The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
heoij
Senior Member
 
Od: 12.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 08.08.2016, 14:35
Cytat:
Jakub Meresiński skazany prawomocnym wyrokiem sądu

Po naszym piątkowym tekście o zarzutach dla Jakuba Meresińskiego w sprawie potencjalnego wyłudzania VAT oraz podejrzeniu prania brudnych pieniędzy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przedstawiciel właściciela Wisły Kraków zapewniał, że Jakub Meresiński nigdy nie był karany. Nie jest to prawdą, bo 27 kwietnia 2016 roku uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego w Częstochowie dla 30-latka.
Jak informuje LoveKraków.pl prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Prokuratura Rejonowa w tym mieście prowadziła śledztwo w sprawie podrabiania dokumentów przez Jakuba Meresińskiego. – Podrobił świadectwo ukończenia jednego z liceów w Tychach oraz świadectwo maturalne. Były wystawione na 2006 rok – informuje prokurator Ozimek.
Z podrobionymi dokumentami Meresiński w 2013 roku wpisał się na listę studentów jednej z częstochowskich uczelni na kierunek Administracja.

Informacje te potwierdza Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie Tomasz Przesłański. – Zapadł wyrok nakazowy w sprawie świadectwa ukończenia szkoły oraz świadectwa dojrzałości. Wyrok jest już prawomocny – mówi prezes.
Wyrok zapadł w marcu 2016 roku, uprawomocnił się 27 kwietnia. Meresiński został skazany na karę grzywny w wysokości stu stawek dziennych po 10 złotych, to jest łącznie 1000 złotych.
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...adu_16129.html
Wychodzi na to, że gość nie ma matury...
it
Senior Member
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 08.08.2016, 14:45
heoij napisał(a):Wyświetl post
Wychodzi na to, że gość nie ma matury...
Ale za to ma studia ))
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 08.08.2016, 14:48
it napisał(a):Wyświetl post
Ale za to ma studia ))
Bez matury studia są nieważne
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
it
Senior Member
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 08.08.2016, 15:01
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Bez matury studia są nieważne
A to właśnie niekoniecznie.

Szybki cytat z neta:

Cytat:
A co w przypadku, jeżeli osoba , która ukończyła technikum, dostarczyła pani w dziekanacie dyplom jego ukończenia z zapewnieniem, że świadectwo dojrzałości dostarczy później. Pani w dziekanacie w dobrej wierze przyjęła zapewnienie absolwenta szkoły średniej. Następnie nie sprawdziła przez roztargnienie bądź zapomnienie, czy świadectwo dojrzałości zostało doniesione. Taka osoba została dopuszczona do egzaminów wstępnych na studia wyższe , które zdała na ocenę bardzo dobrą i uzyskała status studenta. Na dodatek, każdy kolejny rok studiów zaliczyła na średnią powyżej 4,0 otrzymując stypendium naukowe. W końcu przyszedł ten wyczekiwany , upragniony 5 rok, na którym broni się pracy magisterskiej. Student przystępuje do złożenia egzaminu magisterskiego i obrony pracy magisterskiej. Okazuje się, że wszystko przebiegło dla niego pomyślnie i uzyskał dyplom magistra na ocenę dobrą.
reklama

Powstaje pytanie czy taki dyplom bez posiadania matury jest ważny?

Art. 156. § 1. 7) kodeksu postępowania administracyjnego. stwierdza; organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji, która:

zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa.

Natomiast Art. 156. § 2 k.p.a. określa, że: nie stwierdza się nieważności decyzji z przyczyn wymienionych w § 1 pkt 1, 3, 4 i 7, jeżeli od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło dziesięć lat, a także gdy decyzja wywołała nieodwracalne skutki prawne

W powyższym przypadku decyzja o przyjęciu na studia osoby, która nie zdała egzaminu maturalnego, zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa , ale ze względu na wywołanie nieodwracalnych skutków prawnych, w postaci zaliczonych egzaminów na studiach oraz zdanego egzaminu magisterskiego pozostaje jako ważna w obrocie prawnym.

W związku z tym, tak uzyskany dyplom magistra jest ważny.
Pewnie to jedna z możliwych interpretacji, ale jak najbardziej dopuszczalna.
Więc nasz rowerzysta może być magistrem bez ważnej matury :]
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 08.08.2016, 15:04
it napisał(a):Wyświetl post
A to właśnie niekoniecznie.

Szybki cytat z neta:



Pewnie to jedna z możliwych interpretacji, ale jak najbardziej dopuszczalna.
Więc nasz rowerzysta może być magistrem bez ważnej matury :]
Jak składał dokumenty w 2013 roku, to ciężko o magistra, chyba że takiego jak świadectwo maturalne....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:42.