The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Czy mecz Widzew Łódź zakończy się:
Zwycięstwem Widzewa 24 25,26%
Remisem 16 16,84%
Zwcięstwem Wisły 55 57,89%
Głosujących: 95. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 27.10.2012, 20:52
szprotson napisał(a):Wyświetl post
jasne, ale musisz przyznac ze od przyjscia do Wisly troche sie jednak rozwinął (lepiej ocenia lot piłki, trafia w górne piłki ..)
Jeżeli przez to rozumiesz, że nie popełnia już trampkarskich błędów, jasne. Problem w tym, że zawodnik na tym poziomie nie powinien takich jaj odstawiać, więc nie wiem czy to faktycznie taki szał...
Obawiam się jednak, że to nie on się rozwinął, a my "zwinęliśmy". Patrz niżej.

Proud napisał(a):Wyświetl post
No to będzie coś z tego Bunozy czy też nie?
Zdaje się, że już napisałem - Bunoza jest OK jak na obronę przed spadkiem. Na tej samej zasadzie daje radę Czekaj, choć nie czarujmy się - parę bramek na swoim koncie już ma.
Sezon i dwa temu graliśmy w pucharach (nawet o LM) i o mistrzostwo Polski. Gdybyśmy kiedykolwiek mieli włączyć się znowu do gry o takie cele - Bunoza będzie słabym ogniwem.

Tak trudno ogarnąć, że sytuacja się zmieniła i dziś nawet Jirsak i Pajlić byliby zbawieniem?

Frederiksen gra tragicznie, Bunoza zagrał dobrze na tle Widzewa. Tyle. Solidny zawodnik dla drużyny broniącej się przed spadkiem. Na tle słabych Czekaja, Frederiksena czy Burligi - pewny punkt.

Jesteśmy piłkarsko na dnie, a Wy wyjeżdżacie z tekstami "zawsze pisałem, że coś z niego będzie". Serio? Załapałby się do jedenastki w Legii czy w Amice? Jakoś tego nie widzę...
No więc wiecie, kiedyś mierzyliśmy mniej więcej w podobny poziom.

Ostatnio edytowane przez wolfy : 27.10.2012 o godz. 21:05.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
RAFi89
Senior Member
 
Od: 06.2007
Skąd: że znowu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 27.10.2012, 23:15
wolfy napisał(a):Wyświetl post

Zdaje się, że już napisałem - Bunoza jest OK jak na obronę przed spadkiem. Na tej samej zasadzie daje radę Czekaj, choć nie czarujmy się - parę bramek na swoim koncie już ma.
Sezon i dwa temu graliśmy w pucharach (nawet o LM) i o mistrzostwo Polski. Gdybyśmy kiedykolwiek mieli włączyć się znowu do gry o takie cele - Bunoza będzie słabym ogniwem.

Tak trudno ogarnąć, że sytuacja się zmieniła i dziś nawet Jirsak i Pajlić byliby zbawieniem?

Frederiksen gra tragicznie, Bunoza zagrał dobrze na tle Widzewa. Tyle. Solidny zawodnik dla drużyny broniącej się przed spadkiem. Na tle słabych Czekaja, Frederiksena czy Burligi - pewny punkt.

Jesteśmy piłkarsko na dnie, a Wy wyjeżdżacie z tekstami "zawsze pisałem, że coś z niego będzie". Serio? Załapałby się do jedenastki w Legii czy w Amice? Jakoś tego nie widzę...
No więc wiecie, kiedyś mierzyliśmy mniej więcej w podobny poziom.

No dobra, ale ilu w tej lidze jest skrzydłowych którzy mogą regularnie straszyć rywali? W tym momencie to Wszołek i Nakoulma który często gra na skrzydle. Reszta to są goście co na 4-5 spotkań mają jedno dobre i tyle. Takich Kaczmarków z Widzewa jest w tej lidze pełno, tylko o jednych jest głośniej w mediach a o innych mniej.
Bez względu na to o co będziemy walczyć Bunoza na tą ligę starczy, fizycznie wygląda dobrze, szybkościowo też przyzwoicie a i jakiegoś szczególnego olewania zarzucać mu nie można.
Ta liga taka jest w jednej kolejce walczysz o utrzymanie a w następnej o puchary. Gramy kichę do kwadratu a do wicelidera i rewelacji ligi tracimy całe 5pkt.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 28.10.2012, 20:20
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli przez to rozumiesz, że nie popełnia już trampkarskich błędów, jasne. Problem w tym, że zawodnik na tym poziomie nie powinien takich jaj odstawiać, więc nie wiem czy to faktycznie taki szał...
Obawiam się jednak, że to nie on się rozwinął, a my "zwinęliśmy". Patrz niżej.


