo nie widzę tego. |
|
|
|
Member
Od: 02.2008
Offline |
#8
|
|
Myślę, że ten mecz, jak to często w derbach bywa, może zamienić się szybko w rąbankę. Będą decydować twarde piszczele i szybkie łokcie. Duża będzie rola Kuby jako kapitana. Musi pokazać kto tu jest królem, dawać reszcie pewność siebie.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 11.2012
Offline |
#9
|
|
Sądzę, że mecz z Cracovią jest do wygrania. Trener po spotkaniu z Wisłą Płock musi poważnie podejść do przemyślenia składu. Tutaj nie ma co eksperymentować, trzeba stawiać na pewnych zawodników. Uważam, że w podstawowym składzie powinien wyjść Michał Mak, a nie Kamil Wojtkowski. Wg mnie to co Wojtkowski zaprezentował w meczu z Wisłą Płock bardziej nadaje się do Tańca z Gwiazdami, niż na spotkanie, w którym idzie walka o bardzo ważne punkty.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2013
Offline |
#10
|
Ps. Inna sprawa że tak jak Mak się bardzo dobrze prezentował jesienią tak w meczu z Koroną dostał szansę od pierwszej minuty i wypadł bardzo blado. Jeden mecz nie może go przekreślać ale trener go też widzi na codzień i być może Maku nie jest w formie
Ostatnio edytowane przez Gunner1906 : 02.03.2020 o godz. 12:30.
|
|
|
|
Member
Od: 07.2011
Offline |
#11
|
|
Szkoda, że wcześniej trener nie dał szansy choć zaprezentować się w którymś meczu Hołowni. Wtedy by dało się zgrać ten skład z przodu w miarę sensownie. Teraz jednak to chyba zbyt spore ryzyko, żeby z marszu na Derby go dawać na obronę.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 11.2012
Offline |
#12
|
|
@Gunner1906
Zważ jednak, że Olek Buksa w przeciwieństwie do Kamila Wojtkowskiego rozumie, że gra w piłkę nożną jest sportem zespołowym, a nie indywidualnym popisem z punktacją za wrażenia artystyczne. Dlatego ja stawiam na Olka Buksę. Z Kamila Wojtkowskiego może być bardzo duży pożytek, ale dopiero wtedy gdy zrozumie, że jeśli pod bramką rywala kolega z drużyny jest na lepszej pozycji niż on sam to należy spróbować mu futbolówkę podać, a nie bezmyślnie strzelać w kierunku bramki - częściej niecelnie niż celnie. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#13
|
Skład raczej przewidywalny, uważam że Janicki out, Hebert im, Reszta bez zmian. Liczę na wygraną, bo i czemu nie? Wszystko rozstrzygnie się w głowie, jednak to cracovia jest wg mnie w gorszym stanie psychicznym bo właśnie ich złudzenia o mistrzostwie w zasadzie prysły.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 02.03.2020 o godz. 13:12.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
Stawiam na Tuptę, bo szybki, jeśli sie wykuruje, to Brożek. To zdecydowanie nie jest mecz dla Olka. Już Płockiem był tego przedsmak, po jego wejściu graliśmy praktycznie w 10. ![]()
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2013
Offline |
#15
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#16
|
![]() ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#17
|
|
krzydzące to porównanie dla Buchala , to aktualnie jeden z najpewniejszych bramkarzy eklapy , przychodzil do nas juz z latką talentu z Ruchu , niestety dość długo miał problemy z pewnością siebie
aktualnie po wygraniu rywalizacji z Lisem , to nasz naprawde mocny punkt , a czepianie sie go za bramke Urygi to swoiste kuriozum , tego typu gol to wina tylko i wyłącznie środkowych obrońców a do tego należy dodać , że Płock ma ponadprzecietna skuteczność w tego typu akcjach , a Furman jak na eklape jest zawodnikiem niemal wybitnym w tym aspekcie ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2003
Offline |
#18
|
|
Kuba nie przegrał derbów. I oby tak zostało. Patrząc na grę naszą i Kopertovii - cholera wie jak będzie. Nic mnie nie zaskoczy jeśli chodzi o wynik.
![]()
Nie pozdrawiaj antypolskich ruchów.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#19
|
|
Sytuacja, w której powszechnie Cracovia uważana jest za faworyta, a my skazani na nieuchronna porażkę.
