
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Przed nami kolejne spotkanie w TM Ekstraklasie. Niestety po ostatnich wynikach piłkarze Wisły z każdą kolejką oddalają się od występu w europejskich pucharach. Nasze głowy jeszcze dobrze nie przyswoiły frajerskiej straty punktów w środku tygodnia z Pogonią Szczecin a już w sobotni wieczór przeżywaliśmy jeszcze gorsze chwile w Białymstoku. Teraz kibice Białej Gwiazdy zastanawiają się jak będzie wyglądało spotkanie w niedzielę z Legią w Warszawie. Czy znowu będziemy prowadzić, grać dobrze, aby w ostatnich minutach dać wyrwać sobie punkty? Czy tym razem stracimy kilka bramek już na początku? Jeszcze nie tak dawno mecz określany hitem kolejki, dziś ma zupełnie inny wydźwięk – oba kluby są na przeciwnych biegunach, zarówno piłkarsko, jaki i pod względem zarządzania. Spotkanie pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę o godzinie 15:30. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+Sport. Poprzednie spotkanie obu ekip rozegrane w Warszawie zakończyło się remisem 2:2, a Wiślacy stracili trzy punkty w 90 minucie po samobójczym trafieniu Bobana Jovicia. Historia spotkań pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków: Sezon 2006/07: 1 października 2006, 18:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków 1:1, Marcin Burkhardt 75 – Paweł Brożek 48 Sezon 2007/08: 27 kwietnia 2008, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Maciej Rybus 29,47 – Paweł Brożek 60 Sezon 2008/09: 26 października 2008, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Bartłomiej Grzelak 38, Takesure Chinyama 67 - Paweł Brożek 34 Sezon 2009/10: 8 maja 2010, 16:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:3, Paweł Brożek 16,47,70 Sezon 2010/11: 21 maja 2011, 15:45 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:0, Alejandro Cabral 45 (k), Sebastian Szałachowski 90 Sezon 2011/12: 2 października 2011, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:0, Danijel Ljuboja 25, Janusz Gol 70 Sezon 2012/13: 5 października 2012, 20:45, Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Jakub Kosecki 16,25 – Łukasz Garguła 13. Sezon 2013/14: Runda zasadnicza: 16 marca 2014, 13:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:2, Miroslav Radović 2, Ondrej Duda 36 - Donald Guerrier 66, Semir Štilić 82 Runda finałowa: 9 maja 2014, 20:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków 5:0, Michał Żyro 20, Michał Kucharczyk 36, Tomasz Jodłowiec 44, Dossa Júnior 59, Marek Saganowski 79. Sezon 2014/15: Runda zasadnicza: 15 marca 2015, 18:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:2, Michał Żyro 28, Boban Jović 90 (s) - Łukasz Burliga 16, Paweł Brożek 48 (k). Niestety powyższa statystyka nie jest dość optymistyczna przed najbliższą kolejką. Ostatni raz Biała Gwiazda wygrała w Warszawie w 2010 roku, kiedy to Paweł Brożek strzelił hattricka. Z obawą patrzę również na poprzedni sezon i porównuję go do obecnego. W rundzie zasadniczej Wisła zarówno w zeszłym jak i w tym roku remisowała w Stolicy 2:2, miejmy nadzieję, że Legia nie powtórzy wyniku z rundy finałowej ubiegłego sezonu.. Wieści z obozu rywali. Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że murowanym kandydatem do mistrzostwa Polski jest zespół z Warszawy. Wystarczyło jednak kilka małych wtop i w Stolicy zaczęło być nerwowo, zespół z ambicjami gry w LM czy LE ma problem na krajowym podwórku. Na trzy kolejki przed końcem Wojskowi zajmują drugą pozycję w tabeli z jednym punktem straty do Lecha Poznań. Walka o mistrzostwo kraju zapowiada się, więc pasjonująco na finiszu rozgrywek. Każdy inny wynik niż zdobycie korony w Warszawie będzie dla nich porażką. Wydawać by się mogło, że bez względu na wynik w Warszawie po sezonie dojdzie do małej rewolucji, ponieważ Bogusław Leśnodorski nie do końca jest zadowolony