The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Jak? Gdzie? Kiedy?
Nazwa użytkownika
Hasło


Jak? Gdzie? Kiedy? Pokój z informacjami na temat cen biletów, sposobu dojazdu do stadionu i tym podobnym. Jeśli szukasz informacji na taki temat - sprawdź najpierw tu. Pokój moderowany.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 07.03.2011, 15:47
GajowyDrwal napisał(a):Wyświetl post


Jakby wejście było za darmo to 2 miliony by przyjechały na mecz...

Naprawdę myślisz zanim coś napiszesz?

Porównujesz niemiecką Bundesligę z Ekstraklasą? Przecież w niemczech jest najwyższa frekwencja na świecie! Zupełnie inna zamożność obywateli, inny poziom ligi, inne piłkarskie tradycje, itd itp...

Jak chcesz bawić się w porównania to najlepszym przykładem jest chyba Praga:

Jeden klub walczący o mistrzostwo co roku - w Krakowie Wisła, tam Sparta (sukcesy znacznie większe Sparta, która w LM grała wielokrotnie w tym raz doszła do ćwierćfinału). Drugi klub balansujący między ekstraklasą a pierwszą ligą, ale mający swoje wielkie momenty - Cracovia, Slavia (i tu znowu czeski klub osiągnął więcej bo Slavia grała parę lat temu w LM, a Cracovia?), plus trzeci mały osiedlowy klub też z momentami, nie mający jednak większej liczby kibiców - u nas Hutnik, tam Viktoria Żiżkov.

Zamożność obywateli podobna, miasto większe od Krakowa dość znacznie, klimat taki sam, poziom ligi nawet wyższy... I jak frekwencja w pierwszej kolejce?

6 marca Sparta Praga - Pribram, niecałe 10 tys ludzi na stadionie. Walczą o mistrza podobnie jak Wisła.

Nawet na nie dawnym meczu z Liverpoolem nie udało im się zapełnić całego zaledwie 20 tysięcznego stadionu...
Co do pierwszego pewnie możesz być blisko. Nie chciał byś zobaczyć meczu na 2 milionowym stadionie i jeszcze za darmo?
Za wiki:
W 1900 roku w Gelsenkirchen mieszkało ok 5,1% Polaków, według niem. Wikipedii 13,9% w 1905. Stąd w lokalnej gwarze pojedyncze słowa pochodzenia polskiego, np. Mottek (młotek), Duppa, dobsche, Mattka (otyła kobieta) [1]. Pochodzący z Mazur piłkarze Ernst Kuzzora i Fritz Szepan mają swoje ulice w mieście. Schalke 04 nazywano klubem polaczków. Nazwa stadionu Arena AufSchalke (od 2005 Veltins-Arena) prawdopodobnie była kalką polskiego "na Schalke".

Czyli jakieś tam tradycje piłkarskie w Polsce mamy.

Czechy to prawie jak małopolska wiec porównanie też nie najlepsze. Ale mnie chodzi tylko o jedno, niezależnie od miejsca zawsze istnieje granica ceny, powyżej której kompletu nie ma. Jest ona zmienna w zależności od zamożności społeczeństwa, komfortu oglądania, poziomu drużyny, rangi meczu, ew. dodatkowych atrakcji. Trzeba taka granice znaleźć, czyli obnizając cene zapełnić stadion, a jak zacznie brakować biletów dwa dni przed meczem, myśleć ostrożnie o podwyżkach.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Jak? Gdzie? Kiedy?

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:34.