
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#151
|
|
Tracimy bramki, bo ani pomoc nie zawęża pola gry, ani obrona nie potrafi ściśle kryć rywali.To taki radosny futbol...Szkoda,że zamiast Popovicia to Kaziu nie wpuścił na końcówke Crivellaro, który ma lepszy strzał.Okienko transferowe trwa do 31 sierpnia,może dałoby sie jakiegoś doświadczonego stopera sprowadzić ?
Ostatnio edytowane przez AYALA : 17.08.2015 o godz. 06:04.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#152
|
|
Na spokojnie. Lekko przesadzają wszyscy, którzy obrzucają gównem Kazia i domagają się wykopania go z Wisły, ale niestety prawda jest taka, że Moskal jako trener ma "opanowaną" JEDNĄ taktykę i JEDEN sposób gry. Drużyna (a właściwie Kaziu jako reżyser) kompletnie nie potrafią zareagować na zmieniający się przebieg meczu, a że nie są w stanie narzucić swojego stylu gry, to kończy się to prawie zawsze tak samo. Moskal uczy się trenerki na żywym organizmie, którym jest Wisła. Oby tylko pacjent nie umarł zanim Kazik wyciągnie wnioski. Właśnie - brak wniosków z poprzednich spotkań jest najbardziej niepokojącą rzeczą. Nie chroniczna kopanina (są dobre momenty, teoretycznie będzie to wyglądało lepiej z czasem), nie forma Brożka albo humory Boguskiego (inni zawodnicy są w stanie pociągnąć drużynę), ale absolutna blokada do uczenia się na własnych błędach.
Umiejętność kontrolowania meczu bierze się z dwóch czynników: dobrze dobranej taktyki i ogólnej pewności siebie panującej w drużynie. Brak tego pierwszego, to niestety wina tylko i wyłącznie Kazia. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#153
|
![]() Oby to nie była prawda
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 17.08.2015 o godz. 07:17.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny
Offline |
#154
|
|
|
Member
Od: 02.2008
Skąd: Prądnik Biały
Offline |
#155
|
|
Zastanawiam się, czy nie przydałaby się jakaś wizyta motywacyjna na treningu w Myślenicach, skoro Moskal jak widać nie umie zmotywować, żeby się chłopaki koncentrowali w obronie.
![]()
Pojęcie, którego wy nie znacie. Dzisiaj wrogu, wczoraj bracie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#156
|
|
Donald wyskoczył dosłownie pionowo w górę, o żadnym jego faulu nie mogło być mowy. Bramkarz interweniował niebezpiecznie i w sumie dosyć marnie, ale atak był na piłkę, którą też jako tako trafił, więc uważam że nie mogło być karnego z tej sytuacji. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny
Offline |
#157
|
|
Ok...takie harce to może sobie bramkarz odp..lać na 5-tym metrze...a tutaj jak sam zauważyłeś interweniował niebezpiecznie...ale nie mogę się wypowiadać o szczegółach bo dokładnie nie widziałem co tam zaszło...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#158
|
W tym meczu, żadna z bramek nie była winą "przypadku" (kiksu), tylko złego ustawienia zespołu w obronie. A co do tego jedynego napastnika, to zarówno Jankowski, jak i Boguski, pół życia spędzili w ataku. To już jest "winą" trenerów, że rzucają ich po każdej możliwej pozycji. Sam Brożek już coraz mniej przypomina napastnika i kwestia czasu gdy się "przekształci" w pomocnika. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#159
|
|
Widziałem to na powtórkach - Donald na pewno nie faulował bramkarza. Wyskoczył pionowo, wysoko w górę, z rękami coś musiał zrobić. Bramkarz nie był w "piątce" więc specjalnie chroniony nie był. Już prędzej to on faulował. Z drugiej strony, nie podyktowałbym karnego w takiej sytuacji ergo sytuacja do puszczenia i gramy dalej. ![]()
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#160
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#161
|
Yyyy, kolega chyba trochę przesadza - ze strony Lechii też były z dwa podobne wejścia, jedno również zakończone żółtą kartką, a np. Stolarski już nawet kartki nie dostał, więc nie przesadzajmy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2014
Offline |
#162
|
|
Jeżeli za takie faule będą się sypać czerwone to połowa drużyn będzie kończyć mecz z walkowerem za zbyt małą ilość zawodników.
Sytuacji na czerwone nie widziałem w tym meczu, ale widziałem na kilka żółtych dla Lechii za ewidentne aktorzenie. A co do zwolnienia Moskala. Pewnie wyje*ać bo znawcy na forum wiedza lepiej. Przyjdzie kolejny (3 kontrakt, ale kto bogatemu zabroni) dostanie 2-3 mecze w palnik(albo co gorsza, znienawidzone na forum remisy) i zwalniamy. A co tam. Trenerów Ci u nas dostatek, ale i tego przyjmiemy.
Ostatnio edytowane przez TS&ZKS : 17.08.2015 o godz. 09:35.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#163
|
|
co tu dużo mówić, mecz w naszym wykonaniu po prostu słaby, nie było agresywności, nie było pressingu ani zwężania pola gry, nasz środek w ogóle nie istniał bo jak miał istnieć jeśli w środku zagrało dwóch ŚPD i napastnik? Nie miał kto rozprowadzać piłek, nie wiem co pokierowało Kazkiem aby Crivellaro wymienić na Jankowskiego, mimo że strzelił 2 gole to trzeba przyznać że oba szczęśliwe po rykoszetach, obawiam się tylko że tymi bramkami "wywalczył" sobie miejsce w 11-ce z Pogonią. Na zwycięstwo nie zasługiwaliśmy, tak jak zawsze broniłem Moskala, to tym razem napisze że jego niezrozumiałe decyzje kosztowały nas 2 pkt, chodzi mi o zmiany Crivellaro-Jankowski, Brożek-Cywka
na + Mąka i Donald na - Guzmić Boguś ![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#164
|
![]()
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#165
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Staszów
Offline |
#166
|
Oczywiście, że po jednym meczu nie można tego oceniać ale to nie jest jeden mecz. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2014
Offline |
#167
|
|
Który padł po rykoszecie bo chyba inne widziałem. Przy obu zachował się b.dobrze i wykonczyl obie sytuacje bezlitośnie.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#168
|
|
W szczególności 2 bramka dla Lechii obciąża "taktykę" Moskala!
Jak to możliwe, że wchodzi nowy zawodnik w 46 minucie i nikt w zespole nie wie, kto go ma kryć? kryminał jeśli przy każdym stałym fragmencie gry drżymy o stratę bramki, to ktoś tu ewidentnie zaniedbał ten element na treningach. I nie jeden zawodnik, ale cały zespół. A i żeby nie było. Chcę pozostawienia Moskala na stanowisku, ale jeśli wyniki nie będą go bronić to nie ma przebacz.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 17.08.2015 o godz. 10:11.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#169
|
|
Z jakiej racji był faul dla Lechii który dał jej trzecią bramke?
Z jakiej racji Donald Guerrier faulował bramkarza który się w niego w.......ił by wybić piłke? ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#170
|
|
po rykoszecie piłka trafiła do Jankowskiego, więc się nie spinaj człowieku
i niech Ci będzie, druga bramka Jankowskiego po nieudanym wybiciu piłki wślizgiem przez obrońce, lepiej? zwał jak zwał Jankowskie strzelił tylko dlatego że miał szczęście stać akurat tam gdzie spadła piłka, nie dostał żadnego podania, sam jej nie wywalczył, po prostu stał i dobił ![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#171
|
|
Popatrzcie sobie na sytuację Guerriera gdyby to działo się nie w powietrzu ale na trawie: Guerrier dochodzi do piłki w polu karnym w sytuacji praktycznie sam na sam, a bramkarz go przewraca. Każdy normalny sędzia podyktowałby rzut karny.
