gooro33 napisał(a):

|
Odnośnie Adama i Ewy, pewne opisy traktuje jak metaforę. Myśle że nie można ludzi pierwotnych podciągać pod ten opis. Musi to być człowiek z jakimś wyższym rozwinięciem psychicznym bo inaczej jak miałby zostać ,,oświecony'' czy napełnony Duchem skoro taka łaska nie miała by prawa wykiełkować.
|
Swoją drogą, KK już jakoś specjalnie nie walczy z teorią ewolucji i zaczyna przychylać się do tego, że z Adamem i Ewą to raczej metafora (w przeciwności np. do Kościołów protestanckich, które jak wiadomo Biblię interpretują dosłownie).