
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#91
|
|
Trafione w punkt!
Wziety za darmo grajek z 3 ligi w miejsce ogranego w ekstraklasie Popovicia. W dodatku do interesu dołożyli kase ruscy i mamy transferowy majstersztyk. Szkoda tylko ze kontrakt jest taki krótki, bo za rok pewnie parol na niego zagnie Legia lub Lech. Panie @Mercury niewiem czy sobie zdajesz sprawe z tego, ze biorac pod uwage ostatnie 16 kolejek w ekstraklasie jesteśmy 3 najlepiej punktujaca ekipa w lidze. To jest ekstraklasa i tu nie trzeba cudów by byc na podium. Wystarczy wspomniec z jaka latwoscia ogralismy tu Lechiei Jage. I Ty mowisz że stac nas na walke o max 8-12 miejsce
Ostatnio edytowane przez Karherop : 18.03.2017 o godz. 10:58.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit
Offline |
#92
|
|
|
|
|
Miodek
Od: 06.2004
Skąd: Dębniki
Offline |
#93
|
|
@Merkury,
pierwszy raz w swojej trzynastoletniej bytności na forum daję komuś ignora. Ja rozumiem, że jesteś pesymistą i takie nastawienie do życia pomaga Ci przeżywać późniejsze rozczarowania, ale nie zamęczaj tym innych. Tych żali nie da się czytać. Jak nie umiesz się z niczego cieszyć, to przynajmniej nam pozwól. Pa. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Szczawnica
Offline |
#94
|
|
Wiem ze to dopiero 6 mecz ale jak dlamnie wygladamy bardzo dobrze pod wzgleden wydolnosciowym. Okolo 75 minuty wiekszosc druzyn puchnie a my wrzucamy 6 bieg.
Czyli jednak da rade zagraniczny trener moze prYgotowac druzyne do sezonu i wcale nie trzeba biegac po gorach jak to w zwyczaju ma PMŚ. ![]()
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#95
|
|
A kto ostatnio biegał po górach?
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#96
|
|
A kto promuje Bartosza na siłę? W defensywie jest tragiczny, ale w przodzie zawsze robił sporo dobrego, strzelone bramki nie są przypadkiem. Strasznie irytujące są te przyjęcia rodzące niepotrzebne straty, w meczu z Legią było to samo.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 18.03.2017 o godz. 12:52.
|
||
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Galicja
Offline |
#97
|
|
Ten mecz zepsuł nam sędzia. Byłoby podejrzewam spokojne 2/3-0 gdyby nie kardynalny błąd, uznający bramkę na 1-1.
Oglądałem w powtórkach i ewidentnie Krivec blokuje Załuskę. On chce wyskoczyć więc wystarczy nawet lekkie oparcie ramienia, aby wytracić go z równowagi. I to się dzieje. Faul na bramkarzu szkoleniowy jako definicja dlaczego wprowadzono pole bramkowe. Nie dlatego żeby sie bramkarz tam naparzał w powietrzu z napastnikami tylko, aby umożliwić mu jego robotę czyli wyjscie do piłki. Zmieniam też zdanie o grze Wisły po oglądnięciu meczu w TV. Z pozycji trybun wyglądało to średnio w pierwszej połowie. Obraz z TV pokazał, że graliśmy jak zawsze mądrze, więcej było gry piłką, byliśmy zdecydowanie lepsi. Z rytmu kompletnie wybiła ich bramka z dupy. Tak czy inaczej w 100% zasłużone zwycięstwo. Zaczynać juz rozmowy z Kiko o przedłużeniu umowy. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#98
|
|
A wg mnie gol na 1-1 to błąd Załuski. Brak jakiegokolwiek zdecydowania w tym co robił. Nawet za bardzo do piłki nie wyskoczył tylko czekał, aż mu spadnie na pięść.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Offline |
#99
|
Napisałeś, że kolejny raz słaby mecz, straty, dawał się wkręcić w boisko. Klap klask, idź ekspercić z Wojtkiem Kowalczykiem na onkologii |
|
|
|
Junior Member
Od: 08.2016
Offline |
#100
|
|
sorry za off topa,
można "U Wiślaków" zobaczyć dziś mecz o 18?
