The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61
Stary 04.10.2014, 10:03
Tylko trzymajmy się pewnych faktów w ocenie wczorajszego meczu - jest różnica miedzy Legią a Jagiellonią. To że mecz wyglądał lepiej niż z Legią to żaden wyczyn. Inny rywal.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 04.10.2014, 10:15
Pisanie że Boguski był lepszy od kogokolwiek to przegięcie.


To był jego najgorszy mecz od kilku, kilkunastu miesięcy - spierdzielił praktycznie każdą piłkę, jego "strzały" leciały taką prędkością że bramkarz mógł iść na kawę, wrócić i złapać.
Akcja wypieprzenia piłki na róg kiedy był kompletnie sam w promieniu 10-15 metrów to mistrzostwo świata.

Szkoda słów.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member
 
 
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 04.10.2014, 11:10
Brożek nie uderzyłby tego, bo miał beznadziejną pozycję. To właśnie bolało mnie wczoraj w jego grze, że nie potrafił się znaleźć. Abstrahując już od precyzji naszej drużyny, Stilic-technik piłki nie umiał przyjąć...
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64
Stary 04.10.2014, 11:25
raindog napisał(a):Wyświetl post
@serek, jak przedstawiasz swoje zdanie, przynajmniej wskaż, co podobał Ci się w grze Brożka. Boguski grał na lewym, prawym skrzydle, na środku, w obronie... a Brożek stał z przodu i nic tego nie wynikało. Jedno ciekawe zagranie to główka do Boguskiego, gdzie ten spieprzył setkę. ...choć Brożek sam równie dobrze mógł to uderzać.
Już samo porównywanie gry tych zawodników, mimo zupełnie innych pozycji i zadań, jest niedorzeczne. napastnik żyje z podań, powiedz lepiej ile dobrych piłek dostał wczoraj Brożek? Czy miał z kim rozegrać jak lubi prostą klepkę? Jedyne piłki do niego to dzidy i "walcz Broziu"...
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 04.10.2014, 11:48
No cóż, 4 porażka z rzędu, po bardzo dobrym starcie robi się troszku (troszku) żenująco.
Panie Smudo, czas na zmiany, dajżesz w końcu od pierwszej minuty zagrać Żemło, Stępińskiemu czy Zającowi. Nie żeby od razu wszystkich, jeden na mecz wystarczy. Niech że czasem siądzie na ławie i ten Brożek.

Jakbym się miał pobawić w fantastę i wyobrazić sobie że to ja dobieram składy to na Górnika postawiłbym na coś w ten deseń:

--------Brożek-Stępiński
-----Garguła-Stilic-Uryga
-------------Dudka
Sadlok-Guzmics-Głowa-Burliga

Gdzie Stilić ma dużą swobodę, za to Uryga z Gargułą również ze sporymi zadaniami defensywnymi, Anglicy to zdaje się mówią 'box to box' na takich graczy.

Nie widzę za to w składzie takich piłkarzy jak Boguski i Jankowski. Z reguły prawie nic nie wnoszą do gry...
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
nemox007
Senior Member
 
 
Od: 10.2011
Skąd: W-wa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66
Stary 04.10.2014, 12:25
Rob_Zombie napisał(a):Wyświetl post
--------Brożek-Stępiński
-----Garguła-Stilic-Uryga
-------------Dudka
Sadlok-Guzmics-Głowa-Burliga

Gdzie Stilić ma dużą swobodę, za to Uryga z Gargułą również ze sporymi zadaniami defensywnymi, Anglicy to zdaje się mówią 'box to box' na takich graczy.

Nie widzę za to w składzie takich piłkarzy jak Boguski i Jankowski. Z reguły prawie nic nie wnoszą do gry...
Fakt, fantazjujesz...

W tym ustawieniu gramy tylko środkiem pola bo nie mamy skrzydłowych. Ustawienie mega defensywne i do tego dwóch napastników...
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Central Visayas

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#67
Stary 04.10.2014, 12:34
Przegraliśmy pechowo po naprawdę dobrym meczu, gdyby nie brakło szczęścia już do przerwy spokojnie mogło być 2:0
Oprócz Dudki na prawej obronie i jeszcze zbyt małego nacisku na grą skrzydłami oraz zbyt małej liczbie prób strzałów z dystansu przy tak murującym się przeciwniku nie mam zastrzeżeń do pracy trenera i piłkarzy.
Boguski wykonał kawał roboty, był wszędzie, wspomagał rozegranie i odbiór piłki najlepiej jak potrafił, a że bywa drewniany, cóż nie on jedyny, trzeba czekać czasów aż trener będzie miał alternatywy na ławce. Skoro już przy ławce jesteśmy Stępiński powinien dostać więcej minut bo na to ewidentnie zasługuje.
Przypomnijcie sobie mecze za pierwszego Kasperczaka gdy dominowaliśmy wszystkich jak ciężko nam się grało gdy przeciwnik siedział głęboko cofnięty na swojej połowie a my waliliśmy głową w mur.
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68
Stary 04.10.2014, 17:20
nemox007 napisał(a):Wyświetl post
Fakt, fantazjujesz...

W tym ustawieniu gramy tylko środkiem pola bo nie mamy skrzydłowych. Ustawienie mega defensywne i do tego dwóch napastników...
Nie wiem gdzie widzisz problem. Tutaj musielibyśmy zejść na jakieś takie taktyczne wywody, a zapewne wiemy o tym tyle ile zjemy... Ale mimo wszystko na szybkości:
-przez lata grał tak Acelotti
"Ancelotti jest twórcą ustawienia 4-1-2-1-2 (czterech obrońców, jeden defensywny pomocnik, dwóch pomocników, dwóch napastników, za nimi jeden bardzo ofensywnie usposobiony gracz). Taktyka była oparta na aktywnych bocznych obrońcach. Takie ustawienie sprawiało, że w ataku na bramkę mogło uczestniczyć nawet siedmiu piłkarzy. Po raz pierwszy zastosował je w Milanie." za wiki, niestety na szybko nie znalazłem żadnego bardziej dogłębnego opisu. Uważam że z dzisiejszą kadrą mamy sporo do podpatrzenia z Carlo, bo Sadlok z Burligą to czołówka ligi jeśli chodzi o grę do przodu. A Stilić naszym Kaką... no wiesz, zachowując proporcje
Generalnie nie chce mi się w to jakoś zbytnio zagłębiać, bo nie ma to większego sensu, ale ja widzę analogie z naszym stanem posiadania a taką taktyką.
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#69
Stary 04.10.2014, 17:34
Wystarczy popatrzeć dzisiaj na Lechię, bez względu jak się ten mecz skończy, żeby zrozumieć, jak trzrba bylo grac z zydami, tlamsic, tlamsic i jeszcze raz tlamsic i sami sie gubią
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70
Stary 04.10.2014, 18:50
garbaci są ciency jak dupa węża, Lechia powinna im strzelić więcej niż jedną, te derby oddane kompletnie bez walki będą się śnić po nocach :/
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 04.10.2014, 21:05
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Pisanie że Boguski był lepszy od kogokolwiek to przegięcie.
To był jego najgorszy mecz od kilku, kilkunastu miesięcy - spierdzielił praktycznie każdą piłkę, jego "strzały" leciały taką prędkością że bramkarz mógł iść na kawę, wrócić i złapać.
Akcja wypieprzenia piłki na róg kiedy był kompletnie sam w promieniu 10-15 metrów to mistrzostwo świata.
Szkoda słów.
Akurat w sytuacji o której piszesz Boguś nie widział kogo ma za plecami i zrobił to co mógł.
Natomiast rzeczywiście w pierwszej połowie podpalił się 2 razy niepotrzebnie ....
Biegał i walczył za 3 kisił za 2 ale był ... inni jakoś długimi fragmentami znikali
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#72
Stary 05.10.2014, 03:28
Rob_Zombie napisał(a):Wyświetl post
A Stilić naszym Kaką... no wiesz, zachowując proporcje
Sorry za offtop, ale jestem za tym, żeby za takie porównania banować dożywotnio.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
gypsy
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73
Stary 05.10.2014, 14:02
To nie trzeba rewolucji taktycznej, ale małych zmian personalych. Boguś i Jankowski muszą usiąść na ławie, a Stępiński koniecznie od początku. Od razu będzie widać różnicę.
Odpowiedz cytując
leyzer87
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Rzeszów/Kraków.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 05.10.2014, 14:42
gypsy napisał(a):Wyświetl post
To nie trzeba rewolucji taktycznej, ale małych zmian personalych. Boguś i Jankowski muszą usiąść na ławie, a Stępiński koniecznie od początku. Od razu będzie widać różnicę.
Za co, za to, że nie strzelają? Boguś w ostatnich meczach gra bardzo dobrze. Z Jagą był najlepszy w naszej drużynie, wyjątkowo aktywny. Na pewno w ostatnich meczach daje więcej drużynie niż Brozio. A Jankowski gwarantuje, że(strzelam) wygra około 80% główek. Z Jagą też to było dobrze widać. Długie wykopy Buchalika trafiały z reguły wprost na jego czerep. Nie mówię, że Jankes gra jakoś wyjątkowo dobrze, ale jestem w stanie zrozumieć decyzje Smudy, co do jego obecności w składzie.
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75
Stary 05.10.2014, 15:18
Boguski był aktywny dużo biegał walczył. Ale w kluczowych momentach zawodził. W tym problem. Skrzydłowy to nie dla niego pozycja.

Może Boguski razem z Urygą na środek pomocy? Tam mógłby swoje serce do gry i przebiegnięte kilometry bardziej wykorzystać dla Wisły.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member
 
 
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#76
Stary 05.10.2014, 15:44
Smuda to najlepszy trener za 60k miesięcznie na jakiego możemy sobie pozwolić. Boguski b.aktywny, walczak, ambitny. Jankowski góruje w powietrzu. Dobre wykopy Buchalika. Brożek wykorzystywałby sytuacje, jakby to nie była długa dzida jak za SKorży.

Pytania dwa- czemu wobec tego jest tak chvjowo i dlaczego nie wymieniłem Stilicia?
Ostatnio edytowane przez ABGwislakABG : 05.10.2014 o godz. 16:38.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:11.