Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [ 28 kolejka]!WSZYSCY NA CZERWONO! WISŁA KRAKÓW - Ruch Chorzów, piątek godz. 18! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9055)

WISŁAZWE 20.05.2013 21:51

[ 28 kolejka]!WSZYSCY NA CZERWONO! WISŁA KRAKÓW - Ruch Chorzów, piątek godz. 18!
 




Witam,


przed nami jeden z ważniejszych pojedynków kibicowskich w tej rundzie. W piątek na Reymonta przyjdzie około 2 tysiące Kibiców chorzowskiego Ruchu.

WAŻNE!

Ze strony Kibiców Wisły Kraków prowadzona jest mobilizacja aby każdy kto tego dnia pojawi się na R22, w szczególności na sektorze C miał na sobie CZERWONĄ KOSZULKĘ! W tym dniu mamy stworzyć niepowtarzalną atmosferę, która pokaże, że mimo słabej postawy naszych piłkarzy - Kibice Wisły Kraków nadal są w Kibicowskiej czołówce Polski!




Skupiając się na aspektach piłkarskich. Przed nami 28 seria spotkań tego sezonu TM Ekstraklasy. Nasz najbliższy przeciwnik to Ruch Chorzów, który aktualnie jest tuż nad strefą spadkową( 3 punkty przewagi nad GKS-em oraz 6 nad Podbeskidziem) z 29 oczkami na koncie. Podopieczni Jacka Zielińskiego, rok temu walczyli o mistrzostwo kraju a w tym są na przeciwnym biegunie i walczą o przetrwanie.

Wisła nadal nie jest pewna utrzymania (przy założeniu, że spadają dwa zespoły) brakuje jej dokładnie 1 punktu. Praktycznie Wiślacy stracili szansę na udział w europejskich pucharach - patrząc na formę z ostatniego meczu może to i lepiej że tak się stało.




Ruch na krawędzi.


Kto by pomyślał, że chorzowianie to zeszłoroczny vicemistrz Polski? Chyba tylko tabela, bo Ruch to cień zespołu z poprzedniego sezonu. Wszystko wskazuje na to, że śląski zespół do końca będzie walczył o ligowy byt. Patrząc na terminarz ''Niebieskich'' sytuacja nie będzie łatwa, Ruch zmierzy swoje siły z Wisłą Kraków, Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. Jaka będzie przyszłość chorzowskiego klubu pokażą nadchodzące 3 kolejki.


Czy w Chorzowie ktoś jeszcze straszy?

Na kogo trzeba zwrócić szczególną uwagę przeglądając skład chorzowian? Pierwsze co przychodzi do głowy to osoba Marka Zieńczuka czy Marcina Baszczyńskiego - i nie ze względu na formę czy znaczenie dla zespołu. Przede wszystkich dlatego, że obaj w nie tak dalekiej przeszłości reprezentowali Wiślackie barwy.

Niestety tego drugiego w Krakowie nie zobaczymy z powodu kontuzji jakiej doznał w meczu z Lechią Gdańsk. Szkoda bo Marcin to wyjątkowa postać w historii Wisły Kraków.

Na pewno warto zatrzymać się na chwilę przy osobie Macieja Jankowskiego, młody napastnik mimo słabego sezonu i tak ma najwięcej bramek ze wszystkich piłkarzy Ruchu (6 trafień). Drugim strzelcem zespołu jest syn byłego znakomitego gracza Ruchu Radzionków - Łukasz Janoszka, który ma na swoim koncie 4 bramki. Na tym przegląd kadry Ruchu można by zakończyć i to w sumie tłumaczyłoby słabą postawę Niebieskich w tym sezonie.

Defensywa, największą bolączką, ale...

Jeżeli obrona Wisły w tym sezonie prezentuje się słabo popełniając proste błędy to jak nazwać dziurawą jak ser szwajcarski obronę Ruchu Chorzów?

Chorzowianie w 27 kolejkach stracili 46 bramek najwięcej ze wszystkich zespołów! Co daje nam średnio 1,7 bramki na mecz.

