
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#61
|
||
Cytat:
Cytat:
Podsumowując, skład jaki miał Smuda w tym sezonie predysponował go aby Wisła zajęła 3 miejsce. Niestety tradycyjne już u niego nieumiejętne przygotowanie zespołu do sezonu wiosennego zniweczyło cały jesienney dorobek. Zawodnicy na wiosne byli nie do poznania in minus. Facet nie ma pojęcia na czym polega przygotowanie zawodników od strony motorycznej. Hołduje starym prymitywnym technikom (sławetne rzyganie w tuje) treningowym. Po przygodzie ze Smudą wiele zespołów borykało sie w związku z tym z plagą kontuzji. Organizmy piłkarzy zostały wyeksploatowane maksymalnie.Mięśniowo tez nie wytrzymywali obciążeń. Co się tyczy taktyki, to gość nie ma zielonego pojęcia co to jest. |
|||
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#62
|
|
^^ Tak tak, wypadnięcie połowy składu przez kartki czy kontuzje przy braku ławki nie miało żadnego wpływu na wyniki.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2011
Offline |
#63
|
Przypominam, że w sezonie 2012/2013 Ruch zajął przedostatnie, 15 miejsce w Ekstraklasie. Wisła natomiast zajęła miejsce 7. Gdyby Polonia Warszawa wtedy otrzymała licencję, Ruch grałby obecnie w lidze niżej. ![]()
A
T A K |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2003
Skąd: Witcherland
Offline |
#64
|
|
Zastanawiam się, czy dyżurni optymiści, obecnie pomagają czy szkodzą Wiśle Kraków ?
Aktualnie lansowany jest pogląd, że gdyby nie kontuzje to Wisła byłaby nawet mistrzem i teraz po uzupełnieniu składu darmowymi piłkarzami i braku prawdopodobieństwa powtórzenia się plagi kontuzji "stulecia" z ostatniej rundy, Wisła niechybnie może zawalczyć o mistrza, a o puchary to na 100%... pożyjemy.....zobaczymy Ja uważam, że Smuda osiągnął nienormalnego maxa jesienią i to uratowało Wisłę przed walką o utrzymanie na wiosnę. Uważam także, że bez realnych wzmocnień, będzie trudno powtórzyć tegoroczny wynik. Sugerowane uzupełnienia składu, piłkarzami za darmo to droga Widzewa i innych spadkowiczów, odwlekana w czasie. Obawiam się, że dalszy ciąg konfliktu z kibicami tylko przyspieszy ten proces. Wymiana co rok ponad połowy piłkarzy, typowa dla wszystkich spadkowiczów i chaos transferowy, uzależniony od chętnych na kogokolwiek z Wisły albo darmowych okazji do Wisły lub zakończenia kontraktów za dużo zarabiającym, musi mieć logikę spadkową, prędzej czy później. Wisła zalicza już 3 rok chaosu i statystyki mówią, że każdy kolejny może być potencjalnym rokiem spadku. Niczym nie uzasadniony optymizm, zgubił już nie jednego. Tolerowanie zarządzania klubem na zasadach chaosu, klubu będącego w rękach najbogatszego z właścicieli polskich klubów piłkarskich, jest w/g mnie szkodzeniem klubowi i nie prowadzi do polepszenia jego losu. TF nie bankrutuje a więc nic nie uzasadnia bankructwa Wisły. Należy żądać od właściciela naprawy zarządzania klubem, a nie tłumaczyć go za wszelką cenę lub za niewątpliwe zasługi z przeszłości. W Poznaniu czy Warszawie są biedniejsi właściciele klubów, ale ich prezesi potrafią zarządzać klubami tak, aby ich kluby zawsze grały na topie, choć ich właściciele osobiście dają mniej swoim klubom niż TF Wiśle do tej pory, gdyż obecnie już nie daje. Tam prezesi dbają o marketing, kibiców i