
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Krk i okolice
Offline |
#361
|
|
Moze mamy tu na forum pośród Wislackiej Braci jakiegos technika z TEPSY
?Mam problem z parametrami linii pod ADSL. To znaczy aktualne 2 Mbity smiga bez klopotu ale zamarzylo mi sie troszke wiecej, zaglębilem się w temat i okazalo sie ze wartosci SNR Margin i Line Attenuation na mojej lini szaleją w zależnosci od tego co i jak jest aktualnie podpiete. 1. Przypadek . Podpięty router z modemem adsl i telefony poprzez filtry. ![]() 2. Przypadek - Podpiety router z modemem, telefon odlaczony ![]() 3. Przypadek - Podpiety router z modemem i telefon ale bez filtra. ![]() Glupieje zwlaszcza przy ostatnich wynikach - przeciesz filtry powinny poprawiac jakość linii a u mnie jest prawie dwukrotne wieksze tlumienie po zalozeniu filtra. Jest ktos zorientowany w takich tematach? |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#362
|
|
Tylko nie dzwoń z tym do nich na Błękitną Linię bo wywalisz tepse na kolana jak mróz PKP
![]() ![]()
JESTEM LAMUSEM
|
|
|
|
Member
Od: 11.2010
Offline |
#363
|
|
Wpinasz filtr przed modem od tepsy?
EDIT : Filtr wpięty bezpośrednio do telefonu? EDIT: Więc jest źle podpięte. Nie jestem technikiem tepsy ale kiedyś o tym też szukałem. Filtr wpinasz do gniazdka, a do filtra bezpośrednio telefon. EDIT: http://www.insdar.pl/neostrada_instalacja.htm EDIT: Może powodem takiego tłumienia jest kiepska instalacja? Stare kable,kiepskie skrętki itp.. Możesz spróbować odłączyć też telefony i w tedy sprawdzić. Do tepsy śmiało możesz zadzwonić i powiedzieć, że jesteś zainteresowany ich oferta i prosisz o sprawdzenie jakie łącze może być na Twojej lini.
Ostatnio edytowane przez Konfliktowy : 22.12.2010 o godz. 00:38.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Krk i okolice
Offline |
#364
|
|
@Donson
Nawet nie probuje ;-))... i tak by mnie zlali jako klienta multimo @Konfliktowy filtr jest wpiety tak jak nalezy czyli przed samym telefonem Pogladowo to wyglada tak ![]() edit tak bezpośrednio edit2 Konfliktowy... jestes genialny ...naprawde. Dopiero teraz uswiadomilem sobie ze od 6 lat uzywam wpierw neo a potem multimo z źle wpiętym filtrem.Ale powiem Ci ze parametry w dalszym ciagu sa gorsze niz bez filtra - poprawilo sie do 40db
Ostatnio edytowane przez Miro : 22.12.2010 o godz. 00:21.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2003
Skąd: Imperium Kurdwanów
Offline |
#365
|
|
Mój problem polega na tym że dziś kupowaliśmy z ojcem komputer ...
Mamy dysk twardy Samsunga 1 TB. Informatyk w sklepie przy składaniu mówił że przystosował go do WIndowsa 7 (jakies tam ustawienia). Po czym gdy dowiedział się że będzie jednak XP instalowany pozmianiał cos i z całym pudłem pojachaliśmy do domu. Instalowałem przed chwilą win XP i widział mi tylko jedną partycje 130 GB. Reszty nie ma - sformatowałem ją i zainstalowałem XP. Z tym że wcześniej mówił że partycje są już porobione. Co tu teraz czynić aby odzyskać pozostałą część ?
Ostatnio edytowane przez gonzo : 22.12.2010 o godz. 21:14.
|
|
|
|
Member
Od: 11.2010
Offline |
#366
|
|
Najprościej było usunąć wszystkie partycje, a później utworzyć je na nowo.
EDIT: Wydaje mi się, że nie widzi Ci partycji bo zwyczajnie masz je nie utworzone. Utworzoną miałeś tylko partycje na system a reszta sobie leży nie podzielona ani nic. Instalowałeś z poziomu DOSa czy normalnie?
Ostatnio edytowane przez Konfliktowy : 23.12.2010 o godz. 00:03.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2003
Skąd: Imperium Kurdwanów
Offline |
#367
|
|
Jak usunąć wszystkie jak widać tylko jedną ?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
#368
|
|
Witam,
Możliwe, że za jakiś czas będę kupował laptopa. Mimo, że kiedyś skończyłem Technikum Informatyczne to moja wiedza nt. komputerów jest dosyć znikoma i ogranicza się do tego co działo się 2-4 lata temu Laptopa będę potrzebował głównie do internetu, Offica, filmy, muzyka. Jedyną grą na którą znajduje czas jest Football Manager jeżeli chodzi o wygląd to raczej jakiś konserwatywny bez żadnych zbędnych dodatków. Monitor 15,6" większy raczej nie potrzebny. Karta graficzna raczej nie musi być bardzo dobra FM chyba na każdej nowym lapku pójdzie Duży nacisk chciałbym położyć na wydajność więc RAM miałaby duże znaczenie. No i najważniejsze budżet to gdzieś pomiędzy 2500-3000. Ale raczej z naciskiem na tą pierwszą kwotę liczę na Wasze rady ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#369
|
Tu masz wszystko, za taką kwote spokojnie mozesz pograc w nowe tytuly. PS. Z Windowsem czy bez?
Ostatnio edytowane przez wislak_92 : 23.12.2010 o godz. 23:11.
![]()
"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuście do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych...podania ręki". - Henryk Reyman
|
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#371
|
|
Drozsze sa ok 200-400 zl. Zalezy jaki Win, jaka firma itd.
Jezeli jestes studentem to mozesz miec Windowsa za darmo z MSDNAA, jezeli nie zawsze zostaja Ci warezy. I radze Ci isc raczej w Asusa (seria N), badz niektore modele HP lub Toshiby. Inne bym odradzal. Jeszcze Packard-Bell, malo znane w Polsce, ale naprawde dobry sprzet robia
Ostatnio edytowane przez mic : 23.12.2010 o godz. 23:50.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
#372
|
akurat mój wydział łapie się pod wymogi. A jak wygląda to w praktyce? Jak uzyskuje się dostęp do win'a? |
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#373
|
|
Dostajesz swoj login i haslo, i albo sciagasz z ich strony i wklepujesz seriala, ktory bedzie na tej stronie, albo sciagasz z torrenta/wareza itp i uzywasz seriala z msdnaa. Tak w skrocie. Co do loginu i hasla to musisz znalezc kolesia ktory to zaklada, zapytaj bylekogo na uczelni to da Ci namiary
|
|
|
|
Banita
Od: 10.2010
Offline |
#374
|
|
Panowie mam słuchawki LOGITECH H530 z wgranymi już sterownikami. I słuchaweczki pięknie działały, ale pewnego razu pojawił mi się taki o to komunikat:
System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43) I ni chu chu, nie działają. Nie chcą się zainstalować na moim kompie ( windows 7 ). Oczywiście sprawdziłem to na innych komopach, i też nie działają !! Unknown Device - błąd słuchawek i nie chą działać. Oczywiście byłem an stronie producenta, no ale nie można ściągnąć żadnych sterowników nowych czy aktualizacji, no bo one są wgrane już w tych słuchawkch. W media markcie mi ich nie przyjmą do naprawy, bo to prezent był, i rachunku oczywiście nikt normalny nie trzyma ;-/. Więc co mam zrobić ? Przeglądałem neta i widzę, że innio też mają problemy takie typu błąd 43 i nie ptorafią sobie z tym poradzic. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Skąd: Kraków(Nowy Kleparz)
Offline |
#375
|
|
Pamowie mam nowy sprzet ciesze się bo nie dałem dużo Amd athlon x3 440 3.0g Palit gts450 1g128bit ddr5 i narazie mało ramu 2gb
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Offline |
#376
|
|
Siemano
mógłby mi ktoś wycenic taki zestawik.( W nawiasach ocena stanu sprzetu w skali 0-5) jest to blaszak : Obudowa (stan to 2/5 cala sie rozlatuje z przodu) procek: Intel Pentium IV 3.06 GHz ram; 1,5 GB DDR 2 karta graficzna: GeForce 8500 256 MB zasilasz: nie pamietam firmy ale moc to 550 W ,chyba to był Feel ale nie jestem pewien plyta gl: Asus p5vd dysk twardy: Segatte 160 GB monitor: Flatron 17 cali ( 4/5) ile moge za niego zabrac kaski? chce to sprzedac bo leży w domu na wsi a mi sie kaska przyda na Gainera ![]()
Ostatnio edytowane przez dawidTS : 06.01.2011 o godz. 14:06.
![]()
TYLKO CW3L3 NOSZA ZELE !
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#377
|
|
Mam pytanie, mam dwa konta na Win 7 jedno moje (admin) drugie mamy chciałbym na tym drugim zrobić ograniczenia.Aby nie można było wchodzić na partycje....Jak zrobić? nie mogę tego rozgryźć....
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#378
|
|
Witam forumowiczów - informatyków. Mam pytanie odnośnie sieci bezprzewodowej w domu. Korzystam z Chello25, mam do laptopa podłączony normalnie kablem modem. Chciałbym stworzyć coś w rodzaju sieci wi-fi w domu by móc korzystać z internetu bez konieczności podłączania żadnych kabli oraz podzielić sygnał by móc korzystać na więcej niż jednym laptopie. Powinienem zakupić jakiś router i do niego podłączyć modem i on będzie nadawał sygnał? Czy mogą być konieczne jakieś sterowniki, czy po prostu będzie można wykryć sieć i się podłączyć? Jak jest z zabezpieczeniami, przed włamaniem się i korzystaniem z mojej sieci przez kogoś obcego? Wybaczcie chaotyczność i mnogość pytania, ale jest to temat całkowicie mi obcy. Proszę o wszelkie rady, propozycje routerów itd, wszytsko co mogłoby mi pomóc.
|
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#379
|
|
pozdi91: kup jakis najprostszy router (np D-link di-524). Laczysz kablem modem z routerem. Sterownikow nie potrzeba. Konfiguracja intuicyjna, zabezpieczanie tez. W razie czego pisz to pomoge Ci go skonfigurowac/zabezpieczyc
Ostatnio edytowane przez mic : 08.01.2011 o godz. 19:08.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#380
|
|
Szukam kogoś kto w miarę ogarnia matlaba, mam wykres funkcji f(x) i za pomocą pętli for mam znaleźć punkt maximum w podanym przedziale [-5;5], z matlabem nigdy nie miałem za bardzo do czynienia, a składnia jest inna niż w c++, będę wdzięczny jak ktoś rzuci na to okiem i coś podpowie
![]() Kod:
syms x;
f=(sin(x)/(x^2 + 1))
a=0
for i=-5:5
a=0
if(f(i) > a) a=i;
i=i+0.1;
end
b = f(a)
plot(a, b, 'ko')
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#381
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2009
Offline |
#382
|
|
Chcę sobie kupić laptopa. Budżet mam od 3tys do 4tys. Zastanawiam się nad jakimś Lenovo, Toshibą albo Macbookiem. Jestem przekonany coraz bardziej do maca ale sam nie wiem. Co byście mi polecili ?
Dodam, że głownie to będzie służył do internetu, filmów, photoshop no i jeszcze żeby z 5 h pociągnął na baterii. ![]() Kod:
W czasach powszechnego fałszu, mówienie prawdy jest rewolucyjnym aktem 9 października wywal Tuska do śmietnika !
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Offline |
#383
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2006
Skąd: Wrocław
Offline |
#384
|
|
Wie ktoś skąd można ściągnąć jakąkolwiek baze danych w Accessie 2007?
Mam projekt do zrobienia i jakiś przykład bardzo by mi pomógł. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2005
Offline |
#385
|
|
Mam w planach kupić drukarkę atramentową. Czy ktoś może coś polecić? Czy opłaca się urządzenie '3w 1'?
Dużo kasy nie mam, więc tak w granicy 300zł. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2004
Offline |
#386
|
|
Witam
Planuję zakup komputera (głównie do neta, filmów, starszych gier). Czy mógłby mi ktoś ocenić która z tych 8 ofert zestawów kom. jest najbardziej atrakcyjna, którą sami byście wybrali? (nie znam się kompletnie i nic mi te specyfikacje nie mówią): 1) http://pclider.pl/product_info.php?products_id=385 2) http://pclider.pl/product_info.php?products_id=401 3) http://allegro.pl/gx620-3-0-1-80-com...391626660.html 4) http://allegro.pl/zestaw-dell-3200-1...390333511.html 5) http://allegro.pl/dell-gx620-3-0-1-8...391626715.html 6) http://allegro.pl/zestaw-ibm-s50-l19...396127824.html 7) http://allegro.pl/f-s-2-8-512-40-dvd...386803368.html 8) http://allegro.pl/zestaw-hp-dc7600-2...393280931.html Pozdrawiam Powód: zdublowany adres
Ostatnio edytowane przez śledziu : 10.01.2011 o godz. 20:02.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#387
|
|
Mam aktualnie zainstalowany kodeki:
Combined-Community-Codec-Pack real alternative ALLPlayer I mam pytanie w media player classic(chcę odtwarzać filmy) nie ma obrazu jakiego brakuje kodeku? dodam, że jest dźwięk tylko rozważne propozycje bo mam neta z limitem i za dużo ściągać nie mogę ![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Skąd: STA
Offline |
#388
|
|
Poszukuję jakiegoś dobrego serwisu PC w Krakowie. Poleca ktoś coś
![]() ![]()
http://www.youtube.com/watch?v=-shF8y5ud0Q - obejrzyj Wiślaku, zapewniam że banan pojawi się na twych ustach
|
|
|
|
Member
Od: 09.2010
Offline |
#389
|
|
Problem pewnie okaże się dla większości banalny do rozwiązania, jednak potrzebuję pomocy. Mianowicie, Windows XP, jak wyłączyć wygaszacz ekranu? Uprzedzam, że prawy przycisk myszy i ustawienie 'brak wygaszacza' nie rozwiązuje problemu, a przeszkadza wygaszacz strasznie przy oglądaniu filmów. Z góry dzięki za odp.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków
Offline |
#390
|
|
A jesteś pewien że to jest wygaszacz? Skoro jest wyłączony to może to jakiś program albo wirus. Prawdę mówiąc nie przychodzi mi nic innego do głowy. Jeśli to jest laptop to mogą to być jakieś laptopowe ustawienia zarządzania energią, które trzeba wyłączyć z poziomu programu zainstalowanego z laptopem który obsługuje zasilanie czy coś w tym stylu. Jeśli to jest na stacjonarnym to można próbować ustawić wygaszacz na 500 minut. Znalazłem też coś takiego może pomoże
http://www.mandrivalinux.eu/showthre...czynno%C5%9Bci |
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|