
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Witam, przed nami jeden z ważniejszych pojedynków kibicowskich w tej rundzie. W piątek na Reymonta przyjdzie około 2 tysiące Kibiców chorzowskiego Ruchu. WAŻNE! Ze strony Kibiców Wisły Kraków prowadzona jest mobilizacja aby każdy kto tego dnia pojawi się na R22, w szczególności na sektorze C miał na sobie CZERWONĄ KOSZULKĘ! W tym dniu mamy stworzyć niepowtarzalną atmosferę, która pokaże, że mimo słabej postawy naszych piłkarzy - Kibice Wisły Kraków nadal są w Kibicowskiej czołówce Polski! Skupiając się na aspektach piłkarskich. Przed nami 28 seria spotkań tego sezonu TM Ekstraklasy. Nasz najbliższy przeciwnik to Ruch Chorzów, który aktualnie jest tuż nad strefą spadkową( 3 punkty przewagi nad GKS-em oraz 6 nad Podbeskidziem) z 29 oczkami na koncie. Podopieczni Jacka Zielińskiego, rok temu walczyli o mistrzostwo kraju a w tym są na przeciwnym biegunie i walczą o przetrwanie. Wisła nadal nie jest pewna utrzymania (przy założeniu, że spadają dwa zespoły) brakuje jej dokładnie 1 punktu. Praktycznie Wiślacy stracili szansę na udział w europejskich pucharach - patrząc na formę z ostatniego meczu może to i lepiej że tak się stało. Ruch na krawędzi. Kto by pomyślał, że chorzowianie to zeszłoroczny vicemistrz Polski? Chyba tylko tabela, bo Ruch to cień zespołu z poprzedniego sezonu. Wszystko wskazuje na to, że śląski zespół do końca będzie walczył o ligowy byt. Patrząc na terminarz ''Niebieskich'' sytuacja nie będzie łatwa, Ruch zmierzy swoje siły z Wisłą Kraków, Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. Jaka będzie przyszłość chorzowskiego klubu pokażą nadchodzące 3 kolejki. Czy w Chorzowie ktoś jeszcze straszy? Na kogo trzeba zwrócić szczególną uwagę przeglądając skład chorzowian? Pierwsze co przychodzi do głowy to osoba Marka Zieńczuka czy Marcina Baszczyńskiego - i nie ze względu na formę czy znaczenie dla zespołu. Przede wszystkich dlatego, że obaj w nie tak dalekiej przeszłości reprezentowali Wiślackie barwy. Niestety tego drugiego w Krakowie nie zobaczymy z powodu kontuzji jakiej doznał w meczu z Lechią Gdańsk. Szkoda bo Marcin to wyjątkowa postać w historii Wisły Kraków. Na pewno warto zatrzymać się na chwilę przy osobie Macieja Jankowskiego, młody napastnik mimo słabego sezonu i tak ma najwięcej bramek ze wszystkich piłkarzy Ruchu (6 trafień). Drugim strzelcem zespołu jest syn byłego znakomitego gracza Ruchu Radzionków - Łukasz Janoszka, który ma na swoim koncie 4 bramki. Na tym przegląd kadry Ruchu można by zakończyć i to w sumie tłumaczyłoby słabą postawę Niebieskich w tym sezonie. Defensywa, największą bolączką, ale... Jeżeli obrona Wisły w tym sezonie prezentuje się słabo popełniając proste błędy to jak nazwać dziurawą jak ser szwajcarski obronę Ruchu Chorzów? Chorzowianie w 27 kolejkach stracili 46 bramek najwięcej ze wszystkich zespołów! Co daje nam średnio 1,7 bramki na mecz. Ciąg dalszy niżej. Krakowscy pozoranci! Ostatnio pozorantami Stanislav Levy nazwał swoich piłkarzy, w ostatniej kolejce Wiślacy przejęli to ''zaszczytne'' miano od piłkarzy Śląska Wrocław. Czy również w tej kolejce oglądać będziemy pozorantów w koszulkach Wisły? Czy tym razem nasze młode gwiazdy zmobilizują się wystarczająco na chorzowian? Bardzo dobitnie o młodych polskich piłkarzach przed kamerami Canal + wypowiedział się Kamil Kosowski, który stwierdził: Kosowski napisał(a):