sponsorów, bo to daje wynik nie tylko finansowy, ale i sportowy, a ten oddaje wynik finansowy i koło się toczy do przodu, bez ekstra wkładów właścicieli tych klubów. A w Wiśle bez TF następuje bankructwo i na dodatek, tak TF z Cupiałem, jak i niektórzy kibice - wieczni potaniacze lub optymiści - akceptują beznadzieje zarządzania Jacka Bednarza, a jego bezradność zrzucają na barki mitycznych Holendrów a teraz kiboli, gdy tak naprawdę , to jedno wielkie kłamstwo i premedytacja Jacka Bednarza wobec Wisły. Rozbici i podzieleni kibice, nie mogą już nic zrobić dla Wisły. Połączcie się ponad podziałami - dla DOBRA WISŁY Obudźcie się kibice Wisły, póki nie jest za późno, bo Wisła nie powinna obierać drogi ŁKS czy Widzewa a raczej Legii i Amici, jeśli już nie własnej, dawno temu zaprzepaszczonej błędną filozofią zarządzania tym klubem przez Cupiała i TF. Nie pozwólcie Wiśle podążać drogą Jacka Bednarza. Wymuście na Cupiale zatrudnienie prezesa zdolnego podążać drogą prezesów Legii i Amicii. Nie tolerujcie tego dziadostwa, bo ono nie uratuje Wisły, wbrew pozorom obecna droga Jacka Bednarza - to nie ratunek dla Wisły, lecz stryczek dla niej w najbliższym czasie. Niszczenie bez odbudowywania, potanianie bez reinwestowania, wyganianie z trybun a nie ich zapełnianie, skazanie na TF a nie szukanie lepszych sponsorów - to absurd a nie zarządzanie klubem. Ktoś musi to powiedzieć klubowi. Stańmy się wszyscy bezkompromisowymi kibicami, takimi, jak nasz ostatnio nieobecny forumowicz " Markus" , który wszystkich przestrzegał przed aktualnym stanem Wisły i zażądajmy od Cupiała naprawy klubu i to NATYCHMIAST, bo jeśli tego nie zrobimy, to za rok będziemy podsumowywać uratowany w ostatniej chwili przed spadkiem sezon lub być może nie. Jeśli jednak, Cupiał już nie chce interesować się losem Wisły, to niech sprzeda lub odda klub jak najszybciej w lepsze ręce lub przynajmniej w ręce gospodarskie, gdyż pozostawienie losu Wisły wyłącznie w rękach Bednarza to wyrok śmierci na Wisłę poprzez jej powolną agonię.. Cała Wisła Zawsze Razem
Ostatnio edytowane przez kot : 04.06.2014 o godz. 21:48.
![]()
Nie ma rzeczy niemożliwych.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#65
|
|
^^ Napisane bardzo ładnie i z sensem. Szczególnie ostatni akapit (''Obudźcie się kibice Wisły'') jest fantastyczny i powinien wiesieć i być wszędzie gdzie się da.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#66
|
Ostatnio edytowane przez Babba : 04.06.2014 o godz. 21:00.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#67
|
||||||
Nawet się nie łudzę, że zobaczysz u siebie hipokryzję I myślisz, że gdyby Kocian musiał grać obrońcami dla których mecz bez podarowanej za darmo bramki jest meczem straconym? Najlepsze jest to, że Smuda cały czas odżegnywał się od walki o mistrzostwo
Czyli Jovanović, w rundziej wiosennej na palcach jednej ręki można policzyć ile razy graliśmy tą samą obroną. Regularnie brakowało Głowackiego , Jovy, Burligi. To dlaczego obrona tak dobrze prezentowała się na wiosnę? Sam Smuda nie raz powtarzał, że dobre wyniki będą dopóty nie trafią się kontuzję kartki
Mamy lepszy pierwszy skład ale gównianą ławkę której nikt w rok nie nauczy grać. Taki Czekaj boi się piłki to normalne na poziomie ławki w ekstraklasie?
