The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: W jakiej formie chcesz temat meczowy?
Tekst, grafiki i statystyki 128 92,75%
Sam temat bez niczego 10 7,25%
Głosujących: 138. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 19.04.2017, 12:43
abcabc napisał(a):Wyświetl post
Coooo?

I to ty śmiesz mówić o głupocie i bełkocie?
Zgranie do zawodnika nadbiegającego z głębi pola to nowy schemat?
Przecież coś tak głupiego, że w głowie się nie mieści.
Ty nawet nie jesteś w stanie napisac konkretnie o jakie zagrania ci chodzi. Czy zgranie do nadbiegającego na skrzydle, czy w środku. Ale jakby nie było, to oba zagrania są stare jak świat w Wiśle. Na boku robił to Jović, Burliga, Sadlok. W środku Brożek, a nawet Boguski.
Więc o czym ty człowieku piszesz?

Nowe to były machinacje przy rozgrywaniu rożnych i wolnych. Ale i tego już za bardzo nie robią.
Nowość to też cofnięcie się i nie tracenie sił na pressing (to akurat może nie być złe). Chociaż Sobol już tego chyba próbował.
Plus Kiko to ustawianie taktyczne tak, żeby nie było luk. Czasem to wychodzi.
Dobrze wiesz (albo i nie) że wcześniej te akcje były inaczej (gorzej) rozgrywane. Teraz reszta drużyny ściąga obrońców tak że strzelec ma wolny plac. Zupełnie nowa jakość IMHO.
Kolejna nowinka to częste przeżuty od obrony na wolne skrzydło (wcześniej były one grane głównie bezpośrednio do napastnika na zgranie albo liczenie że sam sobie poradzi z czwórką obrońców). To zresztą wszyscy chyba zauważyli. Bardzo często też zmieniamy stronę boiska na mniej zatłoczoną.
Ogólnie staramy się rozgrywać akcje na jak najmniejszą liczbę podań jeżeli tylko jest taka możliwość. Nie ma miliarda bezpiecznych podań jak za Moskala, zawodnicy próbują trudniejszych i bardziej ryzykownych. Pięć się nie uda, za szóstym nasz ma sytuację bramkową. Nie byłoby to możliwe bez zmiany organizacji gry obronnej gdyż nieustannie nadziewalibyśmy się na kontry.
Pressingu bliżej bramki nie było wcześniej. Był na całym boisku dopóki starczyło sił.

Jest tego więcej. Gramy inaczej. Przede wszystkim jednak jesteśmy doskonale przygotowani fizycznie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 19.04.2017 o godz. 16:35.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:34.