Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [35 kolejka] Legia Warszawa - WISŁA Kraków, 31 maja, godz. 15:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9474)

WISŁAZWE 26.05.2015 13:03

[35 kolejka] Legia Warszawa - WISŁA Kraków, 31 maja, godz. 15:30
 







Przed nami kolejne spotkanie w TM Ekstraklasie. Niestety po ostatnich wynikach piłkarze Wisły z każdą kolejką oddalają się od występu w europejskich pucharach. Nasze głowy jeszcze dobrze nie przyswoiły frajerskiej straty punktów w środku tygodnia z Pogonią Szczecin a już w sobotni wieczór przeżywaliśmy jeszcze gorsze chwile w Białymstoku.

Teraz kibice Białej Gwiazdy zastanawiają się jak będzie wyglądało spotkanie w niedzielę z Legią w Warszawie. Czy znowu będziemy prowadzić, grać dobrze, aby w ostatnich minutach dać wyrwać sobie punkty? Czy tym razem stracimy kilka bramek już na początku?

Jeszcze nie tak dawno mecz określany hitem kolejki, dziś ma zupełnie inny wydźwięk – oba kluby są na przeciwnych biegunach, zarówno piłkarsko, jaki i pod względem zarządzania.

Spotkanie pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę o godzinie 15:30. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+Sport.

Poprzednie spotkanie obu ekip rozegrane w Warszawie zakończyło się remisem 2:2, a Wiślacy stracili trzy punkty w 90 minucie po samobójczym trafieniu Bobana Jovicia.




Historia spotkań pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków:





Sezon 2006/07:

1 października 2006, 18:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków 1:1, Marcin Burkhardt 75 – Paweł Brożek 48

Sezon 2007/08:

27 kwietnia 2008, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Maciej Rybus 29,47 – Paweł Brożek 60

Sezon 2008/09:

26 października 2008, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Bartłomiej Grzelak 38, Takesure Chinyama 67 - Paweł Brożek 34

Sezon 2009/10:

8 maja 2010, 16:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:3, Paweł Brożek 16,47,70

Sezon 2010/11:

21 maja 2011, 15:45 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:0, Alejandro Cabral 45 (k), Sebastian Szałachowski 90

Sezon 2011/12:

2 października 2011, 17:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:0, Danijel Ljuboja 25, Janusz Gol 70

Sezon 2012/13:

5 października 2012, 20:45, Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Jakub Kosecki 16,25 – Łukasz Garguła 13.

Sezon 2013/14:

Runda zasadnicza:
16 marca 2014, 13:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:2, Miroslav Radović 2, Ondrej Duda 36 - Donald Guerrier 66, Semir Štilić 82

Runda finałowa:
9 maja 2014, 20:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków 5:0, Michał Żyro 20, Michał Kucharczyk 36, Tomasz Jodłowiec 44, Dossa Júnior 59, Marek Saganowski 79.

Sezon 2014/15:

Runda zasadnicza:

15 marca 2015, 18:00 Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:2, Michał Żyro 28, Boban Jović 90 (s) - Łukasz Burliga 16, Paweł Brożek 48 (k).




Niestety powyższa statystyka nie jest dość optymistyczna przed najbliższą kolejką. Ostatni raz Biała Gwiazda wygrała w Warszawie w 2010 roku, kiedy to Paweł Brożek strzelił hattricka.

Z obawą patrzę również na poprzedni sezon i porównuję go do obecnego. W rundzie zasadniczej Wisła zarówno w zeszłym jak i w tym roku remisowała w Stolicy 2:2, miejmy nadzieję, że Legia nie powtórzy wyniku z rundy finałowej ubiegłego sezonu..



Wieści z obozu rywali.



Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że murowanym kandydatem do mistrzostwa Polski jest zespół z Warszawy. Wystarczyło jednak kilka małych wtop i w Stolicy zaczęło być nerwowo, zespół z ambicjami gry w LM czy LE ma problem na krajowym podwórku. Na trzy kolejki przed końcem Wojskowi zajmują drugą pozycję w tabeli z jednym punktem straty do Lecha Poznań. Walka o mistrzostwo kraju zapowiada się, więc pasjonująco na finiszu rozgrywek. Każdy inny wynik niż zdobycie korony w Warszawie będzie dla nich porażką.

Wydawać by się mogło, że bez względu na wynik w Warszawie po sezonie dojdzie do małej rewolucji, ponieważ Bogusław Leśnodorski nie do końca jest zadowolony z takiego obrotu sprawy.
Czas pokaże, jakie decyzję będą podejmowane przez zarząd i w którym kierunku pójdzie Legia.


Piłkarze Legii pod lupą TWSD.