Nie odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie: Dlaczego Twoim zdaniem jeśli Czekaj/Nalepa zawalą bramkę to wina Smudy, a jak Brozio/Guerrier strzeli to zasługa tylko Brozia Smuda odpowiada za wynik i mamy najlepszy od 3 lat a do tego piłkarze grający dno się rozwijają. Smuda ma kupę wad tak samo jak nasz zespół ale nie widzieć, że jest lepiej to być ślepym. |
|||||||
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#68
|
A Donalda to kto przestawil na skrzydlo jak nie SMuda ? Przeciez przychodzil tutaj jako obronca. A Glowackiego to kto przygotowywal, ze zagral sezon zycia ? ![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#69
|
|||||||
Rozumiesz już tą malutką różnicę ? Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Niebawem zobaczymy jak przygotuje druzyne do rundy jesiennej i kogo teraz zrobi kozlem ofiarnym ewentualnych niepowodzen, bo w powtorke rundy jesiennej to ja nie wierze. Wtedy doszedl Brozio i Donald, ktorych na cale szczescie Smuda nie przygotowywal. Cytat:
Cytat:
A kto tak beznadzejnie przygotowal druzyne do rundy wiosennej, ze rzutem na tasmie wyszla z ostatniego miejsca w tabeli wiosennej
Ostatnio edytowane przez Gwiaździsty : 05.06.2014 o godz. 12:48.
|
||||||||
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#70
|
.....Stilic - fakt- jeden jedyny pozytyw tego pana w klubie - Dudka ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Offline |
#71
|
|
Ciekawe zestawienie , punktacja kanadyjska.
Brożek wygrywa w bezwzglednej liczbie (25) oraz w procentach udziału w bramkach Wisly (52 %), tyle samo co Stlic odkad przyszedl http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...ile-ekstraklas |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#72
|
|||||
|
No cóż w przeciwieństwie do Ciebie odniosę się do całego teksu przez Ciebie napisanego.
Rozumiem, że na pytanie o Brożku i Czekaju odpowiedzi nie uzyskam ![]()
![]()
- Jovanović zagrał swietną rundę jesienną - Trener gdy go chwalono za rekordy w obronie mówił, że teraz jest ok bo gramy pierwszym składem i jak posypią się piłkarze to tak różowo nie będzie - Ile razy zagraliśmy takim samym blokiem obronnym dwa mecze z rzędu? - Nie było różowo jak wrócił Głowa bo nie on sam bronił tylko cała czwórka.
Tym bardziej to nie Brożek na jesieni śrubował rekordy w najlepszej obronie w lidze. Robiła to czwórka graczy którzy byli monolitem, dzięki temu Brożek mógł spokojnie się zająć strzelaniem bramek.
12. Michał Miśkiewicz - lepiej za Smudy 25. Sergei Pareiko - grał gdy mieliśmy lepszego bramkarza w kadrze 36. Jan Kocoń Obrońcy: 2. Kew Jaliens - rezerwowy stoper w razie "W" 3. Gordan Bunoza - postęp za Smudy 4. Osman Chávez - rezerwowy stoper w razie "W" 6. Arkadiusz Głowacki - lepiej grał u Smudy (Fakt Twoi dziennikarze go wybrali na najlepszego w tym sezonie) 21. Łukasz Burliga - dużo lepiej u Smudy 22. Marko Jovanović - dużo lepiej u Smudy 33. Michał Czekaj - nie musiał wąchać ławki u Kulawika pierwszy skład z konieczności w kluczowych meczach o puchary 40. Bartłomiej Kolanko - nie musiał wąchać ławki u Kulawika 43. Piotr Żemło - nie musiał wąchać ławki u Kulawika 44. Damian Lepiarz - nie musiał wąchać ławki u Kulawika 55. Jan Frederiksen - tego Pan chyba uczył się grać w piłkę razem z Czekajem a grał na boku zamiast lepszych obrońców których mieliśmy w kadrze ale to się okazało dopiero za Smudy Kulawik mógł zestawić obronę tak samo jak Smudą i wykręcać rekordy jakoś tego nie zrobił Pomocnicy: 5. Maor Melikson - lata świetlne lepszy od kogokolwiek z aktualnego składu 7. Radosław Sobolewski - wielka strata, że Smuda nie ma go w zespole 10. Łukasz Garguła - ponad dwa razy więcej bramek i wiele więcej asyst 14. Damian Buras - - nie musiał wąchać ławki u Kulawika 17. Andraž Kirm - tu lepiej prezentują się jakościowo aktualni skrzydłowi 20. Michał Chrapek - skok za Smudy i transfer na zachód 28. Cezary Wilk - brakuje go w kadrze 34. Alan Uryga - nie musiał wąchać ławki u Kulawika 41. Paweł Stolarski - nie musiał wąchać ławki u Kulawika 77. Ivica Iliev - - tu lepiej prezentują się jakościowo aktualni skrzydłowi Kulawik miał gorszych skrzydłowych ale lepszych defensywych. Napastnicy: 8. Tsvetan Genkov - przed przyjściem do Wisły seryjnie strzelał bramki 9. Rafał Boguski - spory skok jakościowy za Smudy 23. Daniel Sikorski - Smuda pewnie się cieszy, że nie musi nosić ręczników w jego drużynie bo nie trafiłby do kosza 31. Romell Quioto - bez komentarza 42. Michał Szewczyk - nie musiał wąchać ławki u Kulawika 54. Dawid Kamiński- nie musiał wąchać ławki u Kulawika Kulawik również miał w składzie napastnika który kiedyś strzelał sporo bramek. Klasyczne dla Ciebie podejście dywagacje, że coś jest zasługą Smudy są złe ale można dywagować, że nic nie zrobił dobrego ![]() Ciekawe czemu piłkarze starsi wiekowo chętnie wracają po kiepskich latach do Smudy? Rozumiem, że Twoim zdaniem sam Brożek szalał na obronie i w ataku i wszędzie indziej całą jesień? Kolejny sezon będzie słabszy ponieważ stracimy 2 z 4 podstawowych obrońców oraz wiodącego pomocnika, więc kup popcorn, rozgrzej klawiaturę bo będziesz mógł jechać po Smudzie, że ani pucharów ani mistrza nie będzie. Byłem przeciwny przyjścia do nas Smudy, nie lubię typa ale troszkę obiektywizmu trzeba zachować.
Ostatnio edytowane przez Ajax : 06.06.2014 o godz. 12:42.
|
||||||
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Przemyśl
Offline |
#73
|
|
co proszę? ja chyba ....a żyje w innym świecie niż Ty ale ok.
wychodzi na to ze gdyby nie smuda spadlibyśmy z ligi. franiu dzięk,i że do Wisły przyszedłeś. mam nadzieję ze w przyszłym roku nie będziesz musiał mówić, że ani nie spadłeś ani się nie utrzymałeś ![]()
ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY
PRZEMYŚL |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#74
|
|
Można się śmiać i kpić. Może i z tym Boguskim kolega przesadził, ale fakt faktem że skazywano nas na walkę o utrzymanie a dwa to wielu zawodników odnotowało progres formy pod okiem Smudy. Uratowanie przed spadkiem to też nie jest teza, ale fakt. Wystarczy wspomnieć:
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...e-spadku/cvpsw http://tylkopilka.pl/articles/czy-wi...-z-ekstraklasy http://ekstraklasa.tv/legia-zdecydow...ly,357197.html ( gdzie odnotowano że pod względem przychodów jesteśmy na poziomie 15 miejscu w lidze) Teraz już można powiedzieć że za Smudy rozwinął się Chrapek, Guerrier, Bunoza, Jovanovic (mam nadzieję że w końcu będzie mógł grać w piłkę). Reaktywował Gargułę, Głowackiego, Brożka, Stillicia ( a i przy okazji - dzięki komu zawdzięczamy jego grę w Wiśle). Ilu takich można policzyć po okresie pracy, Probierza, Kulawika, a i nawet wcześniej Maaskanta? Każdy gdy odchodził z klubu zostawiał zawodników w katastrofalnej formie. A i żaden tak naprawdę nie stał się lepszym piłkarzem. Jak większość przedmówców - też nie chciałem Smudy, ale na takie czasy jakie teraz mamy to najlepszy z możliwych wyborów. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Przemyśl
Offline |
#75
|
|
zobaczysz w jakiej formie będą zawodnicy jak smuda się pożegna. przypuszczam że w takiej, jak w każdym klubie z którego odchodził.
![]()
ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY
PRZEMYŚL |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|