The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 17.08.2012, 13:01
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
ale również wypadniemy prawdopodobnie poza 20-kę iwrócimy na miejsce, na które zasługujemy.

wszystko fajnie ale powiadasz że zasługujemy hmm wg kogo ?

wg 24 w rankingu Szwecji , 28 Szkocji, 27 Norwegii czy 22. Czechów ?

patrząc na ten sezon miejsce które zajmujemy jest ponad stan
mr_kwolf
Senior Member
 
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 17.08.2012, 15:52
Karherop napisał(a):Wyświetl post
wszystko fajnie ale powiadasz że zasługujemy hmm wg kogo ?

wg 24 w rankingu Szwecji , 28 Szkocji, 27 Norwegii czy 22. Czechów ?

patrząc na ten sezon miejsce które zajmujemy jest ponad stan
Patrząc na poprzedni sezon miejsce, które zajmujemy jest poniżej tego co naprawde prezentujemy.

Dlatego właśnie ranking nie patrzy na to co pokazujesz w jednym sezonie tylko w pięciu. Dzięki temu jest bardziej obiektywny.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 21.08.2012, 09:10
Karherop napisał(a):Wyświetl post
wszystko fajnie ale powiadasz że zasługujemy hmm wg kogo ?

wg 24 w rankingu Szwecji , 28 Szkocji, 27 Norwegii czy 22. Czechów ?

patrząc na ten sezon miejsce które zajmujemy jest ponad stan
Poprzedni sezon był dla Polski wyjątkowo udany - ponad 6 pkt w sezonie to zdobyliśmy poprzednio gdy ogrywaliśmy Schalke i Parmę, dwóch sezonów z rzędu z punktacją 5,0 pkt i więcej to lata 90 - te gdy Legi i Widzew weszły do Ligi Mistrzów, 3 kolejne sezony w wykonaniu polskich drużyn w pucharach punktowane po ponad 5 pkt przełom lat 60/70 kiedy Legia czy Górnik regularnie grały na wiosę w pucharach.....

Realne miejsce Polski patrząc na bieżący sezon to właśnie w granicach 20-22 bo kraje z tych miejsc mają raptem 3 pkt straty w ranikngu, które będą zbierać punkty w fazie grupowej LM/LE, a my możemy liczyć tylko na kolejny sezon konia Legii....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
gukfva
Member
 
Od: 09.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 22.08.2012, 15:12
Najwłaściwszym miernikiem do oceny wyników drużyn w pucharach jest ich odniesienie do rozstawienia.
Moim zdaniem rundy eliminacyjne są co najmniej równie ważne jak rundy zasadnicze dla federacji znajdujących się poza pierwszą piętnastką.
Dla przykładu patrząc na kryterium rozstawienia Polska w sezonie 2012/13 powinna zdobyć 5.000 pkt, z czego aż 4.000 w rundach eliminacyjnych.
Skąd ten rachunek, wyjaśnienie poniżej. Tyle punktów powinny zdobyć polskie kluby pokonując jedynie niżej rozstawionych od siebie rywali:

Slask Wroclaw
Champions League
2 QR - rozstawiony, 2 wygrane, 2 pkt
3 QR - nierozstawiony, 2 porażki
Europa League
Play-off - nierozstawiony, 2 porażki
RAZEM: 2 pkt

Legia
Europa League
2,3 QR - rozstawiona, 4 wygrane, 4 pkt
Play-off - nierozstawiona, 2 porażki
RAZEM: 4 pkt

Wronki
EL
1,2,3 QR - rozstawione, 6 wygranych, 6 pkt
Play-off - rozstawione, 2 wygrane, 2 pkt
Group Stage - trzeci koszyk, 2 wygrane, 4 porażki, 4 pkt
RAZEM: 12 pkt

Ruch
EL
2 QR - rozstawiony, 2 wygrane, 2 pkt
3 QR - nierozstawiony, 2 porażki
RAZEM: 2 pkt

