The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - inne dyscypliny
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - inne dyscypliny Na tym oto forum można dyskutować na temat sekcji Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, takich jak siatkówka kobiet, koszykówka kobiet i mężczyzn, judo, boks, gimnastyka, strzelectwo itp...

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
gooro33
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Kraków Wróblowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 27.04.2010, 17:54. Futsal Wisła Kraków
Cytat:
Wisła Kraków wywalczyła w swej dotychczasowej historii 44 tytuły mistrza Polski w grach zespołowych. 20 razy uczyniły to koszykarki, 12 piłkarze, po 6 siatkarki i koszykarze. Istnieje szansa, że niebawem lista ta zostanie poszerzona o kolejną dyscyplinę sportu. Tydzień temu została bowiem zawiązana sekcja futsalu, a plany sportowe naszych piłkarzy halowych są bardzo ekspansywne.

Wiślacki futsal powstał na bazie Krakowskiego Stowarzyszenia Futsalu Krakbet, które działa w Krakowie od roku 2005. Zespół ten uczestniczy w rozgrywkach Krakowskiej Ligi Futsalu, ale przede wszystkim występuje na arenie ogólnopolskiej. W obecnym sezonie drużyna Krakbetu była rewelacją I ligi, wywalczając na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek awans do Ekstraklasy.

Po uzyskaniu kwalifikacji zawodnikom Krakbetu, wśród których są wyłącznie sympatycy Wisły, zrodziła się myśl, aby występować w barwach Białej Gwiazdy. Zwrócili się więc ze stosowną prośbą do władz TS Wisła, którą zakończyli zdaniem: „Nasze dotychczasowe osiągnięcia dowodzą, że jesteśmy godni grać z Białą Gwiazdą na piersi, co dla nas będzie wielkim zaszczytem”. Zarząd Wisły, co było dosyć oczywiste, nie znalazł przeciwwskazań do przyjęcia futsalowców do wiślackiego grona, tym bardziej, że w Krakbecie grali bądź grają Kazimierz Moskal, Dariusz Marzec, Grzegorz Pater, Maciej Musiał, Sebastian Marzec, Łukasz Szymanowski, Rafał Tabak. Drużyna będzie się samofinansować w pełnym zakresie swojej działalności, a sponsorem strategicznym pozostanie firma Krakbet.

W Ekstraklasie zespół nie chce być tylko statystą, pragnie odgrywać w niej znaczącą rolę. Kto wie, czy sukces nie przyjdzie jednak już w tym sezonie. Nasi piłkarze bardzo śmiało poczynają sobie bowiem w rozgrywkach Pucharu Polski. W III rundzie pokonali ekstraklasowy GKS Jachym Tychy 3:1 i przez niektórych fachowców z branży zostali uznani za głównego kandydata do roli czarnego konia rozgrywek. Czy rzeczywiście tak się stanie, przekonamy się już w drugi weekend maja, kiedy spotkają się w meczu o awans do ćwierćfinału z Gwiazdą Ruda Śląska. Życzymy zwycięstwa, a potem dalszego marszu po cenne trofeum.
Od kiedy drużyna będzie grała pod nazwą Wisły?
I gdzie mecze będą rozgrywane? Na naszej hali?
POLSKIE KORZENIE - POLSKI KLUB
...Z tysięcy klubów, ja wybrałem ten,

Ten boski Krakowski nasz TS
I w każdej chwili czy dobrej czy złej,
Będę kochał Wisełkę, na pewno to wiem!!!


Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - inne dyscypliny

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:38.