Czy młodzi piłkarze wezmą sobie słowa doświadczonego kolegi do serca? Czy spłyną one po nich jak gdyby nigdy nic? Na odpowiedź na to pytanie poczekać trzeba do piątkowego meczu. Do tego czasu należy mieć nadzieję, że przyszli profesjonaliści potraktują swoje obowiązki poważnie. Będą zmiany , bo być muszą! Trener Kulawik nie będzie mógł skorzystać w piątek z usług Michała Chrapka, pauza za nadmiar żółtych kartek. W jego miejsce najprawdopodobniej wróci Radosław Sobolewski, który powinien być do dyspozycji trenera. Jak będzie wyglądała nasza linia pomocy? Czy oprócz tej zmiany Kulawik dokona jakiś roszad? Przypomnieć należy, że wraca również Małecki, który zastąpi ambitnego i charakternego Kosowskiego? Czy może nasz coach znajdzie miejsce dla obu Panów w wyjściowym składzie? ...nam strzelać nie kazano! Wydawać się może, że w końcu Kulawik ma większe pole manewru w linii ataku, do gry wrócił Tsvetana Genkov, który dotychczas pauzował z powodu kontuzji pleców. We Wrocławiu Bułgar rozegrał 30 minut, jednak nie znalazł recepty na bramkarza WKS-u. Zresztą podobnie jak Boguski czy Sikorski. Temu ostatniemu ambicji i walki odmówić nie można ostatnimi czasy, jednak jak wiadomo napastników rozlicza się przede wszystkim z bramek. Czy patrząc na defensywę Niebieskich można pokusić się o stwierdzenie - że jak nie teraz to kiedy! To chyba najlepszy mecz w sezonie na przełamanie naszych napastników, czy wykorzystają taką szansę? Czy znowu oczami wyobraźni będziemy widzieć piłkę w siatce a ta po raz kolejny w tym sezonie wyląduje za bramką? I zamiast radości skupimy się na rozwiązywaniu zagadki ''Jak to nie wpadło?!'' Odpowiedzi na wszystkie pytania poznamy w najbliższy piątek. Zagrożeni pauzą w następnych spotkaniach są: Daniel Sikorski, Łukasz Burliga. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów: SEZON 2007/08: 5 kwietnia 2008, 20:15 - Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0, Paweł Brożek 32, Tomas Jirsak 72 SEZON 2008/09 2 listopada 2008, 17:00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0, Paweł Brożek 13, Junior Diaz 44. SEZON 2009/10* 1 sierpnia 2009, 15:30, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0, Arkadiusz Głowacki 20, Wojciech Łobodziński 24. SEZON 2010/11 4 marca 2011, 20:00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:1, Andraż Kirm 17, Tomas Jirsak 50, Maor Melikson 80 - Wojciech Grzyb 49. SEZON 2011/12 25 września 2011, 17:00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:2, Dudu Biton 42, Andraž Kirm 72, Júnior Díaz 82 - Igor Lewczuk 56, Maciej Jankowski 75 Poniżej przedstawiam terminarz 28. kolejki T-M Ekstraklasy: 23 maja (czwartek) 20:45Piast Gliwice - Korona Kielce 24maja (piątek) 18:00 Wisła Kraków - Ruch Chorzów 20:45 Widzew Łódź - Legia Warszawa 25 maja (sobota) 13:30 Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów 15:45 Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 26 maja (niedziela) 14:30 Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 17:00 Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 27 maja (poniedziałek) 18:30 Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa Zapraszam do dyskusji!
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 21.05.2013 o godz. 19:49.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: W buszu chciałbym mieszkać.
Offline |
#2
|
|
Szans na LE nie mamy = motywacja grajków będzie porażać. Szkoda. Każdy chyba wie, że im wyższe miejsce, tym większa premia dla klubu (zwłaszcza w okresie cięć) zarówno od spółki, jak i nc+. Jeżeli dla kogoś miejsce 5-10 jest bez różnicy, proponuję (tymczasowe) lokum przy ul.Babińskiego.
Co do spraw kibicowskich jak zawsze wałkowane- WSZYSCY NA CZERWONO i 1906% Z GARDŁA! ![]()
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."
|
|
|
|
Guest
|
#3
|
|
Jak patrzę na tabelę to myślę, że w piątek wieczorem prawdopodobnie będziemy bardzo w.urwieni...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2006
Skąd: Jedlicze/Krosno
Offline |
#4
|
|
Eee może tak źle nie będzie. Pomimo tej miernoty panującej niczym zaraza wśród zawodników noszących koszulki Wisły, wydaje mi się, że ten mecz wygramy. A to w przypadku gdy Bełchatów zmobilizuje się na Lechię może poczynić ciekawe rzeczy na dole tabeli...
![]()
What's new?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#5
|
|
Proponuję jakieś przyśpiewki typu: "Każdy to powie, nie chcemy Smudy w Krakowie"
![]()
RAZEM WYPEŁNIJMY STADION PRZY REYMONTA !!! RAZEM BUDUJMY WIELKĄ WISŁĘ !!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: W buszu chciałbym mieszkać.
Offline |
#6
|
|
I "Biała Gwiazda na koszulki"
![]()
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#7
|
|
Potrzebujemy pomocy przy zbieraniu podpisów ws. Białej Gwiazdy, na razie zgłosiła się 1 osoba.
Temat BG niektórzy przyjęli z euforią, mamy nadzieję, że trochę osób się zmobilizuje i poświęci te 1,5 h na pomoc przy zbiórce. mail: [email protected] ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#8
|
|
Z Ruchem powinnismy sobie poradzic tak jak z Korona bo obie druzyny nie zachwycaja w meczach wyjazdowych a Ruch to juz w ogole nie zachwyca.
|
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#9
|
|
My za to zachwycamy naszą grą - również na własnym boisku ...
![]() ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#10
|
Myślę że ze dwa razy cały stadion krzyknie ,,Nie dla Smudy" powinno wystarczyć,Cupiał raczej liczy się ze zdaniem kibiców,choć ostatnio jakby mniej Co do meczu,sezon jest całkowicie przegrany,jak grajki wiedzą w jakim klubie grają to Ruch nie powinien być dla nas większym problemem i szarpniemy te 3pkt PS:Ivica Iliev kończy za 2 domowe spotkania kariere,warto by było mu podziękować bo dał trochę zdrowia Sytuacja Sobola też nie jest znana,czy kończy karierę czy zostanie jeszcze rok Kamil Kosowski też kończy ? Sergiej? Jaki by ten sezon nie był katastrofalny oni zasłużyli na szacunek
Ostatnio edytowane przez TymonPRO : 22.05.2013 o godz. 14:08.
![]()
Ce..... Nas Pojęcie, Którego Wy Nie Znacie <<<<<<<<* WIERNOŚĆ *>>>>>>>> <<< Dzisiaj wrogu Wczoraj Bracie>>>
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#11
|
|
Wrzucam tutaj by zajebisty filmik mial większą reklamę
http://www.youtube.com/watch?v=5E_DTcR5t_E Zresztą sezon pilkarski juz sie skonczyl i nie ma za bardzo o czym pisac, ale trwa kibicowski ![]() PS: Caly stadion niech wykrzykuje Wislackie piosenki ![]()
Ostatnio edytowane przez aNouc : 22.05.2013 o godz. 16:00.
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#12
|
|
Międzynarodowy arbiter Paweł Gil z Lublina poprowadzi jutrzejsze zawody pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów. Do tej pory Gil sędziował Wiśle dwa mecze:
3. kolejka Ekstraklasy: Wisła Kraków - Polonia Warszawa 1:3 12. kolejka Ekstraklasy: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 Natomiast piłkarze Ruchu nie mają miłych wspomnień z Pawłem Gilem, który sędziował im również dwa spotkania i oba zakończyły się porażkami: 8. kolejka Ekstraklasy: Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 2:1 21. kolejka Ekstraklasy: Ruch Chorzów - Podbeskidzie 1:3 ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#13
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#14
|
|
Ruch bardziej potrzebuje punktów i chyba raczej wygra
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#15
|
|
Mój skład:
------------Miśkiewicz Stolarski-Głowacki-Chavez-Bunoza --------Uryga-Wilk Sarki-------Boguski-------Małecki ------------Genkov Nic lepszego się nie wymyśli. Liczę tylko że Sikorskiego już nie zobaczymy i za Genkova wejdzie jakis młody gracz z juniorów na 20-30 minut. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#16
|
|
Masz rację , wszystkiemu winny jest Sikorski a na 20-30 minut wpuściłbym trampkarza będzie jeszcze większy czad niż z juniorem.