z takiego obrotu sprawy. Czas pokaże, jakie decyzję będą podejmowane przez zarząd i w którym kierunku pójdzie Legia. Piłkarze Legii pod lupą TWSD. Szkoleniowiec warszawskiej Legii w tym sezonie, kilkakrotnie dość mocno rotował składem. Jednak spośród tych wszystkich zawodników wykrystalizowała się jedenastka, z której najczęściej korzystał. Na pierwszy plan wysuwa się osoba Orlando Sa, napastnik rodem z Portugalii, często w tym sezonie wchodził z ławki rezerwowych i dość często były to zmiany kluczowe. Napastnik strzelił w tym sezonie w Ekstraklasie już 13 bramek, jednak w najbliższej kolejce nie powiększy swojego dorobku, ponieważ będzie pauzował za czwartą żółtą kartkę w sezonie. Swoją formę z początku rundy zgubił gdzieś Ondrej Duda, który do tej pory tylko pięciokrotnie pokonywał bramkarza rywali. Najwięcej minut na boisku w zespole Wojskowych spędził natomiast Jakub Rzeźniczak, który rozegrał 2540 minut. Warto również zwrócić uwagę na osobę Ivicy Vrdolijaka, który ma pewne miejsce w drugiej linii oraz Dusana Kuciaka, który początkowo stracił miejsce w bramce po przyjściu Arkadiusza Malarza, ale od 25. Kolejki jest pierwszym wyborem norweskiego szkoleniowca. Fatum, pech..? Za pewne wszyscy kibice Białej Gwiazdy próbują znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie ostatnich wpadek i strat bramek w ostatnich fragmentach gry. Pojawia się wiele pomysłów: brak chęci gry w pucharach, brak koncentracji, zbytnia pewność siebie, brak regularnych wypłat. Sam już nie wiem, co jeszcze można by dopisać do tej listy. Problem bardziej leży chyba jednak w przygotowaniu mentalnym do mecz i podejściu. Nie można powiedzieć, że Wisła zagrała źle w Białymstoku, ale niestety obraz dobrej gry został brutalnie zaciemniony przez ostatnie trzy minuty spotkania. Niestety, ale przez tak głupio tracone bramki i punkty – puchary, o które ponoć nasz klub walczy do samego końca oddalają się z każdą minutą. Przed nami naprawdę dwa ciężkie wyjazdy, z których przywiezienie jakichkolwiek punktów będzie uznane za sukces. Zmiany w składzie. Mecz w Białymstoku zapamiętamy jeszcze z jednego powodu – dość odważnych zmian w wyjściowej jedenastce. Trener Kazimierz Moskal posadził na ławce Pawła Brożka, Semira Stilicia oraz Michała Buchalika a w ich miejsce do gry zameldowali się m.in. Mariusz Stępiński czy Michał Miśkiewicz. Szkoleniowiec Białej Gwiazdy wrócił również do żelaznego ustawienia w linii obrony z Głowackim i Guzmicsem na środku. Czy na podobny manewr zdecyduje się również w najbliższym spotkaniu czy jednak wrócimy do podstawowego zestawienia. Być może dobry połączeniem byłoby wystawienie dwójki napastników od pierwszych minut – Stępińskiego i Brożka. Pojawia się również pytanie czy zdąży się w końcu wykurować narzekający na uraz Donald Guerrier, który nie może pomóc swoich kolegom w walce o ligowe punkty już od kilku kolejek. Na pewno do dyspozycji trenera będzie już Dariusz Dudka, który odcierpiał karę czterech napomnień w sezonie, przez co nie mógł udać się z drużyną do Białegostoku. Nowy kontrakt i kontuzja Miśkiewicza. Niestety oprócz straty punktowej po ostatnim spotkaniu, Wisła straciła Michała Miśkiewicza. Bramkarz Białej Gwiazdy ma skręcone kolano oraz uraz mięśnia czworogłowego. Jest również dobra wiadomość związana z naszym bramkarzem – Misiek dziś złożył podopis pod nowym kontraktem, który związał go z Białą Gwiazdą do 30 czerwca 2017 roku. Specyficzny trening przed spotkaniem z Legią. Wiślacy przygotowują się do ligowego spotkania z Legią, jak zawsze w ośrodku w Myślenicach. Dzisiejszy trening był dość specyficzny, bo o to pojawili się na nim trenerzy od przygotowania mentalnego. To reakcja sztabu szkoleniowego na ostatnie wydarzenia w meczach z udziałem naszych piłkarzy. Trenerzy Ci mają zadbać o poprawę koncentracji, zmianę podejścia poszczególnych