Ciąg dalszy niżej.


Krakowscy pozoranci!

Ostatnio pozorantami Stanislav Levy nazwał swoich piłkarzy, w ostatniej kolejce Wiślacy przejęli to ''zaszczytne'' miano od piłkarzy Śląska Wrocław. Czy również w tej kolejce oglądać będziemy pozorantów w koszulkach Wisły? Czy tym razem nasze młode gwiazdy zmobilizują się wystarczająco na chorzowian?

Bardzo dobitnie o młodych polskich piłkarzach przed kamerami Canal + wypowiedział się Kamil Kosowski, który stwierdził:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kosowski
"Dajcie im zagrać kilka dobrych spotkań, żeby można ich było najpierw nazwać piłkarzami, a dopiero później ewentualnie gwiazdami".


Czy młodzi piłkarze wezmą sobie słowa doświadczonego kolegi do serca? Czy spłyną one po nich jak gdyby nigdy nic? Na odpowiedź na to pytanie poczekać trzeba do piątkowego meczu. Do tego czasu należy mieć nadzieję, że przyszli profesjonaliści potraktują swoje obowiązki poważnie.

Będą zmiany , bo być muszą!

Trener Kulawik nie będzie mógł skorzystać w piątek z usług Michała Chrapka, pauza za nadmiar żółtych kartek. W jego miejsce najprawdopodobniej wróci Radosław Sobolewski, który powinien być do dyspozycji trenera. Jak będzie wyglądała nasza linia pomocy? Czy oprócz tej zmiany Kulawik dokona jakiś roszad? Przypomnieć należy, że wraca również Małecki, który zastąpi ambitnego i charakternego Kosowskiego? Czy może nasz coach znajdzie miejsce dla obu Panów w wyjściowym składzie?

...nam strzelać nie kazano!

Wydawać się może, że w końcu Kulawik ma większe pole manewru w linii ataku, do gry wrócił Tsvetana Genkov, który dotychczas pauzował z powodu kontuzji pleców. We Wrocławiu Bułgar rozegrał 30 minut, jednak nie znalazł recepty na bramkarza WKS-u. Zresztą podobnie jak Boguski czy Sikorski. Temu ostatniemu ambicji i walki odmówić nie można ostatnimi czasy, jednak jak wiadomo napastników rozlicza się przede wszystkim z bramek.

Czy patrząc na defensywę Niebieskich można pokusić się o stwierdzenie - że jak nie teraz to kiedy! To chyba najlepszy mecz w sezonie na przełamanie naszych napastników, czy wykorzystają taką szansę? Czy znowu oczami wyobraźni będziemy widzieć piłkę w siatce a ta po raz kolejny w tym sezonie wyląduje za bramką? I zamiast radości skupimy się na rozwiązywaniu zagadki ''Jak to nie wpadło?!''

Odpowiedzi na wszystkie pytania poznamy w najbliższy piątek.


Zagrożeni pauzą w następnych spotkaniach są: Daniel Sikorski, Łukasz Burliga.


Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów:


SEZON 2007/08:

5 kwietnia 2008, 20:15 - Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0, Paweł Brożek 32, Tomas Jirsak 72

SEZON 2008/09


2 listopada 2008, 17:00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0, Paweł Brożek 13, Junior Diaz 44.

SEZON 2009/10*

1 sierpnia 2009, 15:30, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:0, Arkadiusz Głowacki 20, Wojciech Łobodziński 24.

SEZON 2010/11

4 marca 2011, 20:00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:1, Andraż Kirm 17, Tomas Jirsak 50, Maor Melikson 80 - Wojciech Grzyb 49.

SEZON 2011/12

25 września 2011, 17:00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:2, Dudu Biton 42, Andraž Kirm 72, Júnior Díaz 82 - Igor Lewczuk 56, Maciej Jankowski 75



Poniżej przedstawiam terminarz 28. kolejki T-M Ekstraklasy:


23 maja (czwartek)

20:45Piast Gliwice - Korona Kielce
24maja (piątek)

18:00 Wisła Kraków - Ruch Chorzów
20:45 Widzew Łódź - Legia Warszawa

25 maja (sobota)

13:30 Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów
15:45 Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała

26 maja (niedziela)

14:30 Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
17:00 Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

27 maja (poniedziałek)

18:30 Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa



Zapraszam do dyskusji!

WiślakMyślenice 21.05.2013 07:03

Szans na LE nie mamy = motywacja grajków będzie porażać. Szkoda. Każdy chyba wie, że im wyższe miejsce, tym większa premia dla klubu (zwłaszcza w okresie cięć) zarówno od spółki, jak i nc+. Jeżeli dla kogoś miejsce 5-10 jest bez różnicy, proponuję (tymczasowe) lokum przy ul.Babińskiego.


Co do spraw kibicowskich jak zawsze wałkowane- WSZYSCY NA CZERWONO i 1906% Z GARDŁA!

arti 21.05.2013 19:42

Jak patrzę na tabelę to myślę, że w piątek wieczorem prawdopodobnie będziemy bardzo w.urwieni...

buczo1985 21.05.2013 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1313705)
Jak patrzę na tabelę to myślę, że w piątek wieczorem prawdopodobnie będziemy bardzo w.urwieni...

Eee może tak źle nie będzie. Pomimo tej miernoty panującej niczym zaraza wśród zawodników noszących koszulki Wisły, wydaje mi się, że ten mecz wygramy. A to w przypadku gdy Bełchatów zmobilizuje się na Lechię może poczynić ciekawe rzeczy na dole tabeli...

bonawentura 21.05.2013 22:51

Proponuję jakieś przyśpiewki typu: "Każdy to powie, nie chcemy Smudy w Krakowie"

WiślakMyślenice 22.05.2013 07:40

I "Biała Gwiazda na koszulki"

WISŁAZWE 22.05.2013 08:08

Potrzebujemy pomocy przy zbieraniu podpisów ws. Białej Gwiazdy, na razie zgłosiła się 1 osoba.
Temat BG niektórzy przyjęli z euforią, mamy nadzieję, że trochę osób się zmobilizuje i poświęci te 1,5 h na pomoc przy zbiórce.

mail: [email protected]

mitmichael 22.05.2013 13:27

Z Ruchem powinnismy sobie poradzic tak jak z Korona bo obie druzyny nie zachwycaja w meczach wyjazdowych a Ruch to juz w ogole nie zachwyca.

Kocur 22.05.2013 13:48

My za to zachwycamy naszą grą - również na własnym boisku ... :pobity:

TymonPRO 22.05.2013 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1313733)
Proponuję jakieś przyśpiewki typu: "Każdy to powie, nie chcemy Smudy w Krakowie"

W 100% popieram,trzeba się przypomnieć bo Smuda teraz bezrobotny to jeszcze zacznie kombinować

Myślę że ze dwa razy cały stadion krzyknie ,,Nie dla Smudy" powinno wystarczyć,Cupiał raczej liczy się ze zdaniem kibiców,choć ostatnio jakby mniej


Co do meczu,sezon jest całkowicie przegrany,jak grajki wiedzą w jakim klubie grają to Ruch nie powinien być dla nas większym problemem i szarpniemy te 3pkt


PS:Ivica Iliev kończy za 2 domowe spotkania kariere,warto by było mu podziękować bo dał trochę zdrowia

Sytuacja Sobola też nie jest znana,czy kończy karierę czy zostanie jeszcze rok

Kamil Kosowski też kończy ?

Sergiej?