Tu jednak było inaczej, bo Guerrier atakował piłkę w powietrzu z wyskoku, a bramkarz faulował atakującego piłkę Guerriera i to sprawiło, ze wszyscy postrzegają tę sytuację z trochę innej perpsektywy. To jednak nie powinno przysłonić faktu, że bramkarz uniemożliwił Guerrierowi oddanie strzału w sposób nieprawidłowy. A sędzia gwizdał po prostu na remis. Sprzedajna k..a |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#172
|
Strzelił dwukrotnie obok bramkarza z szesnastki. Zrobił to przytomnie i precyzyjnie. Znam takich, którzy posłaliby piłkę na trybuny, ale kilka metrów od słupka. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#173
|
|
Warto dodać - w kontrowersjach w (L)C+ rozpatrywali tylko sytuację z Burligą, która faktycznie powinna być na czerwoną. Nie mniej żadnej innej nie pokazali, a sędziemu w ogóle się nie dostało. Z takiego oglądu na świat można wynieść opinię, że to w ogóle Lechia została skrzywdzona, a arbiter sędziował po gospodarsku. MASAKRA. :-(
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#174
|
|
no wybacz ale jeśli zaczniemy głaskać piłkarza tylko dlatego że trafił do bramki z 16 metrów, mając przed sobą tylko bramkarza, to nie zajdziemy zbyt daleko, jak dla mnie Jankowski zagrał słaby mecz, i w ogóle nie sprawdził się na pozycji jakiej go wystawiono, a to co strzelił powinien strzelić każdy piłkarz który gra zawodowo
![]() ![]() |
|
|
|
Member
Od: 12.2010
Offline |
#175
|
|
znów to samo, Jankes słaby strzelił tylko to co powinien, Cierzniak broni tylko to co w zasięgu, więc powtórzę, Messi to zwykły grajek szybko biega robi przewagę i strzela gole oraz asystuje - to powinien robić każdy grający zawodowo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Offline |
#176
|
|
Ten przepis został wycofany już kilka ładnych lat temu. W piątce czy poza, bramkarza obowiązują te same zasady.
http://www.przegladsportowy.pl/pilka...27,1,1063.html A co do samej sytuacji, to moim zdaniem była czysta. Ani wolnego, ani karnego nie powinno tam być. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#177
|
a Twoje porównanie do Messiego nie ma zastosowania, Messi wie co zrobić z piłką, minie rywala, poda rozegra. Wracając do Jankesa, bo widzę że nie wszyscy rozumieją, Jankes wczoraj zagrał za Crivellaro, więc wystąpił na pozycji ŚPO, czyli na pozycji Stilicia, Meliksona, Szymkowiaka, a teraz włącz sobie powtórke meczu i odpowiedz sobie i mi na pytanie jak zagrał Jankowski jako rozgrywający? Jak dla mnie zagrał słabo, to nie jest pozycja dla niego, kto miał tworzyć nasze akcje, kto miał rozprowadzać piłki, kto miał być mózgiem zespołu? Gdyby Jankes zagrał zamiast Brożka, to wtedy byłbym zadowolony z jego występu, bo napastnik ma stać i strzelać, a rozgrywający ma ROZGRYWAĆ,
Ostatnio edytowane przez Rafal-SWL : 17.08.2015 o godz. 11:52.
![]() ![]() |
|
|
|
Member
Od: 12.2010
Offline |
#178
|
|
ok grał na pozycji itp. itd. nie kwestionuje tego, ale wyobraź sobie, że gra tak co tydz, raz gol raz dwa raz asysta i co będziesz go krytykował
a porównanie do Messiego uważam za trafione, on właśnie robi to co wg ciebie jest normalne dla zawodowego piłkarza mówiąc wprost - gra dobrze, dobrze i celnie podaje, strzela bramki tworzy przewagi itp. więc nie raz i nie dwa widzieliśmy i widzieć będziemy jak się pudłuje z metra, podaje niecelnie na 3 metry u nas w ekstraklapie częściej w mocniejszych ligach rzadziej, ale 2 bramki w meczu to zawsze wyczyn |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#179
|
No ale widocznie zupełnie się nie znam na piłce ![]() Prawda jest taka, że Guerrier, Jankes i Boguś ciągnęli naszą grę. Nawet weszlo, które uwielbia brechtać się z Boguskiego i Jankowskiego i często im zaniża noty potwierdza. Także przestań waćpan pieprzyć głupoty ![]() Nie ma co narzekać na szeroko pojętą grę ofensywną, tylko na to jak łatwo drużyna oddawała inicjatywę i odpuszczała defensywną grę. Generalnie Jankowski od dłuższego czasu jest w gazie, było to widać w przygotowaniach do sezonu i sam zachodziłem w głowę czemu Moskal ławkuje gościa, który macza palce w większości zdobywanych przez nas goli.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 17.08.2015 o godz. 12:23.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#180
|
Pod tym względem faktycznie t nie był nadzwyczajny mecz Jankesa. Natomiast jeśli chodzi o wykorzystywanie sytuacji, jakie przed nim stanęły, to był bez zarzutu. Obydwa strzały były bardzo dobre, takie jakich wymaga się od napastnika. Bramkarza miał przed sobą tylko przy pierwszym golu. Przy drugim tam jeszcze stało dwóch czy trzech innych graczy. Chciałbym, żeby Brożek tak wykorzystywał sytuacje, |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|