![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#17
|
edit: Sobolewski kontuzjowany. Zawsze można naszego Gerrarda, ale od niego to nawet Wilk lepszy.
Ostatnio edytowane przez Baala : 23.05.2013 o godz. 19:19.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2008
Offline |
#18
|
|
![]()
Szacun ![]()
Ostatnio edytowane przez palikot : 23.05.2013 o godz. 19:14.
![]()
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★
![]() ![]() ✪✪✪✪ ✰✰✰✰ |
||
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#19
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2010
Offline |
#20
|
|
Też ciekawi mnie czemu tam jest równość.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2008
Offline |
#21
|
|
Chyba nie sądzicie, że Smuda przyjdzie do Wisły grać juniorami i walczyć o utrzymanie
P.s Po drugie Cupiał nie zatrudni trenera za kilkadziesiąt tysięcy po to żeby grać 3 sezon z rzędu o środek tabeli... pomyślcie trochę i przyznajcie mi racje
Ostatnio edytowane przez palikot : 23.05.2013 o godz. 19:43.
![]()
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★
![]() ![]() ✪✪✪✪ ✰✰✰✰ |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#22
|
W sumie nie byłem na tym spotkaniu z Bednarzem, może Kojak bajerował lud kumaty przez dwie godziny, żeby przyjęli Franza chlebem i solą? W końcu jako prawnik, mowę musi mieć kwiecistą i wężową, a hanys ponoć u bram. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#23
|
|
Bardzo jestem ciekaw przebiegu meczu w kontekście sytuacji w tabeli. Oj, bardzo...
|
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#24
|
|
tak na marginesie to my jeszcze w 100% nie jesteśmy pewni pozostania w Ekstraklasie. Jeśli Bełchatów wszystko wygra a my nie zdobędziemy ani jednego punktu to witaj I ligo.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#25
|
KOMINEK. To tylko matematyka już. Żeby temat utrzymania zamknąć wystarcza nam zdobycie 1 pkt w trzech najbliższych meczach lub brak 9pkt na koncie Bełchatowa. Sprawa jest przesądzona ![]() Jak mam być szczerzy i patrzę na terminarz to prędzej Ruch będzie miał ciepło w gaciach w najbliższych dniach niż Pogoń. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: KRK
Offline |
#26
|
|
a z drugiej strony wygrywamy z Ruchem i Zaglebiem (co akurat jest jak najbardziej realne) i pozostaje nam pojedynek w Zabrzu, mozna spkojnie liczyc ze na Lechii i w Szczecinie Gornik nie wygra bo ostatnio kiche gra...
Wiec nasz mecz za tydzien w Zabrzu moze miec duze znaczenie - jak wygramy, wyprzedzamy ich. Polonia nawet ligowej licencji nie dostanie, wiec nimi nie ma sie co przejmowac... I wtedy tylko kwestia Slaska - na obecna chwile nie ma prawie wogole szans zeby Europejska licencje dostali (przeciwnie Wisla, tylko dokumenty ma dostac) Wiec dopoki pilka w grze.... tak wiem, gramy jeden wielki piach nie zaslugujemy zeby byc nawet na tym miejscu co jestesmy, ale patrzac ile nam sedziowie punktow zabrali... to i tak moglibysmy dojsc daleko jest to mega optymistyczny scenariusz, ale nie niemozliwy do spelnienia... wole myslec o gorze niz o doli tabeli... A jak ktos mysli ee co chlop gada, to wtedy jest to rzecz ktora daje do myslenia jak sie spiew "Nasza, nasza wiara nie zachwiana" ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Offline |
#27
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#28
|
|
Przyznam, że ten pomysł do mnie przemawia...
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#29
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Offline |
#30
|
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|