The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 04.02.2012, 15:42
@KOALIK

Jakość gry weryfikują wyniki, a nie odczucia i sympatie KOALIKA. Obecna drużyna zbudowana z obcokrajowców te wyniki ma. Doszła w pucharach najdalej w historii, zdobyła MP. Nie zawiodła w ostatnich dziesięcioleciach aż kilkanaście razy w Europie jak drużyna zbudowana z Polaków, która jest dla Ciebie wzorem. Tamten model budowy zespołu nie sprawdził się, okazał nieefektywny, ten tak. Tamten model dał tylko jeden świetny sezon w pucharach na piętnaście zaangażowania Cupiała. Valcks wszystko zmienił i zapewnił więcej niż „5% udanych transferów obcokrajowców”. Lepszy i tańszy dla klubu oraz ogromnych sukcesów okazał się obcokrajowiec Iliev, niż Zieńczuk. Biton niż Brożek. Melikson niż Szymkowiak czy Czerwiec, Pareiko niż Pawełek lub Majdan, Diaz niż drugi Brożek itd. Nie zamieniłbym tych zespołów za żadne skarby, bo to tamten permanentnie zawodził, a nie ten.

Za mną stoją tu fakty i wyniki, za Tobą nic poza złośliwościami pod moim adresem i powoływaniem na rzekomo dużą grupę przeciwników Valcksa wśród kibiców . Ja też mógłbym napisać, że mówisz o tych sprawach i zachodnich menadżerach dokładnie tak samo jak Zdzisiu Kapka, którego kiedyś miałem okazję posłuchać, ale ja nie będę zniżał się do tego typu zachowań. I tak dostatecznie mocno widać, kto tutaj „bajdurzy”, a kto powołuje się na fakty i liczby.

A styl gry? Wisła wystawiająca Polaków wiele razy prezentowała jeszcze gorszy, nie tylko z Lewadią czy Dinamem Tbilisi. Momentami po mistrzostwo skandalicznie człapała (wystarczy wspomnieć na pamiętny finisz sezonu 2000/01 i np.: mecz z nieistniejącym już Orlenem), innymi nie miała żadnej realnej konkurencji i wtedy Ci on nie przeszkadzał?

Styl i poziom gry np.: z rewanżu z Litexem, czy z Fulham u siebie wcale nie wyglądał tragicznie i nie było w nim żadnej przepaści do najlepszych spotkań najlepszego okresu za „pierwszego Kasperczaka”. Jakoś nie pamiętam, byś wtedy na niego narzekał.

Bardzo chciałbym, aby Wisła zdołała jeszcze dodatkowo przejść Standard i zakwalifikować się na koniec sezonu do pucharów. Dzięki strategii Valcksa oraz stawianiu na obcokrajowców ma na to szansę, na dalsze poprawienie i tak już doskonałego wyniku. Ja będę się wówczas cieszył, a Tobie pozostanie chyba tylko popełnić harakiri z powodu takiego efektu pracy Valcksa, którą tak wzgardzasz i próbujesz wdeptać w ziemię. Bardzo ciekawe, co wówczas napiszesz. Czy kogokolwiek przeprosisz.
Ostatnio edytowane przez Markus : 04.02.2012 o godz. 15:44.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 04.02.2012, 18:21
Markus napisał(a):Wyświetl post
@KOALIK

Jakość gry weryfikują wyniki, a nie odczucia i sympatie KOALIKA. Obecna drużyna zbudowana z obcokrajowców te wyniki ma. Doszła w pucharach najdalej w historii, zdobyła MP. Nie zawiodła w ostatnich dziesięcioleciach aż kilkanaście razy w Europie jak drużyna zbudowana z Polaków, która jest dla Ciebie wzorem. Tamten model budowy zespołu nie sprawdził się, okazał nieefektywny, ten tak. Tamten model dał tylko jeden świetny sezon w pucharach na piętnaście zaangażowania Cupiała. Valcks wszystko zmienił i zapewnił więcej niż „5% udanych transferów obcokrajowców”. Lepszy i tańszy dla klubu oraz ogromnych sukcesów okazał się obcokrajowiec Iliev, niż Zieńczuk. Biton niż Brożek. Melikson niż Szymkowiak czy Czerwiec, Pareiko niż Pawełek lub Majdan, Diaz niż drugi Brożek itd. Nie zamieniłbym tych zespołów za żadne skarby, bo to tamten permanentnie zawodził, a nie ten.

Za mną stoją tu fakty i wyniki, za Tobą nic poza złośliwościami pod moim adresem i powoływaniem na rzekomo dużą grupę przeciwników Valcksa wśród kibiców . Ja też mógłbym napisać, że mówisz o tych sprawach i zachodnich menadżerach dokładnie tak samo jak Zdzisiu Kapka, którego kiedyś miałem okazję posłuchać, ale ja nie będę zniżał się do tego typu zachowań. I tak dostatecznie mocno widać, kto tutaj „bajdurzy”, a kto powołuje się na fakty i liczby.

A styl gry? Wisła wystawiająca Polaków wiele razy prezentowała jeszcze gorszy, nie tylko z Lewadią czy Dinamem Tbilisi. Momentami po mistrzostwo skandalicznie człapała (wystarczy wspomnieć na pamiętny finisz sezonu 2000/01 i np.: mecz z nieistniejącym już Orlenem), innymi nie miała żadnej realnej konkurencji i wtedy Ci on nie przeszkadzał?