zawodników a przede wszystkim o wydobycie dodatkowych pokładów energii i drzemiącego w nich potencjału. Czy ta metoda zastosowana przez sztab szkoleniowy przyniesie oczekiwane efekty? Czas pokaże, bo jak dobrze wiemy, po jednej sesji nie należy się spodziewać cudów w tej dziedzinie. Zagrożeni kartkami. W naszym zespole nadal zagrożeni kartkami są Rafał Boguski oraz Alan Uryga, każde kolejne napomnienie skutkuje pauzą w następnym spotkaniu. Terminarz 35. Kolejki TM Ekstraklasy: GRUPA MISTRZOWSKA: 30 maja (sobota) 20:30 Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk ( Canal+Sport) 31 maja (niedziela) 15:30 Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze (Canal+ Sport 2) 15:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków (Canal+Sport) 18:00 Lech Poznań – Pogoń Szczecin (Canal+ Sport) GRUPA SPADKOWA: 29 maja (piątek) 18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia (NSport+, Canal+ Sport 2) 20:30 Korona Kielce – Piast Gliwice (Canal+Sport) 30 maja (sobota) 15:30 Górnik Łęczna – Ruch Chorzów (NSport+, Canal+ Sport 2) 18:00 GKS Bełchatów – Zawisza Bydgoszcz (Canal+Sport) Zapraszam do dyskusji. Wszelkie uwagi co do tematów meczowych można kierować w tym temacie lub na PW. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#2
|
|
Mecz powinien skończyć się w 80 minucie bo dalej to już będzie cyrk na kółkach.No i oczywiście sędziowie okulary powinni mieć bo pewnie będą gwizdać pod 7
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: mam wiedzieć ;D
Offline |
#3
|
|
Heh, wygramy 3-0
![]()
Wisła Kraków
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#4
|
|
Jak posędziuje Stefański to może i uda się skończyć mecz w 80 min
?![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#5
|
|
Zagramy niezłe zawody i będzie remis 1-1 albo porażka po głupiej bramce.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2004
Offline |
#6
|
|
L musi gonić kuchenkorza. Zjedzą nas i wyplują. W każdym razie nie spodziewam sie tak dobrego meczu w naszym wykonaniu jak pechowe 2-2
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw
Offline |
#7
|
|
Kolejne widowisko, 3-0 do przerwy po hat-tricka Boguskiego, prowadzimy do 80 minuty, po czym w 83 honorowa, 87 kontaktowa, 93 3-3 i remis. Moskal wkurviony wychodzi z siebie i podpala Łazienkowską jak w jednej z naszych przyśpiewek, Pan Cupiał podobnie jak Moskal, tylko niszczy Zarabie.
![]()
Anty PO-PiS!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: JKG
Offline |
#8
|
|
Krótko - w Warszawie nie przegramy.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#9
|
|
Dawno nie byłem tak irracjonalnie pewny wygranej
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#10
|
|
Masłowski i Sa, nie zagrają za kartki. Kosecki i Vrdoliak kontuzjowani. Szansa jest, zwłaszcza że Duda i Sagan są bez formy. Niestety mecz z nami to również doskonała okazja do przełamania...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#11
|
|
padną cztery gole tak jak w poprzednim meczu Wisły na Łazienkowskiej, tyle że tym razem wszystkie do jednej bramki i niestety nie będzie to bramka Legii
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#12
|
|
Nasi oczywiście zepną się na mecz "top", więc jest szansa na wygraną.
|
|
|
|
Guest
|
#13
|
|
dostaniemy w trąbę...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Staszów
Offline |
#14
|
|
Puchary nasi kopacze postanowili sobie odpuścić więc spinać się specjalnie na ten mecz nie będą w przeciwieństwie do 7 która cały czas ma szanse na mistrzostwo. Pewnie w plecy, może remis...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#15
|
|
Mam bardzo podobnie. Obyśmy się nie pomylili
![]() ![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#16
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Krk
Offline |
#17
|
|
ja jestem niemal pewny, że będziemy prowadzić.
