The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
K4millo
Senior Member
 
 
Od: 05.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 12.07.2019, 18:19. Uchwała Rady Miasta w sprawie Wisły - podsumowanie
Ostatnio w Radzie Miasta Krakowa odbyły się dwa głosowania w sprawie uchwały dotyczącej Wisły Kraków. Pierwsze, które odbyło się w czerwcu dotyczyło wprowadzenia uchwały pod obrady w trybie nagłym i zakończyło się niepowodzeniem, z powodu zbyt małej ilości głosów "za". 18 radnych zagłosowało "za", a wymagane były 22 głosy. Przez to uchwała dotycząca Wisły głosowana była miesiąc później, na kolejnych obradach, co znacząco opóźni realizację uchwały

Zdecydowana większość radnych biorących udział w głosowaniu była za przyjęciem uchwały. Jeden radny był przeciw, jednak dopiero zestawienie ze sobą tych dwóch głosowań, pokazuje prawdziwy obraz, że jednak większa ilość radnych była nieprzychylna uchwale, która jest tylko wezwaniem do przerwania bierności prezydenta Jacka Majchrowskiego w sprawie Wisły.

Jak widać na poniższym wykresie który przygotowałem, tryb głosowań w Radzie Miasta daje możliwość bycia nieobecnym na danym głosowaniu, co później nie jest uwzględniane nie wiedzieć czemu na prezentowanych wynikach głosowań w Bipie. Nie wiem czy taki radny fizycznie jest nieobecny na sali czy wystarczy, że po prostu nie użyje żadnego przycisku na terminalu do głosowania. Stawiam na to drugie, ponieważ trudno mi wyobrazić sobie sytuację, w której kilku radnych ulatnia się akurat w trakcie głosowania w sprawie uchwały dot. Wisły, a niecałą minutę później już głosuje w sprawie następnego druku.



Patrząc na wykres wyłaniają nam się kolejni radni, którzy ani razu nie zagłosowali pozytywnie w dwóch głosowaniach dotyczących uchwały.
Od razu rzuca się w oczy Grzegorz Stawowy, nieobecny podczas dwóch głosowań. Co ciekawe podczas czerwcowej sesji Rady Miasta, radny Stawowy nie zagłosował w sprawie Wisły, natomiast minutę później już głosował w sprawie kolejnego druku. Podobnie było podczas 2 głosowania w lipcu. Stawowy głosował poprawki do uchwały dot. Wisły, kilkadziesiąt sekund później był już nieobecny w czasie głosowania nad uchwałą, a minutę później już głosował w sprawie kolejnego druku.
Co najmniej dziwne zachowanie biorąc pod uwagę, że radny Stawowy jest osobą która wielokrotnie wypowiadała się na łamach mediów w sprawie Wisły, a na ostatniej komisji budżetowej na której obecni byli przedstawiciele Wisły, wypytywał ich o szczegóły pożyczki udzielonej Wiśle, co świadczy że interesuje go ten temat więcej niż pobieżnie.

GRZEGORZ STAWOWY



Kolejna radna, która głosowała negatywnie - Małgorzata Jantos. Jedna z 6 osób które zagłosowy przeciw w czasie 1 sesji. Podczas drugiego głosowania, nie oddała swojego głosu i wyświetliła się jako obecna.

MAŁGORZATA JANTOS


Ciekawe informacje o radnych Stawowym i Jantos można przeczytać w Gazecie Krakowskiej:
https://gazetakrakowska.pl/radni-kra...isly/ar/183652

Kolejne osoby z klubu Koalicji Obywatelskiej niechcące zajmować prezydentowi Majchrowskiemu czasu sprawą Wisły to Artur Buszek, Nina Gabryś, Michał Starobrat. Cała trójka była przeciw wprowadzeniu uchwały w trybie nagłym. W drugim Buszek i Gabryś jako jedyni z uczestniczących w głosowaniu wstrzymali się od głosu.

ARTUR BUSZEK


NINA GABRYŚ


MICHAŁ STAROBRAT


Teraz kolejna grupa nieprzychylnych radnych wywodząca się z komitetu Jacka Majchrowskiego czyli Klub Przyjazny Kraków, jak widać nieprzyjazny Sportowi. Cała ósemka radych z tego klubu obecnych na pierwszym głosowaniu, zagłosowała negatywnie. Z tej ósemki w głosowaniu nad uchwałą głos oddał tylko Łukasz Wantuch, natomiast pozostała 7 została oznaczona jako "nieobecna". Co ciekawe pół minuty po głosowaniu nad ustawą dot. Wisły, było kolejne głosowanie nad nazwą jakiegoś skweru i nagle cała "nieobecna" siódemka radnych komitetu Majchrowskiego oddała swój głos.

SŁAWOMIR PIETRZYK


JACEK BEDNARZ


KAZIMIERZ CHRZANOWSKI


DOMINIK HOMA


RAFAŁ KOMAREWICZ


ADAM MIGDAŁ


ANNA PROKOP - STASZECKA


No i na koniec jedyny radny który otwarcie zagłosował przeciw ustawie - Adam Kalita z klubu PiS, który co można przeczytać w Gazecie Krakowskiej nie chce kłopotać prezydenta Majchrowskiego, aby kiwnął palcem w sprawie Wisły. Nawołuje za to do zastanowienia się co zrobić ze stadionem gdy klub upadnie. Ciekawe czy uda mu się cokolwiek wymyślić. Oczywiście bez dopłat ze strony Miasta w obiekt, bo jak sam mówi ma dość dopłacania ogromnych pieniędzy.

ADAM KALITA
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:05.