Zdaje się, że już napisałem - Bunoza jest OK jak na obronę przed spadkiem. Na tej samej zasadzie daje radę Czekaj, choć nie czarujmy się - parę bramek na swoim koncie już ma.
Sezon i dwa temu graliśmy w pucharach (nawet o LM) i o mistrzostwo Polski. Gdybyśmy kiedykolwiek mieli włączyć się znowu do gry o takie cele - Bunoza będzie słabym ogniwem.

Tak trudno ogarnąć, że sytuacja się zmieniła i dziś nawet Jirsak i Pajlić byliby zbawieniem?

Frederiksen gra tragicznie, Bunoza zagrał dobrze na tle Widzewa. Tyle. Solidny zawodnik dla drużyny broniącej się przed spadkiem. Na tle słabych Czekaja, Frederiksena czy Burligi - pewny punkt.


Jesteśmy piłkarsko na dnie, a Wy wyjeżdżacie z tekstami "zawsze pisałem, że coś z niego będzie". Serio? Załapałby się do jedenastki w Legii czy w Amice? Jakoś tego nie widzę...
No więc wiecie, kiedyś mierzyliśmy mniej więcej w podobny poziom.

Niestety są goście, którzy nie łapaliby się nigdzie. Taki Wilk może wchodziłby z ławki w Bełchatowie. Genkow - to samo. Nawet taki Kędziora z Piasta nakrywa go czapką. Iliev miałby pewne miejsce w każdej drużynie ale z ławki biorąc pod uwagę jego wydolność. Sobol - raczej tylko z innym ambasadorem - z Kosą w GKS-ie. Bunoza to średniak w lidze, na miejsca 7-12 czyli to o co Wisła teraz gra nadaje się idealnie. Niestety jest więcej elementów, którzy ciągną ten klub poniżej środka tabeli niż w górę. Dlatego np. ciągle oglądamy plecy beniaminków.

Jakby tak prześledzić kadrę z meczu z Widzewem i wartość zawodników w lidze oraz to jakie miejsce z nimi można osiągnąć to przedstawia się to następująco:
Pareiko 7-12
Jaliens 7-12
Czekaj 10-14
Głowacki 7-12
Bunoza 7-12
Melikson 3-6
(68 Genkow) 10-14
Sobolewski 10-14
(69 Chrapek) 10-14
Garguła 10-14
Wilk 10-14
Iliev 7-12
Boguski 10-14
(83 Quioto) 10-14
-----
Frederiksen 12-14
Burliga 12-14

Przy założeniu, że nie ma sensu pisać, że jakiś zawodnik daje "nadzieje" na 16 czy 15 miejsce bo każdy, nawet największa łamaga jednak walczy o to utrzymanie.

Poprawienie lokaty z poprzedniego sezonu czyli 7. miejsca to będzie mission impossible/olbrzymi sukces, którego jednak się nie spodziewam po ww grajkach.
Ostatnio edytowane przez thechris : 28.10.2012 o godz. 20:24.
Odpowiedz cytując
Bóg Trybun (objawion)
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2007
Skąd: z pewnej arcyskromnej oprawy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 29.10.2012, 13:53
thechris napisał(a):Wyświetl post
Pareiko 7-12
Jaliens 7-12
Czekaj 10-14
Głowacki 7-12
Bunoza 7-12
Melikson 3-6
(68 Genkow) 10-14
Sobolewski 10-14
(69 Chrapek) 10-14
Garguła 10-14
Wilk 10-14
Iliev 7-12
Boguski 10-14
(83 Quioto) 10-14
-----
Frederiksen 12-14
Burliga 12-14
to wszystko wymierzyłeś w centymetrach?
są kibice i kibuce, Kraków wiedzie prym w tej sztuce

Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 29.10.2012, 14:43
Bóg Trybun (objawion) napisał(a):Wyświetl post
to wszystko wymierzyłeś w centymetrach?
W calach. 10z

@down: No, dokładanie Biedny Maor...
Ostatnio edytowane przez thechris : 29.10.2012 o godz. 14:52.
Odpowiedz cytując
Bóg Trybun (objawion)
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2007
Skąd: z pewnej arcyskromnej oprawy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 29.10.2012, 14:46
thechris napisał(a):Wyświetl post
W calach. 10z
No to jednym słowem PRZE..... z naszych piłkarzy szokująca lista.

PS. Aż się boję pytać, jak na tej liście plasowałby się Chavez
Powód: OSMAN
Ostatnio edytowane przez Bóg Trybun (objawion) : 29.10.2012 o godz. 14:51.
są kibice i kibuce, Kraków wiedzie prym w tej sztuce

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 29.10.2012, 14:57
thechris napisał(a):Wyświetl post
W calach. 10z

Biedny Maor...
Co tam Maor
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
<Crasch>
Senior Member
 
 
Od: 09.2006
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 29.10.2012, 15:55
thechris napisał(a):Wyświetl post
W calach. 10z

@down: No, dokładanie Biedny Maor...
Melikson piłkarzem na 3-6 miejsca?
W tej lidze?

Niewiem, ale co poniektórzy powinni się pi******* mocno w łeb jakąs pałą.
Koleś, który jest najlepszym piłkarzem tej ligi jest niby gorszy od kogo? jedynie Ljuboja może mu dorównać.
Juz zapomnieliście jaki ma potencjał? Piłka nozna to gra zespołowa i jeden zawodnik meczu nie wygra.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 29.10.2012, 16:53
<Crasch> napisał(a):Wyświetl post
Melikson piłkarzem na 3-6 miejsca?
W tej lidze?

Niewiem, ale co poniektórzy powinni się pi******* mocno w łeb jakąs pałą.
Koleś, który jest najlepszym piłkarzem tej ligi jest niby gorszy od kogo? jedynie Ljuboja może mu dorównać.
Juz zapomnieliście jaki ma potencjał? Piłka nozna to gra zespołowa i jeden zawodnik meczu nie wygra.
Potencjał a forma to dwie różne kwestie. Koleś był najlepszym piłkarzem 2 lata temu. Rok temu był jednym z największych rozczarowań ligi i nakrywał Izrealczyka czapką taki wirtuoz jak Kwiek. Jeśli Maor ma taki potencjał i miał tak fantastyczny sezon to dlaczego nikt go nie kupił pomimo promocyjnych cen przy R22? Może dlatego, że potencjalny kupiec patrzy na formę zawodnika? Może sprawdza czy aby nie pikuje w dół? W każdym razie po ostatnim okienku widać, że potencjalny kupiec nie żyje wspomnieniami sprzed dwóch lat tylko bierze pod uwagę i analizuje trochę świeższe dane np. z ostatniego sezonu.


milosz napisał(a):Wyświetl post
kadra jest silniejsza niż miejsce w środku tabeli.
No i okey - szanuje twoje zdanie. Po co to obrażenie, insynuacje i wycieczki osobiste?

milosz napisał(a):Wyświetl post
pomyliłeś się już tyle razy
Za to ja mam nadzieje, że ty tym razem się nie pomylisz i Wisła znowu nie skończy w środku tabeli jak sezon temu tylko wyżej. Mój typ od wakacji to 7. miejsce ale bardzo chciałbym się mylić. Chciałbym, żeby było znacznie wyżej. Może Wisła dokona transferów w zimie i będę miał podstawy aby inaczej oceniać jej szanse. Wszystko jeszcze może się zdarzyć. Nawet z tym składem może być wyżej ale będzie to wynik ponad stan. W sporcie, który bywa nieprzewidywalny wyniki ponad stan się zdarzają a w piłce nożnej nawet dość często.

Poza tym ty cały czas oceniasz kadrę jakby to był FM. Nie jest. Nazwiska i skill to tylko jeden element w realu. Liczy się cała otoczka wokół. Klimat, atmosfera w klubie, również ruchy "na górze", które też biorę pod uwagę. To też niestety uleciało... nie ma tu żadnego głodu sukcesu. Nie widzę też chemii między grajkami. Raczej w każdym meczu widzę postawę, którą najlepiej opisał Kirm: "po prostu zostaje jeden mecz mniej do końca sezonu". Dlatego oceniam szanse Wisły w lidze tak jak oceniam. Proponuję wrócić do rzeczywistości.

A co do moich "pseudo-analiz" to lepsze takie niż opieranie się na sukcesach sprzed 17-26 miesięcy i przekładanie wydarzeń w tak odległym okresie na teraźniejszość. To jest dopiero dogłębna, logiczna i przemyślana "analiza".


@down

fialo napisał(a):Wyświetl post
przyda się w bukmacherce
Bukmacherka to typowanie wyników pojedynczych meczów. Jakbyś czytał uważniej to zwróciłbyś uwagę, że wspominam o wynikach w kontekście całego sezonu (czasami rundy) a nie pojedynczych "wyskoków". Nie ma to jak mieć "dobrą beke" i nie do koca wiedzieć nawet z czego
Ostatnio edytowane przez thechris : 29.10.2012 o godz. 18:15.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:15.