Ostatnio edytowane przez viper1 : 18.03.2017 o godz. 14:31.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#101
|
|
Napisałeś o Llonchu:
Już pomijając te przechwyty z Piastem (ten gdzie Brozio sp... nie odgrywając z powrotem do Pola), oraz ten wczorajszy, dzięki któremu padła bramka, to jeśli uważasz, że na to, żeby w jednej akcji zaatakować bramkarza i zdążyć dopaść obrońcę, do którego ten ostatni podał, i zabrać temu obrońcy piłkę, wystarczą przeciętne jak na naszą ligę szybkość, zwrotność i dynamika, to te okulary w awatarze idealnie oddają to, co można sądzić o kimś, kto napisał takie słowa. 8-) |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Szczawnica
Offline |
#102
|
|
Ogryzek
chodzilo mi o to ze wiekszosc tutaj plakalo, jak to trener przygotowania fizycznego z Hiszpanii wydaje mi sie ze zaden klub wczesniej w polsce nie miał podobnych przygotowac do rundy wiosennej nic nie trzeba bo jak widac nasi zapierdalają az miło i oby tak dalej brawo panowie!! ![]()
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2011
Skąd: Kraków
Offline |
#103
|
|
|
Member
Od: 05.2016
Offline |
#104
|
|
Zaluska przy pierwszym golu dla Wisly Plock powinien rozpaczliwie wybijac pilke poza swoje pole bramkowe. Dla mnie za takie cos powinien przynajmniej jeden mecz spedzic na lawce. Wisla za duzo traci bramek po bledach bramkarzy ktore w ostatecznym rozrachunku kosztuja bardzo duzo klub.
Dla mnie powinien byc zmieniona ustawienie na 3 z tylu bo Wisla predko nie dorobi sie 3 obroncow na poziomie Glowackiego a 2 linie z pomoca 2 mlodych kolumbijczykow moze miec najsilniejsza w lidze. Pytanie czy to bedzie 2 linia ala Legia ktora gra praktycznie bez napastnika i kazdy wystepujacy w pomocy ma obowiazek zdobywania goli czy moze przyjdzie do Krakowa krol strzelcow z ligi wegierskiej i zacznie masowo strzelac bramki jak Nikolic. Wiem, pieniedzy nie ma ale trzeba szukac. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#105
|
![]() Nie wiem czy przygotowanie Kiko czymkolwiek się różniły od przygotowań Probierza czy innych rodzimych trenerów. Raczej kwestia niuansów. btw Twój wpis zabrzmiał jakby Kiko odkrył co najmniej koło ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#106
|
|
nieszczęscie przy drugiej bramce zaczęlo się od Sadloka.zobaczcie co robi po stracie.
![]()
dziękuję za uwagę
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit
Offline |
#107
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#108
|
|
Bramka na 1:1 na konto Załuski, był we własnym polu bramkowym, powinien wyskoczyć po piłkę zdecydowanie, nawet z podciągniętym kolanem, jakby się Kriwec załapał to jego problem. Pereiko by tak zrobił.
co on w ogóle zrobił przy tej bramce.... Po pierwsze nie próbował nawet łapać tylko jakieś śmieszne wybijando. W ogóle Załuska rzadko łapie piłkę, takie granie na piłka parzy, bardzo często wybija jak można łapać. Po jednym złym strąceniu też był smród pod naszą bramką, na szczęście dobitkę też obronił. Po drugie nawet nie wyskoczył, stanął na końcach palców i się przewrócił. Generalnie zagrał słabo i jedna świetna interwencja z 1 połowy tego nie zmienia. Trzeba liczyć, że to tylko wypadek przy pracy, bo Misiek jest równie elektryczny, a Załuska przynajmniej umie grać nogami. Z bloku obrony - druga bramka tylko i wyłącznie na konto Gonzaleza, dał się objechać jak junior. Głowacki, Sadlok bardzo dobrze. Cywka najaktywniejszy z nich wszystkich, widać końskie zdrowie, duża zadziorność, świetna dynamika. Jeszcze jakby nie był taki drewniany to już byłoby super. No ale pewnie jakby nie to, to gość by skończył w Premiership a nie u nas. Pomoc - Lonch świetny, Mączyński słabiutki. Aż zdziwiony byłem, że Stilić nie za Mąkę. Boguski jak zwykle, gdy jest w gorszej dyspozycji. Parę przebłysków, a potem znikajłow. Videmont trochę zagubiony, ale chciało mu się grać, bardzo się starał, widać niezłe umiejętności techniczne. Brlek - rewelacja, najlepszy na boisku. Brożek - w stylu Boguskiego. Zmiennicy zrobili nam wynik, Zachara i Bartosz wnieśli sporo ożywienia. Bez błysku znowu Stilić, który zalutował bramkę kolejki, jeśli nie sezonu. Niestety nie przez przebłysk geniuszu, a przez to, że jest zupełnie bez formy i się go w ogóle piłka nie słucha. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Krakow
Offline |
#109
|
|
Ty nie widzisz gosciu ze napastnik Plocka odepchnal Zauske raz cialem dwa ręką? Iz czego mial sie odbic jak zostal "przesuniety"? Pomysl albo zobacz powtorke zza bramki
To jest faul, bo dzialo sie to w piatce. ![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#110
|
Oczywiście ze błąd ,bo stał i czekał?na co....? w sumie on teraz i tak gra lepiej i pewniej.od pierwszego meczu z Kiko jak trenrem w kazdym meczu wybrania jaka sytuacje ,mozna byc powiedziec setkę dla rywala.Duzy progres,i ktos pewny w bramce,,,jak sobie pomysle o wyczynach Buchalika albo Miśka... ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#111
|
|
Pereiko by gościa tam sam przestawił i jeszcze go znokautował. Fabiański też miał podobne problemy w Premiership dopóki chłop nie wziął się za siebie mocno. Wiadomo, że sędzia by się wybronił z decyzji o faulu na bramkarzu, ale to było raczej lekkie oparcie ręki niż jakiś oczywisty faul.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#112
|
|
Zasłuska uratował nas w kilku sytuacjach i nawet (wiel)błąd przy bramce na 1-1 tego nie zmieni. Nie stać nas na bramkarza idealnego, więc mamy po prostu solidnego, który tak jak każdy, nie jest bez wad.
Zresztą nie widać tego dokładnie na kamerze, ale jednak Kriviets przeszkadzał mu dość mocno w dobrej interwencji i gdyby sędzia odgwizdał faul to też by nikt nie miał pretensji. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#113
|
|
moge sie zgodzic z tym,ze to jest faul.ale to,ze w piatce nie ma juz zadnego znaczenia.dawniej w "piątce" bramkarz byl szczególnei chcroniony i kazdy kontakt z nim był faulem.teraz juz tego przepisu nei ma
![]()
dziękuję za uwagę
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Krakow
Offline |
#114
|
|
To po co ta piatka jest? W takim razie traci ona sens bytu.
Poza tym tu nie chodzi o nietykalnosc. Napastnik Plocka poprostu go odepchnal pomagajac sobie reka gdy ten szykowal sie do interwencji. Faul bez dwoch zdan ![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#115
|
|
Z piątki jedynie wybija się piłkę po niecelnym zagraniu drużyny przeciwnej na tą chwilę
