
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Jakim wynikiem zakończy się poniedziałkowy hit z dolnej połowy tabeli: | |||
| Zwycięstwem Wisły! |
|
49 | 59,04% |
| Remisem! |
|
21 | 25,30% |
| Zwycięstwem gości.. |
|
13 | 15,66% |
| Głosujących: 83. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Wielkimi krokami zbliża się kolejny ważny piłkarsko mecz dla naszej Wisły. Naszym najbliższym rywalem w Ekstraklasie będzie zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przed tym spotkaniem Wisłę czeka mecz w Pucharze Polski, o którym można dyskutować tutaj: Wisła Kraków w Pucharze Polski Skupmy się jednak na poniedziałkowym spotkaniu w Ekstraklasie. Z obozu rywali: Zespół z Bielska to aktualnie 15. zespół naszej ligi, w 16 dotychczasowych spotkaniach ''Górale'' zgromadzili 9 punktów i do bezpiecznego miejsca w tabeli tracą 6 oczek. Na ich dorobek punktowy składają się dwa zwycięstwa oraz trzy remisy. Podbeskidzie podczas obozów przygotowawczych rozegrało sześć sparingów, z czego dwa zakończyły się zwycięstwem bielszczan, trzy porażkami i jeden remisem. Podbeskidzie, to drugi z klubów walczących o utrzymanie który w przerwie zimowej zmienił trenera. Marcin Sasal nie umiał znaleźć wspólnego języka z działaczami z Bielska odnośnie transferów mających uratować klub przed degradacją do I ligi. Jego miejsce zajął Dariusz Kubicki. Z zespołu ''Górali'' przed rundą wiosenną odeszło kilku zawodników, którzy w mniejszym lub większym stanowili o obliczu zespołu m.in: Kamil Adamek, Mateusz Bąk, Damian Byrtek, Liran Cohen, Ireneusz Jeleń, Krzysztof Król, Mariusz Sacha. Klub na ich miejsce pozyskał m.in: Błażeja Telichowksiego, Marcina Wodeckiego, Lukę Gusicia, Antona Slobodę, Dariusza Kołodzieja, Marka Cetkovicia. Podbeskidzie dobrze weszło w rundę rewanżową gromiąc u siebie Jagiellonię Białystok aż 4:0! Czy to oznaka lepszej wiosny dla Bielska, czy jednorazowy wyskok? Meldunek z Reymonta.. Tomasz Kulawik w poniedziałkowym pojedynku nie będzie mógł skorzystać z usług Arkadiusza Głowackiego, który w meczu z GKS-em Bełchatów zarobił czerwoną kartkę i będzie zmuszony pauzować. Wciąż niepewny jest udział w Emanuela Sarkiego, który do dziś nie wrócił z Belgii. Prawdopodobnie zmiana w defensywie, nie będzie jedyną jakiej dokona nasz trener. Nikt z nas na pewno nie jest zadowolony z postawy naszych (pseudo)napastników, ich bilans bramkowy po pierwszej wiosennej kolejce się nie powiększył. Beznadziejnego Sikorskiego i bezbarwnego Genkova zastąpić na szpicy mogą Rafał Boguski, Patryk Małecki oraz Ivica Iliev. Czy ich ewentualny występ jest szansą na ożywienie naszej linii ataku? W tym tygodniu okaże się również , czy do gry wróci Łukasz Garguła, który ostatnio był kontuzjowany. Co ciekawe, jak stwierdził Kulawik ustawiał zespół pod Łukasza, który miał być kluczową postacią w jego układance. Brzmi to trochę dziwnie, ponieważ nasz trener chciał uniknąć błędu Roberta Maaskanta i nie opierać gry na jednym zawodniku a tymczasem sami widzimy co się dzieje.. Czy ewentualny powrót Garguły do I składu odmieni nasze oblicze? Czy nadal będziemy zatapiać się w marazmie? Jakie waszym zdaniem, trener Kulawik powinien przeprowadzić zmiany aby w grze ''Białej Gwiazdy'' coś zaskoczyło, aby w naszych Wiślackich sercach pojawiła się choć mała iskierka na lepsze jutro? Historia spotkań w Krakowie: Sezon 2010/11 Puchar Polski: 1 marca 2011, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Malinowski 88 Sezon 2011/12 29 października 2011, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1, Juraj Dančík 26 Poniżej przedstawiam plan 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy: 1 marca, piątek: 18:00 Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 20:45 Lech Poznań - Polonia Warszawa 2 marca, sobota: 13:30 Ruch Chorzów - Widzew Łódź 15:45 Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 18:30 Legia Warszawa - GKS Bełchatów 3 marca, niedziela: 14:30 Korona Kielce - Śląsk Wrocław 17:00 Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 4 marca, poniedziałek: 18:30 Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#2
|
|
Remis biorę w ciemno.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Member
Od: 06.2009
Offline |
#3
|
|
Rywal niby łatwy, ale w naszym przypadku jak kolega wyżej: remis i będzie dobrze.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2009
Offline |
#4
|
|
mecz o 6 punktow !!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2007
Skąd: Rzeszów/Kraków.
Offline |
#5
|
|
Nie ma wyjścia, tylko wygrana się liczy!
![]()
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#6
|
|
3 punkty z tego meczu, przy bardzo dobrych wiatrach, to awans nawet o 5 pozycji w tabeli.
Trzeba to wygrać. |
|
|
|
Member
Od: 07.2011
Offline |
#7
|
|
Z natury jestem optymistą ale to co widzę ostatnio każe wątpić w dobry wynik.
Najbardziej prawdopodobne wyniki to 0 - 0 / 1 -0 / 0 -1 Niestety ale każdy z nich jest tak samo realny. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#8
|
|
Jak nie z Podbeskidziem u siebie, to z kim Wisła ma wygrywać? Nie róbcie już scen.
Wiara w spadek to chyba kiepska idea. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#9
|
|
0-1 dla Podbeskidzia....
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2011
Skąd: z gabinetu Cupiała
Offline |
#10
|
|
Remis bedzie dobrym wynikiem. Wowczas bielszczanie nie odrobia do nas punktow. Trzeba powalczyc o ten remis.
0-0 biore w ciemno. Mysle, ze bedziemy swiadkami kolejnego spektaklu z Sikorskim, Gardula, Wilkiem & co. w rolach glownych. Punkt jak w morde strzelil, chyba ze chlopaki beda miec jeszcze w kosciach mecz PP z gigantem z Bialegostoku. Wtedy klasyczne 0-1. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#11
|
|
No, ciekawe jak nasze dziadki wypadną z TSP. Ważna będzie jak się zregenerują i czy będa mieli siłę biegać.
![]()
.
. |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#12
|
|
Marcin Borski będzie sędzią głównym spotkania 17. kolejki pomiędzy Wisłą Kraków a Podbeskidziem Bielsko-Biała. W tym sezonie Pan Borski gwizdał obu drużynom po jednym spotkaniu: Wiśle bezbramkowy remis z Jagiellonią Białystok w 8. kolejce Ekstraklasy a Podbeskidziu przegrany pojedynek z Ruchem Chorzów w ramach 6. kolejki.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Member
Od: 09.2010
Skąd: Gdzieś tam
Offline |
#13
|
|
Jak dla mnie to Pan Borski jest jednym z gorszych arbitrów w Ekstraklasie.
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2011
Offline |
#14
|
|
Jeżeli chcemy sie utrzymać to musimy ten mecz wygrać.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#15
|
|
Ten mecz musimy wygrac i zamknąć usta wszystkim tym co myślą, że Wisła może spać ! Może by chcieli, żeby spadła, ale NIGDY NIE SPADNIE ! Kula powinien zagrać dwoma napastnikami, nie wiem dlaczego nie wystawia Genkova. Przeciez on idealnie bedzie pasowal na wrzutki Kosy, a drugim napastnikiem niech bedzie Boguski. Musimy zagrac ofensywnie i nie dać szans Podbeskidziu. Co za czasy, zebysmy sami chcieli spadku Wisły?! Masakra...
![]() Tylko Wisła Nasz T.S. ! Wierność
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#16
|
|
Panowie Borski i Gil - paradoksalnie nasi sędziowie międzynarodowi to dla mnie najgorsze sędziowskie cymbały, albo szumowiny. W zależności od tego czy wielbłądy co mecz są świadome czy nie. Co do meczu: jeśli zagramy tak jak w pierwszej połowie z Jagą, to przynajmniej nie przegramy. Chodzi o to, że Podbeskidzie wyjdzie agresywnie i wysoko. Cóż oni mogą przeciwstawiać co mecz jeśli nie walkę i agresję? Jeśli zagramy tak jak w Bełchatowie, dystans pomiędzy nami a Bielskiem zmniejszy się o 3 punkty.
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Offline |
#17
|
|
Podbeskidzie dobrze się przygotowało do rundy co było widać przez cały mecz w meczu z Jagą, my z nimi potrafiliśmy zagrać przyzwoicie 1 połowę (Cupiał był na trybunie?), choć z przodu nikt znowu nie miał kto klarownych akcji wykańczać (na razie to potrafimy strzelić gola z paru metrach jak rykoszet komuś pod nogę wpadnie, ew wlecieć z afery w pole karne i liczyć że piłka od kogoś sie odbije bo nie wiem jak nie można było wykorzystać paru wrzutek Kosowskiego, nie mówiąc o sytuacji Chrapka z podania Wilka.
Podbeskidzie nie boi się grać na Reymonta, dwa razy do nas przyjechali i 2 x wygrali.Na zaangażowanie grajków nie ma co liczyć w lidze. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#18
|
|
0-1 dla Podbeskidzia po rzucie wolnym...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Kraków /Krowodrza
Offline |
#19
|
|
Jeśli chcemy mieć spokojną wiosnę to należy wygrać z Podbeskidziem . Mam nadzieję, że piłkarzyki przynajmniej przyłożą się do meczu jak było to w czwartek. Ogólnie dałbym ten sam skład co był w Pucharze Polski
|
|
|
|
Koneser
Od: 07.2009
Skąd: Wschód
Offline |
#20
|
|
Dla Podbeskidzia to będzie mecz o życie, bo jak przegrają, to już pozostanie im tylko liczyć na potknięcia Ruchu. Przykro to pisać, ale Wisła jest na ten moment 13. w tabeli i z kim ma Podbeskidzie wygrać jak nie z rywalem z dolnych rejonów tabeli. Liczę jednak, że piłkarze się zmobilizują i będą gryźć trawę przez cały mecz. Stawiam 1-0 po golu Genkova.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2009
Offline |
#21
|
|
Niestety patrząc na ostatnie mecze Wisły z Podbeskidziem nie jesteśmy faworytem tego spotkania. Ale panowie czasów dożyliśmy...
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2007
Skąd: Rzeszów/Kraków.
Offline |
#22
|
|
A mi się wydaje, że pójdzie gładko i skończy się naszym, wysokim zwycięstwem. Tak na przekór wszystkiemu, ale to tylko moje przeczucie, a że kobietą, ani jasnowidzem nie jestem...
![]()
Wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne, fleksyjne i inne są zamierzonymi działaniami autora tego posta i są objęte prawami autorskimi. Kopiowanie, powtarzanie i dyskutowanie o nich surowo zabronione.
|
|
|
|
Forumowy Di Caprio
Od: 07.2005
Offline |
#23
|
|
Ruch zgarnia właśnie 3 punkty, więc możemy być pewni, że Podbeskidzie będzie gryzło trawę i zrobi wszystko żeby wygrać, bo inaczej 9pkt straty im się robi i liga ucieka.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#24
|
|
Ja nic nie będę przewidywał. Fakt jest taki, że z taką grą w takiej lidze to każdy wynik z naszym udziałem jest możliwy. Biorąc pod uwagę proste fakty to Jagiellonia jest jednak klubem który dostał w łeb od Podbeskidzia i od Wisły.
Z drugiej strony Podbeskidzie jest napewno motorycznie lepiej przygotowane niż Wisła. Zwycięstwo trzeba będzie mocno wybiegać. Grajac z podpartymi boczkami tego nie wygramy. Prawie offtopowo to zaskoczony byłem całkiem przyzwoitą jak na tą grę frekwencją na meczu PP w czwartek. ![]()
PS:(...)Skąd ta lojalność?
Kamil Kosowski: "To jest lojalność wobec herbu, wobec kibiców, nie wobec właściciela." "de oppresso liber" |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2006
Skąd: Jedlicze/Krosno
Offline |
#25
|
|
Jeśli to wygramy utrzymanie mamy chyba pewne
Serce podpowiada, że wygramy ![]() ![]()
What's new?
|
|
|
|
Joker the Great
Od: 06.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#26
|
|
Rozum, że niekoniecznie.
![]() 90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
|
|
|
|
Member
Od: 12.2011
Offline |
#27
|
|
ciekawe jakby grali nasi piłkarze gdyby stadion był wypełniony po brzegi. cena karnetu minimalna ale stawiać na frekwencje i może by dało się odczuć jeszcze bardziej tego 12 zawodnika którym jesteśmy!
![]()
Here's the thing that makes life so interesting
the theory of evolution claims only the strong shall survive maybe so, maybe so but the theory of competition says just because they are the strong doesn't mean they can't get their asses kicked that's right |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#28
|
|
Guła nie gra, Głowa nie gra więc pewnie wyjdziemy :
Pareiko - Jovanovic, Sobolewski, Chavez, Jaliens - Małecki,Wilk,Boguski,Iliev,Kosowski - Genkov Przynajmniej ja proponuję taki sład. A tak w ogóle to w dobrej formie jest Marko Jovanovic co cieszy gdyż jest to zawodnik perspektywiczny. Boguski powinien zagrać bo zagrał dobry mecz z Jagą, ale z TSP będzie dużo walki więc potrzebny jest Genkov z przodu, dlatego Boguś cofnięty. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#29
|
|
Ciekawe czy nasza gwiazda rodem z Nigerii jest już gotowa do grania.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2003
Skąd: Rzeszów
Offline |
#30
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|