Bywało już tak i wtedy graliśmy jedne z najlepszych spotkań. Będzie trudno jeśli wyjdziemy z nastawianiem na utrzymanie remisu i a może coś wpadnie... mam nadzieję, że Skowronek przemyślał sobie z czego biorą się nasze ciężkie chwile w defensywie |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2013
Offline |
#20
|
Ja nie twierdzę że Buchal to nasz słaby punkt. Od początku rundy broni w porządku, bez fajerwerków ale tu nie trzeba fajerwerków tylko solidności i w tym aspekcie jest ok (chociaż czasami mam nerwy jak piłka do niego idzie, lub jak właśnie wychodzi do dośrodkowań). Po prostu zestawiając go przy Peskovicu uważam że Serb jest lepszym bramkarzem.
Ostatnio edytowane przez Gunner1906 : 02.03.2020 o godz. 16:41.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2017
Skąd: Ex- Strefa szybkich Adidasów
Offline |
#21
|
|
A ja tam nie wiem czy nie zagra jednak Hołownia. Nawet jeśli nie zagra, lepiej żeby Probierz myślał, że może jednak zagra. Ot, taka zagwozdka dla przeciwnika. Natomiast z przodu niestety, albo stety (przekonamy się jutro), zagra Tupta. Wojtkowski - Mak? Ostatnio lepiej wyglądał Wojo.
Nie wykluczałbym też wejścia Pawłowskiego za Savicevica, choćby i w drugiej połowie (tu jednak bardzo liczyć się może wzrost). BTW co z sprawą biletową? Klub robi coś w tej sprawie? Będzie pismo do władz eklapy czy tam pzpn i wizja jakiejś kary dla icków czy też zasada oko za oko przy następnym meczu na Reymonta? Oczywiście znając Królewskiego pewnie wygra trzecia opcja czyli zostawmy to i nadstawmy drugi policzek.
Ostatnio edytowane przez Harcownik : 02.03.2020 o godz. 17:44.
![]()
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg! |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#22
|
|
Cytat:
Można też to przedstawić jako prezentowanie wyższych standardów niż rywal, lub po angielsku "taking the high road". ![]()
www.zlamacsport.blog.pl - sport w obiektywnej analizie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: z głębi duszy
Offline |
#23
|
|
może i są faworytem ale to Polska liga więc myślę że wygramy 3:0
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#24
|
|
Boguski który wejdzie na ostatnie 5 minut strzeli plecami na 0:1
|
|
|
|
Member
Od: 11.2019
Offline |
#25
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Offline |
#26
|
Co więcej dodał, że "prywatnie" ma nadzieję, że kibice Cracovii nie będą z tego powodu "dyskryminowani na innych stadionach" PS. A ja tak "prywatnie" to uważam, że wszystkim to tak naprawdę po prostu pasuje, włącznie z naszymi włodarzami. Zrozumiałe to raczej zresztą niestety, jak się nad tym zastanowić. Co nie znaczy oczywiście, że kibice nie powinni tematu nagłaśniać i domagać się wyciągnięcia konsekwencji od Cracovii.
Ostatnio edytowane przez masada : 02.03.2020 o godz. 23:59.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#27
|
|
Co tu dużo pisać, JŻS i temat wyczerpany
![]() ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#28
|
|
Remis wzialbym bez problemu bo mam duze obawy przed tym meczem. Patrzac obiektywnie, na swoim terenie jest to bardzo wymagajacy rywal ktory ma o wiele lepsza obrone niz my i nie bez przyczyny jest w tabeli tam gdzie jest.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#29
|
Nie jesteśmy faworytem. I tyle. Ale szansę mamy, bo różnice między drużynami w ekstraklasie są do zniwelowania w pojedynczych meczach. Jestem spokojny o zaangażowanie, jeżeli będziemy przy tym mieć trochę farta to wrócimy z trzema punktami. Ale równie dobrze możemy dostać trójkę w plecy, bo pomimo prymitywnej taktyki Cracovia ma lepszych piłkarzy.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 03.03.2020 o godz. 00:37.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Member
Od: 11.2019
Offline |
#30
|
|
Właśnie sobie wracałem furą do domu... I słuchajcie. Odpalam złote przeboje na radiu i nie zgadniecie jaki kawałek leci...
. . . . . . . . . . Dokładnie. Andrea Bocelli: "Time to Say goodbay" ![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|