
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#61
|
|
Mak w przeglądzie sportowym oceniony na 5 . Tak samo jak Chuca i Klemenz .Według mnie Mak wczoraj był motorem napędowym naszych akcji i na pewno obok Sadloka numer 1 w meczu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#62
|
Idąc dalej, czy stać nas na utrzymanie w kadrze (nie grających) Sadloka, Wasyla, Janickiego, Klemenza i Szote zakładając ściągnięcie dwóch kolejnych środkowych obrońców? No raczej nie. Najpierw trzeba zejść z jednych kontraktów, by podpisać następne. W czerwcu będą większe roszady kadrowe choćby ze względu na emeryturę Wasyla. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#63
|
|
Sadlok w środku był już przerabiany i to była tragedia. A lepszego lewego obrońcy niż Sadlok choćby z wczoraj nie znajdziemy. Tak więc sa ważniejsze pozycje do przemyślenia, mianowicie alternatywa dla Brozka, Kuby i Bashy bez ktorych nie istniejemy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2004
Offline |
#64
|
|
Można żałować, że tyle czasu trzymano 07... Poprawa została udokumentowana, więc nie ma o czym gadać. Teraz transfery i wiosną kolejne zwycięstwa
. |
|
|
|
Member
Od: 11.2019
Offline |
#65
|
Dla mnie przeciętny mecz. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Offline |
#66
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Skąd: Jaworzno
Offline |
#67
|
|
Bo Maczek tak grał, gra i będzie grał. Messim nie jest, bardziej Sławkiem v 2, ale co mecz parę groźnych fauli zrobi, pomiesza, nie jest źle. Cieszmy się, że mamy teraz tą przerwę, bo jeśli Klemenz faktycznie dłuższa pauza, to gra parą Janicki - Wasyl to byłaby katastrofa.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#68
|
|
[QUOTE=Karherop;1548421]Ściągnięcie LO daje alternatywne w postaci Sadloka na SO. I tak szczerze, też bym w pierwszej kolejności ściągnął LO, a później kogoś do środka, jeśli miałbym fundusze na 2 wzmocnienia do defensywy. Bo co by nie mówić must have jest i napastnik i skrzydłowy.
Idąc dalej, czy stać nas na utrzymanie w kadrze (nie grających) Sadloka, Wasyla, Janickiego, Klemenza i Szote zakładając ściągnięcie dwóch kolejnych środkowych obrońców? No raczej nie. Najpierw trzeba zejść z jednych kontraktów, by podpisać następne. W czerwcu będą większe roszady kadrowe choćby ze względu na emeryturę Wasyla.[/QUOTE To moze Kwiecien nas zasponsoruje , biorac ze 3 do Wieczystej |
|
|
|
Member
Od: 08.2018
Offline |
#69
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2004
Offline |
#70
|
. Pomijam, że 07 to pseudonim, który jest pieszczotliwy wobec tego co było tutaj pisane o naszym byłym trenerze. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#71
|
|
Nie cytujcie proszę tego bałwana. Niektórzy mają go w ignorowanych właśnie przez takie wpisy.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 20.12.2019 o godz. 21:16.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#72
|
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Offline |
#73
|
|
Pomiędzy kultem a chamską próbą poniżenia jest pełen wachlarz innych możliwości, no chyba, że się dysponuje tylko tym prostym rodzajem umysłu, do którego przemawia tylko czarne-białe
Można Stolarczyka wbrew faktom (bo prawie półtora roku w trudnych warunkach jednak tu przetrwał) uważać za beznadziejnego trenera, ale elementarny szacunek mu się należy i konieczność tłumaczenia tego na wiślackim forum jest naprawdę przygnębiająca. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#74
|
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#75
|
|
To nie jest temat o Stolarczyku , tak chciałbym obu frustratom przypomnieć.
Brak szacunku dla Stolarczyka mówi o was wszystko co trzeba wiedzieć, ale nie musicie się ze swoją głupotą obnosić w każdym temacie, bo zwyczajnie przynosicie wstyd reszcie kiniców Wisły gówniarskimi przydomkami typu "07". Ty Ogryzek jesteś bardzo prostym człowiekiem, w negatywnym rozumieniu tego słowa, ale sytuacja w jakiej znalazł się Stolarczyk była złożona. Co się stało jak Skowronek zdjął w Zabrzu Maka, Brożka i Błaszczykowskiego wszyscy widzieli. O ile uważam Skowronka za lepszego trenera, to olewanie problemów takich jak wąska kadra i plaga kontuzji przy ocenie Stolarczyka jest głupie. Zresztą, nie sądzę żeby wiele osób interesowały wasze "przemyślenia" dlaczego obrażanie Stolarczyka jest OK.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 21.12.2019 o godz. 12:08.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#76
|
(Nie zapomniałem twoich chamskich i wulgarnych uwag na SB mających mnie ponizyc i osmieszyć.) btw Zapomniałeś jak obrażałeś mnie jak proponowałem Skowronka na trenera Wisły jako pierwszy na tym forum? Jak mnie wtedy wyzywałeś? Teraz sam piszesz że Skowronek lepszy od Stolarczyka.... Żałosny pajac jesteś. Wszystkich którzy od dawna widzieli lichość Stolarczyka poobrażałeś. (nawet dzisiaj musiałeś dodać swoje zakompleksione uwagi ad personam - "prosty" itd. Po co? Leczysz kompleksy?) Cytując cie bucu: Zresztą, o tym wszystkim można dyskutować, ale braku minimum szacunku dla ROZMÓWCY nic nie usprawiedliwia.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 21.12.2019 o godz. 12:33.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#77
|
Ściągnięcie Brożka miało bardzo dużo do rzeczy, bo nagle Górnik mógł olać defensywę i atakować całym zespołem. Z Pogonią został, to musieli uważać a i tak ich pod koniec ostro postraszył. Skoronek wyciągnął wnioski. Pisanie o 2-3 miesiącach kiedy grał w każdym meczu innym składem, gdzie czasem ponad połowę stanowiły rezerwy też nie jest poważne. Skowronek lepiej ustawił zespół w obronie i poprawił znacznie SFG, ale sytuacji Stolarczyka i tak by nie ogarnął. Zresztą, o tym wszystkim można dyskutować, ale braku minimum szacunku dla Stolarczyka nic nie usprawiedliwia.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 21.12.2019 o godz. 12:12.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#78
|
|
raindog - ostro przeginasz, a twoja wiara że wystarczy dobrze ułożyć czwartoligowe rezerwy żeby punktowały jest naiwna. Ale nie ma sensu ciągnąć tematu. Absolutnie nie przyjmujesz do wiadomości faktów.
O ile widzę że Skowronek jest lepszym trenerem, to w trakcie kryzysu też by dużo nie zdziałał. To nie był materiał ludzki na grę w ekstraklasie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 21.12.2019 o godz. 12:41.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2012
Offline |
#79
|
|
Sezon ogórkowy oficiajlnie rozpoczęty. Nie ma o czym gadać to powody do kłótni zawsze się znajdą... Święta idą, idźcie sprzątać.
|
|
|
|
Member
Od: 08.2018
Offline |
#80
|
|
6 grzechów głównych Stolarczyka to:
1. Zle przygotowanie fizyczne do sezonu. 2. Brak taktyki. 3. Brak schematow sfg. 4. Uporczywe wystawianie Chuci,jako skrzydłowego. 5. Przywiazywanie się do nazwisk i pozycji. 6. Nie wyciąganie wniosków z popelnionych błędów. Zanim niektórzy na mnie naskocza, mimo tego mam szacunek do Stolarczyka, za to że był z nami w tych trudnych chwilach, tego się nigdy nie zapomni. Jednak rzeczywistosc pokazuje, żeby był trenerem średniej jakosci, musi się niestety sporo nauczyć, może podobnie jak nasz obecny trener ,wykorzysta ten czas na nauke, tego mu z całego serca życzę. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2004
Offline |
#81
|
|
Podziwiam was za dyskusję z wolfym. Przecież to chyba największy idiota na tym forum. Jego posty są tak absurdalne, wulgarne i chamskie, że to ręce opadają. Merytorycznych argumentów od niego się nie usłyszy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#82
|
2. Taktyka była i kiedy wszyscy byli zdrowi jakoś to funkcjonowało. Ale nie była mimo wszystko optymalna przy aktualnej kadrze, tu się zgodzę. 3. Zgoda. Zwłaszcza że Klemens i Janicki mają warunki fizyczne i pokazali że potrafią strzelić, podobnie Niepsuj i Burliga. Dopiero Skowronek to poukładał. Duży kamyczek do ogródka trenera. 4. Zgoda, z drugiej strony często nie miał kto tam grać. 5. Bez jaj. Grali wszyscy zdrowi i często na nieswoich pozycjach, z konieczności. Boguski to chyba tylko na bramce nie pograł. 6. Zgoda co do taktyki, co do składu - grali Ci co mogli. Zmiana trenera wyszła nam chyba na dobre (ale cudów nie ma, bo być nie mogło). Stolarczyk zasługuje na szacunek kibiców Wisły, nie ma sensu też udawać że był naszym głównym problemem i wszystko poza tym było cacy. Bez solidnych wzmocnień Wisła się nie utrzyma w ekstraklasie i nie mam tu na myśli młodych, zdolnych inwestycji a'la Zdybowicz czy Szota. Jeżeli Skowronek będzie miał dylematy "Boguski czy Zdybowicz" albo musiał wpuszczać Wasilewskiego za Bashę... To się nie uda. Tak samo nie ma sensu liczenie że Brożek i Błaszczykowski zagrają wszystko od deski do deski, a przede wszystki bez Pawła nie mamy ofensywy.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 21.12.2019 o godz. 16:54.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
#83
|
|
Nie ukrywam, że należałem do tych, którzy bronili Stolarczyka niemal do końca, ale teraz z perspektywy czasu wychodzą jego duże błędy. Nie trzeba być Bóg wie jakim trenerem, żeby wpaść na pomysł, że jak drużynie nie idzie, to trzeba murować i urywać punkciki, żeby poprawić morale,(co zrobił Skowronek, bo jest bardziej doświadczonym trenerem) a Stolarczyk chciał grać to samo bez względu na okoliczności i grubo się na tym przejechał. Doceniam wszystko co zrobił w poprzednim sezonie, że uratował ten klub przed upadkiem, ale jak przeczytałem ten niedawny wywiad z nim i pytanie o mecz z ległą, to załamałem ręce. Jeżeli dla niego ten mecz, to był z gatunku "takie mecze się zdarzają najlepszym" to naprawdę zaraz po jego zakończeniu powinien zostać zwolniony. Obecna sytuacja, to też w sporej części wina tego, że wszyscy na czele z zarządem tak bezgranicznie wierzyli w Stolarczyka, teraz trzeba ten bajzel sprzątnąć, ale jestem przekonany, że damy radę.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#84
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#85
|
|
w zabawach statystyką lepsze miejsce na to powyzej niż w meczówkach
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2013
Offline |
#86
|
|
Tak Skowronek jest super bo wygrał dwa mecze mając full kadrę do dyspozycji:
1. Z Pogonią która sabotowała grę w piłkę nożną, a mimo to i tak od 60 minuty nie schodziła z naszej połowy i pewnie gdyby chcieli zdobyć gola to by to zrobili 2. Z ŁKS którego obrońca w 10 minucie postanowił dostać czerwo. 80 minut graliśmy przewadze z najgorszą drużyną ligi, a i tak jakoś tej przewagi wydatnie nie było widać. Stolarczyk jest be bo przegrywał mecze bez Bashy, Kuby, Brożka a więc praktycznie wszystkich jakościowych piłkarzy i należy go teraz obrażać mimo, że rok temu był z nami w najtrudniejszym momencie dla klubu i potrafił dać nam bardzo fajne chwile. Skowronek jest super bo ma full skład i ogrywa drużyny które prezentują się jeszcze tragiczniej od nas. Przypominam, że na forum panowała teoria że wszystko posypało się po odejściu Sobolewskiego i że to Sobol był takim geniuszem. Była to teoria kiedy Sobol zaliczył świetny start w Płocku. Nagle po 7 nie wygranych meczach (w tym 5 porażkach) ta teoria dziwnym trafem ucichła. Sam gram w piłkę na poziomie okręgówki. Mamy w składzie dwóch zawodników którzy ciągną ten wózek. Wiem doskonale jak wygląda nasza gra, z tymi zawodnikami w składzie a jak wygląda nasza gra bez nich. I choćby do naszej drużynki przyszedł Guardiola to wiem, że bez tych dwóch grajków .... zrobimy na tym boisku, bo reszta tylko się kopie po czole. Zachowując wszelkie proporcje podobnie jest w Wiśle. W Zabrzu doskonale widzieliśmy co się stało po zejściu kluczowych zawodników. W pół godziny straciliśmy 3 bramki! Stolarczyk natomiast musiał sobie bez nich radzić (i bez kilku innych) w kilku meczach po 90 minut. Widniały tutaj posty pełne krytyki Stolarczyka że Sadlok wykonuje wszystkie wolne. Wręcz był za to tutaj linczowany. Dzisiaj Skowronek jest super trenerem bo wygrał mecz po bramce Sadloka z wolnego która ustawiła spotkanie. Nikomu nie przyszło do głowy że Stolarczyk raczej nie strzela sobie w kolano i do wolnego nie ustawia zawodnika który wykonuje najgorzej rzuty wolne a tego który na treningach pokazuje że potrafi. Jesteście .......onymi mądralami a chuja się znacie. Nie wiecie co się dzieje na treningach, w szatni itp. W ocenie trenera liczy się dla was tylko wynik nie patrząc na żadne inne składowe. Dla Was trener będzie super nawet jeśli drużyna nie stworzy żadnej składnej akcji przez cały mecz, ale wygra bo obrońca drużyny przeciwnej poda do bramkarza a ten przepuści sobie piłkę pod podeszwą pozwalając jej wturlać się do bramki... Nie twierdzę że Stolarczyk jest super trenerem, ani Skowronek chujowym. Natomiast nie widzę jakieś znaczącej poprawy w grze zawodników, zwłaszcza biorąc pod uwagę że wszyscy najważniejszych graczy Skowronek miał do dyspozycji i jakich rywali miał Stolarczyk a jakich Skowronek. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#87
|
|
^
Trudno się w tym nie zgodzić. Pominąłbym tylko fragment o Pogoni sabotującej grę i o tym, że nie było widać naszej przewagi w meczu z ŁKS. Dopóki trzeba było, przewagę było widać. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#88
|
https://mobile.twitter.com/Krotka_Pi...62181861117954 Chyba każda nasza kontra w meczu z Rakowem się tak kończyła (jeśli dobrze pamiętam nasz pierwszy celny strzał w 90min Sadloka gdzieś z 35m?), jak tylko przeszliśmy z piłką za połowę to paraliż i wycofanie aby sobie poklepać w obronie. Teraz przynajmniej jest jakaś wiara, ciąg do przodu, nawet w meczach w których przegrywamy zdobywamy bramki, jakby się w głowach tych piłkarzy coś odblokowało (a że kondycyjnie leżymy od 70min to należy podziękować tym którzy tak przygotowali drużynę).
Ostatnio edytowane przez royalmichael : 23.12.2019 o godz. 14:50.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#89
|
Tak jak zgadzam się z opinią że musieliśmy zmienić trenera bo pewna formuła się wyczerpała tak daleki jest od stwierdzeń że Stolarczyk jest słabym trenerem. No i bardzo dobrze Gunner1906 zauważył, już skończyła się magia Sobolewskiego, a jeszcze niedawno twierdzono na forum, ze to on za wszystko odpowiadał, a Stolarczyk tylko podpisywał protokół. ![]()
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2004
Offline |
#90
|
|
Pytanie dlaczego podobno ten przyzwoity/dobry trener nigdzie nie pracował(wcześniej szybko mu podziękowano w Pogoni)
. |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|