The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
willow
a.k.a. morgenes
 
 
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 16.05.2010, 09:16
Jak istotną sprawą jest gra na własnym stadionie przy fanatycznej publiczności pokazał przykład nie tylko Wisły, ale przede wszystkim Lecha i Legii. Dlatego ten element przyczynił się w znacznym stopniu do przegrania tytułu.
Drugi czynnik to fatalna polityka transferowa klubu. Ciągle liczono na to, że skoro się udało dwa lata temu, rok temu, to uda się i teraz. Nie wzięto pod uwagę faktu, że mogą się zdarzyć kontuzje, które akurat nam się przydarzyły w okresie przygotowawczym Brak wartościowych zmienników dla Brożka czy Boguskiego dał określony efekt w postaci fatalnej siły ofensywnej naszego zespołu.

Ta fatalna polityka transferowa nie wzięła się jednak z powietrza. Jest ona według mnie wypadkową dwóch czynników:

Po pierwsze, braku pieniędzy na transfery, który wyniknął z dziury budżetowej, jaką sprezentował nam Skorża. Klub w pierwszej kolejności myślał, jak dopiąć budżet,a dopiero później, czy zostało coś na transfery.

Po drugie z fatalnej organizacji w naszym klubie na szczeblach władz. Nie docenia się u nas skautingu, nie rozwija marketingu. O transferach decyduje Rada Nadzorcza, która wykonuje swoje czynności bo musi, a nie bo chce. Ci ludzie nie mają pojęcia o piłce a interesuje ich tylko pieniądz. Traktują Wisłę jak dojną krowę. Nie mamy dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia, nie mówiąc już o prezesie, którego zwalnia się bez słowa wytłumaczenia. Ten wózek jest ciągnięty w dwie różne strony.

Sam Cupiał: no cóż, ile zrobił dla naszego klubu, nie trzeba nikomu chyba tłumaczyć. Ale myślę, że nadszedł czas, aby w końcu się określił. Albo w lewo, albo w prawo. Czy Cupiał faktycznie chce tej ligi mistrzów, czy po prostu trzyma klub bo nie ma go komu sprzedać? To chyba najważniejsze pytanie, na jakie chciałbym poznać odpowiedź. Jeśli dalej chcemy LM, jeśli nie chcemy, aby Lech nam uciekł, muszą znaleźć się pieniądze. Jeśli Cupiał nie chce ich dać, jego prawo. Ale musi w takim razie zweryfikować swoje plany i oczekiwania w stosunku do drużyny.

A jeśli chodzi o bezpośrednią przyczynę utraty mistrzostwa, to wg. mnie były to pierwsze trzy kolejki wiosny. Straciliśmy wydawałoby się bezpieczną przewagę, Lech zwietrzył swoją szansę, a nam zaczęły się smażyć tyłki. Gdyby nie to, mecze z Koroną czy Cracovią nie miały by większego znaczenia dla układu tabeli.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:20.