The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WioReXXX
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 28.04.2011, 14:24
Panowie, czas podyskutować troszeczkę, opierając się nie tylko na waszej wiedzy telewizyjno- boiskowej, ale także n a przepisach gry w piłkę nożną - taka niebieska książeczka. Pozwolę sobie zacytować parę fragmentów, co z tym zrobicie, jak to zinterpretujecie- to już wasza sprawa.

Najpierw może interpretacja FIFY jeżeli chodzi o "użycie nieproporcjonalnej siły", co karane jest wykluczeniem- "Użycie nieproporcjonalnej siły ma miejsce wtedy kiedy, atak na przeciwnika wykonany jest z dużą siłą, rażąco wykraczając poza granice normalnej gry, narażając tym samym przeciwnika na niebezpieczeństwo lub powodując jego kontuzje.

I druga rzecz: interpretacja słów: "rażący, poważny faul", co również karane jest czerwoną kartką.
"Zawodnik popełnia poważny, rażący faul wówczas gdy używa nieproporcjonalnej siły lub brutalności w odniesieniu do zawodnika drużyny przeciwnej, kiedy walczą o piłkę będące w grze.

Atak nogami, który naraża na niebezpieczeństwo zawodnika drużyny przeciwnej, musi być traktowany jako poważny, rażący faul.


Każdy zawodnik, który gwałtownie atakuje przeciwnika, kiedy walczą o piłkę z przodu, z boku lub z tyłu używając jednej lub obu nóg – z użyciem nieproporcjonalnej siły i narażając na niebezpieczeństwo przeciwnika popełnia poważny, rażący faul.

Poważny, rażący faul karany jest wykluczeniem z gry winnego zawodnika. Grę przerwaną z tego tytułu wznawia się rzutem wolnym bezpośrednim z miejsca przewinienia."

Jak dla mnie- ewidentna czerwona kartka. Choć każdy może sobie interpretować przepisy jak chce.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:09.