Jaki by ten sezon nie był katastrofalny oni zasłużyli na szacunek

aNouc 22.05.2013 15:57

Wrzucam tutaj by zajebisty filmik mial większą reklamę

http://www.youtube.com/watch?v=5E_DTcR5t_E


Zresztą sezon pilkarski juz sie skonczyl i nie ma za bardzo o czym pisac, ale trwa kibicowski :)


PS: Caly stadion niech wykrzykuje Wislackie piosenki :)

WISŁAZWE 23.05.2013 09:27

Międzynarodowy arbiter Paweł Gil z Lublina poprowadzi jutrzejsze zawody pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów. Do tej pory Gil sędziował Wiśle dwa mecze:

3. kolejka Ekstraklasy: Wisła Kraków - Polonia Warszawa 1:3
12. kolejka Ekstraklasy: Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0

Natomiast piłkarze Ruchu nie mają miłych wspomnień z Pawłem Gilem, który sędziował im również dwa spotkania i oba zakończyły się porażkami:

8. kolejka Ekstraklasy: Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 2:1
21. kolejka Ekstraklasy: Ruch Chorzów - Podbeskidzie 1:3

comek 23.05.2013 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1313890)

Natomiast piłkarze Ruchu nie mają miłych wspomnień z Pawłem Gilem, który sędziował im również dwa spotkania i oba zakończyły się porażkami:

8. kolejka Ekstraklasy: Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 2:1
21. kolejka Ekstraklasy: Ruch Chorzów - Podbeskidzie 1:3


No to im się poprawią :)

orm 23.05.2013 17:32

Ruch bardziej potrzebuje punktów i chyba raczej wygra

Baala 23.05.2013 17:43

Mój skład:
------------Miśkiewicz
Stolarski-Głowacki-Chavez-Bunoza
--------Uryga-Wilk
Sarki-------Boguski-------Małecki
------------Genkov

Nic lepszego się nie wymyśli. Liczę tylko że Sikorskiego już nie zobaczymy i za Genkova wejdzie jakis młody gracz z juniorów na 20-30 minut.

kristos 23.05.2013 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1313967)
Mój skład:
------------Miśkiewicz
Stolarski-Głowacki-Chavez-Bunoza
--------Uryga-Wilk
Sarki-------Boguski-------Małecki
------------Genkov

Nic lepszego się nie wymyśli. Liczę tylko że Sikorskiego już nie zobaczymy i za Genkova wejdzie jakis młody gracz z juniorów na 20-30 minut.

Masz rację , wszystkiemu winny jest Sikorski a na 20-30 minut wpuściłbym trampkarza będzie jeszcze większy czad niż z juniorem.

Baala 23.05.2013 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 1313976)
Masz rację , wszystkiemu winny jest Sikorski a na 20-30 minut wpuściłbym trampkarza będzie jeszcze większy czad niż z juniorem.

Przekonałeś mnie argumentami, niech gra do końca sezonu po 90 minut.

edit:
Sobolewski kontuzjowany. Zawsze można naszego Gerrarda, ale od niego to nawet Wilk lepszy.

palikot 23.05.2013 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1313967)
Mój skład:
------------Miśkiewicz
Stolarski-Głowacki-Chavez-Bunoza
--------Uryga-Wilk
Sarki-------Boguski-------Małecki
------------Genkov

Nic lepszego się nie wymyśli. Liczę tylko że Sikorskiego już nie zobaczymy i za Genkova wejdzie jakis młody gracz z juniorów na 20-30 minut.

Wole juz Sikorksiego zobaczyć niż Wilka, który nie potrafi piłki przyjąć... Za tego wstawiłbym Sobola i można takim składem grać :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1313733)
Proponuję jakieś przyśpiewki typu: "Każdy to powie, nie chcemy Smudy w Krakowie"

Nie chcemy Smudy = nie chcemy transferów lepszej jakości piłkarzy, walki o mistrzostwo.

Szacun ;)

zim zum 23.05.2013 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1313988)
Wole juz Sikorksiego zobaczyć niż Wilka, który nie potrafi piłki przyjąć... Za tego wstawiłbym Sobola i można takim składem grać :)



Nie chcemy Smudy = nie chcemy transferów lepszej jakości piłkarzy, walki o mistrzostwo.