I że w ostatnich minutach to prowadzenie stracimy. ![]()
VIVA LA WISŁA
Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#18
|
|
To co? Spokojnie chyba 2-2 mozna postawić nie?
![]()
"Kradzione szczęścia nie daje..."
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#19
|
|
Czuje w kosciach, ze znowu zagramy dobry mecz z Legia a i tak sedzia swoje zrobi co jest ostatnio normą. Przydałby sie bardzo Guerrier w tym spotkaniu ciekawe czy uda mu sie ostatecznie zdarzyc na ten mecz.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#20
|
|
Obawiam sie,ze tym razem mozemy sie zdziwic i dostac z 3:0
![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#21
|
|
za dużo optymizmu na tym forum.
Piłkarze już pokazali o co grają w tym roku. Z czego można wyciągnąć wniosek: zagrają na dość wysokim poziomie, pokażą się potencjalnym nowym szefom, sp...olą co się da. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#22
|
|
Spokojnie. Po tej kolejce Lech powoli się będzie mógł koronować. No chyba, że po naszej wygranej/remisie na Łazienkowskiej tak się speszą i będą tak pewni siebie, że się pogubią i też s.......ą mecz z Pogonią.
Legia jest naprawdę marna. Nasi, gdy tylko chce im się grać, potrafią ojebać każdego i tak może być i teraz. OBY. Wcale nie chodzi o ewentualny awans do pucharów a o utarcie nosa warszawskim arogantom. ![]() |
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#23
|
|
cztery bramki będą tylko niestety w naszej siatce. Legia nie ma wyboru albo z nami wygra ale mistrzostwo idzie do Lecha. Legia jest od nas lepsza nie ma co mówić. Przegrywają lub remisują mecze głownie z powodów mentalnych. Jak pokonaliśmy Celtic to Jagiellonie pykniemy na stojąco. z nami tak nie będzie bo mają nóż na gardle.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#24
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Szczawnica
Offline |
#25
|
mysle że karta w koncu musi się odwrócić i tym razem to my urwiemy punkt/y w ostatnich minutach ![]()
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#26
|
![]() ![]() Będzie kontynuacja? Nie zdziwiłbym się. W każym razie.. powinni poradzić sobie z nami nawet bez pomocy sędziego, niestety. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2006
Offline |
#27
|
|
Kontynuacja to juz byla z reka drewniaka - druga bramka tez kontrowersyjna.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#28
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2014
Offline |
#29
|
|
Nie ma to jak wsparcie kibiców... :/
legła jest cieniutka. Jeżeli Wiślacy będą skupieni do ostatniej minuty to jest spora szansa na 3 pkt. legia ma tylko 3 dobrych zawodników w każdym spotkaniu. Pozostałych 11 nie bryluje. "Genialną" formą wykazują się dwaj skrzydłowi z chorągiewkami oraz, najlepszy na boisku, rozgrywający z gwizdkiem. 90% akcji bramkowych to ich zasługa. Guerrier powinien zagrać, zobaczymy czy dalej jest w formie. Szkoda, że na najważniejszą część sezonu nam wypadł ze składu. Może Brożek wreszcie się przebudzi. Kiedyś musi. Licze na wygraną, bo mamy skład który jest w stanie wywieźć 3 pkt z tej łazienki. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2011
Skąd: Trzebinia
Offline |
#30
|
|
W meczu z Wisłą Kraków (niedziela, 15.30) Legia zagra
bez zawieszonych za kartki Michała Masłowskiego i Orlando Sa. Sytuację kadrową mistrzów Polski dodatkowo utrudniają kontuzje Ivicy Vrdoljaka i Guilherme, których występ stoi pod znakiem zapytania. U nas wraca Dudka po kartkach i Guerrier po kontuzji. Może się udać.. |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|