OGÓLNY WYNIK: 20 pkt : 4 kluby = 5.000 [współczynnik]

Do tej pory sytuacja wygląda następująco:
Slask - 1 pkt (1 pkt stracony z Buducnost)
Legia - 2,5 pkt (0,5 pkt stracone z Lipawą, 1 pkt stracony z Ried)
Wronki - 4 pkt (0,5 pkt stracone z Zhetysu, 0,5 stracone z Khazarem, 1 pkt + 6 pkt stracone z AIK)
Ruch - 2 pkt

Z powodu punktów straconych w eliminacjach polskie kluby, które nadal są w grze muszą zdobyć o wiele więcej punktów. Paradoksalnie tylko Ruch wykonał swoje zadanie. Najwięcej straciły Wronki. W Play-off EL Śląsk musi wygrać 1 mecz (lub 2 zremisować), by osiągnąć wynik minimalny, a Legia wygrać 1 mecz i 1 zremisować.

Wnioski? Wystarczy pokonywać słabszych, by uzyskać 5.000. W obecnej sytuacji - po eliminacyjnych stratach Wronek, Śląska i Legii - taki wynik w sezonie 2012/13 należałoby uznać za sukces.
callmesir
Junior Member
 
Od: 08.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 23.08.2012, 23:04
No to jesteśmy trochę mądrzejsi.

13. CYPR 26,083
4LE Nefci - APOEL 1:1
4LM AEL Limassol - Anderlecht 2:1

Zgodnie z planem. APOEL raczej rozprawi się u siebie z Nefci a AEL gdzieś w grupie zagra.

14. AUSTRIA 24.625
4LE PAOK - Rapid Wieden 2:1

Bardzo dobry wynik bo mimo remisu 1:1 i grze w 10 na 11 PAOK strzelił i coraż bliżej by Austria nie miała żadnej ekipy w grupach, ale co z tego...

15. DANIA 24,100
LM Nordsjaelland
4LM Kobenhavn - Lille 1:0
4LE Midtjylland - Young Boys 0:3
4LE Horsens - Sporting Lizbona 1:1

Tutaj liczę w sumie zgodnie z planem. Horsers a przede wszystkim Midtylland odpadają. Kopenhaga mimo wszystko sądzę, że zagra w LE bo u siebie Duńskie zespoły są o wiele mocniejsze w moim mniemaniu.

16. SZWAJCARIA 22.675
4LM Basel - CFR Cluj 1:2
4LE Midtjylland - Young Boys 0:3
4LE Luzern - Genk 2:1

Zaskakująca porażka Basel. Reszta zgodnie z planem. Dobrze jakby chociaż Luzern odpadło.

17. IZRAEL 21.250
4LM BATE Borysow - Ironi Kiryat Shmona 2:0
4LE HF91 Dudelange - Hapoel Tel-Awiw 1:3

Zgodnie z planem.

18 POLSKA 20.750
4LE Sląsk Wroclaw - Hannover 96 3:5
4LE Legia Warszawa - Rosenborg 1:1

Obyśmy nie pluli sobie w brodę, za tą straconą bramkę...

19. BIAŁORUŚ 18.500
4ML BATE Borysow - Ironi Kiryat Shmona 2:0

Zgodnie z planem.

20. CHORWACJA 18.083
4LM Dinamo Zagrzeb - Maribor 2:1

Było blisko niespodzianki, ale i tak dobry wynik Mariboru.

21. RUMUNIA 17.924
4LM Basel - CFR Cluj 1:2
4LE Dinamo Bukareszt - Metalist Charków 0:2
4LE Vaslui - Inter Mediolan 0:2
4LE Ekranas - Steaua Bukareszt 0:2

Raczej zgodnie z planem chociaż wygrana Cluj raczej zaskakująca. Dwie ekipy w grupach i módlmy się by nie punktowały za dobrze.

22. CZECHY 17.725
4LE Slovan Liberec - Dnipro Dniepropietrowsk 2:2
4LE Lokeren - Viktoria Pilzno 2:1
4LE Feyenoord - Sparta Praga 2:2

Tutaj mogło być jeszcze lepiej gdyby Dipro utrzymało wynik 2:0. Ale jest i tak dobrze. Jest szansa na 0 zespołów w grupie chociaż trzeba powiedzieć, że taki scenariusz jest super optymistyczny.

To na co przede wszystkim musimy liczyć to Legia. A ta na własne życzenie tylko zremisowała ze słabym Rosenborgiem. Mam nadzieję, że ten jeszcze jeden mecz w lidze da coś Legii bo momentami to naprawdę wygląda fajnie. Rado musi łapać formę a reszta ekipy nastawić celowniki bo jak się ma mało okazji w meczu to trzeba wykorzystywać je w większości.
Śląsk i tak dziwne, że aż tak powalczyć jak dla mnie. Szkoda końcówki bo każde 0,125 się liczy.

Teraz jedyna szansa w Legii i tym, że awansuje do grupy. Jak przegra będzie fatalnie. Jak wygra i wejdzie o dziwo ten sezon może być dla nas udany ze względu na fakt, że kilka krajów może potracić punkty.
Dani
Member
 
Od: 04.2005
Skąd: Myślenice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 31.08.2012, 07:45
Jesteśmy skazani na 4 kluby w eliminacja i trzeba się z tym pogodzić , bo miejsce 15 jest dla nas niemal nieosiągalne .Na starcie przyszłego sezonu 2013/2014 tracimy aż 5.000 za sezon 08/09 .
Rankingi klubowe
Lech Poznan 23.650
Wisła Kraków 15.150
Legia Warszawa 13.650
Sląsk Wrocław 7.150
Ruch Chorzów 6.150

Jak widać nawet wysoki ranking Lecha nie wiele znaczy ,Śląsk zawiódł na całej linii ,bo przejście przeciętnego mistrza Szwecji dało by Wrocławianom chociaż grupę LE ,Legia walczyła ale nie wyszło, Ruch sprawił ze malutkie Czechy wciąż przed nami .
I znów pozostaje wierzyć ze może w przyszłym roku będzie lepiej ....
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 31.08.2012, 07:49
Dani napisał(a):Wyświetl post
,Śląsk zawiódł na całej linii ,bo przejście przeciętnego mistrza Szwecji dało by Wrocławianom chociaż grupę LE ,

przeciętny Mistrz Szwecji wbił nam 5 bramek , przeciętna drużyna Bundesligi 10 , ciekaw jestem ile Śląsk by dostał w starciu z kimś naprawdę dobrym , 15-20 bramek w dwumeczu? i z czym do ludzi . Tutaj nawet nie ma nad czym gdybać .
lad21ewt
Member
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 01.10.2012, 19:45
Alex_Morgan napisał(a):Wyświetl post
Zdobywca Pucharu Polski rozpocznie grę w eliminacjach Ligi Europy od II. czy III. rundy? Bo widziałem tabelę, która zawierała informację, że jeśli triumfatorzy LM i LE zapewnią sobie grę w europejskich pucharach z ligi to zdobywca Pucharu Polski rozpocznie grę od III. rundy. Więc jak będzie?
To się okaże po zakończeniu tego sezonu 2012/13 czy Zwycięzca LM zapewni sobie strat w przyszłorocznej LM

Wg rozpiski Zdobywca Pucharu Polski zaczyna od 2 rundy el

Jeżeli Zwycięzca LM tak jak Chelsea w tym roku nie załapie się do pucharów i Atletico które jest obrońcą tytułu zakwalifikuje się do LE to następują przesunięcia w skutek czego Zdobywca Pucharu Polski zacznie od 3 rundy el

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:43.