Szacun ;)

A smuda jest tego gwarancją ? :shock:

morganfield 23.05.2013 19:23

Też ciekawi mnie czemu tam jest równość.

palikot 23.05.2013 19:28

Chyba nie sądzicie, że Smuda przyjdzie do Wisły grać juniorami i walczyć o utrzymanie :D Na pewno ma większe poważanie u Cupiała niż każdy inny trener w Polsce obecnie, z tego względu, że się przyjaźnią od lat, dzięki temu, myślę, że Smuda może go namówić na transfery. To jest jedyna opcja w tej chwili innej nie widzę. Nawałka czy kto inny to sobie może cycki pomacać więc ja wolę z dwojga złego opcje z transferami. PRZYNAJMNIEJ JEST WIĘKSZE PRAWDOPODOBIEŃSTWO... o wiele większe

P.s Po drugie Cupiał nie zatrudni trenera za kilkadziesiąt tysięcy po to żeby grać 3 sezon z rzędu o środek tabeli... pomyślcie trochę i przyznajcie mi racje :D

Watts 23.05.2013 19:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1313988)
Nie chcemy Smudy = nie chcemy transferów lepszej jakości piłkarzy, walki o mistrzostwo.

Szacun ;)

A któż Ci to chłopie obiecał i kiedy? :D

W sumie nie byłem na tym spotkaniu z Bednarzem, może Kojak bajerował lud kumaty przez dwie godziny, żeby przyjęli Franza chlebem i solą? W końcu jako prawnik, mowę musi mieć kwiecistą i wężową, a hanys ponoć u bram.

Elefant 23.05.2013 23:11

Bardzo jestem ciekaw przebiegu meczu w kontekście sytuacji w tabeli. Oj, bardzo...

KOMINEK 24.05.2013 07:55

tak na marginesie to my jeszcze w 100% nie jesteśmy pewni pozostania w Ekstraklasie. Jeśli Bełchatów wszystko wygra a my nie zdobędziemy ani jednego punktu to witaj I ligo.

hunter 24.05.2013 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1314059)
Jest jeszcze Pogon z ktora Bełchatow sie zmierzy w bezposrednim pojedynku wiec jezeli nie Bełchatow to zostaja jeszcze Portowcy do spadku zreszta nie wierze aby obie ekipy nie potraciły zadnego punktu.

Pogoń już grała z Bełchatowem w tej rundzie i Bełchatów wygrał w Szczecinie 1:0.

KOMINEK. To tylko matematyka już. Żeby temat utrzymania zamknąć wystarcza nam zdobycie 1 pkt w trzech najbliższych meczach lub brak 9pkt na koncie Bełchatowa. Sprawa jest przesądzona :)

Jak mam być szczerzy i patrzę na terminarz to prędzej Ruch będzie miał ciepło w gaciach w najbliższych dniach niż Pogoń.

WislaFan123 24.05.2013 09:14

a z drugiej strony wygrywamy z Ruchem i Zaglebiem (co akurat jest jak najbardziej realne) i pozostaje nam pojedynek w Zabrzu, mozna spkojnie liczyc ze na Lechii i w Szczecinie Gornik nie wygra bo ostatnio kiche gra...

Wiec nasz mecz za tydzien w Zabrzu moze miec duze znaczenie - jak wygramy, wyprzedzamy ich.

Polonia nawet ligowej licencji nie dostanie, wiec nimi nie ma sie co przejmowac...

I wtedy tylko kwestia Slaska - na obecna chwile nie ma prawie wogole szans zeby Europejska licencje dostali (przeciwnie Wisla, tylko dokumenty ma dostac)

Wiec dopoki pilka w grze.... tak wiem, gramy jeden wielki piach nie zaslugujemy zeby byc nawet na tym miejscu co jestesmy, ale patrzac ile nam sedziowie punktow zabrali... to i tak moglibysmy dojsc daleko

jest to mega optymistyczny scenariusz, ale nie niemozliwy do spelnienia... wole myslec o gorze niz o doli tabeli...