Styl i poziom gry np.: z rewanżu z Litexem, czy z Fulham u siebie wcale nie wyglądał tragicznie i nie było w nim żadnej przepaści do najlepszych spotkań najlepszego okresu za „pierwszego Kasperczaka”. Jakoś nie pamiętam, byś wtedy na niego narzekał.

Bardzo chciałbym, aby Wisła zdołała jeszcze dodatkowo przejść Standard i zakwalifikować się na koniec sezonu do pucharów. Dzięki strategii Valcksa oraz stawianiu na obcokrajowców ma na to szansę, na dalsze poprawienie i tak już doskonałego wyniku. Ja będę się wówczas cieszył, a Tobie pozostanie chyba tylko popełnić harakiri z powodu takiego efektu pracy Valcksa, którą tak wzgardzasz i próbujesz wdeptać w ziemię. Bardzo ciekawe, co wówczas napiszesz. Czy kogokolwiek przeprosisz.
Jakie wyniki? Jedynie z przejścia Liteksu można być dumnym, a reszta jest konsekwencją odpuszczania LE przez zespoły z lepszych ligi. Jeśli ta drużyna byłaby w rzeczywistości taka świetna, to byśmy wyraźnie prowadzili w lidze. Jeśli Śląsk oparty na Polakach zdobędzie mistrzostwo, a nie Wisła oparta na obcokrajowcach, to jestem ciekaw Twojej opinii. Miejsce na koniec tego sezonu będzie kolejną oceną transferów Valckxa. Liga jest najważniejsza, a puchary mogą tylko miłą niespodzianką, a nie na odwrót. Co do Polaków, to mimo wszystko plusów było więcej. Ja ludziom pokroju Valckxa dawno przestałem ufać, bo są ku temu realne podstawy.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 04.02.2012, 19:07
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Jakie wyniki? Jedynie z przejścia Liteksu można być dumnym, a reszta jest konsekwencją odpuszczania LE przez zespoły z lepszych ligi. Jeśli ta drużyna byłaby w rzeczywistości taka świetna, to byśmy wyraźnie prowadzili w lidze. Jeśli Śląsk oparty na Polakach zdobędzie mistrzostwo, a nie Wisła oparta na obcokrajowcach, to jestem ciekaw Twojej opinii. Miejsce na koniec tego sezonu będzie kolejną oceną transferów Valckxa. Liga jest najważniejsza, a puchary mogą tylko miłą niespodzianką, a nie na odwrót. Co do Polaków, to mimo wszystko plusów było więcej. Ja ludziom pokroju Valckxa dawno przestałem ufać, bo są ku temu realne podstawy.
To jaka jest różnica między potencjałem Wisły, a Sląska mogliśmy doskonale zobaczyć w meczu pomiędzy obiema drużynami gdzie zawodnicy z Wrocławia kopali się po czole i wywracali po podaniach Ilieva jak dzieci. Gdyby wzorem Wisły Sląskowi doszły takie apekty jak porażka w eliminacjach CL, liga europejska, kontuzja Sebka Mili to szukałbyś ich w dolnej części tabeli. Kontrakt z Valcxem trzeba przedłużyć... w normalnych klubach dyrektorzy sportowi pracują po kilka ładnych lat... przy tym nie wywala się ich jak umoczą trochę gotówki.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 04.02.2012 o godz. 19:15.
Odpowiedz cytując
spirit
Senior Member
 
 
Od: 09.2003
Skąd: Kraków 303

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 04.02.2012, 19:09
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Jakie wyniki? Jedynie z przejścia Liteksu można być dumnym, a reszta jest konsekwencją odpuszczania LE przez zespoły z lepszych ligi. Jeśli ta drużyna byłaby w rzeczywistości taka świetna, to byśmy wyraźnie prowadzili w lidze. Jeśli Śląsk oparty na Polakach zdobędzie mistrzostwo, a nie Wisła oparta na obcokrajowcach, to jestem ciekaw Twojej opinii. Miejsce na koniec tego sezonu będzie kolejną oceną transferów Valckxa. Liga jest najważniejsza, a puchary mogą tylko miłą niespodzianką, a nie na odwrót. Co do Polaków, to mimo wszystko plusów było więcej. Ja ludziom pokroju Valckxa dawno przestałem ufać, bo są ku temu realne podstawy.
Nie rozumiem takich ludzi jak Ty. Bo można (i w zasadzie trzeba) mieć zastrzeżenia co do samej gry, mimo, że momentami była bardzo przyzwoita a już na pewno efektywna, to jakim trzeba być ignorantem, żeby deprecjonować wyniki? Co prawda w kilku punktach się nie zgadzam z Markusem, ale co do istoty ma rację - na ten moment zaliczamy jeden z dwóch najlepszych sezonów w pucharach. Takie są NIEPODWAŻALNE fakty.
Co do składu opartego na Polakach - kompromitacji było dużo więcej, niż sukcesów. Do tej pory mnie trzęsie, jak sobie przypominam te wszystkie Karabachy, Valerengi, Dynama czy Levadie (ponadto Ateny, ale to trochę inna bajka). A w ramach odmitologizowywania tamtego pamiętnego sezonu proponuję Ci obejrzeć jeszcze raz mecze z Parmą czy Schalke, bo Parma to kępka trawy, która odwróciła bieg meczu w którym wcale nie graliśmy dobrze, a Schalke u siebie cisnęło nas podobnie jak APOEL na Cyprze.
Także, za przeproszeniem, nie ........
Ostatnio edytowane przez spirit : 04.02.2012 o godz. 19:11.
Feci quod potui faciant meliora potentes
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:20.