Dla mnie bardzo słaby mecz Załuski i tyle, rozegrał w tym sezonie dużo lepsze (chociażby ostatnio z L). Dwa babole, jedna świetna interwencja, reszta to był jego obowiązek. Można się kłócić, że był faulowany, ale już widzę jak sobie tak daje wejść na głowę Pereiko, Boruc czy inny charakterny gość. Po prostu zabrakło zdecydowania i jaj w tej sytuacji. Często podobne wtopy zaliczał Fabian w P-League zanim trochę nie przypakował i nie zmienił podejścia. Trochę to trwało. Zabrakło doświadczenia w takiej męskiej grze i tyle, wychodzą lata wygrzewania ciepłej ławeczki w Celticu. Ja go nie krytykuje ogólnie. Po dłuższym czasie w bramce trochę okrzepł i widać, że jest na pewno lepszy od Miśka. Tak samo jak Misiek ma świetny refleks, ale do tego dokłada bardzo dobrą grę nogami. Obydwaj mają problemy z wrzutkami, również obydwaj mają dobre czucie do wychodzenia z bramki i wyciągania piłek puszczanych na styk. Gra nogami sprawia, że wyżej cenię Załuskę, ale pod względem bronienia prezentują podobny poziom. Przyznam, że wpieniała mnie gra nogami Miśka, a teraz wpienia mnie to, że Załuska prawie nigdy nie łapie piłki. Bardzo często wybija, gdy powinien łapać. Ok, rozumiem, czasem się zdarza - niestety Załusce nagminnie. Generalnie na tą chwilę Załuska jest numerem jeden, ale tylko dlatego, że Misiek nie umie grać w piłkę.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 18.03.2017 o godz. 22:35.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#116
|
|
Pareiko nie takie babole popełniał, pamięć bywa krótka.. że nie wspomnę o Borucu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#117
|
|
s1mone
Sporo racji na temat Załuski - dobrze opisałeś jego mocne i słabe strony. Niemniej nie jeden sędzia gwizdnął by faul na Załusce. Dobrze że sie wszystko dobrze skończyło. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#118
|
|
Nie. Dobrze pamiętam. Tyle, że Pereiko czy Boruc przez brak koncentracji / lekceważenie / zbyt dużą pewność siebie, a Załuska w tym przypadku przez całkowitą odwrotność powyższych. Po prostu błąd i tyle, nie ma o czym gadać. W takich sytuacja jak opisywana Pereiko wyciągał kolano i kasował gościa który z nim próbował skakać. I było to całkowicie zgodne z przepisami. Raz nawet pamiętam jak któregoś legionistę tak skasował, że prawie burda była.
Z resztą to podstawowe abecadło bramkarskie, wyskakujesz po swoją piłkę z wyciągniętym kolanem. Jak ktoś się nadzieje jego problem. Miał dużo czasu. Powinien zrobić krok do tyłu i zdecydowanie wyskoczyć z rozbiegu z wyciągniętą nogą. Zamiast tego gapił się cały czas do góry i czekał aż piłka spadnie próbując wyskoczyć 'z miejsca'. Wiadomo, ktoś go pchnął czy tam położył na nim rękę. Ale to normalka, sędzia sędzią mógł to zagwizdać - nie musiał, bramkarz jest od tego, żeby w takiej sytuacji minimalizować ryzyko.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 18.03.2017 o godz. 22:48.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Krakow
Offline |
#119
|
|
Zaluska nie popelnil zadnego bledu w tym meczu. Obronil 2 bardzo trudne strzaly reszta pewnie. Przy bramce byl faul wiec bramka na konto sedziego.
A co do tej piatki to zlikwidowac ja i wyznaczyc 2 miejsca do wznawiania gry. Po co te linie malowac bezsens. P.s jak mial wyciagnac kolano jak byl odepchniety gdy pilka byla jeszcze 10 metrow nad bramka? Kolano wyciaga sie w rozbiegu przynjamniej 2 kroki trzeba zrobic by staranowac przeciwnika. Z miejsca to nic nie daje.
Ostatnio edytowane przez regan : 18.03.2017 o godz. 22:56.
![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2014
Offline |
#120
|
• Znowu roztropek od futbolu podwórkowego. I od Videmonta, którego nie może znieść (zapewne kark, który tylko karki lubi). • Oczywiście, że Gonzalez zawalił i potem bierny Głowacki. • To jest zabawne. Wg roztropka od przepychania są Sadlok i Cywka, ale nie Głowacki. A dlaczego Głowacki jest wyłączony z tego obowiązku? On ma sobie oglądać widowisko? Głupota niebywała.Może też jest zwolniony od trzymania linii spalonego? Cywka akurat robił, co miał robić. Sadlok się odsunął, choć już był tam gdzie trzeba. A Głowacki puścił swojego zawodnika, tego który strzelił faulem bramkę. Tak więc dyletantyzm tego gościa jest kompromitujący. Ale ignorant sam tego nie zauważy. Tak jak poprzednio jego bełkot o szczęściu przy wrzutce "bo patrzył na piłkę". ![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|