Szkoleniowiec warszawskiej Legii w tym sezonie, kilkakrotnie dość mocno rotował składem. Jednak spośród tych wszystkich zawodników wykrystalizowała się jedenastka, z której najczęściej korzystał. Na pierwszy plan wysuwa się osoba Orlando Sa, napastnik rodem z Portugalii, często w tym sezonie wchodził z ławki rezerwowych i dość często były to zmiany kluczowe. Napastnik strzelił w tym sezonie w Ekstraklasie już 13 bramek, jednak w najbliższej kolejce nie powiększy swojego dorobku, ponieważ będzie pauzował za czwartą żółtą kartkę w sezonie. Swoją formę z początku rundy zgubił gdzieś Ondrej Duda, który do tej pory tylko pięciokrotnie pokonywał bramkarza rywali.

Najwięcej minut na boisku w zespole Wojskowych spędził natomiast Jakub Rzeźniczak, który rozegrał 2540 minut.

Warto również zwrócić uwagę na osobę Ivicy Vrdolijaka, który ma pewne miejsce w drugiej linii oraz Dusana Kuciaka, który początkowo stracił miejsce w bramce po przyjściu Arkadiusza Malarza, ale od 25. Kolejki jest pierwszym wyborem norweskiego szkoleniowca.


Fatum, pech..?



Za pewne wszyscy kibice Białej Gwiazdy próbują znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie ostatnich wpadek i strat bramek w ostatnich fragmentach gry. Pojawia się wiele pomysłów: brak chęci gry w pucharach, brak koncentracji, zbytnia pewność siebie, brak regularnych wypłat. Sam już nie wiem, co jeszcze można by dopisać do tej listy.

Problem bardziej leży chyba jednak w przygotowaniu mentalnym do mecz i podejściu. Nie można powiedzieć, że Wisła zagrała źle w Białymstoku, ale niestety obraz dobrej gry został brutalnie zaciemniony przez ostatnie trzy minuty spotkania. Niestety, ale przez tak głupio tracone bramki i punkty – puchary, o które ponoć nasz klub walczy do samego końca oddalają się z każdą minutą. Przed nami naprawdę dwa ciężkie wyjazdy, z których przywiezienie jakichkolwiek punktów będzie uznane za sukces.



Zmiany w składzie.




Mecz w Białymstoku zapamiętamy jeszcze z jednego powodu – dość odważnych zmian w wyjściowej jedenastce. Trener Kazimierz Moskal posadził na ławce Pawła Brożka, Semira Stilicia oraz Michała Buchalika a w ich miejsce do gry zameldowali się m.in. Mariusz Stępiński czy Michał Miśkiewicz. Szkoleniowiec Białej Gwiazdy wrócił również do żelaznego ustawienia w linii obrony z Głowackim i Guzmicsem na środku.

Czy na podobny manewr zdecyduje się również w najbliższym spotkaniu czy jednak wrócimy do podstawowego zestawienia. Być może dobry połączeniem byłoby wystawienie dwójki napastników od pierwszych minut – Stępińskiego i Brożka. Pojawia się również pytanie czy zdąży się w końcu wykurować narzekający na uraz Donald Guerrier, który nie może pomóc swoich kolegom w walce o ligowe punkty już od kilku kolejek.

Na pewno do dyspozycji trenera będzie już Dariusz Dudka, który odcierpiał karę czterech napomnień w sezonie, przez co nie mógł udać się z drużyną do Białegostoku.



Nowy kontrakt i kontuzja Miśkiewicza.



Niestety oprócz straty punktowej po ostatnim spotkaniu, Wisła straciła Michała Miśkiewicza. Bramkarz Białej Gwiazdy ma skręcone kolano oraz uraz mięśnia czworogłowego.

Jest również dobra wiadomość związana z naszym bramkarzem – Misiek dziś złożył podopis pod nowym kontraktem, który związał go z Białą Gwiazdą do 30 czerwca 2017 roku.



Specyficzny trening przed spotkaniem z Legią.



Wiślacy przygotowują się do ligowego spotkania z Legią, jak zawsze w ośrodku w Myślenicach. Dzisiejszy trening był dość specyficzny, bo o to pojawili się na nim trenerzy od przygotowania mentalnego. To reakcja sztabu szkoleniowego na ostatnie wydarzenia w meczach z udziałem naszych piłkarzy. Trenerzy Ci mają zadbać o poprawę koncentracji, zmianę podejścia poszczególnych zawodników a przede wszystkim o wydobycie dodatkowych pokładów energii i drzemiącego w nich potencjału.

Czy ta metoda zastosowana przez sztab szkoleniowy przyniesie oczekiwane efekty? Czas pokaże, bo jak dobrze wiemy, po jednej sesji nie należy się spodziewać cudów w tej dziedzinie.




Zagrożeni kartkami.




W naszym zespole nadal zagrożeni kartkami są Rafał Boguski oraz Alan Uryga, każde kolejne napomnienie skutkuje pauzą w następnym spotkaniu.




Terminarz 35. Kolejki TM Ekstraklasy:



GRUPA MISTRZOWSKA:


30 maja (sobota)

20:30 Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk ( Canal+Sport)

31 maja (niedziela)

15:30 Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze (Canal+ Sport 2)
15:30 Legia Warszawa – Wisła Kraków (Canal+Sport)
18:00 Lech Poznań – Pogoń Szczecin (Canal+ Sport)


GRUPA SPADKOWA:

29 maja (piątek)

18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia (NSport+, Canal+ Sport 2)
20:30 Korona Kielce – Piast Gliwice (Canal+Sport)

30 maja (sobota)

15:30 Górnik Łęczna – Ruch Chorzów (NSport+, Canal+ Sport 2)
18:00 GKS Bełchatów – Zawisza Bydgoszcz (Canal+Sport)



Zapraszam do dyskusji.
Wszelkie uwagi co do tematów meczowych można kierować w tym temacie lub na PW.

brylant17 26.05.2015 13:09

Mecz powinien skończyć się w 80 minucie bo dalej to już będzie cyrk na kółkach.No i oczywiście sędziowie okulary powinni mieć bo pewnie będą gwizdać pod 7

Coglin 26.05.2015 13:26

Heh, wygramy 3-0 :D

fialo 26.05.2015 13:28

Jak posędziuje Stefański to może i uda się skończyć mecz w 80 min :mysli: ?

Ajax 26.05.2015 13:32

Zagramy niezłe zawody i będzie remis 1-1 albo porażka po głupiej bramce.

tommiyacht 26.05.2015 13:38

L musi gonić kuchenkorza. Zjedzą nas i wyplują. W każdym razie nie spodziewam sie tak dobrego meczu w naszym wykonaniu jak pechowe 2-2

ABGwislakABG 26.05.2015 13:55

Kolejne widowisko, 3-0 do przerwy po hat-tricka Boguskiego, prowadzimy do 80 minuty, po czym w 83 honorowa, 87 kontaktowa, 93 3-3 i remis. Moskal wkurviony wychodzi z siebie i podpala Łazienkowską jak w jednej z naszych przyśpiewek, Pan Cupiał podobnie jak Moskal, tylko niszczy Zarabie.

KacpiTSW 26.05.2015 14:30

Krótko - w Warszawie nie przegramy.

filemon 26.05.2015 14:50

Dawno nie byłem tak irracjonalnie pewny wygranej

Viper 26.05.2015 17:23

Masłowski i Sa, nie zagrają za kartki. Kosecki i Vrdoliak kontuzjowani. Szansa jest, zwłaszcza że Duda i Sagan są bez formy. Niestety mecz z nami to również doskonała okazja do przełamania...

inspektor erektor 26.05.2015 18:02

padną cztery gole tak jak w poprzednim meczu Wisły na Łazienkowskiej, tyle że tym razem wszystkie do jednej bramki i niestety nie będzie to bramka Legii

silver03 26.05.2015 18:28

Nasi oczywiście zepną się na mecz "top", więc jest szansa na wygraną.

arti 26.05.2015 19:40

dostaniemy w trąbę...

Zwitter 26.05.2015 19:59

Puchary nasi kopacze postanowili sobie odpuścić więc spinać się specjalnie na ten mecz nie będą w przeciwieństwie do 7 która cały czas ma szanse na mistrzostwo. Pewnie w plecy, może remis...

Fiti 26.05.2015 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1402038)
Dawno nie byłem tak irracjonalnie pewny wygranej

Mam bardzo podobnie. Obyśmy się nie pomylili ;)

piotek 26.05.2015 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fiti (Post 1402084)
Mam bardzo podobnie. Obyśmy się nie pomylili ;)

To jest nas przynajmniej trzech :D

Elendil 26.05.2015 22:04

ja jestem niemal pewny, że będziemy prowadzić.

I że w ostatnich minutach to prowadzenie stracimy.

Vinci 27.05.2015 06:33

To co? Spokojnie chyba 2-2 mozna postawić nie?

mitmichael 27.05.2015 07:12

Czuje w kosciach, ze znowu zagramy dobry mecz z Legia a i tak sedzia swoje zrobi co jest ostatnio normą. Przydałby sie bardzo Guerrier w tym spotkaniu ciekawe czy uda mu sie ostatecznie zdarzyc na ten mecz.

