
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#121
|
Gdybysmy mieli gonic jak z craxa caly mecz to wygladalo by podobnie. Wtedy kiedy musielismy atakowac widoczny byl brak sil w 60-70 minucie. Gdy brakuje sil to latwiej jest sie jednak bronic dlatego dzisiaj sie tak nie rzucalo w oczy. Przez wiekszosc meczu wynik nie byl negatywny wiec takie wrazenia nie sa tak negatywne jak po derbach - ot zaburzona percepcja ![]() ![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#122
|
|
"Dzięki za walkę" po końcowym gwizdku to chyba jakiś żart. Zaledwie 2 tygodnie po mega kompromitacji derbowej, piłkarze zostali pogłaskani po główce za to, ze biegali. Następnym razem będzie chyba "Dzięki za wyjście" (na murawę).
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#123
|
|
a miałeś zerwane ze wiesz jak jest ?
Bo ja miałem 2 razy i za kazdy razem jeszcze chciałem grać, ba nawet biec jako-tako się dało. Imho dostał tak żeby było po ACL, zobaczymy co pokaza badania. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#124
|
|
Chyba mecz derbowy byl tydzien temu. Czarny tydzien nastapil. 3 porazki z rzedu i to z jakimi druzynami
|
|
|
|
Guest
|
#125
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#126
|
|
Wy płaczecie że Bartosz zagrał tylko 70 min. że nie można go jeszcze chwalić, tymczasem Legia chce nam ukraść Handzlika:
http://legia.net/wiadomosci,63294-le...ndzlikiem.html ![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2015
Offline |
#127
|
|
No chyba raczej nie
https://twitter.com/BL_1916/status/672717547800764416 |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#128
|
|
Bedzie chciał to pójdzie, nie bedzie chciał to zostanie. Wszystko zależy od niego. Zresztą człowiek powinien uczyć się od najlepszych a piłkarz? tutaj nawet nie ma o czym mówić. Bo czego on może się nauczyć od takiego patałacha Jankowskiego czy ....usia Boguskiego? Chyba tylko przepijania kolejnych przelanych naszych goryczy. My to jesteśmy teraz warzywniakiem osiedlowym a oni butikiem. Do nich na zakupy przychodzą goście z kasą a do nas przychodzą na krechę, po haracz , coś rozdupcyć lub zadupcyć...choć chyba wszystko, co było cenne zostało dawno roztrwonione.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 08.12.2015 o godz. 00:43.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#129
|
|
Kolano Jovica niby tylko stłuczone.
Dzięki Bogu ! ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#130
|
|
Dość dokładnie śledzę rywalizację Legii z Wisłą od mniej więcej 1998 roku. Dokładnie od tego meczu http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=69510
Szczerze mówiąc poza meczem chyba w 2004 roku i 0-2 nie pamiętam równie słabego meczu Legii przy Reymonta. Wtedy Żurawski strzelił z karnego, a potem Kłos z bańki (albo odwrotnie Żurawski na 2-0). Skończyło się 0-2, a mogło 0-8. Fatalny mecz i trzy punkty. Co się z tą Wisłą porobiło.. Nawet trochę żal. ![]()
Habemus Dubletum
LEG14 White Star Awards w kategorii: Innowierca roku 2009 Innowierca roku 2011 ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Offline |
#131
|
![]() Jakoś zadupia typu Lubin czy inne Podbeskidzia są w stanie utrzymać swoich wychowanków/ młodych piłkarzy u siebie, tylko u nas jest koniec świata i łolaboga, warzywniak osiedlowy i wszyscy uciekają. Za to w Legii są idealne warunki do rozwoju młodego piłkarza co pokazał ich skład na meczu z nami. Tę sytuację można odwrócić, bo skoro piłkarz ma się od kogoś uczyć w danym klubie, to znaczy, że raczej nie wygryzie tego kogoś ze składu. Gdzie będzie miał większe szanse pograć jeśli nie w mającej problemy kadrowe Wiśle? Wystarczy tylko (i aż) trener, który nie będzie się bał postawić na młodych.
Ostatnio edytowane przez wściekłe pięści węża : 08.12.2015 o godz. 10:59.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#132
|
|
^^ Jak już pisałem...
A tam, niech lepiej zostanie w Wiśle, gdzie będzie przyspawany do ławki do 24-ego roku życia, aż jakiś wizjoner typu Smuda albo Moskal stwierdzi, że już jest gotowy wchodzić na ostatnie 3 minuty, bo przecież Boguskiemu plac się należy za zasługi. Szkoda tych chłopaków. Założę się, że chcieliby zostać, bo Wisła coś dla nich znaczy, ale perspektywy grania nie mieli tu ostatnio żadnej. Nie twierdzę, że Handzlik, Bartosz albo Kuczak to mega talenty, które opchniemy za 4 lata do Borussii Dortmund za kilka baniek, ale NAWET jeżeli mają być z nich solidni ligowi rzemieślnicy, to takich też potrzebujemy! Ostatnio w Zadupiu Lubin 90 minut zagrał niejaki Paweł Żyra, rocznik 1998. U Paprykarzy pełny mecz rozegrał Marcin Listkowski, też 17 lat. W Ruchu regularnie plac ma Mariusz "Moskal nie ma napastników" Stępiński i paru innych chłopaków ledwo z dwudziestką na karku. Tylko biedaczek Kazio nie miał kim grać i dał się powyższym drużynom wyprzedzić. I nie tylko im. Czas w końcu obalić ten mit. MAMY piłkarzy, nie mieliśmy tylko ostatnio trenerów, którzy mieliby jaja na nich postawić. "Bo Boguś z Jankesem dobrze na treningach klepią i super piłeczka chodzi od nogi do nogi." |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Offline |
#133
|
|
Problem jest szerszy i silenie się na sarkazm w niczym tu nie pomoże. Abstrahując od tego, że Moskalowi nie jesteś godny nosić butów, więc z szacunkiem.
W mniejszych klubach grywają młodymi, bo presja na trenerze jest mniejsza i ci nie boją się zaryzykować. U nas niezależnie od tego ile w klubie jest kasy Cupiał chce przede wszystkim wyników, a strategia długofalowa jest na drugim miejscu. Nie usprawiedliwiam Moskala, bo sam też jest winny, że na młodzież nie tyle nie postawił, co ją zaniedbał, ale jestem też w stanie go zrozumieć, bo miał nad sobą szefa w osobie Cupiała, którego obecność nie pomaga w niczym. Tak jak mówię- wystarczy tylko i aż trener, który na jednego czy drugiego młodego zawdonika postawi, a wtedy ci nie będą mieli powodów odchodzić. Stępińskiego Moskal chciał zatrzymać, ale sam Mariusz mówił, że przecież w Wiśle jest Brożek, a od śmierdzieli chwilę wcześniej odszedł Visniakows, więc dobrze wykombinował, że tam będzie miał pewny plac, a w Wiśle konkurencję z nieco już leciwym, ale wciąż topowym napastnikiem tej ligi. A skoro nie było też skąd wziąć argumentu finansowego, to skończyło się na Stępińskim w Chorzowie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#134
|
|
wściekłe pięści węża Jaka presja wyniku? To absolutnie nie jest tutaj relewantne. Jeżeli Boguski albo Jankowski kopią się po czołach przez 70 minut, a Guerrierowi się akurat nie chce, to chcesz powiedzieć, że to "presja wyniku" nakazuje trenerowi trzymać ich na siłę na boisku zamiast wpuścić Marszalika, Kuczaka albo Handzlika? Przepraszam, ale ze strony trenerów to bardzo wąskie i ograniczone myślenie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#135
|
|
Myślę, że w całej tej swojej niedoli trener liczy na "doświadczenie" piłkarzy typu Boguski i Jankowski. Jak tu ryzykować wprowadzanie młodych, kiedy za najmniejsze potknięcie grozi wylot? Jeden młody odpali, dwóch kolejnych popełni rażące błędy, które spowodują przegraną - tego boi się trener u nas i dlatego stawia na pseudokopaczy z obyciem ligowym.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 08.12.2015 o godz. 12:42.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2011
Offline |
#136
|
|
Broniszeswki nie ma nic do stracenia. Jego i tak zastąpią... A jak by odpalili to miał by tą nikła szanse zostac na tym stołku.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#137
|
Nie wymagam kadrowej juniorskiej rewolucji, tylko przynajmniej odrobiny perspektywicznego myślenia. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Offline |
#138
|
Nie usprawiedliwiam Moskala i zgadzam się, że takie traktowanie młodzieży i taki tok myślenia były największymi jego błędami, ale próbuję zrozumieć czym się kierował i to jest jedyne uzasadnienie, które przychodzi mi do głowy. Oby przypadek Bartosza w meczu z Legią sprawił, że w kolejnym spotkaniu zamiast bezproduktywnego DG77 zobaczymy np. Kuczaka a Handzlik czy Marszalik dostaną więcej czasu niż doliczone 35 sekund. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#139
|
|
Myślę, że dobrym momentem na ogrywanie młodzieży byłby okres po zakwalifikowaniu się do górnej ósemki. Na mistrzostwo raczej nie ma co liczyć, koszt ogrywania naszego narybku można wtedy przeliczyć na ok. 200 tyś. PLN za każde wyższe miejsce w tabeli na koniec sezonu (taką mniej więcej kwotę widziałem kiedyś w artykule na temat podziału puli z tytułu praw TV).
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#140
|
Mówiąc cały czas JUTRO, w rundzie finałowej, w następnym sezonie itp brniemy w błędne koło. Takie jutro nie nastąpi nigdy, a młodzi uciekną do Legii, Lecha i za granice. Poza tym. Mecze w rundzie zasadniczej są za 1,5 pkt, a w finałowej za 3 pkt.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 08.12.2015 o godz. 17:25.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#141
|
|
póki co jeden ,za którym troche forum płakało, uciekł do Kielc. Ile tam strzelił tych goli bo sie pogubiłem? I czemu wymieniasz topowe druzyny z Polski do których mają uciec? Równie dobrze mogłeś wymienić Milan, Inter i Żiline...
A co do tego ze ambicja i wybieganiem mozna zrobic wiecej to oczywiście zgadzam się w 100%. Pytanie brzmi na ile to starczy ? Kojarzysz Błetkitnych z Pucharu Polski ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#142
|
Od czegoś trzeba zacząć. W końcu nie wymagajmy od 19-latków 5 lat doświadczenia w seniorskiej piłce. Dodałbym też więcej fajnych cech Bartosza poza ambicją i wybieganiem, ale zgadzam się że zagłaskać chłopaka nie ma co. Byle by tylko nie popaść w skrajność i kazać chłopakowi czekać na następny występ kolejne 1,5 roku. Póki co miło było usłyszeć z jego ust po tym meczu, że przez ostatni rok prezentował bardzo słabą formę. Takiej samokrytyki brakuje 90% naszych obecnych piłkarzy. Jak ma biegać jak charpagan po skrzydle i serwować nam takie wrzutki jak z Legią to dałbym mu i szansę przed Joviciem na skrzydle. Jak Broniszewski chce faktycznie pokazać, że mu na chłopaku zależy to po tym dobrym występie da mu chociaż te 20 minut w kolejnym meczu. Promujmy w końcu dobre występy, a nie ciągłą miernotę i olewactwo. (nazwiska już sobie daruję). |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|