A jak ktos mysli ee co chlop gada, to wtedy jest to rzecz ktora daje do myslenia jak sie spiew "Nasza, nasza wiara nie zachwiana" ;)

TommyTSW 24.05.2013 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1313999)
Chyba nie sądzicie, że Smuda przyjdzie do Wisły grać juniorami i walczyć o utrzymanie :D Na pewno ma większe poważanie u Cupiała niż każdy inny trener w Polsce obecnie, z tego względu, że się przyjaźnią od lat, dzięki temu, myślę, że Smuda może go namówić na transfery. To jest jedyna opcja w tej chwili innej nie widzę. Nawałka czy kto inny to sobie może cycki pomacać więc ja wolę z dwojga złego opcje z transferami. PRZYNAJMNIEJ JEST WIĘKSZE PRAWDOPODOBIEŃSTWO... o wiele większe

P.s Po drugie Cupiał nie zatrudni trenera za kilkadziesiąt tysięcy po to żeby grać 3 sezon z rzędu o środek tabeli... pomyślcie trochę i przyznajcie mi racje :D

Zatrudnienie Smudy wiąże się już z totalnym podążaniem w stronę destrukcji z cichą nadzieją na starcie ligi, jak można zatrudniać gościa który już 2 razy na ryj poleciał?A tak na marginesie tego po co Smuda przyjdzie do Wisły, to po co przyszedł do ostatniego pracodawcy?Cupiał jak będzie chciał to posypie kasiorą, i bajera złotoustego Franka nie ma tu nic do rzeczy.Smuda z chęcią by zakotwiczył w Krakowie nie tylko ze względów sportowych, nie zdziwił bym się nawet jakby zaczął trenować koszernych :rotfl:

wolfy 24.05.2013 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1314114)
Smuda z chęcią by zakotwiczył w Krakowie nie tylko ze względów sportowych, nie zdziwił bym się nawet jakby zaczął trenować koszernych :rotfl:

Przyznam, że ten pomysł do mnie przemawia...

mitmichael 24.05.2013 18:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1314052)
tak na marginesie to my jeszcze w 100% nie jesteśmy pewni pozostania w Ekstraklasie. Jeśli Bełchatów wszystko wygra a my nie zdobędziemy ani jednego punktu to witaj I ligo.

Jest 1 punkty, mamy utrzymanie :P Niech sie ten sezon w koncu skonczy

wislak2214 24.05.2013 19:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1314068)
a z drugiej strony wygrywamy z Ruchem i Zaglebiem (co akurat jest jak najbardziej realne) i pozostaje nam pojedynek w Zabrzu, mozna spkojnie liczyc ze na Lechii i w Szczecinie Gornik nie wygra bo ostatnio kiche gra...

Wiec nasz mecz za tydzien w Zabrzu moze miec duze znaczenie - jak wygramy, wyprzedzamy ich.

Polonia nawet ligowej licencji nie dostanie, wiec nimi nie ma sie co przejmowac...

I wtedy tylko kwestia Slaska - na obecna chwile nie ma prawie wogole szans zeby Europejska licencje dostali (przeciwnie Wisla, tylko dokumenty ma dostac)

Wiec dopoki pilka w grze.... tak wiem, gramy jeden wielki piach nie zaslugujemy zeby byc nawet na tym miejscu co jestesmy, ale patrzac ile nam sedziowie punktow zabrali... to i tak moglibysmy dojsc daleko

jest to mega optymistyczny scenariusz, ale nie niemozliwy do spelnienia... wole myslec o gorze niz o doli tabeli...

A jak ktos mysli ee co chlop gada, to wtedy jest to rzecz ktora daje do myslenia jak sie spiew "Nasza, nasza wiara nie zachwiana" ;)

Jak można mysleć o pucharach mając takich leserów w składzie, już lepiej krok po kroku zbudujmy w pełni profesjonalną drużynę bo narazie to amatorka od piłkarzy na zarządzie kończąc....


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl