
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#1
|
|
Z radością zawiadamiam, że - trzymając jak zwykle rękę na pulsie - w dniu dzisiejszym odnotowałem wpis w KRS dotyczący (m.in.) zarejestrowania przez sąd podniesienia kapitału zakładowego Wisły Kraków S.A. o kwotę 4.000.000,00 zł.
Oznacza to, że nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na listonosza z akcjami, ponieważ zarząd może je wreszcie ważnie wystawić. P.S. Dziennikarzu, nie bądź świnia, podaj źródło informacji jak ją przepiszesz ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#2
|
Fajnie będzie dostać te akcje, choć nie ma w tym żadnej winy Wisły to fakt przeciągania powodywał jednak spore zniecierpliwienie. Czy ktoś wie jak wygląda kwestia(proces) ewentualnej sprzedaży? |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#3
|
|
![]() Mniejsza o to. Cytat:
|
||
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#4
|
|
Zadnych akcji nikt nie dostanie tylko certyfikaty posiadania akcji
![]() ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#5
|
|
Z tego, co było wrzucone na beesfund wynika, że będą odcinki zbiorowe akcji, czyli pełnoprawne dokumenty akcji.
A nawet jakby były jakieś bliżej nieokreślone certyfikaty, to po upływie miesiąca od rejestracji podwyższenia, na każde żądanie akcjonariusza, psim obowiązkiem spółki jest mu wydać akcje. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#6
|
![]() Co do tego okresu, to ponoc 60 dni, a nie miesiac (wg beesfund). ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#7
|
|
Że sobie ktoś to nazwał certyfikatem, wcale nie oznacza, że to jest jakiś certyfikat
![]() A co do terminu, to przepis brzmi tak: Akcjonariusz nabywa roszczenie o wydanie dokumentu akcji w terminie miesiąca od dnia rejestracji spółki. Zarząd zobowiązany jest wydać dokumenty akcji w terminie tygodnia od dnia zgłoszenia roszczenia przez akcjonariusza. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#8
|
|
No to pisz do beesfund, bo wszystkie informacje, o ktorych ja wspomnialem, pochodza od nich
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#9
|
|
60 dni może być wewnętrznym terminem między Beesfund a Wisłą, ja tam piszę jak jest w naszych relacjach ze spółką.
Co do certyfikatu, to w zacytowanym fragmencie jest w pierwszej kolejności o "dokumentach akcji" (czyli poprawnie), więc wolę pisać jednak do Ciebie, skoro stwierdziłeś, że Cytat:
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#10
|
|
No bo nikt nie dostanie akcji, w trakcie wysylki z innymi nagrodami. Dostanie certyfikat o ich posiadaniu. To, ze na zadanie bedzie mogl je dostac to odrebna sprawa. O to mnie sie rozchodzi, gdyz wiele osob uwaza, ze klub bedzie wysylal akcje
![]() ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#11
|
Nie siej fermentu. Ze strony Beesfund: Wszystkie akcje oferowane w serwisie Beesfund są imiennymi akcjami papierowymi. Projektodawca po zakończeniu projektu wysyła do użytkowników numerowane, ostemplowane i podpisane dokumenty akcji. Dodatkowo każdy inwestor jest wpisany do księgi akcjonariuszy. Dla ułatwienia dodam, że uczestniczyłem już w innych emisjach na Beesfund i przychodziły najnormalniejsze na świecie akcje. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#12
|
|
Poczekamy, zobaczymy. Poki co niech powysylaja do wszystkich pamiatki z Kuba
![]() ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#13
|
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#14
|
|
Odcinek zbiorowy akcji to, tłumacząc to najprościej jak się da, pełnoprawny dokument akcji zrobiony "zbiorczo" aby właśnie uniknąć konieczności wydawania pojedynczych akcji. Traktuje się go jak każdą pojedynczą akcję, jest oryginałem, papierem wartościowym (a nie "pamiątką"), tyle tylko, że w danym dokumencie znajduje się wskazana, większa od jednej, liczba akcji o wskazanych seriach i numerach. Można nim posługiwać się w obrocie dokładnie tak samo jak każdą inną akcją.
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|