Griszka30KR 27.05.2015 07:22

Obawiam sie,ze tym razem mozemy sie zdziwic i dostac z 3:0

FraMat 27.05.2015 08:27

za dużo optymizmu na tym forum.
Piłkarze już pokazali o co grają w tym roku.
Z czego można wyciągnąć wniosek: zagrają na dość wysokim poziomie, pokażą się potencjalnym nowym szefom, sp...olą co się da.

!!IRIVER!! 27.05.2015 08:32

Spokojnie. Po tej kolejce Lech powoli się będzie mógł koronować. No chyba, że po naszej wygranej/remisie na Łazienkowskiej tak się speszą i będą tak pewni siebie, że się pogubią i też s.......ą mecz z Pogonią.
Legia jest naprawdę marna. Nasi, gdy tylko chce im się grać, potrafią ojebać każdego i tak może być i teraz. OBY. Wcale nie chodzi o ewentualny awans do pucharów a o utarcie nosa warszawskim arogantom. ;)

KOMINEK 27.05.2015 08:32

cztery bramki będą tylko niestety w naszej siatce. Legia nie ma wyboru albo z nami wygra ale mistrzostwo idzie do Lecha. Legia jest od nas lepsza nie ma co mówić. Przegrywają lub remisują mecze głownie z powodów mentalnych. Jak pokonaliśmy Celtic to Jagiellonie pykniemy na stojąco. z nami tak nie będzie bo mają nóż na gardle.

!!IRIVER!! 27.05.2015 08:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1402102)
cztery bramki będą tylko niestety w naszej siatce. Legia nie ma wyboru albo z nami wygra ale mistrzostwo idzie do Lecha. Legia jest od nas lepsza nie ma co mówić. Przegrywają lub remisują mecze głownie z powodów mentalnych. Jak pokonaliśmy Celtic to Jagiellonie pykniemy na stojąco. z nami tak nie będzie bo mają nóż na gardle.

Zauważ, że te dwie ostatnie wygrane to po: 1) wałku, 2) przypadku. Nie grali niczego wielkiego. Sędziowie ciągną za uszy i basta. I tylko w tym upatruję ich szansy.

wiertar 27.05.2015 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1402102)
cztery bramki będą tylko niestety w naszej siatce. Legia nie ma wyboru albo z nami wygra ale mistrzostwo idzie do Lecha. Legia jest od nas lepsza nie ma co mówić. Przegrywają lub remisują mecze głownie z powodów mentalnych. Jak pokonaliśmy Celtic to Jagiellonie pykniemy na stojąco. z nami tak nie będzie bo mają nóż na gardle.

w ostatnich kilku meczach cały czas niby mają nóż na gardle.... a jakoś nie widać tej jakości.

mysle że karta w koncu musi się odwrócić i tym razem to my urwiemy punkt/y w ostatnich minutach

wolfu 27.05.2015 09:59

http://www.wislaportal.pl/photo/2013...isla_legia.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/9b/8d/fe/z166...la---Legia.jpg

Będzie kontynuacja? Nie zdziwiłbym się. W każym razie.. powinni poradzić sobie z nami nawet bez pomocy sędziego, niestety.

Przybyszewski 27.05.2015 10:37

Kontynuacja to juz byla z reka drewniaka - druga bramka tez kontrowersyjna.

63.5 Kg 27.05.2015 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Przybyszewski (Post 1402110)
Kontynuacja to juz byla z reka drewniaka - druga bramka tez kontrowersyjna.

Druga była spalony...

TS&ZKS 27.05.2015 12:56

Nie ma to jak wsparcie kibiców... :/
legła jest cieniutka. Jeżeli Wiślacy będą skupieni do ostatniej minuty to jest spora szansa na 3 pkt.
legia ma tylko 3 dobrych zawodników w każdym spotkaniu. Pozostałych 11 nie bryluje. "Genialną" formą wykazują się dwaj skrzydłowi z chorągiewkami oraz, najlepszy na boisku, rozgrywający z gwizdkiem. 90% akcji bramkowych to ich zasługa.

Guerrier powinien zagrać, zobaczymy czy dalej jest w formie. Szkoda, że na najważniejszą część sezonu nam wypadł ze składu. Może Brożek wreszcie się przebudzi. Kiedyś musi. Licze na wygraną, bo mamy skład który jest w stanie wywieźć 3 pkt z tej łazienki.

TRZEBINIAnin 27.05.2015 14:56

W meczu z Wisłą Kraków (niedziela, 15.30) Legia zagra
bez zawieszonych za kartki Michała Masłowskiego i
Orlando Sa. Sytuację kadrową mistrzów Polski
dodatkowo utrudniają kontuzje Ivicy Vrdoljaka i
Guilherme, których występ stoi pod znakiem
zapytania.

U nas wraca Dudka po kartkach i Guerrier po kontuzji.
Może się udać..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl