Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - inne dyscypliny (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Futsal Wisła Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7213)

gooro33 27.04.2010 17:54

Futsal Wisła Kraków
 
Cytat:

Wisła Kraków wywalczyła w swej dotychczasowej historii 44 tytuły mistrza Polski w grach zespołowych. 20 razy uczyniły to koszykarki, 12 piłkarze, po 6 siatkarki i koszykarze. Istnieje szansa, że niebawem lista ta zostanie poszerzona o kolejną dyscyplinę sportu. Tydzień temu została bowiem zawiązana sekcja futsalu, a plany sportowe naszych piłkarzy halowych są bardzo ekspansywne.

Wiślacki futsal powstał na bazie Krakowskiego Stowarzyszenia Futsalu Krakbet, które działa w Krakowie od roku 2005. Zespół ten uczestniczy w rozgrywkach Krakowskiej Ligi Futsalu, ale przede wszystkim występuje na arenie ogólnopolskiej. W obecnym sezonie drużyna Krakbetu była rewelacją I ligi, wywalczając na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek awans do Ekstraklasy.

Po uzyskaniu kwalifikacji zawodnikom Krakbetu, wśród których są wyłącznie sympatycy Wisły, zrodziła się myśl, aby występować w barwach Białej Gwiazdy. Zwrócili się więc ze stosowną prośbą do władz TS Wisła, którą zakończyli zdaniem: „Nasze dotychczasowe osiągnięcia dowodzą, że jesteśmy godni grać z Białą Gwiazdą na piersi, co dla nas będzie wielkim zaszczytem”. Zarząd Wisły, co było dosyć oczywiste, nie znalazł przeciwwskazań do przyjęcia futsalowców do wiślackiego grona, tym bardziej, że w Krakbecie grali bądź grają Kazimierz Moskal, Dariusz Marzec, Grzegorz Pater, Maciej Musiał, Sebastian Marzec, Łukasz Szymanowski, Rafał Tabak. Drużyna będzie się samofinansować w pełnym zakresie swojej działalności, a sponsorem strategicznym pozostanie firma Krakbet.

W Ekstraklasie zespół nie chce być tylko statystą, pragnie odgrywać w niej znaczącą rolę. Kto wie, czy sukces nie przyjdzie jednak już w tym sezonie. Nasi piłkarze bardzo śmiało poczynają sobie bowiem w rozgrywkach Pucharu Polski. W III rundzie pokonali ekstraklasowy GKS Jachym Tychy 3:1 i przez niektórych fachowców z branży zostali uznani za głównego kandydata do roli czarnego konia rozgrywek. Czy rzeczywiście tak się stanie, przekonamy się już w drugi weekend maja, kiedy spotkają się w meczu o awans do ćwierćfinału z Gwiazdą Ruda Śląska. Życzymy zwycięstwa, a potem dalszego marszu po cenne trofeum.
Od kiedy drużyna będzie grała pod nazwą Wisły?
I gdzie mecze będą rozgrywane? Na naszej hali?

DarekK_11 27.04.2010 21:00

Niedawno sobie pomyślałem, że brakuje sekcji futsalu a tu taka miła niespodzianka się zapowiada :D

dyftong 27.04.2010 21:59

Pewnie będą grać pod nową nazwą od nowego sezonu ligowego w ekstraklasie futsalu - bo w tym już rozegrali wszystkie mecze w 1 lidze. Hala wisły spełnia wymagania wymiarowe jeżeli chodzi o futsal?? Dotychczas grali na comcom przy stadionie Hutnika.

joshi 28.04.2010 15:09

Super wiadomość, mam nadzieję, że wkrótce pojawią się szczegóły gdzie będą rozgrywane mecze itp.

mlody_ale_wierny 28.04.2010 16:36

szkółka futsalowa też by mogła powstać ;) skoro to ma być liczący się team. bardzo fajnie, że coś takiego ma miejsce.

PvD 28.04.2010 17:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dyftong (Post 889779)
Dotychczas grali na comcom przy stadionie Hutnika.

i prawdopodobnie tam będą grali...zobaczymy

Mistel 28.04.2010 22:03

Fajnie :) Zawsze to więcej Wiślackiej piłki :D

gooro33 28.04.2010 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 890193)
i prawdopodobnie tam będą grali...zobaczymy

Zawsze milej by bylo gdyby grali w naszej hali na Reymonta...

amauri1990 29.04.2010 06:51

jak mieliby grać na naszej hali, która jest zbyt mała dla koszykarek, a co dopiero dla futsalistów?

SZYMEK_TSW 29.04.2010 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez amauri1990 (Post 890499)
jak mieliby grać na naszej hali, która jest zbyt mała dla koszykarek, a co dopiero dla futsalistów?

zapewne chodziło o nową halę

nową halę czyli tą która znajduje się obok boiska treningowego;]

gooro33 29.04.2010 09:59

To tez pokazuje jak ona jest potrzebna.. Juz nie wspomne ze jezeli powstanie to na 100% doczekamy sie bardzo dobrej druzyny koszykarzy.

Kolumbus 29.04.2010 17:31

przy naszym niemrawym zarządzie to wcale nie byłbym taki pewien...

a futsal to chyba jakiś cud jest :)

SpoXsteR 05.05.2010 18:23

8 maja Wisla rozgrywa mecz w ramach 1/8 finalu Pucharu Polski, rywalem Ruda Slaska,
godzina 20;00 w Centrum Rozwoju Com-Com Zone, ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie
A- A+

WSTEP WOLNY


DarekK_11 05.05.2010 19:08

Czyli, że ta hala jest zaraz obok SS ?

Macie zamiar pomyślec nad dopingiem, wykorzystac potencjał chociażby z kosza :P

SpoXsteR 09.05.2010 11:01

Wisla 9-3 Ruda Slaska

amauri1990 09.05.2010 11:03

Grali jeszcze jako Krakbet Kraków, czy w nazwie oficjalnie pojawiła się już TS Wisła?

PvD 09.05.2010 12:15

Do końca sezonu z tego co wiem grają jako Krakbet Kraków.

WISLAK BW 09.05.2010 12:54

Krakbet już z Gwiazdą grał pod szyldem Wisły, a oto dowód http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...u,1475799,4651 . Parkiet na hali Wisły jest zbyt mały żeby Wisła Krakbet mogła tam rozgrywać mecze. Mecze są rozgrywane na hali comcom, która znajduje się zaraz za stadionem Hutnika (nie mylić ze starą halą Tomexu). W przyszły weekend Wisła Krakbet rozegra pierwszy mecz ćwierćwinałowy o Puchar Polski. Przeciwnikiem będzie Rekord Bielsko-Biała, który zajął 4 miejsce na zakończenie rozgrywek ekstraklasy. Jak będę znał dokładny termin to go podam. Serdecznie zapraszam, bo warto.

PvD 09.05.2010 16:17

Interia i dzienikarskie pisanie jedno ale czy umowa nie zakłada grania pod szyldem Wisly dopiero w nowym sezonie?

ze strony 40 minut.pl
Cytat:

Krakbet Kraków - Gwiazda Ruda Śląska 9:3 (1:2)
Pierwsze informacje jakie miałem mówiły, że sezon oficjalnie dogrywają jako Krakbet.

WISLAK BW 10.05.2010 11:30

Przepraszam za błąd. Faktycznie ta zmiana musi zostać zatwierdzona w PZPNie, więc od nowego sezonu Krakbet rozpocznie rozgrywki z Białą Gwazdą.

Paweł1906tsw 10.05.2010 12:02

1/4 finału Halowego Pucharu Polski 2009/10 - 14-16 oraz 21-23 maja

Krakbet Kraków - Rekord Bielsko-Biała

(sobota) godz. 14:30

WSZYSCY NA HALE Com-Com Zone!!!

DarekK_11 10.05.2010 16:28

O 17 mecz z Odrą, więc w sam raz jako przedsmak można obejrzeć futsal :)

mlody_ale_wierny 10.05.2010 16:30

o 14 parada homoseksualistów i też można przyjść ;) oczywiście z wyrazami sprzeciwu.

Paweł1906tsw 10.05.2010 16:56

no właśnie o to chodzi można przyjść i naprawdę zobaczycie dobrą grę Krakbetu a wiecie jak bywa z Wisła:)) mobilizujcie tam znajomych żeby tez przybyli na hale przed meczem.

Paweł1906tsw 12.05.2010 15:13

1/4 finału Halowego Pucharu Polski 2009/10 - 14-16 oraz 21-23 maja

Krakbet Kraków - Rekord Bielsko-Biała

(sobota) godz. 14:30

WSZYSCY NA HALE Com-Com Zone!!!

WISLAK BW 15.05.2010 11:17

WSZYSCY NA HALE. Emocje gwarantowane :)

Mistel 15.05.2010 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISLAK BW (Post 899126)
WSZYSCY NA HALE. Emocje gwarantowane :)

A na hali te same twarze...

BiM_BaM 16.05.2010 15:08

a jaki wynik ?

LanceTS 16.05.2010 15:18

Wisła Krakbet Kraków - Rekord Bielsko-Biała 2-2 (2-1)

1-0 Pater (14.)
1-1 Łysoń (19.)
2-1 Marzec (20.)
2-2 Szymura (29.)

//wislaportal.pl

spinna 17.05.2010 13:31

relacja wideo z meczu nowej sekcji Wisły Kraków.

http://kiks.tv/2010/05/test-zdany-ale-bez-rewelacji/

KIKS.tv zapowiada, ze regularnie będa pokazywac Krakbet i Kupczyka więc od września chyba warto zaglądać.

Dobry szybki mecz, brakło nam skuteczności bo powinniśmy ten mecz wygrać różnicą 2-3 goli.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl